Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
KULTŪRA

Naujas Vytauto Šiškausko albumas „Neišsiųsti laiškai“

 
2012 08 08 9:29
V.Šiškauskas/"Melodijos" nuotrauka
V.Šiškauskas/"Melodijos" nuotrauka

Beveik prieš keturis dešimtmečius pradėjęs profesionalią muzikinę veiklą Vytautas Šiškauskas publikos pripažinimo sulaukė tik prieš penkis metus, kai tapo vienu iš populiariausių Lietuvos atlikėjų.

2007 metais išleisti jo albumai "Ateina metas" ir "Nemigo naktį" sulaukė fenomenalaus pasisekimo, o paties dainininko sėkmė yra įspūdingas pavyzdys, kad svajonėms įgyvendinti amžiaus cenzas negalioja. 1957 m. gimusiam atlikėjui teko išmėginti ne vieną profesiją, beveik dešimtmetį jis buvo priverstas dirbti įvairius darbus JAV, kad galėtų finansuoti savo įrašus, tačiau visą šį laiką gyveno tikėdamas, kad dainuos, o žmonės jo klausysis. Pagaliau sulaukęs savo šlovės valandos, Vytautas Šiškauskas aktyviai koncertuoja visoje Lietuvoje, mielai pasirodo ir didžiosiose scenose, ir mažuose šalies miesteliuose, nes kaip niekas kitas žino populiarumo kainą.

2012 metų rugpjūčio 6 dieną prekyboje pasirodys naujas Vytauto Šiškausko albumas „Neišsiųsti laiškai“, kurio gerbėjai laukė jau keletą metų. Jame skambės 15 kūrinių, tarp kurių bus galima išgirsti ir visai negirdėtas dainas, ir jau didelio populiarumo sulaukusius hitus – „Nekaltinkit manęs“, „Menu visus“, „Vaikystės žemė“, „Neišsiųsti laiškai“ bei (visų gerbėjų dideliam džiaugsmui!) „Sveikinimų koncertų“ topą „Su gimtadieniu“.

Visoms albumo „Neišsiųsti laiškai“ dainoms muziką kūrė pats Vytautas Šiškauskas. Pasak dainininko, kūrybingiausias laikas jam yra vakaras arba naktis, kai niekas netrukdo ir galima pabūti pačiam su savimi. „Bet įkvėpimas dažniausiai aplanko visai netikėtai. Šiame albume yra kelios dainos, kurių muziką užrašiau prabudęs vidury nakties – tai „Nekaltinkit manęs“, „Man reik tavęs“ ir „M raidė“. Būna, kad kartais pagaunu kokį nors muzikinį derinį tiesiog iš mane supančios aplinkos: tai gali būti ir paukštelių čiulbėjimas, ir žoliapjovės keliamas triukšmas ar kitas atsitiktinis garsas... Tiesiog nugirsti kažkokį sąskambį ir galvoje pradeda dėliotis naujos dainos melodija. O apskritai – meilė žmogui, gamtai – tai tie paprasti dalykai, kurie suteikia gyvenimo džiaugsmą ir mane įkvepia kūrybai,“ – pasakojo Vytautas Šiškauskas.

Kai kuriems savo naujo albumo kūriniams tekstus atlikėjas rašė pats, tačiau didžiąją dalį žodžių sukūrė garsūs tekstų autoriai ir poetai. Vytautas Šiškauskas džiaugiasi, kad su daugeliu jų – Stasiu Žlibinu, Jonu Visocku, Vytautu Barausku ar Petru Dimša – pastoviai palaiko draugiškus santykius, susitinka ne vien dėl kūrybinių reikalų, o ir tiesiog pabendrauti. Kai kurių dainų tekstus, kaip antai Birutės Gaigalienės „Vaikystės žemė“ ar Reginos Algės Gudavičiūtės „Neišsiųsti laiškai“, dainininkas randa ir pats. „Mėgstu pavartyti mažais tiražais išleistas knygeles su liaudies eiliuotojų kūryba. Esu ten užtikęs žodžius ne vienai publikos pamėgtai savo dainai,“ – atskleidė Vytautas Šiškauskas.

Pats dainininkas teigė, kad iš albumo dainų jam pačiam labiausiai imponuoja „Man reik tavęs“, „Nekaltinkit manęs“, „Tėvui“, „Laukiu tavo laiškų“ ir „Mūsų čia žemė“. „Žinoma, kažkurį iš kūrinių išskirti sunku. Šiuo metu atrodo taip, praeis kažkiek laiko, ir nuomonė gali pasikeisti. Tad man būtų malonu, kad gerbėjai klausytųsi mano naujojo albumo ir patys susidarytų savo nuomonę. Žinau, kad publika niekada neklysta ir populiarumo sulaukia tos dainos, kurios labiausiai to vertos. Koncertų metu visada paaiškėja, kas labiausiai patinka žmonėms,“ – sakė Vytautas Šiškauskas.

Kalbėdamas apie savo naująjį studijinį darbą „Neišsiųsti laiškai“ Vytautas Šiškauskas sakė, kad jo dainos buvo įrašinėjamos nuo 2009-ųjų metų iki pat šios vasaros pradžios. Atlikėjas pasidžiaugė, kad įrašų sesijoms vėl pavyko suburti gerus muzikantus. Pagrindinis albumo prodiuseris ir instrumentalistas Arturas Sabilo dainininkui talkina jau ne pirmą kartą, o vieną dainą („Menu visus“) įrašyti padėjo Deivydas Zvonkus. Valerijus Ramoška atliko triūbos partiją kūrinyje „Mylėk ir aš mylėsiu“, Aleksandras Belkinas grojo lūpine armonikėle nuotaikingoje dainoje „Susitiko Petras Joną“. Vytautas Šiškauskas neslepia, kad seniai žavisi saksofonisto Aleksandro Fedotovo talentu, jie ne kartą yra groję kartu praeityje, todėl būtent šį muzikantą pasitelkė kūrinio „Prie seno namo“ įrašui. Keliose albumo dainose („Mylėk ir aš mylėsiu“, „Undinė“, „Man reik tavęs“) skamba ir Ievos Šimkonytės iš grupės „Studentės“ balsas. „Man patiko, kaip kartu skamba mūsų balsai. Visai gali būti, kad ateityje išgirsite ir tikrą mūsų duetą, jau yra tokių minčių,“ – teigė dainininkas.

Apie Vytautą Šiškauską

Vienas iš populiariausių Lietuvos dainininkų Vytautas Šiškauskas dainuoti pradėjo nuo šešerių metų, kai mama nuvedė į ,,Ąžuoliuko“ chorą. Čia jis dainavo net dešimt metų, be to, išmoko griežti smuiku, patartas tuometinio choro vadovo Hermano Perelšteino. Garsus atlikėjas neslepia, kad būtent „Ąžuoliuko“ vadovas labiausiai paskatino jo kūrybiškumą, siekimą kurti pačiam, o ne kopijuoti kitų darbus. Šios pamokos Vytautui Šiškauskui įstrigo visam gyvenimui.

Prasidėjus paauglystei, kaip ir dauguma bendraamžių, jis susidomėjo roko muzika, kartu su draugais grojo pačių pasidarytomis gitaromis. Neatsitiktinai, studijuodamas prekybą Vilniaus universitete, Vytautas tapo vokalistu roko grupėje „Gama“. Po mokslų, padirbėjęs inžinieriumi ir atitarnavęs armijoje, dainininkas sulaukė kvietimo į estradinių ansamblių susivienijimą, veikusį prie Nacionalinės Filharmonijos. Netrukus prasidėjo aktyvi koncertinė veikla garsiausiose to meto scenose: Vilniaus naktiniame bare „Šaltinėlis“ (kartu su Birute Dambrauskaite, Aleksandru Fedotovu), „Lietuvos“ viešbučio restorane, kuriame anuomet dainavo ir Česlovas Gabalis, Stasys Povilaitis, Rosita Čivilytė. Iširus legendinei „Hiperbolei“, 1985 metais Vytautas Šiškauskas tapo vokalistu Igorio Berino suburtoje roko grupėje „Vilnius“, kurios nariai taip pat buvo Ričardas Bartusevičius, Edmundas Deksnys ir Ovidijus Vyšniauskas.

Lietuvai atgavus nepriklausomybę, prasidėjo beveik dešimtmetį trukęs laikotarpis, kai talentingas atlikėjas blaškėsi tarp gimtinės ir Amerikos, kurioje darbą rado jo mama ir sesuo. Vytautas Šiškauskas neslepia, kad tuo metu teko atsisakyti kūrybinių planų ir užsiimti pačiais įvairiausiais darbais: valyti baseinus, tvarkyti sandėlius, garažus ir palėpes. „Kai anapus Atlanto pas gimines išvažiavo mama, mes su seserimi galvojome, kad ten nuvykę galėsim jai padėti. Bet lengva nebuvo, pasirodė, kad Amerikoje doleriai ant medžių neauga. Taip norėjau namo, kad net širdį sopėjo,“ – prisiminė Vytautas Šiškauskas.

Visgi atlikėjas pripažįsta, kad būdamas JAV sugebėjo užsidirbti tiek, kad grįžęs į Lietuvą galėtų vėl atsidėti kūrybai. Nuo 1993 metų iki 1995 metų Vytautas Šiškauskas padėjo pamatus savo solinei karjerai, įrašė pirmąsias garsajuostes „Laiškai ant žiedlapių“ ir „Širdis po delnu“, o 1995-iais išleido CD „Vasaros prisiminimai“. Šių albumų dainas padėjo įrašyti žinomas džiazo kompozitorius Gintautas Abarius.

Reikia konstatuoti, kad, palyginus su žinomiausiais Vytauto Šiškausko hitais, ankstyvoji jo kūryba buvo kitoniška – dominavo ryškus džiazo ir bliuzo stilius, be to, tais laikais įrašų kokybė nebuvo tokia gera, kaip įprasta dabar (juk įrašinėta buvo net dainininko miegamajame įrengtoje mažytėje studijoje!). Atlikėjas neslepia, kad dėl pastarosios priežasties jam nuolat kyla minčių ankstyvasias dainas perdaryti, pritaikius šiandienines galimybes, ir išleisti iš naujo.

2000 metais Vytautas Šiškauskas aktyviai koncertavo ir dainavo duetu su Ona Valiukevičiūte, o 2001-iais kartu su Stasiu Liupkevičiumi (ansamblio „Armonika“ vadovu) bei Algirdu Motuza suformavo „dainuojančių kompozitorių trio“ ir surengė ne vieną koncertą Lietuvoje. Tais pačiais metais pasirodė Vytauto Šiškausko CD „Sugrįžtu“, kuriame, skirtingai nei ankstesniuose nostalgiškos nuotaikos albumuose, skambėjo linksmesnės dainos - tarp jų išsiskyrė „Ateina metas“, „Mūsų tango“ ir „Svajonių mergaitė“.  

Kaip žinia, tikroji Vytauto Šiškausko populiarumo valanda išmušė ne prieš dešimt ar dvidešimt metų, o visai neseniai. Galima teigti, kad jo solinė karjera didžiojoje scenoje prasidėjo nuo televizijos laidų „Vakaro autografas“ ir „Gero ūpo“. Pasak dainininko, po to, kai jį pakvietė ten pasirodyti, baigėsi ramios dienos. „Anksčiau visas eteris buvo užvaldytas pernelyg vienpusiškos muzikos, klausytojai pavargo nuo monotonijos. Stebėdamas tokią situaciją, suvokiau, kad žmonėms reikia paprastos, o ne prastos dainos: melodingos muzikos ir prasmingo teksto. Aš pasirinkau tokį kelią. Ir buvau visiškai teisus - publika buvo pasiilgusi būtent tokios muzikos,“ – sakė atlikėjas.

Nieko nuostabaus, kad 2007 metais išleistas šeštasis Vytauto Šiškausko albumas „Nemigo naktį“ sulaukė milžiniško populiarumo (pelnė Auksinio ir Platininio disko apdovanojimus). O po kurio laiko prekyboje pasirodė dar vienas Auksiniu ir Platininiu disku tapęs CD „Ateina metas“, į kurį buvo surinktos daugiau nei dešimtmetį atlikėjo dainuotos dainos iš ankstesnių albumų „Vasaros prisiminimai“, “Sugrįžtu“, “Netikėjau, nežinojau“ ir didžiausi hitai iš „Nemigo naktį“.

Nuo tada Vytautas Šiškauskas tapo vienu iš aktyviausiai koncertuojančių atlikėjų Lietuvoje, jo pasirodymai vyksta net ir atokiausiuose kaimuose ar miesteliuose, jis neatsisako ir pasirodymų privačiuose vakarėliuose, be to, visada dainuoja tik „gyvai“. „Ne kartą esu girdėjęs patarimų, kad geriau rinkčiausi didžiąsias miestų koncertų sales, o ne provinciją, tačiau žmonės visur juk vienodi,“ – stebėjosi dainininkas, kuris jaučia dideles simpatijas kaimui ir jo žmonėms. „Mes visi esame iš ten. Net antroji ar trečioji karta – vis tiek iš kaimo. Negaliu paaiškinti kodėl, bet aš jam jaučiu labai didelius sentimentus – man patinka kaimo darbai, paprastas žmonių bendravimas, iš jo ir semiuosi įkvėpimo,“ – neslėpė populiarus dainininkas, nuo trejų metų gyvenantis Vilniuje.

Visų dainų, kurios skamba Vytauto Šiškausko koncertuose ar albumuose, muzika yra sukurta jo paties. „Aišku, kad kurti pačiam yra daug sunkiau nei perdainuoti kitų sukurtus kūrinius. Tačiau aš džiaugiuosi, kad tai darau ir kad mano nuoširdus darbas pasiteisina,“ – tikino atlikėjas, kurio dainoms tekstus rašyti sutinka garsūs žodžio meistrai: Stasys Žlibinas, Vytautas Barauskas, Petras Dimša ir daugelis kitų. Nemažai tekstų dainininkas randa ir knygelėse su mažai kam žinomų liaudies poetų eilėmis, rašo dainų žodžius ir pats. „Nemėgstu banalių tekstų. Ne tik muzika, bet ir žodžiai turi būti prasmingi,“ – sako Vytautas Šiškauskas.

Didelio populiarumo sulaukęs dainininkas 2008 metais dalyvavo viename iš populiariausių muzikinių projektų Lietuvoje - „Žvaigždžių duetuose“. Paskui atlikėjas sulaukė ir kvietimo prisijungti prie kolektyvo „Žvaigždžių kvartetas“, kuriame dainavo kartu su kitais garsiais dainininkais. „Man tai buvo vertinga patirtis, tačiau, laikui bėgant, supratau, kad negaliu persiplėšti ir dainavimą su kolegomis sėkmingai suderinti su savo paties soline karjera,“ – sakė Vytautas Šiškauskas, kuris prieš pat 2012 metų Velykas iš „Žvaigždžių kvarteto“ pasitraukė.

2012 m. buvo išleistas dainininko hitų rinkinys „LRT Auksinė kolekcija“, kuriame skamba 18 populiariausių jo dainų, įrašytų iki 2007-ųjų metų. Na, o visų gerbėjų džiaugsmui 2012 m. rugpjūčio 6 dieną prekyboje pasirodys naujas studijinis Vytauto Šiškausko albumas „Neišsiųsti laiškai“.

Vytauto Šiškausko diskografija:

MC „Laiškai ant žiedlapių“ (1995 metai)

MC „Širdis po delnu“ (1995 metai)

CD „Vasaros prisiminimai“ (1995 m.)

CD „Sugrįžtu“ (2001 m.)

CD „Netikėjau, nežinojau“ (2004 m.)

CD „Ateina metas“ (2007 m.)

CD „Nemigo naktį“ (2007 m.)

CD „LRT Auksinė kolekcija“ (2012 m.)

CD „Neišsiųsti laiškai“ (2012 m.)

Ar žinote, kad...

... pirmąją savo dainą „Kalnų gėlė“ Vytautas Šiškauskas sukūrė, kai jam buvo keturiolika metų. Ji nenugrimzdo į užmarštį ir po daugelio metų skambėdavo per pasirodymus varjetė programose „Lietuvos“ viešbutyje.

... Vytauto Šiškausko svajonė – dainuoti akomponuojant simfoniniam orkestrui.

... dainininkas gerai groja akordeonu, smuiku, gitara ir pianinu.

... Vytautas Šiškauskas yra baigęs chorinį dirigavimą Vilniaus J.Tallat-Kelpšos aukštesniojoje muzikos mokykloje.

... dar 1980 m. festivalyje „Opus“ jis buvo pripažintas geriausiu vokalistu.

... dainavimas ir grojimas - ne vieninteliai atlikėjo talentai: nuo vaikystės jis drožinėja, o jo sodas, esantis netoli Vilniaus, yra išpuoštas paties sukurtomis medžio skulptūromis, taip pat Vytautas Šiškauskas gražiai piešia.

... Vytautas Šiškauskas kolekcionuoja pašto ženklus ir monetas.

... Vytautas Šiškauskas, prieš sulaukdamas pripažinimo kaip autorius ir dainų atlikėjas, yra dirbęs televizijoje apšvietėju, radijuje garso režisieriumi, baldų kombinate staliumi, vairuotoju, dailininku, buhalteriu, kasininku ir vyr. inžinieriumi elektros bazėje, bibliotekininku profilaktoriume.

... Vytauto Šiškausko mama Albina irgi – scenos žmogus. Ji šoko liaudies ansamblyje „Ainiai“, dainavo Katedros parapijiniame chore, dalyvavo įvairių kitų meno kolektyvų veikloje, o dabar dainuoja moterų asociacijos ansamblyje „Prie ugnelės".

... muzikalus buvo ir Vytauto Šiškausko tėvas Liudas, tačiau didžiausią karjerą padarė žiniasklaidoje – jis buvo užsienio naujienų vyr. redaktorius „Lietuvos televizijoje“, laikraštyje „Kalba Vilnius“.

... puikiai dainuoja ir atlikėjo sesuo Virginija, su kuria Vytautas Šiškauskas kada nors tikisi padainuoti duetu.

„Melodijos“ informacija.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
KULTŪRA
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"