Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
KULTŪRA

Mindaugas Stasiulis nori į elektros kėdę

 
2010 07 31 0:00
"Nežinau, kas toks esu. Aišku, niekas nenuslėps, kad man nestinga nei grožio, nei talento", - juokiasi M.Stasiulis.<br>Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"
"Nežinau, kas toks esu. Aišku, niekas nenuslėps, kad man nestinga nei grožio, nei talento", - juokiasi M.Stasiulis.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Mindaugas Stasiulis turėtų būti jums pažįstamas. Jeigu šią akimirką purtote galvą, tai reiškia, kad seniai žiūrėjote LNK ir klausėte M-1.

Kultinės stoties publikai gerai žinomi šio veikėjo sukurti personažai: krepšininkai Liolekas ir Bolekas, vadybininkas Žilvinas, atlikėjas Ali Baba ir automobilių magnetolų vagis Saulėns. Gali būti, kad M.Stasiulį atsimenate kaip TV3 rodyto muzikinio scenos grandų šou "Švieski man vėl" komisijos pirmininką ar "Tango TV" "Dangaus 2" komisijos narį. Tačiau, ko gero, žiūrovai geriausiai įsiminė jį kaip kultinės pirmosios LNK "Muzikos akademijos" vedėją, šio realybės šou tęsinio komisijos pirmininką ir "Auksinėje blykstėje" išminties perlus žarsčiusį Saulėną. Naujajame LNK sezone interviu herojaus neliks - jis taps TV3 "Lietuvos talentų" vedėju.

Interviu Mindaugas pasakoja apie šį perėjimą, stulbinantį pojūtį vairuojant traktorių ir tai, kodėl nesiautėja žvaigždžių vakarėliuose.

- Praėjusios savaitės antradienį DELFI publikuoto straipsnio citata: "Radijo stoties M-1 programų direktorius tikino susitikęs su projekto "Lietuvos talentai" prodiuseriu Sauliumi Urbonavičiumi-Samu ir sutaręs dėl būsimo vedėjo darbo projekte." Susidaro įspūdis, kad perėjimas įvyko tavo iniciatyva. Kaip yra iš tikrųjų?

- Tiesiog mąsčiau apie tai, kad esu pajėgus dalyvauti viename įdomiame, kokybiškame TV projekte. Turėjau keletą pasirinkimo variantų. TV3 "Lietuvos talentai" yra tai, kas man tinka. Negalėčiau vesti laidos, kurioje reikėtų pristatyti siužetus, būti vedėju lėle. Tame nėra jokios kūrybos.

LNK "Auksinės blykstės" nebus, kadangi joje neliko mano Saulėno (šypsosi). Laida mirė natūralia savo mirtimi. Kurti TV projektą penkis šešis sezonus velniškai sunku. Tai, kad "Auksinė blykstė" išsilaikė dvejus metus, yra komplimentas jos prodiuseriui Laurynui Šeškui ir kūrėjams.

- Penkerius su puse metų esi M-1 programų direktorius. Ar gali būti, kad kažkada pereisi į "Radiocentrą" (RC)?

- Perėjimas iš televizijos į televiziją paprastesnis - čia nuolat kas nors skambina ir ką nors siūlo. Radijo eteryje viskas stabiliau. Per visą darbo M-1 laiką nė karto nesulaukiau darbinio konkurentų skambučio. Manau, jie jaučia, kad esu per daug lojalus, savo darbui atiduodu daug energijos ir meilės. Yra kitų radijo stočių žmonių, kurie galbūt tiktų M-1, bet jie taip įaugę į savo darbus, kad nepasiduotų išdavystei.

Kai kurie TV žmonės taip pat labai lojalūs - pvz., Algis Greitai (Algirdas Ramanauskas, - aut.) yra nuolatinis LNK žmogus. Bet nėra visiškai lojalių - tai įrodo ir Marijono (Mikutavičiaus, - aut.), kuris buvo LNK, o dabar dirba su TV3, pavyzdys. Stebėjausi, kai pernai iš LNK į TV3 perėjo Audrė Kudabienė (11 metų LNK nardžiusios jos vedamos "Srovės" praėjusį rudenį tapo TV3 "Prieš srovę", - aut.). Patyriau šoką, kai sužinojau, kad šį sezoną LNK į TV3 keičia pitbulis Rūta Janutienė. Šis žmogus labai vertingas.

- Būsimąją antrojo TV3 "Lietuvos talentų" sezono teisėją, dainininkę Rūtą Ščiogolevaitę apibūdinai kaip išdžiūvusio šieno krūvą, kuriai pavirsti gaisru reikia tik mažos kibirkšties. Apibūdink save.

- Su Rūta viskas gerai. Man patinka, kad ją gali kritikuoti kiek nori - nukirtus galvą išlenda dvi. O kalbant apie mane patį... Kas per krūva esu aš (juokiasi)?.. Jei paklaustume interneto komentatorių, aišku, kokia krūva pavadintų. Negaliu vadinti savęs deimantų porcija, bet lietuviško žvyro arba molio krūva - galėčiau. Nežinau, kas toks esu. Man sunku save aprašyti ir pateikti. Aišku, niekas nenuslėps, kad man nestinga nei grožio, nei talento (juokiasi).

- Kaip tavo galvoje gimė Saulėno personažas?

- Personažai gimsta ieškojimuose. Su Aisčiu (Mickevičiumi - vienu iš M-1 personažų kūrėjų ir "M-1 ryto šou" vedėjų, - aut.) sukūrėme 15 personažų, galiausiai išsigrynino jo Vydas ir mano Saulėns. Kurdami personažą pradedame nuo kokio nors nutikusio įvykio. Reikalinga jo interpretacija, svarstome, kas galėtų geriausiai interpretuoti. Taip atsiranda tipažas. Iš pradžių susiformuoja charakteris, vėliau - balsas, vardas, drabužiai.

- 2008 metų spalio 31 dieną "LŽ gido" publikuotame interviu kultinį Bu2lio personažą sukūręs Rimas Šapauskas apkaltino tave plagiatu: "Sugretinęs Budulio ir Saulėno nuotraukas pamatytum, kad vizualiai personažai identiški. Ką jis ten daro, tegul daro kaip nori, bet yra 1 paprastas dalykas: jeigu pasiskolini personažą, bent jau pakeisk įvaizdį ir spalvas, nes viskas akivaizdžiai matyti. Jeigu M.Stasiulis to nesupranta, manau, jis toks pats Saulėnas kokį vaidina." Ką galėtum leptelėti atgal?

- Su Rimu esame daug kartų susitikę. Kyla noras su juo pakalbėti apie mūsų personažus, bet iki šiol to taip ir nepadarėme. Ko gero, neprieitume bendrų išvadų.

Jei manai, kad kažkas pavogė tavo mintį, turi savo poziciją apginti įrodymais. Yra tam tikro socialinio veikėjo prototipas. Saulėns - "treninguotis". Kaip "treninguotis" gali būti be treningo? Raudona sportinio kostiumo spalva (atsidūsta)?.. Tai ką daryti gezams realiame gyvenime? Iš pradžių Saulėns buvo su žaliu treningu. Raudonu jį pakeitė mūsų dizaineris, kuris pasakė, kad raudona - agresyvi spalva. Kas dar?.. Pakeltas balso tonas. Taip, bet Saulėno atitikmenys garsiai šneka. Reikia sugretinti personažų tekstus. Jie neturi nieko bendra. Bu2lis - hiperbolizuotas gezų pykčio simbolis; jis nekalba, o rėkia. Saulėns šneka pakeltu tonu, jis filosofuoja. Kurdamas šį personažą niekada nemąsčiau apie Bu2lį.

Rimas - tikintis žmogus, sekmadieniais bažnyčioje skaito testamentą. Manau, jei mano kūrinyje jis įžvelgtų ką nors bloga, atleistų. Be to, šie jo sakiniai pasakyti seniai. Ko gero, tuo metu rečiau eidavo į bažnyčią (šypsosi).

- Iki mokyklos baigimo gyvenai Telšių rajono Pupinių kaime. Kai ten sugrįžti, kaip į tave reaguoja realūs saulėnai?

- Grįžtu kartą per pusantro mėnesio; vasarą dažniau. Mano kaime nėra tikrų saulėnų. Ten yra tokie jauni, pilki girtuoklėliai, kurie stovi prie parduotuvės, geria alų ir nedaro cirkų. Saulėns yra miesto ir miestelio personažas. Dar neteko susidurti su jo prototipų būriu.

Manau, saulėnai nesuvokia, kad mano herojus yra tam tikra jų kritika. Ko gero, gatvėje mane su akiniais ir dryžuotais marškinėliais pamatęs gezas mano, kad esu didžiausias gezas pasaulyje. Jam juokinga, kad mes mokėmės, skaitome knygas, praleidžiame merginą. Jo akimis tai - absoliuti degradacija.

- Moki vairuoti traktorių. Ar gali būti, kad kada nors gyvenime tai pravers?

- Jei turėsiu labai didelį sklypą, traktoriuku galėsiu nusipjauti žolę. Vairuoti traktorių - fantastiškai įdomi patirtis, ji negali trukdyti. Gaila, bet pastarąjį kartą jį vairavau prieš trejus metus. Visai norėčiau pavažiuoti traktoriumi... Vairuodamas traktorių jautiesi esantis absoliutus autoritetas, nes žinai, kad niekas tavęs nenustums.

- Esi sakęs, kad būtų įdomu išbandyti Seimo nario kėdę...

- ...Norėjau, kol pamačiau, kaip šou verslo žmonės išbandė tą kėdę. Dabar labiau norėčiau išbandyti elektros kėdę (šypsosi).

Domiuosi politika. Suprantu, kaip sunku, kai tampi sistemos, kurioje nieko negali padaryti, dalimi. Sakyčiau, Seimo nario darbas turėtų būti nuobodokas. Kūrybiškumas varžomas, iniciatyva gesinama, nes turi elgtis taip, kaip naudinga didžiosioms partijoms. Esi bejėgis sraigtelis. Man tai visiškai nepriimtina.

Prieš Seimo rinkimus buvau kviečiamas į Tautos prisikėlimo partiją (TPP). Manau, pasiūlymą prisijungti gavo visi esantieji šou versle. Aišku, į politiką pasukę pramogų pasaulio atstovai paliko mums nišą. Kai kurie jų grįžta į televiziją, bet tai turbūt nereiškia, kad mes turėsime eiti į politiką.

- Praėjusį mėnesį (pašnekovas neprisimena tikslios datos, - aut.) pasipiršai savo merginai, sulčių baro "Sulčius" direktorei Karolinai Budukevičiūtei. Praėjusį šeštadienį DELFI citavo "Lietuvos rytą" ir rašė, kad norėtum susituokti architekto Antonio Gaudi suprojektuotoje Barselonos Šv. Šeimos bažnyčioje...

- ...Norėčiau išsakyti kritiką žurnalistei. Tarėmės dėl interviu apie keliones, o daugiau kaip pusė klausimų buvo apie pasipiršimą ir pan. Todėl labai ironiškai kiekvieną atsakymą pradėdavau žodžiais "Kadangi tai - interviu apie keliones..." A.Gaudi bažnyčios paminėjimas buvo juokas, bet straipsnyje neliko atsakymo pabaigos, kuri ir pavertė jį juoku. Gali kalbėti, bet vis tiek viskas bus išimta iš konteksto, kažkaip sudėliota...

- Tu - žinomas veidas, bet nesi didelis vakarėlių vilkolakis. Kodėl?

- Gal todėl, kad juose vis rečiau duoda nemokamai pavalgyti ir išgerti?.. Be to, tie keli vakarėlių vilkolakiai arba liūtai vienas į kitą tuose pačiuose renginiuose jau pratrynė skvernus. Tame nėra intrigos. Iš esmės kalbame apie "Asbesto fėjų" (pašnekovas ironizuodamas iškraipo kultinio sostinės klubo "Absento fėjos" pavadinimą, - aut.) klientus. Jie ten susirenka, visi pažįsta vieni kitus, bučiuojasi ir glėbesčiuojasi. Šiek tiek nyku...

Jei tokiuose vakarėliuose būtų žmonių, kuriuos įdomu sutikti, žinoma, norėčiau dalyvauti. Būtų įdomu nueiti į vakarėlį, kuriame linksminasi aukso medalius arba taurę laimėję krepšininkai. Norėčiau pamatyti, kaip jie elgiasi.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
KULTŪRA
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklama
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITReklaminiai priedai
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasPrenumerata
TrasaŽmonės#ATEITIESLYDERIAI#AUGULIETUVOJEKarjera
#LEGENDOS#SIGNATARŲDNR#ŠIMTMEČIOINOVACIJOS
Visos teisės saugomos © 2013-2018 UAB "Lietuvos žinios"