Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
KULTŪRA

Metropolitan operos žvaigždės – Pažaislio muzikos festivalyje

 
2013 04 25 11:49
Dmitri Hvorostovsky
Dmitri Hvorostovsky

2013 m. rugpjūčio 11 d. koncertinė agentūra „Medusa Concert“ ir XVIII Pažaislio muzikos festivalis visiems muzikos gurmanams parengė ypatingą šventę – Pažaislio vienuolyno ansamblyje koncertuos vienas geriausių pasaulio baritonų Dmitri Hvorostovsky kartu su savo draugais.

Šį koncertą pelnytai galima laikyti vienu didžiausių klasikinės muzikos renginių, kada nors vykusių Lietuvoje, nes kartu su scenos grandu pasirodys pasaulyje gerai žinomos operos žvaigždės – Barbara Frittoli (sopranas), Stefano Secco (tenoras) ir Ildar Abdrazakov (bosas). Koncertui diriguos Constantine Orbelian, dalyvaus Kauno miesto simfoninis orkestras ir Kauno valstybinis choras.

Dmitri Hvorostovsky (baritonas). Žymaus solisto kalendorius planuojamas trims metams į priekį, o gastrolių geografija itin plati – D. Hvorostovsky koncertų laukiama visuose kontinentuose. Jis pavergė klausytojų širdis tokiose koncertų salėse kaip „Wigmore Hall“ Londone, „Queen’s Hall“ Edinburge, „Carnegie Hall“ Niujorke, „La Scala“ Milane, P.Čaikovskio konservatorijoje Maskvoje, „Gran Teatre de Liceu“ Barselonoje, Kultūros centre Honkonge. Jis rengė solinius koncertus Seule, Osle, Stambule, Jeruzalėje, o taip pat Australijoje. Dmitrijus dažnai koncertuoja akompanuojant aukščiausio lygio orkestrams, tokiems kaip Niujorko filharmonijos, San Francisko simfoniniam, Roterdamo filharmonijos ir kitiems garsiems kolektyvams. Dainininkas bendradarbiauja ir su žymiais dirigentais, tokiais kaip Jamesu Levineu, Bernardu Haitinku, Claudio Abbado, Zubinu Mehta, Jurijumi Temirkanovu ir Valerijumi Gergijevu. Per savo karjerą D.Hvorostovsky dainavo su tokiais muzikos grandais kaip Luciano Pavarotti, Anna Netrebko, Lara Fabian ir kitomis žvaigždėmis. 49-nerių aukštas, charizma spinduliuojantis žilaplaukis dainininkas yra patekęs į žurnalo „People“ gražiausių žmonių 50-tuką, kas itin reta klasikinės muzikos atstovų tarpe.

Ildar Abdrazakov (bosas). Sankt Peterburgo Marijos teatro solistas, daugelio tarptautinių operos konkursų laureatas. Debiutavęs Milano „La Scala” vos dvidešimt penkerių, netrukus jau buvo kviečiamas į Niujorko „Metropolitan“, Londono „Covent Garden“, Paryžiaus „Opera Bastille“ ir kitas svarbiausias operos scenas. Impozantiško ir galingo balso dainininkas kasmet surengia solinius koncertus prestižinėse pasaulio salėse, akompanuojant geriausiems orkestrams, tarp kurių Roterdamo filharmonijos, Čikagos simfoninis, Vienos filharmonijos, Prancūzijos nacionalinis ir kiti garsūs kolektyvai. Dainininkas nuolat bendradarbiauja su žymiais dirigentais, tokiais kaip Riccardo Muti, Valerijus Gergijevas, James Levine, Antonio Pappano ir kitais. I.Abdrazakov - dviejų „Grammy“ apdovanojimų laureatas (2011 m., abi už albumą „Requiem“) ir tarptautinio operos konkurso „Oscar della lirica“ nugalėtojas, pelnęs „Geriausio pasaulio boso“ titulą (2012 m.)

Barbara Frittoli (sopranas). Italų kilmės daininkė gerai žinoma operos muzikos gerbėjams ir šiandien laikoma vienu geriausių savo kartos lyriniu sopranu pasaulyje. Baigusi studijas Milano konservatorijoje, daugelio tarptautinių operos konkursų laureatė savo karjeros olimpą pasiekė 1990 m. Tarp įsimintiniausių B.Frittoli vaidmenų – Grafienė Almaviva „Figaro vedybose“ Feraroje, Desdemona „Otele“ Salzburgo festivalyje ir „Teatro Regio“ Turine, (dirigentas C.Abbado), Fiordiligi „Cosi fan tutte“ Vienos operoje ir Ravenos festivalyje (dirigentas R.Muti) bei „Covent Garden“ operoje, diriguojant C.Davisui.

Anot kritikų, kiekvienas italų primadonos pasirodymas – tai niekada neišsenkančios pozityvios energijos šaltinis. Kokiame amplua ji bebūtų, žiūrovas visada supras, kad viskas buvo, yra ir bus gerai. „Šilkiniu“ sopranu muzikos pasaulyje tituluojama dainininkė pelnytai laikoma elegancijos etalonu ir unikalaus krištolinio balso tembro savininke.

Stefano Secco (tenoras). Dainininko karjerą pradėjo gastroliuodamas Italijoje ir už jos ribų, tačiau pirmas rimtas atlikėjo debiutas įvyko G.Verdi operoje “Falstaff”. Po šio pasirodymo S.Secco buvo pakviestas į „Teatro dell’Opera” Romoje, kuriame atliko tenoro partijas G.Puccini „Messa di Gloria“ ir H.Berliozo „Te Deum“ kūriniuose. Tame pačiame teatre didžiulės sėkmės pelnė ir dainininko sukurtas poeto Rodolfo vaidmuo G.Puccini operoje „Bohema“, kuris sulaukė audringų publikos ovacijų Parmos, Paryžiaus, Visbadeno ir kitų šalių teatro scenose ir festivaliuose. Pastaruoju metu S.Secco pasirodė operose „Rigoletto“ Monte Karle, „La Traviata“ Turine, G.Verdi „Requiem“ Frankfurte (dirigentas N.Luisotti) ir Maskvos Didžiajame teatre, diriguojant D.Barenboimui. Šie pasirodymai bei gastrolės Sankt Peterburge su Parmos „Teatro Regio“ sulaukė itin gerų kritikų recenzijų, o išties išskirtinį publikos dėmėsį S.Secco pelnė operoje „Simon Boccanegra”, kur scena dalijosi su garsiuoju Placido Domingo.

Constantine Orbelian (dirigentas). Puikiai žinomas akademinės muzikos pasaulyje C.Orbelian gimė 1956 m. San Franciske armėnų emigrantų šeimoje. Kaip sakoma – “gimė pianistu”, nes vos sulaukęs ketverių pradėjo lankyti fortepijono pamokas San Francisko konservatorijoje. Įgimtas talentas, atkaklumas ir užsispyrimas davė savo vaisius – šešiametis Konstantinas laimėjo J.S.Bacho fortepijono konkursą, o devynerių jau sugrojo savo pirmąjį solinį koncertą. Dar po dviejų metų 11-metis pianistas debiutavo garsiame San Francisko operos teatre kartu su simfoniniu orkestru ir žinia apie neįtikėtiną mažo vunderkindo sėkmę pasklido po visą pasaulį. Baigęs prestižinę „Juilliard School“ Niujorke, 1980-1990 m. sugrojo daugiau kaip 750 koncertų, akompanuojant Bostono, Detroito, San Francisko, Sankt Peterburgo, Maskvos filharmonijos simfoniniams orkestrams, „Maskvos virtuozams“ ir kitiems. C.Orbeliano atliekamas Aramo Khachaturiano koncertas fortepijonui pelnė „Geriausio metų įrašo“ apdovanojimą Didžiojoje Britanijoje.

Kauno miesto simfonininis orkestras

Kauno miesto simfoninis orkestras išaugo iš 1988 metais įkurto Kauno kamerinio orkestro, kuriam nuo 2000 m. vadovauja Algimantas Treikauskas. Jis – ir šio projekto vadovas. Orkestro vyriausiojo dirigento pareigas ėjo Pavelas Bermanas, Modestas Pitrėnas, šiuo metu – Imants Resnis.

Orkestras - neatsiejama Kauno ir šalies kultūrinio gyvenimo dalis – jis groja Tarptautiniame jaunųjų muzikų, kompozitorių M.K.Čiurlionio ir E.Griego, Pažaislio, „Iš arti“ muzikos festivaliuose, su kolektyvu mielai bendradarbiauja žymūs Lietuvos ir užsienio solistai bei dirigentai.

Kauno miesto simfoninis orkestras koncertuoja ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje (Latvijoje, Estijoje, Norvegijoje, Italijoje, Vokietijoje, Suomijoje, Šveicarijoje ir kt.), rengia koncertinius projektus, temines programas.

2012 m. metais orkestras minėjo aštuonerių metų sukaktį, per kuriuos įgyvendinta daug didelių bei reikšmingų projektų, į biografiją įrašyta nemažai įsimintinų ne tik klasikinės, bet ir pramoginės muzikos koncertų. Orkestrui teko garbė groti su pasaulinėmis legendinėmis grupėmis ir atlikėjais „The Scorpions“ ir „Electric Light Orchestra“, „Smokie“, Bonie Tyler, Chris Norman, kurie ne kartą yra groję su pasaulyje pripažintais Londono, Vienos, Berlyno simfoniniais orkestrais. 2012 m. orkestras surengė gastroles prestižiniame “Murten Classics” festivalyje Šveicarijoje, o sezoną pradėjo su vienu žymiausių pasaulio baritonų Dmitri Hvorostovsky bei dirigentu Constantin‘u Orbelian‘u.

Be to, dvejus metus iš eilės Kauno miesto simfoninis orkestras sėkmingai dalyvavo didžiulio klausytojų susidomėjimo sulaukusiame Lietuvos televizijos projekte „Triumfo arka“.

Kauno valstybinis choras

Suburti chorą 1969 m. buvo pavesta Lietuvos muzikos akademijos absolventui Petrui Bingeliui. Puikiai pasirodęs Lietuvos salėse, choras netrukus pelnė ir tarptautinį pripažinimą. Jis pradėjo gastroliuoti didžiuosiuose Rusijos miestuose, buvo kviečiamas į prestižinius festivalius „Rusų žiema“, „Maskvos žvaigždės“, koncertavo garsiausiose Maskvos ir Sankt Peterburgo salėse. Kauniečių pasirodymai buvo gerai įvertinti Vengrijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Italijoje, Prancūzijoje ir Norvegijoje. P.Bingelio vadovaujamas kolektyvas koncertavo su žymiais orkestrais: Rusijos valstybiniu, Rusijos televizijos ir radijo, Maskvos ir Sankt Peterburgo filharmonijų, Argentinos, Lenkijos, Bordo, Paryžiaus simfoniniais, Lenkijos ir Lietuvos kameriniais orkestrais, kuriems dirigavo Y.Menuhinas, V.Fedosejevas, J.Frantzas, I.Raičevas, C.Diederichas, M.Rostropovičius, D.Kitajenko, S.Sondeckis, J.Aleksa, J.Domarkas. Devintajame dešimtmetyje užsimezgė itin vaisinga Kauno valstybinio choro ir legendinės asmenybės – lordo Yehudi Menuhino kūrybinė draugystė: jo diriguojamas choras gastroliavo daugelyje pasaulio šalių, įrašinėjo kompaktines plokšteles.

Pažaislio muzikos festivalis

Kiekvieną vasarą nuo 1996 metų unikaliame Pažaislio vienuolyne, Kauno ir kitų Lietuvos miestų bei miestelių salėse, bažnyčiose, dvaruose ir įvairiose netradicinėse erdvėse vyksta Pažaislio muzikos festivalis. Platus muzikos stilių bei žanrų spektras jau tapo tarsi vizitine Pažaislio muzikos festivalio kortele. Kasmet yra surengiama apie 40 renginių, iš kurių apie 10 yra nemokami.

2013 metų birželio 2 – rugpjūčio 25 dienomis vyks XVIII Pažaislio muzikos festivalis. Vasaros savaitgaliais klausytojus kvies įvairūs renginiai, vyksiantys Kaune ir kitose Lietuvos vietovėse. XVIII Pažaislio muzikos festivalyje dalyvaus atlikėjai iš įvairių pasaulio šalių – Didžiosios Britanijos, Ispanijos, Italijos, JAV, Olandijos, Pietų Korėjos, Rusijos, Slovakijos, Šveicarijos, Vokietijos, taip pat iškiliausi Lietuvos kolektyvai, solistai bei dirigentai.

Pažaislio vienuolyno ansamblis

Ypatingą sakralinę dvasią renginiui suteiks ir išties unikali aplinka - XVII amžiuje pastatytas Pažaislio bažnyčios ir vienuolyno ansamblis yra vienas puikiausių brandžiojo baroko architektūros šedevrų Šiaurės rytų Europoje. Ansamblis suprojektuotas italų architekto Džiovani Batista Fredianio, išpuoštas Lombardijos skulptūros meistrų lipdiniais ir florentiečio tapytojo Mykolo Arkangelo Palonio freskomis.

Bilietai prekyboje nuo balandžio 29 d. visose „Bilietų pasaulio“ kasose ir internetu www.bilietupasaulis.lt

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
KULTŪRA
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"