Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
KULTŪRA

M.Mikutavičius bijo pensijos

 
2011 03 26 0:00
Kaip solo atlikėjas M.Mikutavičius niekada nedalyvavo lietuviškose "Eurovizijos" atrankose. Jam tai neįdomu.<br>Petro Malūko nuotrauka
Kaip solo atlikėjas M.Mikutavičius niekada nedalyvavo lietuviškose "Eurovizijos" atrankose. Jam tai neįdomu.
Petro Malūko nuotrauka

TV3 veidas, vienas 'Auksinių svogūnų' scenaristų, dainininkas Marijus Mikutavičius dalijasi mintimis apie televiziją, muziką ir save.

Šiais laikais mūsų šalyje atlikėjas gali uždirbti milijoną, jei visą gyvenimą ars ir nieko nepirks. Lietuviška televizija - pasipūtusi ir tuščia pagyrūnė, bet situacija užsienyje dar prastesnė. "Eurovizija" nepadės lietuviams įsisukti į Vakarų šou verslą, nes jo atstovams šis konkursas nedaro jokio įspūdžio. M.Mikutavičius nėra rimtas dainininkas. Interviu herojus senas, bet tai - ne pagrindinė priežastis, dėl kurios jis neturi vaikų. Šių teiginių autorius - ne sensacijas mėgstantis "Lietuvos žinių" žurnalistas, o jo akiratyje atsidūręs Marijus. Perskaitę publikaciją rasite plieninius argumentus, kuriais paremtos ką tik išvardytos pašnekovo mintys.

- 2009 m. kovo 2 d. "Privatu!" straipsnio apie lietuviškų žvaigždžių nusižengimus įžanga: "Žvaigždžių uždirbami milijonai dažnai išleidžiami narkotikams, greitiems automobiliams ir... advokatams." Ar šis sakinys turi ką nors bendro su realybe?

- Galbūt jei sumažinsime citatos pompastikos dozę, sakinį galėsime pritaikyti kai kuriems žinomiems Lietuvos žmonėms. Aš milijono dar neuždirbau, narkotikams pinigų neleidžiu, greitų automobilių neturiu, o advokatą samdžiau porą kartų gyvenime.

Kažkada su draugais skaičiavome, kad "Balius" (Maždaug 1995-aisiais pasirodė lietuviško "ruspopsio" albumas "Pirmas balius", parduotas rekordiniu 500 tūkst. kopijų tiražu. Vėliau projekto balsai pasivadino "Baliumi" ir toliau leido populiarius menkaverčius įrašus. - aut.) turėjo uždirbti daugiau nei milijoną. Lietuvoje šiais laikais atlikėjas gali tiek uždirbti iš muzikos, bet visą gyvenimą turi arti, nieko nevalgyti, nepirkti automobilių ir nesamdyti advokatų. Jei darbuojiesi ir televizijoje, milijoną gali užsidirbti anksčiau, bet tau turi labai sektis. Nevardinsiu vardais, tačiau pas mus yra ne vieną milijoną uždirbusių TV prodiuserių. Nemanau, kad jie turi tiek grynųjų, bet deklaravę turtą kai kurie rinkos senbuviai įvardytų milijoną ar porą milijonų.

- Įprasta skųstis, kad lietuviškos televizijos kokybė važiuoja žemyn. Ką manai tu?

- Nepasakyčiau, kad ji važiuoja žemyn - greičiau ne į tą pusę, į kurią važiuojančią televiziją norėčiau matyti aš ir kai kurie kiti žmonės. Kartais mūsų TV žmonėms trūksta kūrybiškumo. Daugelio laidų negaliu žiūrėti, nes nemėgstu, kai problemos keliamos ten, kur jų nėra. Mane erzina, kad televizija labai pasipūtusi, tuščia, ji mėgsta girtis, pervertina save, ji politikuoja. Neiliustruosiu pavyzdžiais - galų gale juk pats dirbu "telike".

Bet visada ginčysiuosi su tais, kurie aiškina, kad lietuviška televizija prastesnė už užsienietišką. Esu buvęs ne vienoje šalyje - daugeliu atvejų užsienio kanalai kur kas blogesni. Tarkim, žinių laida Ispanijoje: 20 sumautų minučių rodo tiesioginę transliaciją iš pliažo, į kurį jūra išmetė ryklį. Reporteris kažką "peza", jam už nugaros esantys turistai varto tą vargšą ryklį - koks įvykis! Žiūrėdamas televizorių Norvegijoje gali nusišauti iš nuobodumo: pokalbių laidose - jokios ekspresijos, jie kalba taip lėtai, kad beveik tyli. Kanados šoumenai... Jei jiems kalbant neuždėtų įrašyto užkadrinio juoko, nesuprastum, kada reikia juoktis.

- Nuo 2003 m. esi vienas TV3 "Auksinių svogūnų", kurie įvyks balandžio pirmąją, scenaristų. Kiek butelių viskio suvartoja komanda, rašanti humoro apdovanojimų scenarijų?

- Rašome blaiviai. Bet anksčiau tokiais atvejais kartkartėmis pasistatydavome ant stalo žinomo alkoholinio gėrimo butelį, numesdavome kelis pakelius cigarečių ir pradėdavome darbą. Šiais laikais taip nedarome. Ko gero, todėl, kad turime kitų įsipareigojimų, kiek surimtėjome, esame labiau organizuoti ir disciplinuoti.

- Vienas "Auksinių svogūnų" sumanytojų, iš šou verslo į politiką pasukęs Arūnas Valinskas - senas tavo bičiulis. Apie jį jau seniai nerašoma nieko gero. Gal gali apie A.Valinską pasakyti ką nors gražaus?

- Arūnas niekada manęs neapgavo. Dirbdamas jis pasineria į idėjas, yra valingas, turi savo tikslą, žino, ko nori, drąsus ir nebijo apkalbų. Tai - mane žavinčios savybės. Tikrai gerbiu šį žmogų.

- Kaip solo atlikėjas niekada nedalyvavai lietuviškose "Eurovizijos" atrankose. Kodėl?

- "Eurovizija" man niekada neatrodė stebuklas, kuriame turi dalyvauti. Niekada nenorėjau ten lįsti, nes man neįdomu. Džiaugiuosi, jog gyvenimas susiklostė taip, kad neturiu dalyvauti tokiuose konkursuose (juokiasi). Po pasirodymo stovėti ir klausyti, kaip kažkoks kadaise buvęs garsus kompozitorius aiškina tau, kaip turi atrodyti šiuolaikinė daina... "Nafig" to reikia? Mane tai erzintų.

Jokia "Eurovizija" nepadės lietuviams įsisukti į užsienio šou verslą. Po nosimi kaišiojami konkursą laimėję tokie pasaulinio garso vardai kaip ABBA (Švedijai atstovavusi grupė tarptautinę "Euroviziją" laimėjo 1974 m. - aut.), Celine Dion (Šveicarijai atstovavusi dainininkė pirmą vietą užėmė 1988 m. - aut.) greičiau yra išimtis, o ne taisyklė. "Skamp" leidybinėms užsienio kompanijoms siųstame savo CV buvo įrašiusi, kad dalyvavo "Eurovizijoje" (prieš 10 metų Lietuvai atstovavę "skampai" pasiekė tryliktą vietą - aut.). Užsieniečiai patarė "skampams" išbraukti šį sakinį - ten niekam tai nedaro įspūdžio.

- Savo dainos "Aš tikrai myliu Lietuvą" posmeliuose ironizuoji šiandieninę Lietuvą, bet priedainyje prisipažįsti ją mylintis. Tikrai myli šią šalį?

- Myliu. Sukūriau tą dainą, nes pavargau nuo blogo, prievartinio patriotizmo. Jei per valstybinę šventę žmogus ant savo namo neiškelia vėliavos, jis gauna baudą. Jei kažką padarei ne taip, tau grūmoja pirštu, nes tavo elgesys neatitinka krikščioniškų mūsų valstybės vertybių. Tau visą laiką primygtinai aiškina, kad turi mylėti savo šalį. Tačiau kai svarbiomis progomis ima šnekėti politikai, susidaro įspūdis, kad šventės politizuotos valdžioje sėdinčių "bičų". Likusieji yra gauja avių, kurioms reikia įteigti, kad tam tikrą dieną turi švęsti. Iš tiesų patriotiškai nusiteikusiems žmonėms nereikia nieko įrodinėti. Savo daina norėjau pasakyti: "Bliamba (pašnekovas mesteli šiek tiek riebesnį žodį - aut.), neaiškinkit man! Aš myliu Lietuvą ir noriu paklausti: ar jūs patys ją mylit? Ar tikite tuo, ką šnekate?.."

Gali būti, kad tekste man nepavyko aiškiai išplėtoti šios minties. Sukūriau dainą apie nelaimingą "bičą", kuris gyvendamas čia yra tikras kankinys, bet nevažiuoja į užsienį (juokiasi).

Dalis jaunimo myli Lietuvą, daliai visiškai nusispjaut. Bet tas pats buvo su mūsų karta. Viskas priklauso nuo auklėjimo.

- 2004 m. balandį pasirodžiusiame debiutiniame tavo albume "Pasveikinkit vieni kitus" buvo tautai gerai žinomi hitai "Pasveikinkit vieni kitus", "Bliamba, juk aš tave myliu", "Trys milijonai" ir kiti. 2008-ųjų sausį buvo išleistas antrasis, kol kas paskutinis "kompaktas" "Baigėme mokyklą". Beveik visos jame esančios dainos - lengvo rokelio kūriniai, nėra nei vieno masėms pritaikyto hito. Bandei eiti prieš srovę?

- Ne - tiesiog išėjo toks albumo skambesys. Tai nebuvo bandymas įeiti į "Aktorių trio" rinką. Visada stūgaudavau juokingas, linksmas dainas - norėjosi daugiau lyrikos.

Aišku, Gytis (Jagminas - albumą išleidusios prodiuserių kompanijos "Promostar" vadas - aut.) norėjo daugiau komercinio skambesio, bet įrašus vertino atlaidžiai. Leidėjai buvo nepatenkinti (juokiasi) ir dėl "Baigėme mokyklą" viršelio (jame - baisus dailininko Andriaus Zakšausko nutapytas senio veidas - aut.). Man aiškino, kad ant viršelio galėtų būti raudonos spalvos - rinkos tyrimai rodo, kad moterų žurnalus geriau perka, kai juose yra tokios spalvos. Visos tos rinkos nesąmonės...

- Iš daugkartinių tavo pasisakymų, kuriuose trauki save per dantį, susidaro įspūdis, kad nelaikai savęs rimtu dainininku. Taip ir yra?

- Žinoma, taip ir yra. Jeigu lygini save su kokiu nors "giedoriumi", per laidotuves giedančiu rožančių, gali sakyti, kad esi "kietesnis" dainininkas. Bet jei lygini save su U2 Bono (Paulu Davidu Hewsonu - aut.), kokią teisę turi aiškinti, kad esi geras? Nesu geras atlikėjas. Turiu tam tikrų sugebėjimų, tam tikroje terpėje galiu vaidinti esantis dainininkas, bet negaliu lyginti savęs su žmonėmis, turinčiais tikrai gerus balsus. Žinau, kad už kai kuriuos esu geresnis, ir mane tai guodžia. Nevardysiu tų, už kuriuos dainuoju geriau - ir taip turiu pakankamai priešų (šypsosi).

- Balandžio 19 d. tau sukaks 40 metų. Nesakau, kad tu senas, bet...

-...Sakyk drąsiai! Aš senas (juokiasi kalbėdamas). Užvakar su draugu, kuriam - 43-eji, kaip tik kalbėjome šia tema. Sakiau, kad 40 metų yra daug. Jis nusižvengė ir sakė: "Marka, patikėk manim, kai tau bus 43, senas žmogus atrodys tik tas, kuriam - 70." Tikiuosi, kad taip ir bus.

- Kada nors mąstai apie pensiją?

- Niekada. Bijau pensijos - tiksliau, bijau paties žodžio "pensija". Man atrodo, kad išėjus į pensiją viskas, ką sugebi, yra išeiti parūkyti sėdint ant suoliuko, pasiimti fotoaparatą ir nusifotografuoti Basanavičiaus gatvėje. Jei mano pensija bus tokia, ji bus visiškai sumauta.

- Kada paskutinį kartą tavo mama Vida skaitė tau moralą dėl to, kad ji iki šiol neturi anūkų?

- Dėl to tėvai nebeskaito moralų. Jiems tai - skaudi tema, man - taip pat. Stengiamės apie tai nekalbėti, kad nekiltų kibirkščių. Norėčiau turėti vaikų. Yra daug priežasčių, dėl kurių jų neturiu. Mano pilvas didelis. Negaliu pakankamai priartėti prie moters, kad pavyktų susilaukti palikuonių. Tai - pagrindinė priežastis (šypsosi).

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
KULTŪRA
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"