Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
KULTŪRA

Klausimas, į kurį neatsakė I.Norkutė

 
2011 02 12 0:00
I.Norkutė suderina darbą LNK ir TV3. "Man svarbus pats darbas, svarbu sukurti vaidmenį - nesigilinu į tai, kokiame kanale ir kuriuo metu būsiu matoma", - šypteli aktorė.<br>LNK archyvo nuotrauka
I.Norkutė suderina darbą LNK ir TV3. "Man svarbus pats darbas, svarbu sukurti vaidmenį - nesigilinu į tai, kokiame kanale ir kuriuo metu būsiu matoma", - šypteli aktorė.
LNK archyvo nuotrauka

Kai kurios garsenybės itin nekalbios. LNK ir TV3 auditorijai pažįstama Inga Norkutė - ne tokia. Gera nuotaika spinduliuojanti aktorė kalba ir juokiasi, juokiasi ir kalba.

1996-aisiais I.Norkutė baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją (LMTA) ir ėmė darbuotis Šiaulių dramos teatre. Todėl prieš trejus metus ji buvo žinoma nebent tautiečiams, mėgstantiems teatro sceną. Situacija ėmė keistis, kai 2008-ųjų pradžioje interviu herojė pasirodė TV3 seriale "Moterys meluoja geriau". Nuo praėjusios savaitės penktadienio Inga - viena LNK šou "Tu gali. Savaitės dvikova" vedėjų. Nuo pirmadienio šią blondinę mato ką tik iškeptos šio kanalo muilo operos "Pavogta laimė" mėgėjai, o poryt ji pasirodys ir naujausios TV3 trilogijos dalyje "Pasmerkti".

Moteris pabrėžia, kad televizijos negalima vadinti blogiu, nors LMTA dėstytojai jai aiškino, jog parsiduoti TV kanalui reiškia nusipiginti. Savo TV karjeros pradžią ji prisimena su humoru, o į LNK "2 minučių šlovės" komisiją antrą kartą neitų, nes ten jautėsi kaip idiotė. Pašnekovė neslepia, kad "Olialia pupytės" jai atrodo kaip baisus, pigus projektas, tačiau sulaukusi klausimo apie lietuviškos televizijos kokybę išsisuka nuo atsakymo peradresuodama jį "Lietuvos žinių" žurnalistui.

- Tau neapmaudu dėl to, kad tauta tave žino ne dėl 37 teatro spektaklių, kuriuose vaidinai, o dėl darbo keliuose serialuose ir šou projektuose?

- Tikrai ne. Teatre kūriau vaidmenis, vėliau atsirado ir televizija. Spėju visur. Viskas suderinama. Negalima sakyti, kad televizija yra blogis, o teatras - gėris. Esu linkusi teatro nelyginti su televizija, nes tai - visiškai skirtingi žanrai. Aš laviruoju - esu ir ten, ir ten. Kiekvienas aktorius turi pasirinkti, kur nori vaidinti. Gyvenimas trumpas - reikia pabandyti visko. Jei turi šansą, reikia jį išnaudoti.

- Nejaugi LMTA tau niekas nesakė, kad tikras aktorius turi vaidinti egzistencijos klausimus keliančiuose spektakliuose, taupumo sumetimais valgyti kas antrą dieną ir niekada neparsiduoti televizijai?

- (Juokiasi.) Buvo toks požiūris - dėstytojai mums sakė, kad parsiduoti televizijai reiškia nusipiginti, studentų neleisdavo eiti į reklamą. Bet tais laikais ir teatras buvo kitoks, nebuvo tiek reklamos, nebuvo serialų. Viskas pasikeitė.

Jeigu vaidinčiau teatro scenoje, o turguje pardavinėčiau bandeles, būtų ryškesnis veiklos skirtumas. Kodėl televizija turėtų pakenkti teatrui? Svarbiausia, kad aktorius neišduotų savo profesijos. Jei esi geras, jei sieksi tobulybės, neišduosi savęs ir savo amato. Man smalsu dirbti TV ekrane. Ir ne gėda, nes dirbdama televizijoje nemąstau taip: "Pasiėmiau paskolą, nusipirkau butą - reikia pinigų. Sumalsiu š... Dzin, nes televizijoje gerai moka."

- Nemažai aktorių TV ekrane žybteli ir užgęsta. Tau pavyko įsitvirtinti. Kaip?

- Aš nežinau - tikrai negaliu pasakyti... Taip išeina, ir tiek. Nemanau, kad padaryti karjerą televizijoje norinčiam profesionaliam aktoriui reikalingos pažintys. Pažinčių labiau reikia statistams - neprofesionalams, aktoriaus mokyklos nebaigusiems mėgėjams, kurie šmėkščioja ekrane. Nemėgstu statistų - nenorėčiau dirbti su žmogumi, kuris nėra profesionalas.

Gyvenimo situacijos, kai atkakliai, bet nesėkmingai ko nors sieki, vėliau kelia juoką. Savo TV karjeros pradžią prisimenu su humoru. Važiuodavau į kino aktorių atrankas, bet niekada nepavykdavo - niekas manęs neimdavo (juokiasi). Kai vyko atranka į TV3 "Moterys meluoja geriau", buvau Vilniuje. Jeigu būčiau buvusi pas tėvus Klaipėdoje, tikrai nebūčiau važiavusi į jokius kastingus. Dalyvauti pasiūlė Sigitas Račkys (serialo režisierius - aut.), kuris Šiaulių dramos teatre pastatė keturis spektaklius ir atkreipė į mane dėmesį. Taip viskas ir prasidėjo.

- Praėjusią vasarą su Algirdu Ramanausku, kuris tautai geriau žinomas kaip Algis Greitai, vedei LNK "Pričiupom!" - pristatinėjote užsienyje nufilmuotus juokingus vaizdelius. Birželio 10 dieną kanalo išplatintame pranešime žiniasklaidai leptelėjai: "Mes su Algiu - dvi priešybės. Jaučiu, kad tokios moterys kaip aš Algiui nepatinka." Juokavai?

- Pajuokavau - sukūriau intrigą Algiui, kad duodamas interviu jis galėtų sakyti: "Man tokios moterys patinka!" Viešųjų ryšių žaidimai (šypsosi).

- A.Greitai - prieštaringai vertinamas veikėjas. Kaip jums sekėsi dirbti kartu?

- Gerai. Aišku, dirbdamas duetu turi susidraugauti su kolega, atrasti bendrų taškų. Malti š... yra lengva, vedant tam tikrą žaidimą - sudėtingiau. Nebandžiau dresuoti Algio. Man "faina", kad jis - savotiškas, kad turi savo pasaulį ir savo tiesą. Lietuvoje jis toks vienintelis. Gerbiu tokius žmones.

- Praėjusiais metais teisėjavai per pirmąjį LNK talentų šou "2 minutės šlovės" sezoną. Kokie prisiminimai?

- Buvo labai sunku vertinti dalyvius. Visi sakė: "Inga tik klapsi akim, kvatojasi ir nieko nepasako." O ką gali pasakyti?! Pasirodo koks nors naminukas iš girios, o tu turi lyginti jį su labai geru dainininku. Turėjau vertinti aktorinius dalyvių gabumus, bet kaip vertinti neprofesionalą? Kokių aktorinių pastabų duoti pilvo šokėjai?.. Pagirti? Idiotiška situacija - sėdėjau kaip paskutinė debilė (juokiasi). Toks ir rezultatas: "Cha, cha, cha! Kaip gerai, kad atėjote! Mes džiaugiamės, kad išdrįsote!" Sakau atvirai: antrą kartą neičiau į "2 minučių šlovės" komisiją. Nesupratau, kam aš ten reikalinga.

Mačiau kelias antrojo sezono laidas - puikios. Buvo kur kas daugiau talentų. Pirmasis sezonas - kaip pirmas keptas blynas.

- Kurį tavo serialą rinktis laiką taupančiam serialų mėgėjui: TV3 "Pasmerktus" ar LNK "Pavogtą laimę"?

- Jei grįžai iš darbo anksčiau, žiūrėk "Pavogtą laimę". Jei vėliau - "Pasmerktus". Ir vieno, ir kito projekto aktoriai dirba gerai. Manau, kad neteisinga lyginti serialus. Kiekvienas atsirenka tai, kas įdomu jam.

- TV3 ir LNK - didžiausi konkurentai, o tu filmuojiesi jų muilo operose. Dėl to nekyla jokių problemų?

- O kodėl turėtų kilti? Esu samdoma aktorė, kurią kviečia ir ten, ir ten. Tai - normalu. Man svarbus pats darbas, svarbu sukurti vaidmenį - nesigilinu į tai, kokiame kanale ir kuriuo metu būsiu matoma.

- Praėjusios savaitės penktadienį išplatintame pranešime žiniasklaidai LNK viešųjų ryšių magai rašo, kad tau vaidinant "Pavogtos laimės" scenose "kolegos filmavimo aikštelėje leipsta juokais", "dar ilgai filmavimo aikštelėje netyla juokas, o kartais - ir aplodismentai". Viskas taip ir vyksta?

- Ne visada, bet pasitaiko tokių scenų. Nuo ryto iki vakaro juokais niekas neleipsta (juokiasi).

- LNK šou "Tu gali. Savaitės dvikova", kurį vedi su Alvydu Šlepiku, Arūnu Sakalausku ir Rimante Kulvinskyte, niekam nežinomi tautiečiai varžosi su garsenybėmis. Žvilgtelėjus į tokias žvaigždes kaip "Olialia pupytės"...

- ...Tai - baisu ir pigu. Bet jei yra poreikis, yra ir pasiūla. "Pupytėms" reikėtų sukurti atskirą kanalą - kam reikia, tas tegul žiūri (juokiasi).

- Tavo citata iš 2009 metų balandžio 11 dieną "LŽ gido" publikuoto interviu: "Eteryje nėra išminties, nėra ir moralės. Tai, kas rodoma, - "pravalas"." Nuomonė nepasikeitė?

- Matai, kaip žiauriai pasakiau... Šiandien televizijoje trūksta naujų idėjų. Nežinau, kodėl taip yra. Gal todėl, kad Lietuvėlė maža, o Rusija ar Amerika - didelės?..

Televizijai linkiu naujų minčių ir naujų veidų. Jai reikia potencialo ir originalumo, nes viskas plagijuojama. Viliuosi, kad ateinanti karta atneš naujovių. Labai norėčiau dalyvauti tokiuose naujuose projektuose (juokiasi).

- Ar galima didžiąją dalį mūsų TV produkcijos vadinti "pravalu"?

- Ar galima?.. Provokuojantis klausimas. Tu mane sudirbsi ir manęs niekur nekvies (juokiasi)! Jauniau, ką esi baigęs?

- Žurnalistiką.

- Dabar aš tavęs paklausiu: kaip tau lietuviška televizija?

- Mano nuomone, didžioji dalis TV produkcijos yra visiškas "pravalas".

- Mielieji skaitytojai, Jaunius pasakė, kad televizija yra "pravalas". Aš to nesakiau - aš tik jo paklausiau (juokiasi).

- Šiaulių dramos teatro aktorius, TV3 "Naisių vasaroje" vaidinantis Aurimas Žvinys yra antroji tavo pusė; esi sakiusi labai norinti turėti vaikų. Prieš metus LNK "Nuo... Iki..." paklausta, kodėl delsiate, mestelėjai: "Mes prie to dirbame!" Kur darbo rezultatai?

- Danguje. Laukiame dovanų iš dangaus. Neturime jokio plano, kada tai turėtų įvykti. Laukiam stebuklo, ir tiek (juokiasi).

- Ar tavo namuose vyksta karas dėl pulto?

- Ne - turiu du televizorius. Retai jį žiūriu, nes neturiu laiko.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
KULTŪRA
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"