Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
KULTŪRA

Jurijus Smoriginas prisipažįsta esantis narcizas

 
2010 07 03 0:00
J.Smoriginas vadina save labai droviu žmogumi. "Gali būti, kad agresija slepiu drovumą; tai - tarsi skydas. Be abejonės, tai - mano kompleksai", - neslepia jis.<br>TV3 archyvo nuotrauka
J.Smoriginas vadina save labai droviu žmogumi. "Gali būti, kad agresija slepiu drovumą; tai - tarsi skydas. Be abejonės, tai - mano kompleksai", - neslepia jis.
TV3 archyvo nuotrauka

Įvairiuose televizijos projektuose mirkstantis choreografas Jurijus Smoriginas rudenį debiutuos nauju amplua - kaip TV3 'Moterys meluoja geriau' aktorius. Jis tuo labai didžiuojasi.

Tačiau nesididžiuoja vaidinta role vienadieniame TV3 projekte "3-ias butas", kuriame sako buvęs stumdomas beprotis. Interviu herojus nebijo atsibosti kaip savireklamos princesė Natalija Zvonkė, nes ši "nedaro nieko, o jis kuria spektaklius". Tautos didvyriu, sekso simboliu ir megažvaigžde save žiniasklaidoje titulavęs J.Smoriginas pabrėžia, kad kalba rimtai. Provincijoje jam porą kartų norėjo duoti į galvą, bet dažniausiai aplinkiniai, anot pašnekovo, reiškia susižavėjimą. Sužinosite ir tai, kad impulsą kurti baletmeisteriui davė šiurpus vaikystės prisiminimas - pasikoręs tėvas...

- Apie pirmąjį kosmonautą Jurijų Gagariną "Google" išmeta 90.900 užklausos rezultatų. J.Smorigino užklausos rezultatų šiek tiek mažiau - 81.900. Ar tai reiškia, kad J.Smoriginas beveik toks pats populiarus kaip J.Gagarinas?

- O, siaube... Esu šokiruotas. Kadangi girdėjau, kad esu vienas seksualiausių Lietuvos vyrų, tai dar baisiau (šypsosi).

- J.Smorigino banga TV eteryje maždaug prieš 4,5 metų prasidėjo LTV "Lietuvos šokių dešimtuke", kur Jūs pasirodėte kaip vertinimo komisijos pirmininkas...

- Mano krikštamotė yra Indrė Ciesiūnaitė (projekto prodiuserė - aut.), kuriai aš pasirodžiau įdomus. Už tai, kad Lietuvoje išpopuliarino šokius, jai reikėtų pastatyti paminklą. Bet dabar ji chroniškai negali manęs pakęsti - net negali žiūrėti į mano pusę. Košmaras!

- Šiandien I.Ciesiūnaitė - LNK prodiuserė. Vadinasi, Jums užkirsti keliai į šį kanalą?

- Niekada nesakyk "niekada". Tarp kitko, prieš Naujuosius metus LNK man siūlė didesnį honorarą nei TV3. Kalbu apie metinę sutartį, joje nurodoma, kad metus dalyvausiu kanalo laidose. Vadovaujuosi intuicija, todėl pasirinkau TV3.

- Trumpai TV3 rodytoje laidoje "3-ias butas" su "Zero II" aktore Aušra Šukyte mirkote vonioje. Be to, šokote apsirengęs gaidžiu, nes šiuo kostiumu Jus apvilko laidos rubrikos "Linksminančiosios aplinkybės" žiūrovai...

- Nepriminkite man "3-io buto"! Visiškai nesigėdiju, kad maudžiausi nuogas, bet nepriminkite man šios laidos. Vienas jos kūrėjų buvo Šarūnas Kirdeikis - visiškas analfabetas, kuris nieko nesupranta. Antros, trečios rūšies "šušarinės" kultūros žvaigždė. Kaip jis buvo papuolęs į TV3?.. Baisu. "Kraupiakas"! Nesupratau, ką jis darė laidoje. Kūrė kažkokią bobučių vakaronės choreografiją... Esu išmintingas žmogus, todėl nedėjau jam į snukį.

"3-iame bute" buvau stumdomas beprotis. Esu pareigingas ir disciplinuotas, todėl jei man sako daryti tai, kas man nepatinka, aš susirietęs darau. Yra sutartis, privalau atlikti tai, ką liepia laidos kūrėjai. Mano rankos buvo surištos. Nenoriu, kad mane vartotų taip kaip vartojo Š.Kirdeikis.

- Ar laidų, kuriose dalyvaujate, prodiuseriai prašo prisikąsti liežuvį arba laidyti dar aštresnes replikas?

- Kai Justinas Milušauskas (TV3 "Aistrų pakrantės", "Chorų karų", "Šok su manimi" ir kitų projektų prodiuseris - aut.) siūlo daugiau pasireikšti, prašau jo eiti kuo toliau. Jei prodiuseris patikėjo mano potencialu, aš turiu dirbti savo darbą.

- Filmuojatės ketvirtajame TV3 "Moterys meluoja geriau" sezone, kuris dar neišvydo eterio. Vaidinate avantiūristą, aferistą Feliksą Šmakovą...

- Labai tuo didžiuojuosi.

- Bet muilo opera nėra prestižinis reikalas...

- Muilo operas kuriantys žmonės priversti jas kurti. Yra paklausa - yra ir pasiūla, yra didesnį reitingą turinčios "Moterys meluoja geriau". O kodėl pakėlęs savo kartelę negaliu vaidinti seriale? Juo labiau kad gavau svarbų vaidmenį. Į mane labai kreivai žiūrėjo, bet aš išlaikiau šį egzaminą.

Norėčiau per spaudą padėkoti projekto režisieriui Sigitui Račkiui, kuris labai profesionaliai dirba. Šis žmogus gerbia savo profesiją, jis nekuria šlamšto. Mes labai daug repetuojame. Tai leidžia užmiršti, kad filmuojiesi muilo operoje. Vaidinu visiškai šiuolaikinį aferistą, kuris apgaudinėja senelius, patiklias vienišas moteris.

- TV3 "Aistrų pakrantėje" pagrindinio choreografo amplua Jus rodo 4 dienas per savaitę, šeštadieniais kanalas kartoja "Šok su manimi", kuriame buvote komisijos narys, o rudenį Jūsų personažas pasirodys "Moterys meluoja geriau". Nebijote atsibosti tautai kaip N.Zvonkė?

- Nebijau. N.Zvonkė nieko nedaro, o aš kuriu spektaklius. Aš buvau ir būsiu, net jei pasitrauksiu iš televizijos. Visada skambėsiu visoje spaudoje, nes aš nuolat esu teatre. Aš - kūrėjas, nors tai ir skamba labai patetiškai.

- 2009 metų lapkričio 25 dieną "15min.lt" konferencijoje pareiškėte pajutęs, kad esate tautos didvyris, rugsėjo 26 dieną TV3 "Šok su manimi" sakėte norintis įkūnyti sekso simbolį, o šių metų sausio 4 dieną "Be grimo" pasivadinote megažvaigžde. Kiek suprantu, tai - humoras...

- Jūs ką, juokaujate? Joks humoras! Aš visiškai rimtai. Ar galite įvardyti dar vieną šalies baletmeisterį, kuris Paryžiuje, Eliziejaus laukuose, pristatė savo spektaklį ir stato spektaklius Maskvoje? Suraskite tokį! Kalbant apie mūsų kaimą, kurį galima pervažiuoti per keturias valandas, gal patikėtumėte, kad esu megažvaigždė? Ar megažvaigždė gali būti tik ta, kuri nusisega "staniką"?..

- Esate leptelėjęs, kad Vytautas Juozapaitis yra "narcizuojantis žmogus, kuris nori būti geriausias". Jums pačiam tinka šis apibūdinimas?

- Jei užduotumėte šį klausimą kiekvienam artistui, visi išmintingi Jums atsakytų: "Taip, aš esu narcizas. Noriu, kad mane mylėtų publika, kad eitų į mano spektaklius." Dažniausiai artistai koketuoja. Jie kaip moterys nori patikti ne tik žiūrovui, bet ir sau. Galiu pasakyti taip: "Man labai smagu, kad "Google" esu antras po Jurijaus Gagarino." (šypsosi)

Gali būti, kad tarp manęs ir V.Juozapaičio juoda katė perbėgo dėl to, kad abu esame labai žavingi. Jis nuėjo į LNK, o aš - į TV3. Pastaroji šiuo metu yra pats padoriausias kanalas.

- Ar yra kokia nors garsenybė, kurios atžvilgiu galite žerti tik komplimentus?

- Virgilijus Noreika. Labai gerai nusimanau ne tik apie baletą, dramą, dailę, bet ir apie vokalą. V.Noreika - lankstus, minkštas, emocionalus, išmintingas žmogus. Jei galėčiau, padovanočiau jam daug špagatų.

Jeigu vardyčiau žinomus antiherojus, prireiktų dešimt lapų. Visa ta bulvarinė "šušara"... Visi tie veikėjai, kurie nieko neveikia, kalba tik apie "stanikus" ir apie tai, su kokiu artistu susitiko... Baisiausia, kad žmonės ima tikėti, jog šie bulvarinės žiniasklaidos herojai iš tiesų labai įžymūs ir ko nors verti.

- Jūsų citata iš 2006 metų lapkričio 9 dieną Lrytas.lt publikuoto interviu: "Tik kartą neatsispyriau prodiuserės I.Ciesiūnienės kvietimui prisidėti prie jos gimtadienio šventės. Pajutau, kaip visi į mane šnairuoja. Tai tik patvirtino, kad nereikia eiti į tokius vakarėlius. Žmogus, kuris turi savo nuomonę, nekenčiamas." Jaučiatės nekenčiamas?

- Jaučiuosi labai mylimas. Buvo pora atvejų, kai man norėjo duoti į galvą, bet provincijoje aplinkiniai dažnai reiškia susižavėjimą manimi. Kaune esu žmonių didvyris. Druskininkuose, kur yra mano sodyba, žmonės taip pat reiškia teigiamas emocijas. Keista, bet mane labai myli jaunimas. Su žmona ėjau Vilniaus Didžiąja gatve, o barmenės šaukė: "Jurijau, mes Jus mylim!" Nesuprantu, kodėl. Tiesa, neseniai mane Palangoje pavadino personažu, kurį vaidinau TV3 "3-iame bute" (juokiasi)...

Komentarai internete yra paauglių ir nelaimingų žmonių susirinkimo vieta. Internetas man primena tualetą, ant kurio sienų surašytos visos emocijos: ir tai, ko norėtų, ir tai, kaip norėtų, ir tai, ko nemėgsta. Kai papuoliau į televiziją, reagavau, bet vėliau įpratau.

- Vadinate save labai droviu žmogumi. Bet viešoje erdvėje Jūs visiškai nepanašus į drovų...

- Aš drovus, bet mano drovumas iššaukia agresyvumą - norisi atsistoti ant Gedimino bokšto ir rėkti. Gali būti, kad agresija slepiu drovumą; tai - tarsi skydas. Be abejonės, tai - mano kompleksai.

- Esate choreografinių projektų teatro "Vilniaus baletas" vadas. Kaip šiais krizės laikais sekasi baletui?

- Labai sunkiai, nes krizė kerta per kišenę. Tokie maži teatriukai kaip ubagai prie Aušros Vartų rašo paraiškas į Kultūros ministeriją. Jie priversti elgtis kaip senstanti prostitutė. Prašau paramos ir matau, kad choreografas iš Moksleivių rūmų gauna 30 tūkst. litų, o aš - 15. Tokie pastato maždaug 15 minučių meno kūrinį, o aš - 2 spektaklius. Kaip profesionalas norėčiau priversti Kultūros ministeriją pasitempti iki mano lygio, kad ji nesielgtų taip tarsi visi lygūs. Visiškas absurdas! Dabar reikia rašyti paraiškas tai ekspertų komisijai, kurios nariai yra pažinčių ministerijoje turintys saviveiklininkai. Nesuprantu, per kokį "blatą" papuolama į komisiją.

- Teko girdėti, kad esate dirbęs striptizo baruose. Ką Jūs ten veikėte?

- Tai buvo maždaug 1995-1997 metais. Dviejuose žinomuose striptizo baruose stačiau choreografiją. Abiejose vietose dirbau po porą mėnesių. Pavadinimų nesakysiu, nes tai bus reklama. Tuo metu neturėjau darbo, todėl manęs griebėsi žmonės, kurie žino, kad naudojantis mano pavarde galima pritraukti klientūros.

- Kai Jums buvo 7 metai, atsikėlęs išvydote pasikorusį tėvą. Kaip tokia patirtis keičia žmogaus gyvenimą?

- Nuo tos akimirkos pradėjau gyventi. Neatsimenu savo tėvo gyvo. Mama pasakojo, kad iki jo mirties namuose Šančiuose patyrėme daug baisių buitinių dalykų - pvz., yra tekę nakvoti lauko tualete. Kai tėvas buvo palaidotas, susidūriau su daug neurozinių baimių - tarkim, atrodydavo, kad naktį kampe kažkas stovi. Buvo baisu. Esu patyręs didelį sukrėtimą. Po kojomis guli tėvas... Šis įvykis labai pakeitė gyvenimą. Manau, jis davė impulsą mano kūrybai.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
KULTŪRA
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"