Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
KULTŪRA

Jaunųjų dizainerių pasirodymas festivalyje "artVIKO 2012"

 
2012 03 06 12:14

Vilniaus kolegija, puoselėjanti studentų kūrybiškumą, kartu su Lietuvos parodų ir kongresų centru LITEXPO organizuoja respublikinį jaunųjų dizainerių festivalį „artVIKO 2012“, vyksiantį kovo 16 d. parodos „Pelenė 2012“ metu.

Festivalyje dalyvauja Lietuvos aukštųjų mokyklų, rengiančių aprangos dizaino specialistus, studentai. Šiame renginyje 18 jaunųjų Vilniaus kolegijos, Kauno kolegijos, Vilniaus dailės akademijos bei Vilniaus dailės akademijos Telšių menų fakulteto menininkų pristatys 15 originalių kolekcijų. Jauniesiems drabužių dizaineriams kolekcijų įvaizdį formuoti padės Vilniaus kolegijos Dizaino ir technologijų fakulteto šukuosenų dizaino studijų programos studentai.

„artVIKO 2012“ festivalį atidarys tarptautinio mados dizainerių festivalio IN VOGUE pagrindinė organizatorė ir meno vadovė, scenografė dizainerė Zita Gustienė, o renginį vainikuos apdovanojimai. Dalyviams bus įteikti Vilniaus kolegijos diplomai ir aktyvių socialinių partnerių bei renginio rėmėjų prizai.

Žiūrovai turės galimybę pamatyti jau daug dėmesio sulaukusią Vilniaus kolegijos aprangos dizaino studijų programos absolvenčių Marinos Žuravliovos ir Donatos Maldonytės kolekciją „Miškinis“. Ši kolekcija laimėjo  praėjusį rudenį vykusį jaunųjų dizainerių konkursą „Injekcija“ ir bus pristatyta netrukus vyksiančiame festivalyje „Mados infekcija“. Anot festivalio iniciatorės ir koordinatorės ilgametės Dizaino katedros vedėjos doc. Loretos Gerulaitienės, festivalis „artVIKO 2012“ ne tik puiki proga pamatyti šią išskirtinę kolekciją, bet ir galimybė patiems dalyviams bei žiūrovams ją palyginti su kitų jaunųjų dizainerių, studijuojančių aprangos dizainą, darbais.

Festivalio kolekcijos

I kolekcija „Sintezės mįslė“, kūrėja Viktorija Dronišinec, Vilniaus kolegija.

Kolekcija "Sintezės mįslė" - tai senosios architektūros elementų ir modernaus audinio sintezė, kurio improvizavimas ant torso leido įminti mįslę - kaip apgaubti moterį ta ramybe ir harmonija, kurią skleidžia senoji architektūra, jos linijų darna ir faktūra. Šios sintezės rezultatas - suknelės, kuriose daugybė klosčių ir draperijų sugula į simetrišką kompoziciją, primenančią skliautus, arkas, kolonų eiles, kupolus ar bokštus.

II kolekcija „Trumpa, ilga, siaura, platu“, kūrėjos Rūta Lendraitytė ir Agnė Alaburdaitė, Vilniaus dailės akademija.

Trumpas kelias, ilga žiema, siaura gatvė, plati jūra. Trumpa, ilga, siaura, platu. Keturi būdvardžiai – viena idėja. Viena idėja – septyni modeliai. Septyni modeliai, šviesos, muzika…Pradedame.

III kolekcija ,,Garmoškė“, kūrėja Marija Armonaitė, Vilniaus Dailės Akademija.

Kolekcijoje naudojamas gofruotas popierius. Paslanki medžiaga padeda suformuoti drabužių formas. Tempimas, stumimas, siuvimas anternatyviomis priemonėmis – čia atstoja kirpimą ar medžiagos kritimą. ,,Garmoškė’’ – alternatyvi kolekcija, kur svarbiausia - išraiškos priemonė.

 IV kolekcija „Jie“, kūrėjas Marius Vepšta, Vilniaus dailės akademija Telšių menų fakultetas.

Kolekcija „Jie“ skirta jaunimui, nebijančiam naujovių. „Jie“ – tai asmenys, kuriems patinka novatoriškumas, kurie yra neabejingi išskirtinėms idėjoms, ieškantiems unikalumo, mėgstantiems drąsius sprendimus, kurių įvairovė skatina į daiktus pažvelgti kitu kampu, įžvelgti jų išskirtinumo galimybes ir naujų funkcijų atradimą.     

V kolekcija „666“,  kūrėjos Santa Babikaitė, Eglė Jašmontaitė, Vilniaus dailės akademija.

Tamsa yra palietusi šį pasaulį ir savo pančiais surišusi laiko dalį jo žmonių. Kiekvieną žmogų, maištaujantį prieš likimą, tamsa suriša savo pančiais.  Tamsa atbunda.

VI kolekcija „Čiulbesiai“, kūrėja Ieva Užkurataitė, Vilniaus dailės akademija.

Kolekciją įkvėpė XVIII a. sodai bei kultūra. Čia gausu etno, siuvinėtų rankomis detalių bei paukščių motyvų. Taip pat kolekcija turtinga faktūrų įvairovės bei spalvų gausos.

VII kolekcija „Ligos iliuzijų cirkas“, kūrėja Gabrielė Sidabraitė, Vilniaus kolegija.

Chaosas ir ramybė, tamsa ir šviesa, emocijos ir sąstingis, gėris ir blogis, grožis ir bjaurumas,  sunkumas ir lengvumas, iliuzija ir realybė , kontrastas tarp savęs suvokimo ir visiško paklydimo erdvėje, daugybė „aš“ ir nė vieno tikro. Nutrūkusios mintys ir idėjos, neišsakyti žodžiai, bandymas surinkti gabalėlius savęs. Tai tarsi keistas ligos iliuzijų cirkas, išprovokuotas ir sukurtas emocinės krizės ir ne tik. Šizofrenija, depresija, asmenybės skilimas  - nemalonūs žodžiais, kurie kelia susidomėjimą ir begalę klausimų. Būtent šių žodžių reikšmė užkoduota šioje kolekcijoje.

VIII kolekcija „Per_forma“,  kūrėja Aistė Petkevičiūtė, Vilniaus kolegija.

Įkvėpta primityvių, elemetariai aiškių geometrinių formų (trikampio, apskritimo, kvadrato), pasirinka raiškos forma – audinio karpymas. Geometriškumas, iškarpytas audinyje, tampa faktūra. Hidroskopiškas ir laisvai krentatis audinys įstatomas į klijinės medžiagos rėmą, sluoksniuojamas su karpytu audiniu, lygiagretinamas. Kolekcija kurta jaunimui, neskaidoma į dvi puses: merginos ir vaikino. Čia jie tampa vienu „uniseksiniu“ pavidalu.

IX kolekcija „Margi‘nalas“, kūrėja Odeta Šiukšterytė, Vilniaus dailės akademija, Telšių menų fakultetas.

Ekologiška/etiška perdarytų drabužių mada. Drabužis prikeliamas antrajam gyvenimui. Iš nebedėvimo, nemadingo, bet savo paskirtį atliekančio drabužio, sukuriamas  dėvimas, kokybiškas, šiuolaikines mados tendencijas atitinkantis kostiumėlis moteriai. Tai kolekcija, leidžianti bent kelioms minutėms pamiršti, kokie be proto dideli vartotojai esame ir pasidžiaugti, kad problemos irgi gali būti sprendžiamos – drabužiais!

X kolekcija „Musių sąskrydis“, kūrėja Ieva Kurpytė, Vilniaus dailės akademija.

1 variantas: Ach, sunkūs laikai atėjo… Dėl tos krizės daugelis vargstam kaip musės barščiuose. Kapanojamės, lendam kitiem  į akis su savo bėdom ir kaip musės zirziam kiekvienam sutiktam, kaip blogai gyvenam… O kaip gi gyvena pačios musės, dar nepatekusios į barščius? Pažiūrim? Tik nebūkit išsižioję, o tai musė į burną įskris.

2 variantas: Musė – nepaprastas vabzdys. Tai galbūt labiausiai erzinantis dvisparnis padaras, neduodantis ramybės savo zirzimu, bei įkyrumu, kartais primenantis kokius pažįstamus, artimuosius, o gal net mus pačius.

XI kolekcija „Pas Močiutę“, kūrėja Gabrielė Daminaitytė, Kauno kolegija.

Tarp ryškių skudurų skudurėlių, atraižų lagaminuose, abstrakčiose gamtos kompozicijose...tarp gėlynų, sodų, dangaus ir debesų. Ten, kur kiekvienas degantis troškimas ir viltis turi vienintelę išeitį - išsipildymą. Tas laikas ne Kalėdos, o ta vieta visiškai ne Edeno sodai. Ten viskas žemiška ir kuo tikriausiai išgyvenama idėjomis ir kūryba, nes viskas vyksta būtent pas močiutę. Jos pasaulyje negyvena žodis NE, o tik visiška laisvė, nerūpestingumas, iš kurių gimsta žaidimas spalvomis, formomis, proporcijomis. Tai - lepių anūkių privilegija, kuria jos naudojasi su didžiausiu malonumu!    

XII kolekcija „Neįpareigojanti“, kūrėja Vilma Pretkelytė, Vilniaus dailės akademijos Telšių dailės fakultetas.

Kolekcijos „Neįpareigojanti“ idėja gimė besidomint ispanų dailininko Joan Miro kūryba. Įkvėpta dailininko tapybos ieškojau būdų, kaip audinių spalvomis ir koloritu, trikotažo faktūromis, drabužių detalėmis bei aksesuarais  perteikti Miro darbų stilių. Rūbų kolekcija “ Neįpareigojanti” skirta pavasario/rudens sezonui.          

XIII kolekcija „Graphosoma“, kūrėja Kristina Rutkauskaitė, Kauno kolegija.

Jie išraiškingi, duoda peno vaizduotei, nes lygiuojasi į mažus stebuklus, kartais prisitaikančius prie aplinkos. Viskas ateina iš gamtos ir nieko gražiau už ją nėra. Vabalai.

XIV kolekcija „Kažkas apie ją“, kūrėja Sandra Mockutė, Vilniaus kolegija.

„Kažkas apie ją“ kolekcijos idėja yra  atskleisti stiprios, savimi pasitikinčios, flirtuojančios bei labai moteriškos moters įvaizdį, inspiruotą Fridos Kahlo. Kostiumuose pavaizduoju viso to darną mados bei šiuolaikinės visuomenės santvarkos sintezėje. Kolekcijos įvaizdžio suformavimui,  įvedu atitinkamus  simbolius, naudoju pasirinktą spalvų paletę,  audinius bei aksesuarus „Kažkas apie ją“ – tai mano filosofinė mintis.    

XV kolekcija „Miškinis“, kūrėjos Marina Žuravliova, Donata Maldonytė (jaunųjų kūrėjų duetas  žinomas „TRIBE“ vardu), Vilniaus kolegija.

Kolekcijos inspiracija: Skandinavijos šalių gamta, natūralumas, kalnai, medžio gyvumas, ornamentas, faktūra, medžio įvairiapusiškumas, žmonės, barzdoti vyriškiai. Pagrindinio įkvėpimo šaltiniu tapo medis. Nevienodas, pasenęs, savo istoriją menantis, tikras, gyvas, natūralus, toks subtilus ir įvairus medis mus paragino numarginti audinius.

Pagrindine vyro įvaizdžio dalimi tampa vyriška barzda. Mūsų kolekcijos vyras pririštas prie gamtos, kalnų, vėjo, medžių. Bet atskleidžiama ir „šamaniškoji“ jo pusė, kuri nudažo medį ryškiomis, nebūdingomis medžiui spalvomis.

Visi neabejingi grožiui ir madai kovo 16 d. kviečiami į parodoje „Pelenė 2012“ vyksiantį jaunųjų dizainerių festivalį „artVIKO 2012“.

Daugiau nuolat atnaujinamos informacijos apie festivalį: koordinatorė Loreta, tel. 8 615 18245.

Organizatorių archyvo nuotr.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
KULTŪRA
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklama
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITReklaminiai priedai
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasPrenumerata
TrasaŽmonės#ATEITIESLYDERIAI#AUGULIETUVOJEKarjera
#LEGENDOS#SIGNATARŲDNR#ŠIMTMEČIOINOVACIJOS
Visos teisės saugomos © 2013-2018 UAB "Lietuvos žinios"