Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
KULTŪRA

I.Šimukauskienė: pagražinta tiesa ir realybė

 
2011 04 02 0:00
I.Šimukauskienei adresuotuose laiškuose meilę jai prisipažįsta įvairaus plauko veikėjai. Pradedant paaugliais ir baigiant "banditais".<br>LNK archyvo nuotrauka
I.Šimukauskienei adresuotuose laiškuose meilę jai prisipažįsta įvairaus plauko veikėjai. Pradedant paaugliais ir baigiant "banditais".
LNK archyvo nuotrauka

'Pastaruoju metu duodu daug interviu. Gal nėra ką kalbinti?' - svarsto LNK 'Žvaigždžių duetų' vedėja Ieva Šimukauskienė. 'Aišku, kad nėra!' - patikina 'Lietuvos žinių' žurnalistas.

Jie kalba pusiau rimtai. Iš tiesų I.Šimukauskienės žurnalistai griebiasi ieškodami spalvų. Kai TV ekrane visi tokie kuklūs ir mandagūs, pamatęs šią Vilniaus pedagoginio universiteto dėstytoją, meninio ugdymo studijos "Terra Bella" vadovę, aktorę ir choreografę, kilsteli antakį. Eteryje ji nepažeria tokių žodžių fejerverkų kaip choreografas, TV pitbulis Jurijus Smoriginas, bet įskelia šiek tiek kibirkšties. Todėl žiniasklaidos atstovai tikisi nenugludintų frazių, aštresnių replikų ir riebesnių straipsnių pavadinimų.

Ieva pabrėžia, kad LNK "Kviečiu šokti" komisijoje šokėjus vertindavo ne ji, o jos kurtas personažas. Duodama interviu moteris nedaro šou, todėl nepasinaudoja proga užvažiuoti J.Smoriginui. Ji neįvardija susireikšminusių TV žvaigždžių, nes tai būtų neetiška. Tačiau viešai piktinasi žiniasklaidos paleista antimi.

- Praėjusių metų gruodžio 31 dieną išplatintame pranešime žiniasklaidai LNK viešųjų ryšių magai tikina, kad tavo komentarai aštrūs, iškalba pavydėtina, kad sugebi "supykdyti ir pravirkdyti, pagirti ir suteikti pasitikėjimo". Ar tikrai tu tokia fantastiška, kaip teigia "piarščikai"?

- (Juokiasi.) Ne fantastiška, o tikra bjaurybė (pašnekovė mesteli riebesnį žodį - aut.). Gyvenime sau nepritaikyčiau jokio tavo paminėto apibūdinimo. Galbūt tai galima pritaikyti "Kviečiu šokti" komisijoje sėdėjusiai Ievai, kuri išprovokuodavo tikras emocijas.

Paskaičius komentarus internete atrodo, kad žmones piktina mano pasisakymai. Dėl Radži (Aleksandrovičiui - aut.) parašyto vieneto daug pasipiktinusių bobučių LNK teberašo laiškus. Baisiai išgyvenu dėl tokių reakcijų, klausiu savęs: "Kam man to reikia?" Antra vertus, juk dėl to mano gyvenimas nesikeičia. Yra ir kita medalio pusė: "Facebook" gaunu nepažįstamų žmonių laiškų su padėkomis už tiesą ir atvirumą. Kavinėje ir gatvėje už tai dėkoja vyresnės moterys.

- 2010 metų rugpjūčio 28 dieną debiutavusi LNK "Kviečiu šokti" komisijoje jos pirmininką Vytenį Pauliukaitį juokais išvadinai gaidžiu, projekte dalyvavusį aktorių Andrių Paulavičių - Jėzumi Kristumi Adolfo Hitlerio žvilgsniu, o "Olialia pupyčių" lyderei Oksanai Pikul leptelėjai, kad grožis - ne profesija. Galėtum tokių replikų mestelėti, kai šalia nėra jokių filmavimo kamerų?

- Gyvenime niekada to nepasakyčiau. Kas aš tokia, kad reikščiau žmogui savo nuomonę? Koks mano reikalas (juokiasi)?..

Šokėjus vertindavau ne aš, o mano kurtas personažas. Televizija yra šou. Vaidybos paskirtis - provokuoti žiūrovus; kalbėdama siekiau pažadinti žmones. Tą pačią pastabą gali pasakyti visiškai skirtingais žodžiais. Todėl neatsisakau savo replikų.

Visi norime atrodyti geresni. Pagrindinis šio mano vaidmens pliusas buvo tai, kad nebijojau būti bloga.

- Klestelėjusi į "Žvaigždžių duetų" vedėjos kėdę sakei, kad psichologiškai bus nelengva perlaužti žiūrovus, nes jiems esi akiplėša komisijos narė. Tau pavyko juos perlaužti?

- Sulaukiu komentarų iš giminių, artimųjų ir nepažįstamų žmonių. Sprendžiant iš atsiliepimų, pavyko. Bet mama (Nijolė Jackevičienė - aut.) sakė, kad "Kviečiu šokti" komisijoje jai buvau įdomesnė, nes mano komentaruose buvo daugiau intrigos (juokiasi).

Siekiu tobulumo, todėl man atrodo, kad viską darau blogai. Iki šiol kaltinu save, kad "Žvaigždžių duetus" vedu siaubingai: vienu momentu pamiršau tekstą, kitu - per daug vaidinau, dar kitu - per daug klausinėjau.

- Kas būtų, jei kokio nors TV šokių projekto komisijoje atsidurtų I.Šimukauskienė ir J.Smoriginas?

- Būtų labai įdomu. Man pačiai įdomu, kokį žodinį pingpongą galėtume sužaisti. Pasistengčiau, kad dialoge būtų humoro.

- Štai ką apie tave "Lietuvos žinioms" sakė J.Smoriginas: "Ieva - labai graži moteris. Bet ji nesupranta, kad prodiuseriai ją kuria pagal tam tikrą klišę, verčia tam tikra atmaina. Palinkėčiau Ievai būti savimi, o ne kopijuoti tokius klasikus kaip aš ir Vytenis Pauliukaitis. Ekrane turiu 50 proc. daugiau energetikos nei ji." Jurijus teisus?

- Aš viską suprantu. Eidama į televiziją puikiai žinojau, ką ir kodėl darau. J.Smoriginas ne vienintelis sako, kad leisdama mane į eterį LNK bando kurti jo prototipą. Bet jis pats yra tam tikras personažas - griežtasis komisijos narys, jau susikūręs savo legendą. Todėl ir esu su juo tapatinama.

Kalbant apie energetiką nedrįstu prieštarauti tokiam klasikui kaip Jurijus. Šalia jo esu menka žuvelė, "telike" išbuvusi keletą mėnesių. Kūrybinis jo bagažas kur kas didesnis. Bet kuriuo atveju vyro energetika stipresnė nei moters.

Gerbiu šį žmogų. Dėkoju jam už komentarą. Pasakė gana švelniai, nes galėjo mestelti gerokai griežčiau.

- Domiesi Rytų filosofija, 10 metų užsiimi sahadža joga. Dvasiniai dalykai ir vienadienė komercinė televizija...

- ...Suprantu, ko nori paklausti. Domėjimasis Rytų filosofija - ne darbas, o gyvenimo būdas. Visa kita - profesija.

Patogiausia ugdyti save gyvenant miško vienkiemyje ir būti šventuoliu. O tu pabandyk nepasiduoti televizijos iliuzijai, pabandyk neprarasti balanso, išlikti dvasingas "telike", kuriame pilna intrigų ir "falšo". Tai ir yra tikrasis išbandymas.

Televizijoje yra susireikšminusių žmonių, bet tokių yra visur. Negaliu įvardyti jokios susireikšminusios garsenybės - negaliu spjauti į lėkštę, iš kurios valgau (juokiasi). Be to, tai būtų neetiška.

- 2005-aisiais ir 2008-aisiais keliavai Indijoje. Dar grįši į šią šalį?

- Nežinau. Nuvažiavusi pirmą kartą sakiau, kad daugiau nebenoriu (juokiasi). Tokioje šalyje gauni daug dvasinių išbandymų ir "ekstrymo". Antisanitarinės sąlygos yra niekis. Ties praraja užstringa autobusas, tu išlipi ir supranti, kad visiems viskas vienodai. Neturi vandens, o vyresni keleiviai puola į paniką. Arba beprotiškame karštyje keliauji traukiniu ir matai pinigų prašančius invalidus vaikus, kurie tyčia luošinami tam, kad surinktų daugiau išmaldos...

Gauni šoką ir perkainoji visas savo vertybes. Grįžus į Lietuvą gyvenimas atrodo labai paprastas ir lengvas. Nepaisant to, Indijos žemė šventa - atvažiuoji prie vandenyno, tau išmuša saugiklius, sėdi ir mąstai, kad gyvenimas nuostabus, kad nieko daugiau nereikia...

- Nuo nepažįstamų vyrų gauni "facebook'inius" laiškus ir SMS žinutes, kuriuose gerbėjai prisipažįsta mylį. Tuose tekstuose daug gramatinių klaidų?

- Ne. Nereaguoju į SMS, bet atsakau visiems, rašantiems "Facebook": "Ačiū už gražius žodžius. Jums irgi linkiu visa ko geriausia." Laiškus su prisipažinimais siunčia visokiausi žmonės - nuo paauglių iki "banditų" (juokiasi). Nesu gavusi nepadorių tekstų.

Iki šiol prisimenu vieną pirmųjų laiškų. Vyrukas parašė, kad esu pagrindinis pertraukėlių metu biure aptarinėjamas personažas (juokiasi). Žvengiau visą dieną.

- Žiniasklaida rašo, kad prieš įsisukdama televizijoje porą metų depresavai. Tai - žurnalistų pagražinta tiesa ar realybė?

- Pagražinta tiesa. Porą pastarųjų metų asmeniniame gyvenime vyko didelės permainos: skyrybos, persikraustymas ir t. t. Nebuvo taip, kad kasdien sėdėjau, verkiau ir nenorėjau gyventi, bet nuolat buvau slogučio būsenos - užsisklendusi savyje, mąstanti apie tai, kas ir kodėl įvyko, ką turėčiau daryti. Atėjo ir praėjo. Gyvenime svarbiausia meilė, tikėjimas ir viltis.

- Praėjusių metų spalio 1 dieną "Žmonės24.lt" publikuotame interviu į klausimą "Kas jus sieja su aktoriumi Ramūnu Šimukausku?" atsakei taip: "Bendra profesija, LNK televizija, ta pati pavardė... Bet jis tikrai nėra buvęs mano vyras." Tačiau šių metų kovo 28 dieną "Balsas.lt" publikuotame žurnalo "Gala" interviu radau tokius tavo žodžius: "Net faktą, kad prieš porą metų išsiskyriau su vyru aktoriumi Ramūnu Šimukausku, galima vertinti kaip sėkmę."

- Labai prašau: įvardyk "Galos" žurnalistę (Ireną Kamičaitienę - aut.) ir parašyk, kad tai - šiurkšti ir neetiška jos klaida, įvelta į mano citatą. Atrodau kaip idiotė, kuri "piarinasi". Dėl to sakinio Ramūnas, kuris niekada nebuvo vedęs, ir aš turėjome krūvą nemalonumų. Jam skambino žurnalistai, prašė papasakoti apie skyrybas... Pykstu.

Mano buvęs vyras yra kitas Šimukauskas. Bet nesigilinkim į smulkmenas (juokiasi).

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
KULTŪRA
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"