Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
KULTŪRA

G.Leškevičius tiki nežemiškomis civilizacijomis

 
2013 02 23 6:04
"Nepriklausomai nuo įdėto darbo negali nuspėti, kiek TV projektas bus pamėgtas, ar ilgai jis išliks žiūrovų sąmonėje", - sako G.Leškevičius./Romo Jurgaičio nuotrauka
"Nepriklausomai nuo įdėto darbo negali nuspėti, kiek TV projektas bus pamėgtas, ar ilgai jis išliks žiūrovų sąmonėje", - sako G.Leškevičius./Romo Jurgaičio nuotrauka

Apie paranormalius reiškinius ir patirtis pasakojančios LNK laidos 'Pasaulis X' vedėjas ir balsas Giedrius Leškevičius kalba apie išliekamąją televizijos vertę, atremia internautų kaltinimus ir teigia tikintis paraleliniais pasauliais.

- Esi sakęs, kad dauguma TV produkcijos vienadienė. Vadinasi, tai, ką darai, neturi jokios išliekamosios vertės?

- Tai, ką darai, visada turi išliekamąją vertę. Jei kuri nors laida daro įtaką žmonėms, jei jie ją prisimena, ji turi vertę. Sakydamas, kad dauguma TV produkcijos vienadienė, galvoje turėjau didelę laidų kaitą. Kai kurios jų išgyvena sezoną, kai kurios - pusę sezono, kai kurios baigiasi po kelių savaičių. Eksperimentavimas kuriant TV projektus kartais duoda labai gerą rezultatą, tačiau kartais laidos neišlieka eteryje. Nepriklausomai nuo įdėto darbo negali nuspėti, ar TV projektas bus pamėgtas, ar ilgai jis išliks žiūrovų sąmonėje. Tai - visiškai neprognozuojama. LNK rodė "Lietuvos balsą", darė didelį "piarą", akivaizdu, kad sąmatos buvo nežmoniškos. Bet žmonės į koncertus kažkodėl rinkosi vangiai, reitingai - ne paslaptis - nebuvo patys aukščiausi. Niekas nežino, kodėl taip nutiko.

- Šiais laikais madinga šokti televizijoje. Kodėl nedalyvavai LNK "Kviečiu šokti"?

- Mane kvietė du kartus. Niekada gyvenime nesu šokęs. Būtų smagu pašokti, padirbėti su savimi, bet aš žinau, kiek pastangų reikia įdėti į šokį. Negaliu leisti sau skirti daug laiko šokti, nes nukentėtų pagrindinis mano vasaros darbas - oro balionų pilotavimas ir skrydžių organizavimas. Sakoma, kad kai yra didelis noras, atsiranda ir laiko. Matyt, nebuvo tokio didelio užsidegimo ir noro dalyvauti "Kviečiu šokti".

- 2009 metų gegužę tavo ir Vilijos Pilibaitytės-Mios duetas laimėjo trečiuosius LNK "Žvaigždžių duetus". Po pergalės su Mia, Stanislavu Stavickiu-Stano, Ruslanu Kirilkinu ir kitais lietuvių atlikėjais dalyvavai keliolikos koncertų vasaros ture, nusidriekusiame per miestų ir miestelių aikštes bei stadionus. Kur susirinkdavo girčiausia publika?

- Nežinau... Stovint scenoje sunku pamatyti, kiek girtų žmonių publikoje. Su Mia kaip "šou vinys" dažniau koncertuodavome renginio pabaigoje - turėjome pamatyti daugiausia neblaivių žiūrovų. Bet neblaiviausi turbūt neišlaukdavo koncerto pabaigos. (Juokiasi.) Tai - tik prielaida.

Pasitaikė pasirodymų, kurių metu nepavyko išjudinti publikos. Ko gero, kaltas oras - tarkim, koncertuojant Kuršėnuose žliaugė lietus. Ten, kur buvo geras oras, publikos nuotaika buvo gera. Įsiminė Skuodas ir Tauragė - ten vyko smagūs koncertai.

Kultinei LNK "Abipus sienos", kurios nebeliko naujajame kanalo sezone, G.Leškevičius jaučia nostalgiją./LNK archyvo nuotrauka
Kultinei LNK "Abipus sienos", kurios nebeliko naujajame kanalo sezone, G.Leškevičius jaučia nostalgiją./LNK archyvo nuotrauka

- Prieš keletą metų mestelėjai, kad pramoginis žanras gerokai sudėtingesnis nei publicistika. Paaiškink, ką turėjai omenyje.

- Profesionaliai juokauti, iš bet kokios situacijos sukurti gerą juoką sunkiau nei tą situaciją nupasakoti rimtai. Didžiausia pagarba LNK "Dviračio šou" žmonėms, kurie tiek metų kuria vykusius personažus ir sėkmingas laidas. Galbūt humorą kuriantys žmonės nemokėtų padaryti publicistinių ar gyvenimo būdo projektų, bet man kurti humorą būtų gerokai sunkiau nei rimtus siužetus.

- Praėjusiais metais LNK "Abipus sienos", kurioje dirbai nuo 2003-iųjų, negrįžo iš atostogų. Tai lėmė kokios nors povandeninės srovės?

- Nevadovavau šiam projektui - buvau tik laidos vedėjas ir žurnalistas. Negaliu pasakyti, kokios aplinkybės privertė nutraukti "Abipus sienos". Žinome oficialią LNK poziciją - kanalas grynino savo formatą ir pasuko į pramoginį žanrą. Kitų priežasčių nežinau. Natūralu, kad šiai laidai jaučiu šiokią tokią nostalgiją, nes kuriant ją išgyvenau galybę gražių momentų, buvo padaryta daugybė puikių siužetų.

- "Abipus sienos" laikais kai kurie interneto komentatoriai klykdavo, kad tu - "pasikėlęs", parsidavęs ir šališkas. Tavo komentaras.

- "Parsidavęs." Nesu gavęs dar vieno atlyginimo už savo darbą. Jeigu man kas nors įrodytų, kad kuris nors "Abipus sienos" žurnalistas nesąžiningai gavęs pinigų, viešai atsiprašyčiau visos laidos vardu. "Pasikėlęs." Manau, po tiek televizijoje praleistų metų turiu teisę jausti savo vertę. Apskritai kas yra "pasikėlimas"? Reikėtų pasikalbėti su tais, kurie taip mano - paklausti jų, kodėl aš jiems atrodau "pasikėlęs". "Šališkas." Publicistika yra žanras, kuriame turi būti aiški autoriaus nuomonė. Vienareikšmiškai visos publicistinės laidos yra daugiau ar mažiau šališkos.

- "Pasaulis X", kurį vedi nuo rugsėjį startavusio naujojo LNK sezono, pasakoja apie antgamtinius reiškinius ir patirtis. Tik nesakyk, kad tu tiki tuo, kas pasakojama!

- Esu racionalus žmogus - nepatikiu bet kuo iš pirmo žvilgsnio, nesu naivus. "Pasaulyje X" man patinka tai, kad įgarsindamas reportažų tekstus sužinau tokių dalykų, kurie priverčia susimąstyti: "Vau! Pasirodo, būna ir taip..." Smagu. Norisi manyti, kad ši laida turi įtakos ir kitiems.

- Kiek laiko ji gyvuos?

- Niekada neprognozuoju, nes tai - ne mano darbas. Mano užduotis vykdyti tiesiogines savo pareigas. Manau, kad "Pasaulį X" žiūri labai plati auditorija. Neįtikėtinas istorijas mums pasakoja ir žinomi žmonės. Iki šiol tokio projekto nebuvo. Mūsų žurnalistų darbas profesionalus.

- Ar egzistuoja pasaulis X?

- Be jokios abejonės, taip. Egzistuoja paraleliniai pasauliai, egzistuoja nežemiškos civilizacijos. Žvelgiant iš matematinio atspirties taško, yra milijardai žvaigždžių. Procentinė tikimybė, kad kosmose yra kitų civilizacijų, didesnė nei gali atrodyti neįsigilinus.

- Ateiviai grobia žmones?

- Patikėti tuo - sunkiau. (Juokiasi.) Neturiu tokių faktų.

- 2008-ųjų kovo 1-ąją Baltijos ĘaliŲ ir Suomijos karaokė čempionate Taline užėmei pirmąją vietą vyrų kategorijoje. Tebedainuoji karaokę?

- Tebedainuoju. Tiesa, niekas nepriima į konkursus - sako, kad man jau užtenka. Bet mane dažnai kviečia į visokias karaokės komisijas. Beje, į Taliną važiavome su būsimąja "Lietuvos balso" nugalėtoja Julija Jegorova, kuri čempionate moterų kategorijoje užėmė antrąją vietą.

Nesu toks aktyvus karaokės vakarų lankytojas, koks buvau anksčiau, bet turėdamas laiko padainuoju. Daugelis karaokės turnyrų vyksta savaitgaliais, o savaitgaliais dirbu renginiuose - vedu juos ir didžėjauju. Dainuoju daug - pasirodžius dviejuose LNK "Žvaigždžių duetuose" mane kviečia kaip atlikėją. Sutinku dainuoti ir nemokamai, jei kalbame apie labdaros renginius. Dainavimą visų pirma laikau malonumu.

- Esi licencijuotas oro baliono pilotas ir skrydžių organizatorius. Pakilęs į orą mąstai apie žemiškus rūpesčius ir darbus?

- Kai pilotuoji balioną, nebelieka jokių pašalinių minčių. Prieš kildamas ir pakilęs neleidžiu sau mąstyti apie nieką kitą. Tarp pilotų yra teisininkų, finansų analitikų, IT specialistų ir kitų labai rimtų žmonių, kurie sako tą patį. Ateini, pakyli ir atsijungi nuo visko. Oro balionai yra geras smegenų perkrovimo būdas. Tai - savotiška meditacija. Tuo šis hobis ir žavi.

- 2010 metų gruodžio 5 dieną su Gina Leškevičiene sulaukei pirmosios atžalos - Fausto. Leidi jam žiūrėti lietuviškų kanalų rodomą animaciją?

- Sūnui - tik dveji metai, jis nėra didelis televizijos mėgėjas. Yra mūsų televizijų nerodomų angliškų ir rusiškų filmukų, skirtų vaikams nuo vienuolikos mėnesių iki trejų metų, yra senosios animacijos. Kartais Faustas susidomėjęs žiūri tokią produkciją. Stengiamės kiek įmanoma su juo užsiimti ne televizoriaus žiūrėjimu, o kitais dalykais - tarkim, iš kaladėlių statyti bokštus ar važinėti traukinuku.

Beje, ar žinai, kad Rusijoje uždraustas animacinis serialas "Na, palauk!"? Jo negalima rodyti per televiziją, nes kiekvienoje serijoje vilkas rūko, o rusų įstatymai, susiję su rūkymu, griežti.

- Kada pastarąjį kartą apšaukei Giną?

- (Mąsto). Nėra namų be dūmų, bet gyvenime nesame rimtai susipykę. Kartais kyla diskusijų, bet negalėčiau pavadinti jų kivirčais. Niekada nebuvo tokio atvejo, kad susipykome ir nuėjome miegoti į skirtingus kambarius. Manau, mano šeimos santykiai geresni nei tipiški normalūs santykiai. Šeima man yra didžiausia vertybė. Skiriu jai tiek laiko, kiek galiu.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
KULTŪRA
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"