Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
KULTŪRA

G.Jaunius nežino, ar bus "Lietuvos balsas 2"

 
2012 06 10 11:30

Gediminas Jaunius yra buvęs kultinio interaktyviojo TV3 šou 'TV pagalba' narys, atradęs save už kadro. Jis ir yra šio interviu herojus.

Pusryčius pašnekovas valgo per pietus, nes rytą spėja tik išmaukti kavos. Jis tikina nevartojantis "Xanax", nors nemažai šou verslo žmonių negali gyventi be šių vaistukų. G.Jauniaus renginių organizavimo ir prodiuserinė kompanija ELITAZ prasidėjo nuo neišsipildžiusių planų atidaryti restoraną. Šis LNK "Lietuvos balsą" prodiusavęs vyrukas išsisuka nuo klausimo, ar turi tarptautinių ambicijų, ir sako turintis visokių minčių.

- Kaip dažnai pusryčius valgai vėlai vakare?

- (Juokiasi.) Pastaruoju metu stengiuosi pusryčius valgyti per pietus. Rytą pusryčiams nelabai yra laiko, todėl vietoj jų geriu kavą. Pietums stengiuosi išplėšti laiko, nes jei nesistengčiau, nueičiau miegoti nevalgęs. Buvo etapas, kai pusryčius valgydavau naktim. Nuo rudens stengiuosi, kad gyvenimas turėtų minimalų ritmą. Jei nepasidarysi sau pertraukos, jos ir neturėsi. Kaip sako japonai, pauzė - irgi muzika.

- O kaip aktyvų gyvenimą gyvenantiems žmonėms pažįstama nemiga - susiduri su ja?..

- Miegas - psichinės sveikatos pamatas. Bėdų dėl miego nėra. Paprastai einu miegoti 3.00 val. nakties. Keliuosi 9.00 valandą. Man tai įprasta. Toks mano ritmas.

- Kaip tau nuo tokio krūvio neatsisuka varžteliai?

- (Šypsosi.) Man nevažiuoja stogas, bet būna, kad stresas ima viršų ir supranti, jog daraisi piktas, o kiti tau atrodo nepakankamai tobuli. Tai reiškia, kad atėjo laikas važiuoti prie jūros. Taip nutinka visiems.

Kad neiškvaištum, reikia dalytis darbais. Mokausi paskirstyti darbus. Kai ką nors pradedi ir tau atrodo, kad tik tu tai geriausiai išmanai, kad niekas vietoj tavęs negali to padaryti taip pat gerai, tai yra kvailystė.

- Nemažai šou verslo žmonių vartoja "Xanax" ir kitokius vaistus, nes turi problemų dėl nemigos...

- ...Žmonės ne dėl to geria "Xanax" (juokiasi). Jie negali užmigti ne dėl to, kad turi labai daug darbo. Negeriu "Xanax" (juokiasi). Man nereikia jo atsipalaidavimui. Buvo laikas, kai buvo smagu "pabaliavoti" iki paryčių, bet dabar išsikraunu kitaip. Jau nesu vakarėlių liūtas. Labai nustembu, kai kas nors iš inercijos mane taip pavadina.

- Esi buvęs neišsisukusios grupės "Next" vadybininkas. Kodėl "Next" taip ir neišpopuliarėjo?

- Ko gero, reikėtų sakyti, kad buvau ne vadybininkas, o bičiulis, kuris padėjo šiam duetui (projektą sudarė Antonijus Kesada Ortiz ir Giedrius Skara - aut.). Tam, kad grupė išsisuktų, pirmiausia turi suktis tie, kuriuos reikia išsukti. Nežinau, ar Antonijus su Giedriumi turėjo tokį tikslą. Man atrodo, kad jie išsisuko tiek, kiek norėjo. Nepriklausau prodiuserių kategorijai, kurie iš karvės gali padaryti žvaigždę. Neminėsiu pavardžių, bet turime akivaizdžių pavyzdžių, kad tai įmanoma. Skaitome daug pranešimų apie merginas, kurių nė vienos dainos taip ir nežinome. Nesmerkiu tų žmonių, bet man tai neįdomu. Nenoriu užsiimti dalykais, kuriais netikiu.

- Paskutinis tavo vestas TV projektas buvo TV3 garbaus amžiaus damų realybės šou "Lietuvos perlai. Šauniausios damos rinkimai", rodytas 2009-aisiais. Kodėl dingo noras būti televizijos veidu?

- Viskam savas laikas. Yra laikas vaikščioti į diskotekas, yra laikas, kai nori pasirodyti, būti matomas. Kažkada norėjau būti matomas, bet vėliau atradau save už kadro. Tai, ką darau dabar, man labai patinka. Aš išreiškiu save iki galo. Jei kas nors pasiūlytų rinktis Vytauto Rumšo jaunesniojo arba Gedimino Jauniaus vaidmenį, aš vienareikšmiškai sėdėčiau savo kėdėje. Bet tai nereiškia, kad man nepatinka V.Rumšo darbas. Jis labai "fainas". Tu ateini, gauni paruoštą medžiagą, dirbi eteryje. Tačiau tai - jo gyvenimas. Mano gyvenimas kitoks.

- Sukurti ELITAZ tau padėjo tai, kad buvai kultinės interaktyviosios TV3 laidos "TV pagalba", rodytos 2002-2008 metais, žvaigždūnas?

- Ir taip, ir ne. Turėjau didelį komfortą uždirbdamas nemažus pinigus. ELITAZ prasidėjo kaip hobis, o ne kaip gudrus verslo planas. Man norėjosi daugiau saviraiškos. Dirbdamas televizijoje supratau, kad tai - nuotykis, kuris kada nors pasibaigs. Ruošiau sau socialinę pagalvę, kad pasibaigus TV etapui turėčiau ką veikti. Baigiau TV karjerą, nes smarkiai pasinėriau į ELITAZ.

- Norint įeiti į renginių organizavimo arba televizijos rinką tenka lįsti į užpakalį be ūkinio muilo?

- Ne. Nežinau, kas ir kokias priemones naudoja, kad kur nors sulįstų, bet jų reikia, kai nori pasiekti tai, iki ko nesi užaugęs. Jei pradedi nuo mažų dalykų, viskas atsitinka natūraliai. ELITAZ pradėjo nuo mažų. Viskas prasidėjo, kai su kolegomis norėjome atidaryti restoraną. Mums nepavyko. Bet paskambino vieni, paskambino kiti draugai. Sako: "Girdėjome, kad turi renginių organizavimo įmonę. Gal gali padaryti renginį?" Sakau, kad neturiu, bet galiu. Viešbutis "Europa City" šventė metų gimtadienį. Padarėme šventę. Mums pavyko, visi buvo labai patenkinti. Taip ir pradėjome.

- Ar yra šansas Naujojoje Akmenėje gyvenančiam vyrukui, kuriam labai įdomus darbas televizijoje, įsidarbinti pas tave?

- Yra. Yra tokiu būdu į ELITAZ atėjusių žmonių ir tai labai pasitvirtino. Tarkim, pas mus dirba Violeta Skuodaitė iš Gargždų. Ji paskambino, atėjo pas mane, žiūri tiesiai į akis ir sako: "Gediminai, aš labai noriu pas tave atlikti praktiką. Galiu daryti bet ką - net nešioti jums vandenį." Ji pabandė ir puikiausiai mums tiko. Violeta yra filmavimų prodiuserė ir lokacijų režisierė.

- Turi tarptautinių ambicijų, susijusių su renginių organizavimu ir televizija?

- Lietuviai yra ambicinga tauta. Turiu ne ambicijų, o visokių minčių. Šiuo metu jos koncentruotos čia. Bet kai tyliai ar garsiai svajoji, svajonės pradeda pildytis. Seniai norėjau projekto, kuris išneštų iš lietuviškos erdvės. Esame maža, jauki, žalia šalelė. "Lietuvos balsas" padovanojo mums galimybę bendradarbiauti su kitomis šalimis, pamatyti, kaip ten dirbama. Laidos grafiką darė Albanijoje, internetinį "softą" kūrė Ispanijoje, muziką - Olandijoje, su mumis kontaktavo "Universal Music" biuras iš Suomijos. Važiavome žiūrėti, kaip šou daromas kitose šalyse.

- Kaip tau pavyko tapti "Lietuvos balso" prodiuseriu ir įveikti tokius stambaus kalibro prodiuserius kaip LNK "24 valandų" ir TV3 "Šok su manimi" prodiuseris Justinas Milušauskas, buvęs "Lietuvos supermiesto" prodiuseris Laurynas Šeškus arba KK2 prodiuseris Saulius Bartkus?

- Niekaip. Nebandžiau jų įveikti - nebuvo jokios konkurencijos. LNK mūsų paklausė, ar būtų įdomu kurti "Lietuvos balsą". Pažiūrėjome projektą ir pasakėme, kad tai yra dalykas, kuriuo mes tikime. Mes už gyvą muziką, už tikrus balsus, už tikrus dalykus. Ne mano kompetencijai priklauso pasakyti, kodėl LNK pasirinko mus, iš ko jie rinkosi ir su kuo jie kalbėjo.

- LNK viešųjų ryšių šamanai akcentavo, kad "Lietuvos balse" dainuojama tik gyvai. Tačiau gerai informuotas šaltinis teigia, jog atrankose tiesiogiai įrašyti pretendentų vokalai prieš paleidžiant juos į eterį buvo apdirbti kompiuteriu. Tavo komentaras.

- Montažinėje visada koreguojamos tiek spalvos, tiek garsas. Tai nereiškia, kad iškraipoma realybė. Mes garsą trupučiuką padailindavome, bet tai - normali televizijos praktika. TV kosmetika. "Lietuvos balse" visada dainuojama ir grojama tik gyvai. Tikrai nebuvo tokio atvejo, kad šou dalyvis sudainavo pro šalį, o visi išgirdo kompiuteriu puikiai sutvarkytą vokalą. Mes taip nedarėme, nors kai kurie projektai taip daro. Neįvardysiu šių projektų.

- "Lietuvos balsas" yra pirmasis lietuviškas šou, kurio dalyviai dainavo su tarptautinėmis žvaigždėmis - pradedant Dima Bilanu ir baigiant "Sunrise Avenue". Kaip jums pavyko jas prisikviesti?

- Visaip. Kai kuriais atvejais padėjo "Universal", kai kuriais - žvaigždes susiradome patys, dar kitais - pagelbėjo asmeniniai ryšiai. Mūsų lietuviškos žvaigždės labai mėgstamos žiūrovų, bet mums norėjosi naujos kokybės. Finansiškai būtų logiška daryti paprasčiau, bet ELITAZ projekto mokytojams ir kitiems buvo davęs žodį, kad "Lietuvos balsas" bus kitoks televizijos šou. Užsienio atlikėjai buvo prieskonis.

- Ar bus "Lietuvos balsas 2"?

- Dar negaliu pasakyti. Pasakysiu, kai galėsiu (šypsosi).

- "Lietuvos balso" kūrybos prodiuseriu dirbęs Šarūnas Kirdeikis yra tavo draugas, projekto muzikos koprodiusere ir vokalo pedagoge dirbusi Rosita Čivilytė - taip pat. Įdarbini visus savo draugus?

- Ne. Aš susidraugauju su tais, su kuriais dirbu. Dabar laisvalaikis ir darbas pinasi mažiau. Natūralu, kad su manimi dirba nemažai mano draugų. Jie - bendraminčiai, su kuriais dieną naktį kuri, diskutuoji ir jaudiniesi, jei viskas vyksta ne taip, kaip norėjai.

- Jei mes būtume draugai, ar suorganizuotum man kokį darbelį ELITAZ?

- Dabar įdarbinti draugus sunkiau, nes mes keliame labai aukštus reikalavimus. Žinau, kad priimdamas į darbą gerą draugą aš jį prarandu kaip bičiulį tol, kol jis čia dirba. Mūsų darbe būna įtampos, reikia greičio ir tikslumo. Negali pasakyti: "Sorry - to ar ano nepadariau..." Čia kaip džiaze - improvizacija galima laikantis ritmo.

- Esu dirbęs Giedriaus Masalskio renginių organizavimo kompanijoje "Anoniminių darboholikų klubas" (ADK) ir reklamos agentūroje "TBWA\Vilnius". Didžioji dalis klientų yra pasikėlę veikėjai, kurie patys nežino ko nori. Kaip susitvarkai su tokiais?

- ELITAZ nuo to nekenčia. Klientas ir darbų vykdytojas suranda vienas kitą. Aišku, būna visko. Pasitaiko nevykusių santykių. Laimei, mes greitai pajaučiame vieni kitus. Bendradarbiavimas privalomas. Labai svarbu mokėti valdyti klientą, padėti jam išgryninti savo poreikius. Tie, kuriuos vadini pasikėlusiais, dažniausiai yra labai reiklūs. Toks yra rinkodaros žmogaus darbas. Jei vykstant projektui  reiklumas keičiasi, labai svarbu turėti susirašinėjimo istoriją ir sakyti: "Žiūrėkit - buvo patvirtinta kitaip." Man yra tekę dirbti su labai reikliais rinkodaros specialistais, kurie man liko didžiausi autoritetai.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
KULTŪRA
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"