Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
KULTŪRA

E.Sašenko nesiklauso Lady Gagos

 
2011 04 23 0:00
Šią suknelę, su kuria įveikė nacionalinę "Euroviziją", E.Sašenko vertina 10 balų, bet tarptautinėje scenoje su ja nepasirodys.<br>Ritos Stankevičiūtės nuotrauka
Šią suknelę, su kuria įveikė nacionalinę "Euroviziją", E.Sašenko vertina 10 balų, bet tarptautinėje scenoje su ja nepasirodys.
Ritos Stankevičiūtės nuotrauka

Šių metų eurovizinė tautos viltis Evelina Sašenko plepa su 'Lietuvos žinių' žurnalistu. Nori nenori - klausimų apie 'Euroviziją' neišvengsi...

Šešis kartus "Dainų dainelės" laureatė E.Sašenko Lietuvos muzikos ir teatro akademijos magistrantūroje studijuoja džiazo vokalą. Pastaruosius penketą metų ji koncertuoja su muzikos legendos Edith Giovannos Gassion-Edith Piaf repertuaru, o 2009-aisiais dalyvavo antrojoje LTV "Triumfo arkoje". Taip - masėms tai neįdomu. Todėl apie šio interviu heroję niekada nerašė tiek, kiek pradėjo rašyti, kai vasario 24 d. ji laimėjo lietuvišką "Eurovizijos" atranką. Jei gegužės 10 d. Vokietijoje, Diuseldorfo "Esprit arenoje", mergina įveiks tarptautinės "Eurovizijos" pusfinalį, gegužės 14-ąją ji atstovaus Lietuvai didžiajame konkurso finale.

Evelina pasakoja apie per didelę viešumo dozę, apie eurovizinės suknelės dizainerį Liutaurą Salasevičių supykdžiusią žiniasklaidos antį ir apie tai, kodėl nesusuktas dainos "C'est Ma Vie" klipas.

- Sakei, kad į "Euroviziją" ėjai norėdama pasidaryti reklamos. Reklamos užtenka?

- (Juokiasi.) Užtenka. Man jos per daug. Gaunu per daug dėmesio. Kai ėjau į "Euroviziją", nenorėjau, kad mane žinotų, kad apie mane rašytų. Norėjau, kad žmonės ateitų į mano koncertus - daugiau nieko. Gavau didžiulę viešumo dozę, kurios man nereikia. Man tai - kažkas naujo, mėnesį jaučiau viešumo sukeltą depresiją (šypsosi).

- Bendravimas su žiniasklaida - viešumo dalis. Vadinasi, duoti interviu...

- ...man tai yra kančia. Šią akimirką nesikankinu, bet kai tie straipsniai pasirodo... Aš nenoriu jų skaityti. Nenoriu būti žinoma, nenoriu, kad mane atpažintų. Man to nereikia. Noriu atsipūtusi vaikščioti gatvėmis, gyventi savame pasaulyje. Suprantu, kad neturėčiau taip kalbėti, nes scena ir viešumas - neatsiejami dalykai, nes žinojau, kur einu (šypsosi). Negaliu pasakyti, kad viešumoje gaunu neigiamą krūvį - žmonės mane myli, o aš be galo myliu juos. Todėl greitai priprasiu ir duoti interviu bus malonumas (juokiasi).

- Jei koks nors didelis tavo gerbėjas gatvėje norėtų pulti apkabinti ar prašyti autografo, geriau jam to nedaryti?

- Kodėl gi ne? Aš maloniai apsikabinčiau ar duočiau autografą (juokiasi), bet norisi būti paprastu žmogumi.

- Tai sako mergina, kuri dalyvaus tarptautinėje milijoninę auditoriją surenkančioje "Eurovizijoje". Paradoksas!

- Paradoksas. Supranti, dėmesys scenoje man malonus, bet gyvenime nesu prie to pratusi.

- Kovo 3 d. "Žmonių" publikuotame interviu neslėpei, kad esi nepatenkinta dizainerio L.Salasevičiaus sukurta suknele, kurią vilkėjai per lietuvišką atranką...

- ...žiniasklaidos antis. Graži suknelė, vertinu ją 10 balų; esu žiauriai dėkinga Liutaurui. Apie suknelę nepasakiau nei vieno blogo žodžio. Kalbėjau apie apšvietimą, filmavimą, makiažą, bet leidinio žurnalistė (Jūratė Ražkovskytė - aut.), matyt, manęs nesuprato...

- Jei suknelė gera, kodėl nevilkėsi jos tarptautinėje scenoje?

- Tikrai ne dėl to, kad man ji nepatinka. Aš nuolat keičiu aprangą. Neinu į sceną antrą kartą vilkėdama tuos pačius drabužius. Liutauras supyko dėl to interviu ir atsisakė man siūti kitą suknelę. Suknelę tarptautinei "Eurovizijai" kuria Lenkijos dizainerė Karolina Glegula. Drabužis šviesus, paprastas - nieko iššaukiančio. Daugiau nepasakosiu - tegul tai bus staigmena.

Šią dizainerę pasiūlė mano rėmėjai - investicinė Lenkijos grupė AKTIO, su kuria praėjusį šeštadienį pasirašiau sutartį.

- Kiek pinigų reikia norint pasiruošti "Eurovizijai"?

- Nesakysiu, kiek. Nemažai. Kalbėjau ir su Lietuvos verslo žmonėmis, bet jie nerodė entuziazmo.

- Gegužės 10 d. Diuseldorfe paaiškės, ar pateksi į tarptautinės "Eurovizijos" finalą. Nupaišyk blogiausią ateities scenarijų.

- O kas yra blogiausias scenarijus?

- Pateiksiu idealų tokio scenarijaus pavyzdį. Dublinas, 1994-ieji. Pirmasis Lietuvai "Eurovizijoje" atstovaujantis dainininkas Ovidijus Vyšniauskas atlieka "Lopšinę mylimai". Jis užima paskutinę 25 vietą ir tokiu būdu pasirašo mirties nuosprendį iki tol sėkmingai karjerai mūsų šalyje.

- Bet Jeronimas Milius neįveikė pusfinalio (2008-aisiais Belgrade vykusiame konkurso pusfinalyje vaikinas užėmė 16 vietą ir nepateko į finalą - aut.). Ir ką? Balsas nedingo, o Lietuvoje jis daro puikią karjerą.

Nereikia galvoti nei apie blogą, nei apie gerą scenarijų - ateis laikas ir pažiūrėsim. O kaip čia bus? Bus taip kaip iki šiol - koncertų salės buvo pilnos ir tada, kai nebuvau plačiai žinoma. Grįžusi ir toliau darysiu savo muzikos projektus. Tie, kuriems patinka, ateis, o tie, kuriems nepatinka, neis, ir tiek.

Jei užimsiu paskutinę vietą, neatsitiks nieko bloga. Protingas supranta, kas yra "Eurovizija", o neprotingas nėra mano klausytojas (juokiasi).

- Durniai neklauso tavo muzikos?

- Nežinau (juokiasi)...

- Ar prašei mūsų atlikėjų, dalyvavusių tarptautinėje "Eurovizijoje", patarimų?

- Kalbėjau su Sasha Song (Dima Šavrovu, kuris 2009-aisiais Maskvoje užėmė 23 vietą iš 25 galimų - aut.) ir Jeronimu Miliumi. Klausiau, ar baisu išeiti į sceną. Sasha Song sakė, kad baisu. Jeronimui, aišku, niekas nebaisu. Buvau susitikusi su Marcinu Mrozinski, praėjusiais metais "Eurovizijoje" atstovavusiu Lenkijai (pusfinalyje Osle dainininkas užėmė 13 vietą ir nepateko į finalą - aut.). Pasakojo, kad visai nebaisu, bet reikia mokėti susikaupti.

- Kaip ruošiesi pasirodymui "Esprit arenoje"?

- Repetuojame triuką. Jis nesusijęs su magija ir nebanalus, bet suvirpins žiūrovų širdis (juokiasi). Daugiau nepasakosiu - pamatysite per "Euroviziją".

- Ieškojau, bet neradau "C'est Ma Vie" klipo - internete yra tik pasirodymo lietuviškoje atrankoje įrašas. Klipas susuktas?

- Ne. Ilgą laiką nebuvo rėmėjų, todėl klipui trūko lėšų. Filmuoti jį dabar per vėlu.

- Vilniaus muzikantai kalba, kad susipykai su "C'est Ma Vie" sukūrusiais vyrukais - dainos muzikos autoriumi pianistu Pauliumi Zdanavičiumi ir žodžių autoriumi būgnininku Andriumi Kairiu. Tiesa?

- Kalba tik tam, kad kalbėti. Mes esame draugai, puikiai bendraujame. Kartais ginčijamės dėl visokių žmogiškų smulkmenų, bet nebuvome rimtai susipykę.

- Balandžio 2 d. LNK "Žvaigždžių duetuose" Arūnas Valinskas sakė štai ką: "Atsiprašau Violetos Tarasovienės ir Rūtos Ščiogolevaitės, bet E.Sašenko šiuo metu yra pirmas moteriškas vokalas populiariojoje Lietuvos scenoje." Ką apie tai manai?

- Pasakė drąsiai. Neturiu nuomonės apie savo balsą. Toks mūsų mentalitetas - nemokame kaip amerikonai šaukti: "Žinai, ką? Aš geriausias!" Negaliu taip sakyti. Aš - paprasta mergina. Nemėgstu išsišokti, mane auklėjo kukliai. Ar turėčiau tau pasakyti, kad dainuoju gerai? Sakau: dainuoju gerai (šypsosi).

- Ko norėtum pasiekti per 10 metų?

- Dainuoti Brodvėjaus miuzikle. Tai - mano svajonė. Reikia stengtis, kad ji virstų realybe.

- Papasakok apie savo pastarąjį muzikinį atradimą.

- Aš žiauriai įsimylėjusi Barbrą Streisand (Barbarą Joan Streisand - aut.) ir man nereikia jokių atradimų. Man labai patinka, kaip ji dainuoja. Mėgstu Larą Fabian (Larą Sophie Katy Crokaert - aut.). Patinka, kaip scenoje elgiasi jauna prancūziškai dainuojanti dainininkė Zaz (Isabelle Geffroy - aut.), be galo mėgstu Kurtą Ellingą.

Mokyklos laikais klausiau "The Prodigy", Marilyn Mansono (Briano Hugho Warnerio - aut.) ir Eminemo (Marshallo Bruce'o Matherso III - aut.), bet dabar nesidomiu populiaria šiuolaikine muzika - jai trūksta žemiškumo ir natūralumo. Kas ta Lady Gaga (Stefani Joanne Angelina Germanotta - aut.)? Aš nepažįstu tų draugų (juokiasi). Galbūt Lady Gaga ir unikali, bet aš jos neklausau, man ji nepatinka, negaliu į ją žiūrėti.

- Kokia didžiausia lietuviškos scenos blogybė: Andrius Rimiškis, Rytis Cicinas ar Eugenijus Ostapenka?

- Aišku, kad Ostapenka. Visiškai nerimtas žmogus. Nenoriu kalbėti apie šiuos atlikėjus. Su savo draugais muzikantais, kurie visada groja gyvai, niekada nekalbame apie tokias televizijos išpopuliarintas žvaigždes.

Komerciniai kanalai daro neigiamą įtaką auditorijos skoniui. Jei jie iškeltų kokybės kartelę ir stumtų gyvai atliekamą muziką, žmonės tai pamėgtų.

- Kiek "Olialia pupyčių" dainų sugebėtum išklausyti neužsikimšusi ausų?

- Labai gražios moterys...

- Ką galėtum pasakyti apie vokalinius jų sugebėjimus?

- Puikus įrašų studijos žmonių darbas (juokiasi). Bendradarbiaučiau su "Olialia pupytėmis" - laukiu nesulaukiu jų pasiūlymo. Tik reikėtų šviesiai nusidažyti plaukus (juokiasi).

Jei rimtai, negaliu vertinti vokalinių "pupyčių" sugebėjimų, nes nesu girdėjusi jų dainuojant gyvai. Apie šią grupę ir jos klausytojus negaliu pasakyti nieko bloga. Skonio reikalas, ir tiek.

- Paprastai dainininko honoraro dydį Lietuvoje lemia ne vokaliniai duomenys ir muzikos kokybė, o viešieji ryšiai. Tai - normalu?

- Aišku, kad ne. Kažkada buvo pikta, bet vėliau apsipratau. Suprantu, kad geriau nebus - gali būti tik blogiau.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
KULTŪRA
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"