Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
KULTŪRA

Baigėsi politinė R.Mikelkevičiūtės karjera

 
2010 10 23 0:00
LNK archyvo nuotrauka
LNK archyvo nuotrauka

Rūta Mikelkevičiūtė yra Barbė devyndarbė: LNK 'Nuo... iki...' vedėja, 'Valandos su Rūta' vadė ir 'Kviečiu šokti' dalyvė. Tiesa, šokių arklius teks prilaikyti dėl praėjusios savaitės trečiadienį gautos traumos.

Interviu herojė teigia, kad realybės šou konvejeris mestelėjo daug išpuikusių žvaigždžių, ir priduria, kad televizijai reikia darbinio arklio, o ne filmavimus prageriančios garsenybės. R.Mikelkevičiūtei nepatinka jokie jos TV darbai, tačiau kolegos žino, jog ji beprotiškai priekabi. TV3 "Kodėl?", anot pašnekovės, yra "Valandos su Rūta" kopija, bet čia ji neįžvelgia nieko blogo. Dėl nesibaigiančių darbų kai kuriuos bičiulius TV garsenybė mato rečiau nei porą kartų per metus, tačiau jai patinka toks krūvis. Be to, Rūta dalijasi mintimis apie labdaringą veiklą ir šiandieninę politiką.

- Per septynerius pastaruosius metus lietuviškoje TV rinkoje smarkiai išpopuliarėjo ir joje išsilaikė maždaug šeši laidų vedėjai: LNK "Kviečiu šokti" ir "Neišgalvotų gyvenimų" veidas Rolandas Vilkončius, "2 minučių šlovės" - Vytenis Pauliukaitis, "Lietuvos dainos" - Marius Jampolskis, KK2 - Ugnė Skonsmanaitė, dėl nėštumo trumpam iš eterio pasitraukusi Inga Jankauskaitė ir TV3 "Gyvenimas yra gražus" saldukas Vytautas Rumšas. Kodėl eteryje įsitvirtina tiek mažai naujų veidų?

- Nežinau - man taip pat kyla toks klausimas... Labai norėčiau atrasti gabų žmogų. Pastebiu tendenciją, kad po visokių realybės šou ateina daug dėmesio gavę ir žvaigždiškai išpuikę jaunuoliai. Daug sugebančių paskaityti prodiuserio parašytą tekstą, ir tiek. Bet televizijai reikia ne gražaus žmogaus, o charizmatiškos asmenybės, kuri turi ką pasakyti. Reikia darbinio arklio, o ne tipinės žvaigždės, kuri leidžia sau prisigerti ir neateiti į filmavimus.

Tai, kad žiniasklaida štampuoja žvaigždes, visiškai normalu - iš to ji uždirba pinigus. Baisiau, kad visuomenės informavimo priemonės bulvarėja, rimtomis publicistinėmis laidomis save vadinantys projektai leidžia į eterį iš piršto laužtas istorijas, o žurnalistai vaidina prokurorus. Sukasi laidos, pasakojančios baisius su amžiną atilsį Algirdu Brazausku susijusius dalykus. Man nesuprantama, kaip galima po mirties šitaip teršti žmogaus atminimą. Nežinau, ką veikia Žurnalistų etikos komisija...

- 1995 metais TV3 eteryje "Nuo... iki..." debiutavo kaip madų, dizaino ir gyvenimo būdo žurnalas, panėšėjantis į rafinuoto prieskonio turintį LTV rodomą "Stilių". Šiandienė LNK transliuojama "Nuo... iki..." yra įvairiausių temų mišinys - pradedant interviu su buvusia pedofilijos skandalo katalizatoriaus Drąsiaus Kedžio žmona Laima Stankūnaite ir baigiant seksperte Milda Bartašiūnaite. Kas lemia pokyčius?

- Pokyčiai priklauso ne tik nuo mados, nuo to, kokie įvykiai "ant bangos" - įtakos turi ir tai, kokie projektai transliuojami per kitus kanalus. Kai tenka konkuruoti su serialą apie Kedį kuriančiomis publicistikos laidomis, esi priverstas laviruoti, keistis. Gyvenimo būdo žurnalui sudėtinga varžytis su tokio tipažo siužetais, bet tenka.

Per 15 metų "Nuo... iki..." keitėsi. Dabartinį savo pavidalą ji įgavo prieš 8-10 metų.

- Kažkada leptelėjai, kad tau nepatinka nė vienas "Nuo... iki..." darytas interviu. Nejaugi per 15 metų neįrašei nė vieno tobulo TV pokalbio?

- Neįrašiau. Man nepatinka nė vienas mano darbas. Kalbu ne vien apie "Nuo... iki..." - man nepatinka ir "Valanda su Rūta", ir mano pasirodymai "Kviečiu šokti". Priekabumas - mano būdo bruožas. Aš žiauri maksimalistė. Su manimi darbe ir gerai, ir blogai, nes perfekcionizmas gali pražudyti (juokiasi). Bet mano kolegos puikiai žino, kad aš tokia.

- Rugsėjo pradžioje kaip atsakas antrąjį sezoną skaičiuojančiai LNK "Valandai su Rūta" TV3 programų tinklelyje atsirado Rūtos Janutienės "Kodėl?". Ką manai apie R.Janutienės pokalbių šou?

- Esu mačiusi trečdalį laidos. Ilgiau nežiūrėjau, nes tam neturiu laiko. Visiška "Valandos su Rūta" kopija. Bet tai normalu - komercinės televizijos kopijuoja ir kuria identiškus produktus.

- Praėjusios savaitės trečiadienį per "Kviečiu šokti" repeticiją pasitempei raiščius. Su traumomis nuolat susiduria ir kiti projekto dalyviai. Susidaro įspūdis, kad šokiai žalingi sveikatai...

- Iš tikrųjų taip ir yra. Mūsų baleto žvaigždžių gydytoja, šokėjus ant kojų pastatanti Janina Čekuolienė (ortopedė traumatologė, - aut.) yra sakiusi, kad kuo sudėtingesnė šokio choreografija, kuo daugiau žmogus dirba šokių aikštelėje, kuo jis profesionalesnis, tuo didesnė tikimybė gauti rimtesnę traumą. Klausiau jos, ar yra bent viena netraumuota baleto garsenybė. Moteris juokėsi: "Aš tokios neatsimenu..." O aš ir kiti "Kviečiu šokti" dalyviai - ne profesionalai, mes neįpratę prie krūvio. Po kelių valandų darbo sakai: "Dar truputėlį ir tas judesiukas bus puikus..." Bet raumenys jau pervargę, todėl ir atsitinka nelaimė...

Projekte debiutavau pasitempusi kojos raiščius, bet man įprastos nedidelės traumos, kurios greitai praeina. Mano čiurnos labai silpnos - raiščius sugebu pasitempti tiesiog vaikštinėdama namie, tačiau eidama į šokius apie tai nemąsčiau. Dabartinė trauma sudėtingesnė - negaliu nei ištiesti kojos, nei atsistoti. Medikai man atlieka įvairias procedūras, bet nežino, ar išvis galėsiu šokti.

- Esi sakiusi, kad dėl darbo kiekio su geriausiais savo draugais mataisi porą kartų per metus...

- ...Kai kuriuos matau dar rečiau...

- Darbas tau svarbiau už artimus žmones?

- Ne, bet aš tikrai esu darboholikė. Man tai patinka. Vieni eina grybauti, kiti nardo, o aš dirbu televizijoje. Tai reikalauja daug kūrybinio atsidavimo. Jei kurioje nors srityje nori ko nors pasiekti, be darbo nieko nebus.

- Citata iš tavo duoto interviu prieš aštuonerius metus šiandien jau neegzistuojančiam "TV klubui": "Ramybė. Šiandien šis žodis man reiškia laimę. Tai būsena, kai nereikia niekur skubėti." Koks žodis laimę tau reiškia šiandien?

- Per tuos aštuonerius metus niekas nepasikeitė - ramybė man iki šiol asocijuojasi su laime. Kalbu ne apie jausmą, apimantį, kai guli sau ant sofutės. Kalbu apie būseną, kai tau ramu dėl mylimų savo žmonių, dėl sveikatos, dėl uždirbamų pinigų, apie būseną, kai nėra įtampos. Dar negaliu pasidžiaugti tokia ramybe, bet man atrodo, kad panašų stresą jaučia visi Lietuvos gyventojai.

- Kada paskutinį kartą jautei ramybę, apie kurią pasakoji?

- Visai neseniai Sakalas (Uždavinys - aktorius, dalyvaujantis "Kviečiu šokti, - aut.) pakvietė į savo spektaklio "Šeimyninis įvykis" premjerą. Labai džiaugiausi, nes buvo smagu, pamiršau visus rūpesčius.

Kai noriu pailsėti, išjungiu mobilųjį - psichologiniu atžvilgiu jaučiuosi nepasiekiama. Tai darau labai retai - dėl įgimto atsargumo mano telefonas įjungtas ir naktį. O jeigu kas nors nutiks?.. Niekaip nesuprantu kolegų, kai bandau prisiskambinti pusę dienos, o jie pakėlę ragelį sako: "Ai, buvau sumažinęs skambučio garsą..." Jei mano rankose pusę dienos nebūtų mobiliojo, tai būtų kažkas neįtikima. Atsipalaiduoju ir tada, kai įlipu į lėktuvą - visos problemos lieka Lietuvoje. Arba kai po sudėtingų filmavimų grįžusi namo išlenkiu taurę vyno.

- Su BTV "Sveikinimų koncerto" vedėja Laima Kybartiene ir fotomenininke Egle Mėlinauskiene esi įsteigusi labdaros ir paramos fondą "Mamų unija", kuris padeda vėžiu sergantiems vaikams ir jų šeimoms. Praėjusios savaitės penktadienį veiklą pradėjo fondo projektas "Reikia draugų" - didžiosiose "Maximose" Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose galima įsigyti atvirukais virtusių ligoniukų piešinių. Be to, visose "Maximose" galima įsigyti akcijos lipdukais pažymėtų "Švyturio-Utenos alaus", "Rokiškio pieno", "Vilniaus duonos" ir kitų verslo gigantų produktų. Surinktos lėšos bus skirtos vaikams, sergantiems onkologinėmis ligomis, gydyti. Ką tau pačiai duoda labdaringa veikla?

- Atgailą. Gyvenime reikia ne tik imti, bet ir duoti. Ši veikla atima laiko ir finansų, bet geriausiai jaučiuosi ne tada, kai gaunu, o tada, kai duodu. Reikia dalytis. Neklausiu savęs, ar tai yra mano misija - "Mamų unijos" idėja gimė natūraliai. Tai - gyvenimiški, filosofiniai dalykai. Ko gero, jie ateina su branda...

- Esi Tautos prisikėlimo partijos (TPP) steigėjų sąraše. Tavo politinė karjera tuo ir baigėsi?

- Su Valiumi (Arūnu Valinsku - TPP vadu, buvusiu šou verslo rykliu, - aut.) esame bičiuliai - taip mano pavardė ir atsidūrė steigėjų sąraše. Viskas buvo taip seniai, kad apie tai pamiršau. Tuo reikalai ir baigėsi - neplanuoju jokios politinės karjeros, nes nematau savęs politikoje. Kiekvienas turi dirbti darbą, kurį moka.

Mano nuomonė apie politiką nėra teigiama. Norėčiau, kad politikai galų gale pradėtų dirbti iš esmės, o ne dalytis sostus ir kalbėti apie tai, kiek jie dirba.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
KULTŪRA
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"