Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
KULTŪRA

A.Šaripova: rusaitė, deganti viešųjų ryšių meile Lietuvai

 

Paskutinę 2011-ųjų dieną spaudos konferencijoje Maskvoje pradedanti atlikėja Adelina Šaripova pareiškė, kad keliaus į nacionalinę 'Eurovizijos' atranką Lietuvoje. Rusaitė pasipiktinusi, nes jos noras neišdegė.

Akivaizdu, kad ši istorija kvepia mėgėjiškais viešaisiais ryšiais. Modelis A.Šaripova, kuri trumpam buvo tapusi Rusijoje žinomų merginų popgrupių "Tutsi" ir "Podium" nare, įsuka solinę karjerą. Dviračio neišrasi - skandalas ir seksas popmuzikoje visada svarbesni už pačią muziką. Apie eurovizinę interviu herojės meilę Lietuvai rašo Alfa.lt, LRytas.lt, 15min.lt ir smulkesnio kalibro lietuviški portalai, tačiau šio teksto autorius yra pirmasis žurnalistas, kalbinantis merginą.

Pašnekovė prisiekia mylinti Lietuvą ir kasa "piaro" karo kirvį prieš lietuviškos delegacijos "Eurovizijoje" vadovą Audrių Giržadą, kuris eurovizinės jos dainos "Supergirl" neįtraukė į atranką. Didžiajai Marijos žemės gerbėjai "Lietuvos žinių" žurnalistas žeria savo klausimus, o A.Giržadui - Adelinos priekaištus, praėjusios savaitės penktadienį išsakytus "YouTube".

- Lietuvoje visi portalai rašo apie tave ir "Euroviziją". Žurnalistai klykia, kad Adelina Šaripova norėjo dalyvauti nacionalinėje lietuviškos "Eurovizijos" atrankoje...

- ...Nemaniau, kad tai sukels tokį rezonansą. Iš tiesų gavau šoką. Naršau "Google" ir matau - rašo "SuperLT". Aš šokiruota...

- Nemažai žmonių įtaria, kad šita istorija tėra gerai apgalvotas viešųjų ryšių triukas...

- Kodėl?.. Tai nėra "piaro" žingsnis. Būtų kvaila taip "piarintis". Būtų galima, jei žinotum, kad tikrai laimėsi tarptautinę "Euroviziją". O aš einu aklai ir tikiu, kad liaudis įvertins.

- Vadinasi, nemąstai taip: "Aš žinau, kad laimėsiu tarptautinę "Euroviziją"!"?

- Žinau, kad sudainuočiau geriau už daugelį. Vienareikšmiškai. Vis dėlto "Eurovizija" yra politika. Šis konkursas ne visada yra dainos konkursas. Dar kartą įsitikinu, kad "dainos konkursas" - tiesiog žodžių junginys. Čia žaidžiami politiniai žaidimai.

- Rusija ir Lietuva, šių šalių istorija... O rusaitė sako: "Aš dainuosiu atstovaudama Lietuvai!" Tai - keista...

- Lietuvoje turiu daug draugų; kartais gyvenu Vilniuje. Čia gyveno mano mylimasis, su kuriuo išsiskyriau. Čia įrašinėdavau dainas. Maniau, kad Vilniuje praleisiu didžiąją savo gyvenimo dalį. Todėl ir rengiausi atstovauti Lietuvai.

Visi dar iki skandalo girdėjusieji "Supergirl" buvo apstulbę. Apskritai manau, kad nesvarbu, kokiai šaliai atstovauji.

- Kodėl nebandai savo jėgų Rusijos "Eurovizijoje"?

- Nes nespėjau pateikti dalyvio paraiškos. Pateikiau ją ir Lietuvoje, ir Rusijoje. Tačiau Rusijoje pavėlavau - atranka baigėsi anksčiau.

- Myli Lietuvą?

- Aišku, myliu! Čia praleidžiu tiek laiko.

- Ką myli labiau - Lietuvą ar Rusiją?

- Negalima lyginti. Maskva yra megapolis, kuriame reikia dirbti, dirbti ir dirbti; čia negalima praleisti nė sekundės. O atvažiuoji į Vilnių... Dirbi "kaifuodama", atsipalaiduoji. Visiškas relax; šalia - mylimi draugai. Paskutinį kartą Vilniuje buvau maždaug prieš porą savaičių. Praleidau čia trejetą dienų. Buvau ir vasarą; gyvenau čia mėnesį. "Tūsinausi", vaikščiojau po klubus.

Vilniuje man labai patinka žmonės. Eini, o jie šypsosi, jie kupini pozityvių emocijų. Maskvoje kiekvienas užsidaręs savo pasaulyje, nėra tam tikro bendrumo jausmo.

- Yra kraštas, kurio nemyli?

- Ne. Mėgstu keliauti ir atrasti skirtingus kraštus. Kad ir kur nuvažiuočiau, visur atrandu kokį nors pliusą. Aš myliu pasaulį. Myliu ir Ameriką.

- Kodėl gražios mergaitės taip nori būti popžvaigždėmis?

- Tai, kad graži mergaitė būtinai turi būti dainininkė ar modelis, yra mitas. Turiu du aukštuosius išsilavinimus. Šiandien esi jauna ir graži. O kas toliau? O toliau reikia įjungti smegenis.

Aš noriu mokytis. Vaikystėje tėvai nuvedė mane į šokius, truputį vėliau ėmiau dainuoti. Tu dainuoji ir tai patinka žmonėms. Mane tai žavi. Norėčiau dainuoti toliau.

- Su kuo reikia permiegoti Rusijos šou versle, kad taptum antra Alla Pugačiova?

- Tai - neaktualu. Reikia gimti A.Pugačiova. Aš ir Tima (Brikas - pašnekovės vadybininkas - aut.) išeisim į gatvę ir paklausim: "Nori tapti žvaigžde? Reikia permiegoti su tuo ir tuo." Kiekviena pasirengusi. Ir ką? Tūkstančiai pasiryžusių permiegoti su kuo reikia, tačiau kažkodėl ne visos tampa žvaigždėmis. To per maža. Turi būti energetika. Žmogus turi mokėti dainuoti, nešti savo balsą į mases, mokėti save pateikti, suteikti dainai emociją. Turi gimti žvaigžde, supranti?

Aš gimiau tapti žvaigžde. Žvaigždė yra ne tik žmogus, darantis muzikinę karjerą. Tai - sugebėjimas viską suderinti.

- Ar įrašuose tavo balsą stipriai patobulina kompiuteris?

- Jei žmogus išvis nedainuoja, neįmanoma paversti jo dainuojančiu. Daugelis mano, kad galima įrašyti mešką ir ji sudainuos rusiškai. Tegul įrašo.

Bet kokiu atveju reikia mokėti dainuoti. Kartais gali pasišiukšlinti, tačiau vistiek perdainuosi 10 tūkstančių kartų. Turi sudainuoti idealiai. Neįmanoma apgauti klausytojų.

Rengiame koncertinę programą. Bus gyvai grojantys muzikantai. Grosime kai kurių mano dainų roko versijas. Dainuosiu gyvai.

- Tavo "Addicted" - vienas geriausių pastaraisiais metais mano matytų klipų. Kiek jis kainavo?

- Filmavome Ukrainoje. Neplanavau sukti klipo "Addicted", bet Aleksandras Filotovičius (reklaminių ir muzikinių klipų režisierius - aut.) išgirdo šią dainą. Jis kreipėsi į mane: "Man patinka tavo daina. Susukim klipą." Aš jam: "Neturim pinigų, todėl negalim sau to leisti." Neturiu kieto sponsoriaus. O Saša: "Susuksiu tau klipą - tik surask šokėjus ir drabužius." Tima surado šokėjus, kurie sutiko atidirbti nemokamai - "KAZAKY". Vienu žodžiu, klipas praktiškai nieko nekainavo.

Tima dirba ir su Sergejumi Zverevu (ekscentrišku, Rusijoje gerai žinomu stilistu ir atlikėju - aut.). Serioža turėjo pasirodyti klipe, bet nepavyko, nes jis išvyko į turą Kinijoje. Nusifilmuos sekančiame klipe. Kovą pamatysite bendrą mūsų darbą. Tai bus klipas vasariškai dainai "Davaj ja tibia razdenu" ("Leisk, aš tave nurengsiu"). Bus nerealus klipas. Jame Serioža bus rūbų dizaineris, o aš - jo modelis.

- Kas nors žiūrėtų "Addicted", jei jame dainuotum ne tu, o kokia nors stora merga puikiu balsu?

- Stora merga yra visiškas "pravalas" (juokiasi). Galima parašyti baisią dainą, tinkančią jos formatui. Kokį nors trash. Galbūt tokiu atveju ir sueitų.

"Addicted" turi dainuoti liekna, graži mergaitė. Paveiksliukas turi būti gražus.

- "Addicted" citata: "Somehow you got under my skin,/ It's hard to breathe, it's hard to breathe." ("Kažkokiu būdu patekai po mano oda,/ Sunku kvėpuoti, sunku kvėpuoti.") Koks jausmas, kai kažkas atsiduria po oda?

- Yra tokia frazė: "Mano pilve skraido drugeliai." Tai reiškia tą patį kaip ir "you got under my skin". Jausmas, kai įsimyli ir matydama savo mylimąjį prarandi kalbos dovaną. Kai nori papasakoti jam apie savo jausmus, o tave taip perpildo emocijos, kad jauti jas savo kūne - po oda cirkuliuojančias kraujyje. Ir nežinai, kaip tai išreikšti. Tada ir sakai: "Somehow you got under my skin."

"I'm addicted to you" reiškia "aš priklausoma nuo tavęs, aš įsimylėjau, aš prapuoliau". Meilė yra narkotikas. Superinis jausmas. Pats geriausias jausmas. Meilė duoda viską - norą kurti ir norą gyventi.

Šią dainą parašiau, kai filmavausi Dimos Bilano klipe "Pa param". Su juo palaikau gerus santykius.

- Daina, su kuria planavai atstovauti Lietuvai, vadinasi "Supergirl". Čia tu apie save?

- Tai - daina apie visas mergaites, kurios savo mylimiesiems nori būti supergirls.

- Ar yra merginų, kurios antrosioms pusėms nenori būti supergirls?

- Ne. Kiekvienas nori meilės. Kiekviena mergina savo vaikinui nori būti pati mylimiausia, gražiausia, vienintelė ir nepakartojama. Kitaip negali būti, nes mes, moterys, taip sutvertos.

- Kaip vadinsis tavo albumas?

- "Audrius Giržadas, I Love You" ("Audriau Giržadai, aš tave myliu") (juokiasi). Myliu Lietuvą, Giržadą ir Lietuvos televiziją. Iš tiesų manau, kad Giržadas ne pats priima sprendimus. Bet greičiausiai jis išreiškia ir savo nuomonę. Tai ir yra liūdniausia.

Jei mes susivienytume, už mane balsuotų Rusija, Ukraina ir Baltarusija. Ir Lietuva laimėtų.

- Ar moki keiktis lietuviškai?

- Ne. Nemoku keiktis lietuviškai.

- Nori - išmokysiu?

- Ne. O kam?

- Kartais būna, kad reikia keiktis, pasiųsti ką nors toli toli...

- Ar galėtum atsiųsti keikimosi lietuvių kalba pamokas audio formatu? Išmokysiu Timą. Kai atvyksiu į Lietuvą ir kas nors sakys man ką nors blogo, jis visus siųs (juokiasi).

A.Šaripova: Ponas Giržadai, turiu Jums kelis klausimus. Kodėl jūs neatsakote į oficialius mūsų laiškus?

A.Giržadas: Oficialiu laišku vadinamas e-mailas (juokiasi)?.. Visiems, nepraėjusiems į lietuvišką atranką, planavome parašyti laiškus. Tai užtrunka. Planavome parašyti ir Adelinai, bet kai pamačiau, su kuo turime reikalą... Mes nebesivarginsime. Visiškai akivaizdu, kad žaidžiami "piaro" žaidimai.

Antra vertus, praktika yra tokia: mes viešai paskelbiame patekusiųjų sąrašą ir viskas visiems tampa aišku. Taip darėme daugelį metų.

A.Šaripova: Kodėl Jūs nenurodote to punkto, kuris Rusijos piliečiui draudžia dalyvauti "Eurovizijoje" (Lietuvos atrankoje - LŽ past.)?

A.Giržadas: Pripažįstu, kad mūsų taisyklėse nėra kategoriškai parašyta, kad dalyvauti lietuviškoje atrankoje gali tik Lietuvos piliečiai. Žvelgiant formaliai tokio punkto nėra. Tačiau yra punktas, kuriuo teigiama, kad lietuviškoje "Eurovizijoje" gali dalyvauti žmonės iš visos Lietuvos. Adelina nėra iš Lietuvos.

A.Šaripova: Kodėl Jūs neleidžiate mums dalyvauti "Eurovizijoje"? Gal tai - Jūsų politika?

A.Giržadas: (juokiasi) Nėra jokios politikos.

A.Šaripova: Pažiūrėkite, ką jūs išrinkote. Visų pirma, akivaizdu, kad tai - projektai be finansavimo <...>.

A.Giržadas: O Adelina su finansavimu?.. Puiku! Linkiu sėkmingai panaudoti finansavimą savo karjerai.

A.Šaripova: Aš norėjau pakelti Jūsų šalį į aukštą lygį, bet jūs patys praleidžiate tokią galimybę!

A.Giržadas: Man belieka tik apgailestauti, kad mes praleidžiame tokią galimybę. Tačiau išreikšti meilę Lietuvai galima daug paprastesniais ir pigesniais būdais: vasarą vaikų stovyklose padirbėti auklėjamąjį darbą arba rudenį atvažiuoti kasti bulvių. Nereikia vargintis ir važiuoti į Baku (gegužės 22-26 dienomis tarptautinė "Eurovizija" vyks Azerbaidžano sostinėje - aut.).

A.Šaripova: Įrodykite, kad jūs, NVS (Nepriklausomų Valstybių Sandraugos - LŽ past.) valstybė - valstybė, kuri su Rusija anksčiau buvo vienas kūnas, kad norite pakelti muzikinę jūsų kultūrą į aukštą lygį.

A.Giržadas: Kiek pamenu, Lietuva niekada nebuvo NVS dalis ir niekada nebuvo Rusijos dalis. Nelaikau savęs litovčianu.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
KULTŪRA
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"