Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
KULTŪRA

A.Rožickas nesiūlo žiūrėti jo laidos

 
2011 09 17 0:00
"Neįmanoma sukurti masinio produkto, kuriuo nesipiktintų snobai, - įsitikinęs A.Rožickas. - Vos peržengiama minimali reitingų riba, jiems tampa neįdomu, nes tai - "popsūcha"."<br>BTV archyvo nuotrauka
"Neįmanoma sukurti masinio produkto, kuriuo nesipiktintų snobai, - įsitikinęs A.Rožickas. - Vos peržengiama minimali reitingų riba, jiems tampa neįdomu, nes tai - "popsūcha"."
BTV archyvo nuotrauka

Vėlus trečiadienio rytas. Ramus kaip budistas Andrius Rožickas su ramybės stokojančiu 'Lietuvos žinių' žurnalistu Vilniaus 'Užupio picerijoje' prisėda palakti kavos ir pleptelti apie šį bei tą.

Maždaug 1993-iaisiais, kai šių eilučių autorius dar buvo moksleivis, per posovietinę Lietuvą ritosi LTV "Bentski Show" banga, į populiarumo aukštumas išmetusi A.Rožicką. Humoro šou pasitraukus iš eterio jūsų skaitomo interviu herojus visuomeniniame kanale vedė žaidimą "Milijonierius", o gerokai vėliau režisavo TV3 anekdotinių situacijų šou "Tegyvuoja karalius" ir humoro laidą "Šapro šou". 2006-aisiais vyrukas tapo šios televizijos veidu - vedė žaidimus "Stresas", "Penktokų iššūkis" ir "Nerealieji. Lietuvos šeimų lyga". Įpusėjus 2009-iesiems Andrius dingo iš eterio. Tačiau rugsėjo 30 dieną 20.25 val. jis grįš - debiutuos kaip BTV pokalbių šou "Penktadienio fiesta" vedėjas. Pirmosios transliacijos metu bus pristatytas naujasis Baltijos televizijos sezonas, o kitose laidose svečiuosis įvairaus plauko žvaigždūnai.

Vienas pirmųjų TV šoumenų prisimena senus "balius" su kriminaliniais autoritetais, aiškina, kodėl nepasuko į politiką, ir pripažįsta, kad "Penktadienio fiesta" gali būti visiškas šlamštas.

- LTV "Bentski Show" kulto laikais Lietuva buvo pasukusi mafinės valstybės keliu. Kaip sutardavai su skustais visagalybės apakintais berniukais?

- Nori išsiaiškinti, koks mano santykis su mafija? Didelės bičiulystės nebuvo, bet pažinojau tuos vyrukus, ne kartą ir ne du teko kartu "baliavoti". "Baliuose" būdavo linksma. Upeliu liedavosi brangūs gėrimai, kartu linksmindavosi merginos, o pinigus vyrukai tiesiog taškyte taškydavo. Net kartą mačiau tikrą kupiūrų lietų. Nėra čia ko slėpti. Visi estrados dainininkai yra koncertavę kriminalinių autoritetų vestuvėse, gimtadieniuose ir t. t. Tais laikais tai buvo sudėtinė pramogų verslo dalis, nes nusikaltėliai valdė "babkes" ir galėjo dosniai atsiskaityti.

Pažinojau Kauno "chebrą", nes esu kaunietis, Kaune buvo daromas "Bentski Show". Tiesa, su Henriku Daktaru neteko susitikti.

- Kaip jausdavaisi apsuptas nepankiškos natūros ir, ko gero, mąstymo rėmuose įspraustų nusikaltėlių?

- Normaliai. Nereikia manyti, kad jie - dundukai. Siekis atrodyti baisiai ir nesukalbamai - tik uniformos dalis. Tai - tik įvaizdis priešams įbauginti, bet jei būsi tiktai kvailas plytaveidis, nepasieksi aukštumų, nesuvaldysi didelio kiekio žmonių ir pinigų. Su kriminalinio pasaulio atstovų smegenimis, skoniu ir humoru viskas gerai. Priešingai mano nebent tie, kurie su jais nesusidūrė. Jei jie būtų buvę visiškai nemąstantys, tiktai šaudantys "buduliai", nebūtų buvę jokių "balių". Ką su tokiais "pribaliavosi"?..

- Ar turi šiuolaikinių draugų iš mafijos struktūrų?

- Šiais laikais mafijos struktūra persėdo ant valdininkų kėdžių (juokiasi). Neturiu tokių draugų.

- Paskutiniuose "Bentski Show" siužetuose pasirodęs Algirdas Ramanauskas, geriau žinomas kaip Algis Greitai, šiandien yra vienas geriausiai mokamų LNK laidų vedėjų, o buvusios projekto žvaigždės Aušrys Kriščiūnas-Tynta ir Artūras Orlauskas-Zakarauskas - Kauno tarybos nariai. Kodėl taip efektyviai neprasisukai tu?

- Nejaučiu dėmesio stygiaus. Tebesu veidas, kurį iki šiol kviečia į projektus. Aš, kaip ir Algis, esu A kalibro TV laidų vedėjas.

O tie politiniai žaidimai... Gal kam nors jie ir atneša džiaugsmą. Ko gero, man neatneštų. Nematau savęs politiko ar valdininko kėdėje. Aišku, galima joje sėdėti, bet laimės būtų nedaug. Tai dėl ko sėdėti?.. Matydamas, kaip tas pats Valinskas (Arūnas - aut.) ar Orlauskas godžiai dalyvauja įvairiausiose šou laidose, suprantu, kad kirmyti kabinetuose jiems - ne pyragai, ir kad mieliau jie tiesiog linksmintų žmones. Be to, politikoje turi būti teisingas visiems ir žinoti, kas geriausia žmonėms. Nenoriu toks būti. Aš noriu būti teisingas sau. Žinau, kas man patinka, žinau, ko aš noriu, bet neperšu to kitiems.

- Kokią reikšmę kūrybiniams praeities procesams turėjo degtinė?

- Degtinė, degtinė, mhmm (niūniuoja)... Tada atrodė, kad alkoholis - kūrybos akceleratorius. Dabar atrodo, kad jis - iliuzijos dopingas. Degtinė neturėtų būti susijusi su kūryba.

Gerdavome tikrai konkrečiai - ir prieš, ir po. Vykdavo nuolatinis "balius" - ir rašydavome scenarijus, ir "tūsindavomės". Bet vakarėlis negali tęstis amžinai - reikia pailsėti. Po "balių" maratono ateina nuovargis, norisi į viską spjauti. Spjauni ir baigi šitą šventę. Nuovargis buvo viena "Bentski Show" pasitraukimo priežasčių. Gavome daug šlovės ir dėmesio, o su tuo reikia mokėti susitvarkyti. Bet mes buvome jauni, galvose - vėjas...

- BTV "Penktadienio fiestos" prodiuseris - buvęs "Naujųjų lietuvių" (NL) narys Egmontas Bžeskas-Mantas, o režisierius ir scenaristas - buvęs TV3 humoro laidos "Puikusis šou" scenaristas ir režisierius Nėrius Pečiūra. Turėdamas tai omenyje, nuogąstauju, kad tavo laida bus dar vienas kaimui skirtas šedevras...

- Kaimui, kaimui, kaimui (niūniuoja)... Yra toks labai geras televizininkų posakis: "Nemanykite, kad žiūrovai yra durniai, bet nepamirškite to." Jei manysi, kad jie - kvailiai, tavo projektas tikrai nepavyks. Bet jei pamirši, kad jie tokie, tavo projektas taip pat bus nežiūrimas.

Vis dėlto "telikas" yra masinio vartojimo produktas. Jis turi būti žiūrimas, jis negali būti skirtas tik trims procentams auditorijos. Jei sakai, kad kaimas - prastesnio lygio auditorija... Tu labai klysti. Jie tiesiog neturi ką veikti, todėl žiūri televizorių ir daro reitingą (juokiasi).

- Režisūros, scenarijaus ir vizualumo atžvilgiu masinis TV produktas gali būti labai stiprus. Ir gali būti labai silpnas. Kaip bus su "Penktadienio fiesta"?

- Nežinau, nes laida dar tik kuriama (dar neįvyko nė vienas filmavimas - aut.). Bala žino, kas išeis. Pažiūrėsim. Viskas priklauso ne tik nuo vedėjo.

- Gali būti, kad produktas bus kakutis?

- Gali (juokiasi). Gali būti visko. Esu vedėjas, galėsiu pareikšti savo nuomonę. Jei išeis šlamštas, žiūrovams būtinai pasakysiu: "Dėmesio! Dėmesio! Ekrane - kakutis!" (juokiasi). Kaip pažiūrėsi: vienam - kakutis, kitam - puiki trąša.

- Ar "Penktadienio fiesta" piktinsis intelektualai?

- Ko gero, piktinsis. Jie užėmę poziciją piktintis bet kokiu didesnio populiarumo produktu. Piktinimasis jiems - kaip vanduo ir oras. Neįmanoma sukurti masinio produkto, kuriuo nesipiktintų snobai. Vos peržengiama minimali reitingų riba, jiems tampa neįdomu, nes tai - "popsūcha".

- 2006 metų lapkričio 18 dieną miniatiūriniame portale "Maga" publikuotame interviu paklaustas, ką dažniausiai žiūri per televizorių, mestelėjai: "Dažniausiai žiūriu pro langą." Kuo vaizdas pro langą įdomesnis už vaizdelį ekrane?

- (Juokiasi.) Tuo, kad pats esi vaizdo režisierius - savo žvilgsnį nukreipi ten, kur tau įdomiau. Gali paganyti akis. Televizorius transliuoja sukramtytą vaizdą - tau nereikia net mirksėti.

Nežinau, ar įsijungus "Penktadienio fiestą" nesinorės žiūrėti pro langą (juokiasi). Pro langą visada norisi žiūrėti. Negaliu pasakyti: "Būtinai žiūrėkite šitą laidą. Ji verta jūsų dėmesio!" Nieko panašaus. Man neprivalu taip sakyti, nes esu laisvas kalbėti tai, ką noriu. Kiekvieno pasirinkimo laisvė. Galiu drąsiai pasakyti: "Prižiūrėkite savo vaikus, jie verti jūsų dėmesio." O į visokias penktadienio fiestas galima žvelgti ir pro pirštus.

- Nekvieti žiūrėti savo laidos?

- Tikrai nekviečiu (juokiasi). Ko gero, kviesti įsijungti "Penktadienio fiestą" šiek tiek kvaila. Geriausia reklama ta, kuri sklinda iš lūpų į lūpas.

- Tame pačiame interviu teigei "kuo toliau, tuo rečiau" žiūrintis televizorių. Kadangi pokalbis publikuotas prieš penketą metų...

- ...Turėčiau visiškai nežiūrėti (juokiasi)? Neseniai pradėjau žiūrėti, nes buvau pamiršęs, kas ten vyksta. Žiūrėjau viską, ką rodė - ir TV3 "Lietuvos talentus", ir "Šok su manimi", ir LNK "Kviečiu šokti", ir kriminalines šiurpą keliančias laidas, kurių pavadinimų neprisimenu. Nevardysiu konkrečiau, bet kai kurie TV projektų epizodai padaryti profesionaliai ir teisingai, o kai kuriuose perlenkiama lazda ir nuvažiuojama į pievas. Tokiais momentais imi ir perjungi.

Karts nuo karto galima įsijungti televizorių. Per dažnai nesveika, nes pasidaro nuobodu. "Telikas" nėra absoliutus blogis. Jis - tik aparatas nuoboduliui išvaikyti.

- 2003-iaisiais sprogo tavo prodiusuoti "Meškiukai": tokiu pavadinimu išsukta grupė išleido mini albumą "Pleasure", taip vadinosi "Tango TV", dabartinės TV6, SMS pezalų laida ir "Power Hit Radio" (PHR) transliuotų keistų audiopasakojimų ciklas. Kodėl projektas "užsilenkė"?

- (Mąsto.) Gal todėl, kad nebuvo aiškaus tikslo, kurio link "Meškos" turėjo rutuliotis?.. Projektas buvo sukurtas kaip reklaminis pokštas. Tuo metu RGB (reklamos agentūroje - aut.) dirbau kūrybininku ir reklaminių klipų režisieriumi. Užsakovas, kurio neįvardysiu, paprašė sukurti dainą. Pirmasis "Meškiukų" kūrinys "Caca lialia" reklamavo kažkokį amerikinį automobilį, kurį loterijos būdu buvo galima laimėti dalyvaujant akcijoje. Tolesnė veikla buvo bandymas pagauti įsivažiavusį traukinį, uždėti kitus ratus, "patiuninguoti" ir pavėžinti keleivius. Viskas judėjo - projektas kažkiek uždirbo. Nežinau kiek. Asmeniškai aš neuždirbau nieko. Smagiai "pasitūsinau", ir tiek. Iš "Bentski Show" taip pat nieko neuždirbau - kurdavome nemokamai ir džiaugdavomės, kad mus rodo. Nieko nepralošiau, nes įdirbis nenuėjo veltui.

- Atrodai kupinas budistinės ramybės. Tavo gyvenime buvo nestandartinio mąstymo žmonėms būdingas maišto ir taisyklių laužymo etapas?

- Aišku, buvo - kai buvau 19-25 metų. Bandžiau pasakyti tai, ko, mano nuomone, niekas nežino, ir įbrukti revoliucingą savo požiūrį. Ko gero, tas pats alkoholis buvo viena protesto formų. Leidau sau protestuoti prieš sistemą, auklėjimą ir visa kita.

Matyt, tai, kad įveikiau šį periodą, reiškia brandą. Maištas ir protestas daugeliu atveju beprasmiški. Ginčą laimėsi jį pralaimėjęs, nes taip savo oponentui leidi manyti, kad jis galingesnis, ir pats gali lengviau pasiekti tikslą. Mano galva, maištavimas - nebrandumo požymis. Kai kurie nebrandūs iki šiol, todėl protestuoja. Kol esi jaunas ir karštas, viskas gerai. Bet yra netgi garbaus amžiaus žmonių, tebežygiuojančių su vėliavomis ir tankais, tebebandančių upės tėkmę pasukti prieš srovę. Nežinau, ką jie sau įsivaizduoja...

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
KULTŪRA
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"