Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
LIETUVA

Žlugęs muzikos festivalis įsuko detektyvą

 
2012 05 29 7:45

Platūs organizatorių užmojai, garsių atlikėjų pavardės viliojo elektroninės muzikos gerbėjus į festivalį 'Pure Future White' Kaune. Tačiau jis neįvyko. Ryškėjančios skandalo aplinkybės vertos kone Holivudo filmo, kurio herojai pliekiasi dėl išduotos draugystės, prarastų pinigų ir sužlugdytos reputacijos.

Gegužės 19 dieną Kauno "Žalgirio" arenoje turėjo vykti vadinamasis "baltasis" festivalis, tačiau jau mėnesio viduryje elektroninės muzikos gerbėjus apskriejo nemaloni žinia - renginys atšaukiamas, o pinigų už bilietus kol kas neįmanoma atgauti, nes jį organizuoti turėjusios bendrovės "Puiki idėja" sąskaitai Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas yra pritaikęs laikinąsias apsaugos priemones.

Internete akimirksniu pasklido prielaidos, kad "Pure Future White" organizatoriai iš tiesų nė neplanavo rengti šventės, o tiesiog susirinko pinigus už bilietus ir dingo. Ar tokios prielaidos pagrįstos?

Kreipėsi į policiją

"Renginiui išleidau daug pinigų. Sumokėjau avansą arenos valdytojams, festivalio viešintojams, atlyginimus darbuotojams, nupirkau lėktuvo bilietus atlikėjams. Visko netekau dėl vienos moters", - LŽ guodėsi verslininkas, bendrovės "Puiki idėja" vadovas Mindaugas Jonaitis. Jis tikino praėjusią savaitę Kauno miesto Žaliakalnio policijos komisariatui parašęs pareiškimą dėl prarastų pinigų ir galimo dokumentų klastojimo.

Pareigūnų prašoma pradėti tyrimą devyniolikmetės kaunietės Gintautės Skukauskaitės atžvilgiu pagal kelis Baudžiamojo kodekso straipsnius - dėl sukčiavimo, turto pasisavinimo, turtinės žalos padarymo apgaule, dokumentų klastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu, spaudo klastojimo.

Sužavėjo gebėjimai

M.Jonaitis tikino su G.Skukauskaite susipažinęs pernai vasarą, kai ji ėmė lankytis senamiestyje, A.Jakšto gatvėje, naujai atidarytame verslininko klube SHTAB. Jiedu ne sykį kalbėjosi apie renginių organizavimą, vakarėlius, koncertus. G.Skukauskaitė, anot M.Jonaičio, sakėsi turinti daug ryšių pramogų versle. Mergina savo naujam draugui esą pasakojo apie įtakingą tėvą, minėjo kitų naktinių klubų savininkų pavardes. Verslininkas ėmė G.Skukauskaite pasitikėti ir žavėjosi jos vadybiniais gebėjimais. Artėjant minėtam festivaliui, mergina esą siūlė vis daugiau idėjų, kurias būtų galima įgyvendinti. Tada M.Jonaitis pasiūlė jaunajai draugei įsteigti įmonę, kuri galėtų rūpintis kviečiamais atlikėjais, imtis dizaino, reklamos darbų.

Šių metų kovo 14 dieną G.Skukauskaitė įkūrė UAB "Ridanta". Kelioms įmonėms vadovaujantis verslininkas su tik pradėjusia gyvuoti bendrove pasirašė kelias sutartis. UAB "Puiki idėja" pagal raštišką dokumentą perleido UAB "Ridanta" įgaliojimus ieškoti festivalio rėmėjų, sudaryti sutartis ir jas vykdyti.

Garsūs atlikėjai

Į festivalį "Pure Future White" G.Skukauskaitė esą pasiūlė pakviesti tarp jaunuolių gerai žinomą kultinį atlikėją iš Londono Deadmau5.

"Ji ne sykį mano akivaizdoje telefonu bendravo angliškai, susirašinėjo su elektroninės muzikos kūrėjo atstovu. Iš Gintautės gavau Deadmau5 kontraktą, kurį jau pasirašytą britams išsiuntėme elektroniniu paštu", - tikino M.Jonaitis.

Mergina, M.Jonaičio tikinimu, jam tvirtino pažįstanti dainininką Egidijų Dragūną. Esą šis atlikėjas sutikęs už 20 tūkst. litų atvykti koncertuoti į "Pure Future White".

Verslininkas teigė paruošęs autorinę sutartį ir ją davęs G.Skukauskaitei, pasišovusiai nuvažiuoti pas E.Dragūną į Vilnių. Kaip vėliau verslininkui esą teigė mergina, susitikti su dainininku vis dėlto išvyko jos draugė. Po kelių dienų ji pristatė autorinę sutartį su E.Dragūno parašu.

Pradėję reklamuoti būsimą garsaus dainininko pasirodymą, jo rengėjai patyrė šoką - E.Dragūnas viešai pareiškė apie "Pure Future White" nieko nežinantis ir jokios sutarties nepasirašęs. Dėl neteisėto jo vardo naudojimo dainininkas Vilniaus miesto 1-ajam apylinkės teismui pateikė didžiulį ieškinį, dėl kurio UAB "Puiki idėja" sąskaitai ir buvo pritaikytos laikinosios apsaugos priemonės.

Netrukus festivalio organizatorius pasiekė kita žinia - iš Jungtinės Karalystės buvo gautas laiškas, kad apie pasirodymą Kaune nieko nežino ir kultinis didžėjus Deadmau5.

"Bandžiau kalbėti su Gintaute, kodėl įvyko toks nesusipratimas, tačiau ji tvirtino nesuprantanti, kas vyksta. Su E.Dragūnu nutariau išsiaiškinti po festivalio, o vietoj Deadmau5 pasikvietėme DJ Sasha. Kad renginys bus, net neabejojau, nes Gintautė pasakojo radusi generalinį rėmėją ir parodė man dar vieną sutartį", - tikino M.Jonaitis.

Parama, kurios nebuvo

"Dokumente" buvo užfiksuotas AB "Lietuvos geležinkeliai" įsipareigojimas ne tik nemokamai iš Vilniaus į Kauną atvežti festivalio klausytojus, bet ir skirti 200 tūkst. litų paramą.

M.Jonaitis, sužinojęs apie spaudu ir parašais patvirtintą sutartį, nudžiugo ir pasiūlė pervesti avansą televizijos kanalams už festivalio reklamą ir kviestiniams atlikėjams. Anot jo, G.Skukauskaitė, gavusi išankstinio mokėjimo sąskaitas, pinigus neva pervedė iš UAB "Ridanta" sąskaitos.

"Dienos bėgo, sulaukiau skambučių, jog pinigai gavėjų nepasiekė. Gintautė tikino pavedimus atlikusi ir skambinusi į banką aiškintis dėl įstrigusių mokėjimų. Kadangi visko būna, neabejojau jos žodžiais", - pasakojo M.Jonaitis.

Tačiau padėtis nepasikeitė. Adresatai pinigų negavo, G.Skukauskaitė primygtinai tvirtino pavedimus atlikusi. Tuomet, anot M.Jonaičio, jis paprašė, kad mergina iš banko atneštų patvirtintas kopijas. Ji atnešė. "Nusiunčiau dokumentus nerimaujantiems agentams, bet jie pavedimų vis tiek nematė. Tuomet nuvykau į ilgiausiai dirbantį banką ir jame laukiau Gintautės. Norėjau, kad ji mano akivaizdoje atidarytų banko sąskaitą ir kartu įsitikintume, kur esama problemos", - sakė verslininkas. Anot jo, iki darbo pabaigos mergina taip ir nepasirodė, todėl jis paprašęs banko darbuotojų šiek tiek palaukti. G.Skukauskaitė į banką vis dėlto atvyko, bet, anot verslininko, be asmens dokumentų. Juos esą palikusi taksi automobilyje.

Verslininkas teigė kitą dieną vėl susitaręs banke susitikti su G.Skukauskaite. Vadybininkei atidarius sąskaitą paaiškėjo, jog nebuvo vykdytos jokios finansinės operacijos. Tik įregistruojant įmonę įneštas 10 tūkst. litų kapitalas, bet netrukus jis buvo išimtas.

"Gintautė ėmė mane tikinti, jog turbūt visą informaciją ištrynė specialiosios tarnybos. Dabar viskas atrodo lyg iš fantastikos srities, bet tuomet kabinausi už šiaudo, tikėjau bet kuo, nes neįsivaizdavau, kad festivalis gali neįvykti", - guodėsi M.Jonaitis.

Vėliau esą dingo ir pats sutarties su AB "Lietuvos geležinkeliai" "originalas", kurį neva kažkur padėjo UAB "Ridanta" buhalterė. Jos pareigūnai taip pat ieško.

Norėjo sužlugdyti?

Tačiau, M.Jonaičio teigimu, G.Skukauskaitė jį nuramino sakydama, kad yra gavusi 150 tūkst. litų kaip palikimą ir galinti jam šiuos pinigus paskolinti. M.Jonaitis vėl nudžiugo, tačiau po dienos esą sužinojo, jog merginos mama atsisakė pinigus pervesti festivalio organizatoriams. M.Jonaičio tikinimu, tuomet jis suprato privalantis atšaukti festivalį. Dabar verslininkas mįslingai kalba apie sąmokslą jį sužlugdyti.

"Priėjau tik vieną išvadą - naktinį klubą įkūriau patalpose, kuriose veikė geriausiu Lietuvoje save vadinantis kitas klubas. Gal tai - konkurentų darbas? Noras, kad sėkmingai man besiklostantis verslas žlugtų?" - svarstė M.Jonaitis. Jis pabrėžė netikintis, kad mergina "veikė" viena. Be kita ko, ji iš bendrovės "Tiketa" M.Jonaičio vardu esą paėmė kelis šimtus VIP bilietų į renginį. Tačiau nei bilietų, nei pinigų už juos verslininkas tikina nematęs. Jis teigia patyręs beveik 50 tūkst. litų nuostolį.

Pasakoja ne viską

Kad istorija yra skandalinga, bet M.Jonaitis apie tai, kaip buvo iš tiesų, pasakoja ne viską, LŽ tvirtino pavardės prašęs neminėti G.Skukauskaitės draugas. Jis įsitikinęs, kad daugelis dalykų, kurie įvyko, tėra sutapimas arba išsigalvojimas. Pašnekovo teigimu, viskas prasidėjo tada, kai pareigūnai sužinojo, jog naktiniame klube SHTAB esą galėjo būti atliekami tariami atsiskaitymai banko kortelėmis. Esą dėl to vienas šalies bankų patyrė didžiulį nuostolį. Dėl to M.Jonaitis ir dar keli asmenys šį pavasarį buvo sulaikyti ir uždaryti į tardymo izoliatorių.

"Mindaugas, organizuodamas renginius, prikurdavo fantastinių planų, kurių net neketindavo įgyvendinti. Manau, taip buvo ir su E.Dragūnu", - tikino pašnekovas. Jo žiniomis, susirašinėjimas su Deadmau5 iš tiesų vyko, tačiau, nesulaukęs iš užsieniečių sutarties, M.Jonaitis esą paskubėjo reklamuoti svečią, o tai užrūstino užsieniečius. Neva verslininkas ant G.Skukauskaitės supyko ir nusprendė ją paversti visų savo bėdų kaltininke.

Turi savo versiją

G.Skukauskaitė nevengė pokalbio su LŽ žurnaliste, tačiau paaiškino, jog neturi galimybės pasiteisinti, nes šiuo metu pareigūnai vykdo tyrimą dėl M.Jonaičio veiklos ir yra prisaikdinę ją niekam nieko nepasakoti.

Mergina tikino galinti paminėti tik tiek, jog kai kurie verslininko papasakoti įvykiai negalėjo įvykti, nes jis tuo metu buvo laikomas tardymo izoliatoriuje ir su ja galėjo bendrauti ribotai.

"Mindaugas tebeturi visus mano įmonės prisijungimus ir įgaliojimą bet kada patikrinti banko sąskaitą. Jis tai galėjo padaryti ir be manęs, todėl jokių išrašų, patvirtintų kopijų ar kitų dokumentų jam niekada nenešiau", - aiškino G.Skukauskaitė. Mergina pridūrė, jog ši aplinkybė paneigia M.Jonaičio papasakotą versiją apie vizitus į banką, neva suklastotas pavedimų kopijas ir taksi pamestus asmens dokumentus.

Ji įsitikinusi, kad tiesa išaiškės tik pareigūnams atlikus tyrimą. O dabar kiekvienas pasilieka prie savos įvykių versijos.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
LIETUVA
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"