Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
LIETUVA

Žavios ir be grožio peilio

 
2011 05 14 0:00
Neblėstančio grožio aktorei G.Baikštytei siūlymai darytis chirurgines grožio procedūras kelia juoką.<br>Asmeninio archyvo nuotrauka
Neblėstančio grožio aktorei G.Baikštytei siūlymai darytis chirurgines grožio procedūras kelia juoką.
Asmeninio archyvo nuotrauka

Tuštybės mugė, masių mada ar būtinybė? Kodėl vienos žinomos moterys be atodairos gulasi po plastikos chirurgų skalpeliais, kitos išlieka orios ir savo išvaizdos pokyčius su amžiumi vertina filosofiškai?

Graži išvaizda visais laikais buvo vienas didžiausių moterų rūpesčių. Tačiau žinomos Lietuvos dailiosios lyties atstovės, siekdamos išlikti patrauklios nepaisydamos amžiaus nešamų pokyčių, akivaizdžiai pasidalijo į dvi stovyklas. Vienos garsenybės renkasi natūralumą ir oriai puikuojasi savo metais. Kitos nespjauna į plastikos chirurgijos siūlomus grožio stebuklus, pasiekiamus skalpelio pagalba, ir net daro tai viešai, prieš televizijos kameras.

Pasiūlymai pralinksmino

Aktorė Gražina Baikštytė dėl savo neblėstančio grožio dažnai sulaukia komentarų, kad naudojasi grožio chirurgų paslaugomis. Ji iš tokių kalbų tik juokiasi. "Žinau, kad moterys seniai naudojasi plastikos chirurgų siūlomais stebuklingais jaunystės grąžinimo būdais. Gal tik dabar iki mūsų taip plačiai atsirito ši mada, o užsienyje tokios procedūros populiarios daugybę metų", - sakė natūralumą propaguojanti aktorė.

Gražina pasakojo, kad kurį laiką dirbdama spaudoje turėjo progą kalbinti daugelį žymiausių Lietuvos plastikos chirurgų. "Tada apie šią sritį sužinojau tikrai nemažai. Mane linksmina, kad ne kartą esu sulaukusi pasiūlymų fotografuotis prieš kosmetinę procedūrą, kurią buvo siūloma atlikti, ir po jos. Tai ne chirurginės intervencijos, bet, tarkime, botulino toksino injekcija, kuri sumažina raukšlių. Visada juokdavausi iš tokių siūlymų. Niekada nesutikau net pabandyti", - pasakojo G.Baikštytė.

Ji sakė žinanti, kad, kaip ir kiekvienas vaistas, botulino injekcijos gali sukelti šalutinį poveikį. "Niekada nieko nedariau ne tik todėl, jog žinau, kad jos gali turėti bjaurių pasekmių. Man tiesiog negražu, kai iš žmogaus veido matyti, kad jam buvo daryta grožio procedūra. Tai matyti plika akimi", - patikino natūralios išvaizdos propaguotoja Gražina.

Pasak jos, plastikos chirurgų paslaugų iš tiesų gali prireikti žmonėms, kurie turi akivaizdžių išvaizdos trūkumų ar net defektų. "Tarkime, jeigu žmogaus ausys atlėpusios ar nosis kreiva, ir jam tai iš tiesų sukelia psichologinių problemų, manau, plastinė operacija tikslinga. Ji panaikintų diskomfortą, esu už tokias išvaizdos korekcijas. Tačiau kai mergaitės - jaunutės, gražios - pradeda iš dyko buvimo ar gero gyvenimo "pūsti" lūpas ir didintis krūtis, man sukelia juoką bei gailestį", - kalbėjo G.Baikštytė.

Vyrai to nemėgsta!

Aktorė džiaugėsi, kad jos dukros apie tokius niekus niekada net nesvarstė. "Pasaulyje išrasta daugybė kitų būdų, kaip puoselėti grožį. Patys medikai man - ne spaudai - ne kartą sakė: "Gražina, nusipirk gerą kremą, nueik į kosmetikos kabinetą, padaryk veido masažą, valymą. Atrodysi kuo puikiausiai. Bet aš net to nedarau", - juokėsi graži moteris.

G.Baikštytė apgailestauja dėl kolegių aktorių, kurios dėl jaunatviškos išvaizdos taip save sužaloja, kad tampa panašios į mumijas. "Šviesios atminties Liudmila Gurčenko ir kitos žinomos aktorės taip įsijautė į jauninimosi odisėją, kad tai tapo priklausomybe, liga", - apgailestavo Gražina. Ji pasakojo, kad per vieną Rusijoje vykusį kino festivalį atliko neoficialią vyrų aktorių ir režisierių apklausą. "Prieidavau ir klausdavau, ar jiems patinka "pripūstos" moterų lūpos, chirurgų koreguoti veidai. Nė vienas nepasakė, jog patinka, visi tvirtino, kad jiems tai atrodo baisiai. Tada kodėl moterys tai daro?" - stebėjosi aktorė.

Tačiau kartais Gražina pastebi puikių plastikos chirurgų darbo rezultatų. "Neseniai kažkokioje laidoje mačiau Rūtą Lee Kilmonytę. Nuostabiai atrodo, nors yra jau garbaus amžiaus. Ji niekada neslėpė, kad yra dariusi plastinių operacijų, tačiau jų net nematyti. Viskas atrodo vietoje, ir moteris gražiai atrodo", - teigė G.Baikštytė. Tačiau, jos nuomone, nei vienas plastikos chirurgas pagyvenusios moters nepadarys vėl jaunos. "Net jeigu penkiasdešimtmetei grąžintų dvidešimtmetės veidą, tai atrodytų juokingai. Moteris turi žinoti, ko ji nori: nuimti pagurklį, sumažinti raukšles... Tikėtis susigrąžinti jaunystę tiesiog juokinga", - įsitikinusi Gražina. Ji patikino, kad daug gražiau atrodo natūraliomis mimikos raukšlelėmis pasipuošusi moteris, nei ta, kurios veidas lygus, bet negyvas.

Graži - laiminga moteris

Tatjana Rinkevičienė, vadovaujanti Tatjanos Rinkevičienės rusų teatrui, apie moteris, kurios dėl grožio gulasi ant operacinio stalo, kalbėjo su dvejone balse. "Manęs asmeniškai tikrai niekas nesugundytų dėl grožio ir tariamos jaunystės atsiduoti gydytojui su skalpeliu rankoje. Esu patenkinta tuo, kaip atrodau, ramiai žiūriu į savo amžių", - patikino T.Rinkevičienė. Jaunatviškumą išsaugojusi Tatjana sakė kol kas negalvojanti apie grožio procedūras, tačiau negalinti garantuoti, kad, tarkime, po 10 metų nesiims kokių nors priemonių blėstančiam grožiui išsaugoti.

Pasak T.Rinkevičienės, ji niekada neslėpė ir neslepia savo metų. "Man patinka visų amžiaus grupių žmonės. Svarbiausia - niekada nemeluoti ir nemuilinti žmonėms akių, kad esi jaunesnis nei iš tikrųjų. Manau, žmogaus išvaizda labiausiai priklauso nuo gyvenimo būdo ir nusiteikimo", - kalbėjo ji.

Tatjanos nuomone, gražiausia moteris yra tada, kai jos akys spindi gyvenimo džiaugsmu. "Kai žmogus jauninasi plastikos chirurgų pagalba, dažnai nebegali suprasti - koks jis. Skalpelis gal ir išlygina dalį raukšlių, tačiau, pasižiūrėjus į veidrodį, galima savęs nebepažinti", - sakė T.Rinkevičienė. Ji mano, kad jauninimasis - tiesiog maskuotė, kuri ilgainiui gali tapti priklausomybe. "Kai žmogaus gyvenimo tikslas - bet kokia kaina atrodyti gražiam, tai - nesveika", - įsitikinusi moteris.

Labiausiai T.Rinkevičienei nerimą kelia jaunų merginų noras tobulinti savo išvaizdą. Pati užauginusi dvi dukras, Tatjana džiaugėsi, kad jos niekada negalvojo apie tokius dalykus, turi kitų gyvenimo prioritetų. "Vieninteliu atveju pateisinu jaunų žmonių plastinę chirurgiją, jeigu jie turi rimtų išvaizdos defektų, kurie trukdo pilnaverčiam gyvenimui. Tokiu atveju tikrai reikia spręsti problemą. Tačiau kai merginos dėl mados masiškai puola didintis krūtis ar dar ką nors, manau, tai tiesiog tuštybė", - sakė T.Rinkevičienė.

Tatjanos grožio receptas - paprastas. "Sportuok, turėk mėgstamą darbą arba hobį ir gyvenk pagal savo galimybes. Nesistenk iššokti aukščiau bambos. Būk laimingas, tada būsi gražus", - atskleidė ji.

Truputis riebaliukų - gerai

Aerobikos ir šokių aistruolė Joana Bartaškienė juokėsi, kad plastinėmis operacijomis, matyt, žavisi tie, kurie neturi kur dėti pinigų. "Jeigu moteriai su amžiumi ima trūkti grožio, tegu daro tas jauninimosi procedūras, bet man labai keista, kai po plastikos chirurgų peiliu gulasi jaunutės merginos. Net mano metų krūtinė dar visai neblogai atrodo, galiu patikinti, kad ji dar "stovi", - kvatojosi žodžio kišenėje neieškanti televizijos šokių projekto nugalėtoja. - Kodėl mergos nori tokių didžiulių papų? Smulkutės, mažutės, o krūtines pripučia iki arbūzo dydžio."

J.Bartaškienė sakė galinti suprasti merginas, kurias negailestingi komentatoriai lygina su berniukais, - tas, kurių krūtinė itin maža. "Na, gerai, įsisiūk tą silikoną, bet visiems nesigirk, tyliai džiaukis savo iškilumais. Kam apie tai rėkti visam pasauliui?" - stebėjosi Joana.

Aktyvų gyvenimo būdą propaguojanti moteris patikino, kad niekada jokių grožio procedūrų nesidarė ir neketina darytis. "Mano receptas toks: po 50 metų moteriai vertėtų kasmet priaugti po kilogramą. Tada ir raukšlės bus nebaisios, ir vaizdas natūralus. Truputis riebaliukų puikiai išlygina senstančią odą, ir moteris vėl ima atrodyti šviežia bei graži", - patarė šeštą dešimtį pradėjusi Joana.

"Svieto" juokintoja?

Ekstravagantiškumu pagarsėjusi dainininko Radži gerbėja Raisa Šarkienė, regis, nutarė sulaužyti visus įmanomus tabu ir iš pasiryžimo susigrąžinti prarastą jaunystę padaryti viešą pramogą tautiečiams. Moters motyvas gultis po plastikos chirurgų peiliu nustebino ne vieną sveikai mąstantį žmogų. Raisa viešai deklaruoja, kad nori atjaunėti 25 metais ir susirasti aštuntą vyrą. Septynis sutuoktinius moteris jau palaidojo.

Nutarusi dalyvauti televizijos laidoje, kurioje specialistai patobulins jos vystantį grožį, R.Šarkienė buvo itin atvira: "Mano akių vokai ir veidas padribę, kankina raukšlės, pilvas nukaręs. Noriu, kad mane pakeistų visą - nuo galvos iki kojų - ir per savo 55 metų jubiliejų atrodyčiau kaip 30-ies", - pareiškė R.Šarkienė. Pirmoji plastinė veido ir akių vokų pakėlimo operacija Raisai jau atlikta, moteris sveiksta ir trykšta nekantrumu parodyti chirurgų rezultatus savo dievukui Radži. Tačiau grožio specialistai kiek atšaldė jos įkarštį vėl tapti jauna moterimi. Pasirodo, stebuklai taip pat turi ribas - Raisai buvo pažadėta, kad ji atjaunės tik maždaug 10 metų. Tačiau ekscentriškoji ponia tiek įsismagino, kad paskelbė pasveikusi po plastinių operacijų ieškosianti vos mokyklą baigusio gerbėjo. Ji tikisi, kad chirurgų padaryti stebuklai leis jai susimedžioti jauną vyrą.

Kai pasiveja pasekmės

Prieš kurį laiką dainininkei Vitalijai Katunskytei, garsėjančiai ne tik puikiu balsu, bet ir itin įspūdingais kūno gabaritais, buvo padaryta skrandžio veržimo žiedu operacija. Po šios chirurginės intervencijos Vitalijos svoris sumažėjo perpus - ji numetė 100 kilogramų. Tačiau, kaip ir visoms didelio antsvorio atsikračiusioms moterims, dainininkei iškilo problema - vietoj ištirpusių riebaliukų atsirado nukarusios odos raukšlės. Dainininkė skundėsi, kad prilaikyti kabančios ant pilvo "sterblės" nebepadeda nei specialios elastinės kelnaitės, nei korsetai. Atėjus vasarai Vitalijai išvis tektų atsisakyti šių pagalbinių priemonių dėl karščio.

Optimistiniu požiūriu į gyvenimą garsėjanti V.Katunskytė nutarė savo problemą spręsti viešai - pasiprašė dalyvauti viename iš televizijos rengiamų grožio projektų. Jo metu plastikos chirurgai jai padės atsikratyti net 20 kilogramų sveriančios nukarusios pilvo odos klostės.

Procedūra traukia procedūrą

Kita scenos žvaigždė Birutė Dambrauskaitė taip pat niekada neslėpė, kad naudojosi medikų paslaugomis siekdama atrodyti gražiau. Įspūdingo balso dainininkei prieš keletą metų buvo atlikta skrandžio mažinimo operacija, po jos moters svoris nukrito nuo 120 iki 50-ies kilogramų. Nors Birutė džiaugėsi pagerėjusia sveikata, pagražėjusia figūra, visiškos laimės operacija jai neatnešė. Dar iki pasiryždama drastiškai chirurginei intervencijai B.Dambrauskaitė baiminosi, kad smarkiai sulieknėjus veidas taps daug labiau raukšlėtas. Taip ir nutiko.

Taigi viena nepigiai kainavusi operacija sukėlė poreikį darytis dar brangesnę. B.Dambrauskaitė neseniai prisipažino, kad pasidarė 10 tūkst. litų kainavusią grožio procedūrą veidui atjauninti. Pasak dainininkės, šį kartą apsiėjo be chirurgo skalpelio, tačiau procedūra buvo labai paveiki. "Ji trunka tik 40 minučių, o kainuoja taip brangiai. Daugelis garsenybių ją yra išbandę, tačiau tyli, o aš nematau ko slėpti", - su žurnalistais atviravo dainininkė.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
LIETUVA
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklama
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITReklaminiai priedai
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasPrenumerata
TrasaŽmonės#ATEITIESLYDERIAI#AUGULIETUVOJEKarjera
#LEGENDOS#SIGNATARŲDNR#ŠIMTMEČIOINOVACIJOS
Visos teisės saugomos © 2013-2018 UAB "Lietuvos žinios"