Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jei pageidaujate, galite kontroliuoti ir/arba ištrinti slapukus. Išsamesnė informacija čia https://www.aboutcookies.org/ Jei ištrinsite slapukus, jums gali reikėti rankiniu būdu pakeisti kai kurias parinktis kaskart, kai lankysitės interneto svetainėje, o kai kurios paslaugos ir funkcijos gali neveikti.

Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAPOPIEŽIAUS VIZITASMULTIMEDIJA
LIETUVA

Tėvai ir vaikai: "žiemelynas"

 
2009 09 09 0:00
2,5 hektaro žemės patogiai arti Vilniaus, prie Melkio ežero, V.Žiemelis atsikėlė iš Skuodo rajono.<br>LNK nuotrauka
2,5 hektaro žemės patogiai arti Vilniaus, prie Melkio ežero, V.Žiemelis atsikėlė iš Skuodo rajono.
LNK nuotrauka

Virtinė sklypų prie Vilniaus, namas ant ežero kranto, gėdos nedarančios santaupos ir jokių skolų, jokių dovanų, jokių viešųjų ir privačių interesų konfliktų. Viskas tik iš algos? Kaimynai tikina, kad Seimo narys Vidmantas Žiemelis name prie ežero apsigyveno prieš trejus metus.

"Ten ir jo sūnus, ir dukra gyvena", - pasakoja kaimynas. Leidimas statyti - šiek tiek "jaunesnis" nei treji metai. Išrašytas 2007-aisiais.

O veikla tame "žiemelyne" pradėta dar anksčiau. Maišiagalos seniūnas tvirtina, jog apie 2005-uosius kaimynai paskundė Seimo narį, kad šis ardo ežero pakrantę. "Aš, kaip seniūnas, nuvažiavau į vietą. Buvo pastebėta, kad yra "biškį" nusižengta įstatymams. Dėl to, jog buvo lyginama žemė arti ežero", - aiškina Maišiagalos seniūnas Stefanas Orševskis.

Statybvietėje statybos dokumentų nebuvo. Darbų vykdytojas pasiuntė seniūną pas šeimininką - Seimo narį. Daugiau S.Orševskis papasakoti negali, nes reikalo ėmėsi Statybų inspekcija. Ir - galai į vandenį. Vilniaus rajono savivaldybėje saugomoje statybos byloje nėra jokių duomenų apie Seimo nariui taikytas drausminamas priemones.

"Mes netikriname, ar žmogus jau gyvena name, kai duodame statybos leidimą", - sako savivaldybės Statybos skyriaus vadovas. Kita vertus, jis patvirtina, kad statybos turi prasidėti tada, kai yra gautas leidimas, o ne prieš tai.

Dar Vilniaus rajono savivaldybėje mums papasakojo, jog 2,5 hektaro žemės patogiai arti Vilniaus, prie Melkio ežero, V.Žiemelis atsikėlė iš Skuodo rajono. 2 hektarus prie Skuodo išmainė į 2,5 hektaro prastesnių žemės ūkio naudmenų prie Vilniaus, mikliai pakeitė paskirtį, suskirstė į 5 namų valdas ir po sklypelį žemės ūkio bei miško paskirties žemės.

Seimo Etikos ir procedūrų komisijoje nėra jokių žinių, kad per pastaruosius 12 mėnesių V.Žiemelis būtų nors vieną iš 7 sklypų pardavęs. Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos saugomoje 2008 metų deklaracijoje visi 7 sklypai vis dar deklaruojami kaip V.Žiemelio turtas. Tai, kad nė vienas sklypas neparduotas, liudytų ir Seimo nario deklaracijos Mokesčių inspekcijai, nes jam priklausančio nekilnojamojo turto vertė nuo statybos leidimo gavimo metų nesikeitė.

Tačiau štai nekilnojamojo turto registre - kita "tiesa". Registro duomenimis, V.Žiemelis turi tik tris sklypus. Ir Vilniaus rajono savivaldybėje mums užsimenama, kad dalis sklypų jau išdovanota, o dalis - parduota.

Kodėl apie tai nepranešama Seimo Etikos ir procedūrų komisijai ir neatsispindi parlamentaro viešose deklaracijose? Gal Seimo narys gėdijasi kaimynystės? Bet juk sūnumi ir dukra, kuriems, kaip mes spėjame, atiteko dvi iš penkių Seimo nario namų valdų, V.Žiemelis viešai didžiuojasi. Gal tuomet sandoris su žmogumi, pavarde Šalūgienė, neparankus Seimo nario reputacijai?

Primename skaitytojams, kad toks Darius Šalūga, Vilniaus savivaldybės departamento direktorius, buvo STT įtariamas 100 tūkst. litų kyšio ėmimu. Skandalas kilo 2007 metų pabaigoje, o 2008-aisiais vyko rinkimai. Neskanu būtų aiškintis, kaip tavo turtas nukeliavo asmeniui tokia "sukompromituota" pavarde. Pasakoti, jog "čia ne aš, čia sūnus savo sklypą, kurį jam dovanojau..." V.Žiemelis primygtinai nedeklaruoja, kad dėl sūnaus verslo gali įsivelti į viešų ir privačių interesų konfliktą.

Vos išgirdęs, kuo domimės, Seimo narys meta telefono ragelį. Kai LNK "Paskutinė instancija" atlieka namų darbus - surenka visą viešai prieinamą informaciją, apžiūri "įvykio vietą", V.Žiemelis jau praranda savitvardą: "Tai jūs dar nutarėt skambinti po apsilankymo be mano žinios mano privačioj valdoj? Dvi valandas naršėte. Jūs dar norite, kad aš su jumis kalbėčiau?" - "Mes jūsų ieškojom, o..." - "Gerai, ačiū..." - "Norim apie deklaraciją paklausti." - (...) - "Mokesčių inspekcijos reikalas, viso gero!" Ir vėl "pypt-pypt-pypt".

Esame palikti su savo versija, kad Seimo narys V.Žiemelis, šiemet pagaliau deklaravęs, jog turi namą už 600 tūkst. litų (mūsų akimis - už visą milijoną), pasistatė jį gyvendamas palapinėje ir misdamas duona bei vandeniu. Juk nei skolinosi, nei ką pardavė, nei palikimą gavo...

Tiesa, naujausioje viešai skelbiamoje deklaracijoje jau atsirado 400 tūkst. litų metinių pajamų, bet prie jų šaltinių - ne sklypų pardavimas, o "Žiemelio ir Valio advokatų kontora" bei M.Romerio universitetas.

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos senbuvis Algimantas Salamakinas teigia, jog Seimo narys pagal Konstituciją turi gyventi iš Seimo nario algos. Gal tai - rinkimų dovanos iš savo kontoros? Bet už rinkimų pinigus statytis namus užginta net tada, kai ta kontora veikia sūnaus valdomame pastatų komplekse.

Situacijos nekomentuoja nė vienas Žiemelis. Gedimino Žiemelio verslo biuro administratorė žadėjo perduoti atostogaujančiam Seimo nario sūnui mūsų klausimus ir leido tikėtis atsakymų, tačiau jokio atsakymo nesulaukėme.

S.Pečeliūno versija ir "sekimo skandalo" atgarsiai

"Kodėl sūnus negali padėti tėvui? - stebisi Seimo narys Saulius Pečeliūnas ir patvirtina tėvo bei sūnaus Žiemelių jautrų ryšį: - Susijaudinimas ir ketinimas šiek tiek padėti sūnui... Frakcijoje kalbėdavom, jis sakydavo: "Gal pasikvieskim ministrą ir apie tai pakalbėkim, gal dar ką." Sakiau: "Vidmantai, ne tau reikėtų tai daryt." Pasak S.Pečeliūno, taip V.Žiemelis jautėsi prieš pat "FlyLAL" veiklos nutraukimą. Tiesa, susisiekimo ministras į Tėvynės sąjungos frakciją ėjo, o ten jie - tėvas ir sūnus.

Rasa Juknevičienė, krašto apsaugos ministrė, užsimena, kad G.Žiemelis jų frakcijoje lankėsi ne kartą. Pirmąsyk ji pamatė kolegos politiko sūnų, kai kilo skandalas dėl metodų, kuriais ponas Gediminas su kolegomis supirkinėjo žemės ūkio bendrovių pajus. "Atsimenu, įspūdis daugeliui frakcijos narių, kiek teko kalbėtis, buvo gana palankus... Na, matot... Žmonės - ką reiškia - nukentėjo? Juk su šautuvu jų niekas nestatė prie sienos ir nevertė parduoti tų pajų", - ministrė pasakoja, kaip frakcija gėrėjosi kolegos sūnumi, kovojančiu su "klasiniu priešu" - "kolchozniku".

Tėvo Vidmanto globą jautė ir Tautos prisikėlimo partija, kai susipešė dvi, anot apžvalgininko, tos partijos "gaujos". "Prisikėlėlis" Vincas Babilius liudija V.Žiemelio pastangas daryti įtaką dabartinei politinei krizei. "Vyresnysis Žiemelis visą laiką eidavo taikyti ir raminti. Įsivaizduokit: jeigu jie perima antrą pagal dydį frakciją, jiems nereikalingi "konservai". Jie gali sau ramiai sėdėti su 20 seimūnų ir reguliuoti konservatorius ne mažiau." - "Ateidavo tiesiog į partijos posėdį?" - "Seime, prie pirmininko ateidavo, šnekėdavo." - "O kaip jis paaiškindavo savo taikos misiją?" - "Neaiškindavo, na, visi žino, kad jis - Žiemelio tėvas. Ką čia aiškinsi?"

V.Babiliaus pasakojimas yra užuomina, jog už Artūro Valinsko ryšių su nusikalstamu pasauliu paviešinimo gali telktis jėgos, kurios suinteresuotos esminiais valdančiosios koalicijos pasikeitimais.

Beje, tokių pokyčių įvyko 1997-1998 metais, kai V.Žiemelis (koks sutapimas), tada - vidaus reikalų ministras, nuvyko pas tuometį premjerą Gediminą Vagnorių ir pareiškė turįs "operatyvinės informacijos" apie jo ryšius su prastos reputacijos žmonėmis. Tąsyk G.Vagnorius viešai pareiškė esąs šantažuojamas ir susidomėjo, ar kartais specialiosios tarnybos nesiklauso valstybės vadovų. "Paklausomas" tuomet jautėsi net Algirdas Brazauskas. Tada irgi vyko kova dėl energetikos.

Šįkart pokyčiais koalicijoje gali būti suinteresuoti Vilniaus prekybininkai, kurių didžiausią akcininką sieja artimas ryšys su vienu Marijampolės verslininku, padėjusiu versle startuoti ir G.Žiemeliui.

Kam futbolas, o kam - krepšinis

Koks buvo Tėvynės sąjungos vaidmuo visoje šioje istorijoje? Apie ką mąstė konservatoriai, kai atidavė V.Žiemeliui vieną geriausiai už Tėvynės sąjungą balsuojančių apygardų, kai įtraukė jį į sąrašą? Gal apie pinigus ir apie Žiemelių įtaką politikos naujokams - A.Valinsko "šoumenų" partijai? R.Juknevičienė sako buvusi nustebinta partijos kolegų gerumo keliskart iš partijos ir frakcijos bėgusiam bei vytam V.Žiemeliui. O dėl pinigų ji esą nėra tikra, ar šių būta. Būta. Oficialiai - 65 tūkst. litų į partijos kasą iš G.Žiemelio kontroliuojamų bendrovių. Tik ar vien tokių pinigų užtenka?

A.Valinsko šalininkai Tautos prisikėlimo partijoje su G.Žiemelio veikla sieja, jų galva, pastangas perimti partiją iškart po Seimo rinkimų. Šių metų pradžioje vykusiame "prisikėlėlių" suvažiavime staiga radosi per 800 narių turintis Trakų skyrius.

"Paskutinės instancijos" komanda, gavusi to skyriaus narių sąrašus, apvažiavo didžiausias seniūnijas. Seniūnai neatpažino nė vienos pavardės. Lentvario seniūnas Jonas Kietavičius pritarė mūsų spėjimui, kad partija galbūt veikia "pogrindyje". Tačiau Sauliaus Stoma, santykinai - "žeimelininkas", viešai pasakojo, kad tas skyrius buvo sudarinėjamas kaip atsvara A.Valinsko šalininkams. Sudarinėjamas iš "mirusių sielų"?

Seimo Operatyvinės veiklos kontrolės komisijos pirmininkas Aleksandras Sacharukas, kuris paskelbė Lietuvai apie A.Valinsko ryšius su iki tol viešai neskambėjusiu "daktaru" Micha, neneigia, jog yra pažįstamas su V.Žiemeliu. Tai jis parodęs politikos naujokui Seimo rūmus. Kodėl jis? Ar tiesa, kad V.Žiemelio ir A.Sacharuko pažintis peržengia Seimo ribas? Iš pradžių tai neigęs A.Sacharukas staiga prisimena, jog su ponu Vidmantu "žaidė krepšinį", kaip ir su G.Žiemeliu, kuris esąs jo vaikystės draugas. Tiesa, su minėto Trakų skyriaus pirmininku ponu Tregubskiu A.Sacharukas žaidžia ne krepšinį, o futbolą.

Seimo vicepirmininkė Irena Degutienė pasakojo, kad aiškinosi, ar iš tiesų ponas A.Sacharukas nenuslėpė nuo specialiųjų tarnybų savo žinių apie A.Valinsko tariamus ryšius su nusikaltėliais. Povilas Malakauskas, Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovas, jai paneigęs, jog gavo raštišką A.Sacharuko pranešimą. Esą Seimo narys jam ant laiptų mestelėjęs: "Patarkit Seimo pirmininkui nebendrauti..." Paskui VSD parašė oficialią pažymą, kad A.Valinsko ryšiai su Micha nėra nusikalstami.

A.Sacharukas dėstė "Paskutinei instancijai", kaip jis, buvęs operatyvininkas, ilgai tylėjo apie A.Valinsko nuodėmes, net siekė, kad už jį, kaip už kandidatą į prezidentus, būtų surinkta kuo daugiau parašų. "Ar tada žinojot?" - "Žinojau." - "Tai kodėl padėjot jam rinkti parašus?" - "Todėl, kad buvau partijos narys. Suprantat, kaip yra? Partijos narys privalo vykdyti aukščiausių partijos organų nurodymus."

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
LIETUVA
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklama
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITReklaminiai priedai
PasaulisPopiežiaus vizitasSportasŠeima ir sveikataPrenumerata
ŠvietimasTrasaŽmonės#ATEITIESLYDERIAIPrivatumo politika
#AUGULIETUVOJE#LEGENDOS#SIGNATARŲDNR#ŠIMTMEČIOINOVACIJOSKarjera
Visos teisės saugomos © 2013-2018 UAB "Lietuvos žinios"