Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
LIETUVA

Teisiami teisėjai nenori skęsti vieni

 
2012 11 07 7:58
Erlendo Bartulio nuotraukos/Savickai anksčiau yra privertę nuo jų bylos nagrinėjimo nusišalinti Vilniaus apygardos teismą.
Erlendo Bartulio nuotraukos/Savickai anksčiau yra privertę nuo jų bylos nagrinėjimo nusišalinti Vilniaus apygardos teismą.

Buvę Panevėžio teisėjai Rimantas ir Vaiva Savickai pareiškė duosiantys parodymus dėl jiems pareikštų kaltinimų, kai bus išreikalauti dokumentai, pagal kuriuos prieš juos buvo pradėtas operatyvinis tyrimas. 'Reikalaujama duomenų, priskiriamų valstybės paslapčiai!' - replikavo prokuroras Justas Laucius.

Kauno apygardos teismas, nagrinėjantis buvusių kolegų R. ir V.Savickų, jų dukros Justės ir į teisiamųjų suolą juos pasodinusio bankroto administratoriaus Algio Kleivos bylą, artėja prie kulminacijos. Patenkintas savo kaltę neigiančių R. ir V.Savickų prašymas įpareigoti Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybą pateikti išslaptintus operatyvinius duomenis, kurių pagrindu prieš minėtus teisiamuosius buvo pradėtas operatyvinis tyrimas.

Kalbėjo apie priešų kerštą

Savo pareiškime Kauno apygardos teismui R. ir V.Savickai įrodinėjo tapę kai kurių STT Panevėžio valdybos bei savo kolegų iš Panevėžio apygardos teismo, turėjusių su jais įvairių sąskaitų, aukomis. Pavyzdžiui, vienas STT Panevėžio valdybos pareigūnas, dalyvavęs galbūt nusikalstamu būdu renkant prieš juos įkalčius, yra pirkęs iš V.Savickienės motinos namą. Šio sandorio metu jis neva buvo nesąžiningas, tai vėliau esą pavyko įrodyti teisme. Kitas STT pareigūnas, organizavęs minėtą operatyvinį tyrimą, - senas R.Savicko pažįstamas, su kuriuo jis kadaise gyveno viename bendrabutyje, o pastaruoju metu dalyvavo ne viename bankete. Anot R.Savicko, šį savo kaimyną jis manė pažįstantis geriau negu kai kuriuos buvusius kolegas iš teismo. Tačiau tai, kad jis nenusišalino nuo minėto tyrimo organizavimo, įrodo, jog buvo suinteresuotas tam tikra jo baigtimi.

A.Kleivą žiniasklaidos dalyvavimas teismo posėdyje akivaizdžiai trikdė.
A.Kleivą žiniasklaidos dalyvavimas teismo posėdyje akivaizdžiai trikdė.

Pogrindinės dvikovos virto viešomis

Sekti A.Kleivą, per kurį, anot Savickų, ir jie atsidūrė teisiamųjų suole, leido tuometis Panevėžio apygardos teismo, kuriame R.Savickas dirbo civilinių bylų teisėju, pirmininkas. O R.Savicko santykiai su juo buvo, švelniai tariant, įtempti. Kadaise teisiamasis prieš minėto buvusio kolegos, tada dar dirbusio Panevėžio rajono apylinkės teismo pirmininku, valią pradėjo dirbti šiame teisme. Vėliau jie abu kandidatavo į Panevėžio apygardos teismo pirmininko postą. Tačiau, anot R. ir V.Savickų, dar labiau jiems nepasisekė su kaltinimą šioje byloje palaikančiu Generalinės prokuratūros prokuroru J.Lauciumi. R.Savickas viešai apkaltino prokurorą nepatikimumu, prašydamas nubausti jį už melą teismui. Neva viename ankstesnių posėdžių J.Laucius nepateikė teismui reikalautų dokumentų teigdamas, kad pamiršo juos ant savo darbo stalo. R.Savicko žiniomis, prokuroras tik kitą dieną išsiuntė paklausimus dėl šių dokumentų į juos pateikti turėjusias Panevėžio įstaigas. Tačiau teismas nutarė prokuroro už tai nebausti, motyvuodamas tuo, kad jis jau buvo įspėtas.

Įžvelgė sąmokslą

Dar rimtesni kaltinimai prokurorui J.Lauciui buvo pareikšti po A.Kleivos, kuris vienintelis iš kaltinamųjų kol kas sutiko duoti teismui parodymus, apklausos. "Įžvelgiu susitarimą tarp prokuroro ir A.Kleivos - jeigu šis duos parodymus prieš mane, visos kitos jam iškeltos bylos bus numarintos", - pareiškė kyšininkavimu, piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi ir kurstymu suklastoti dokumentą kaltinamas R.Savickas.

Jo iniciatyva buvo surengta akistata tarp dar vieno kartu su juo už teisėjo vardo pažeminimą prezidentės atleisto buvusio Panevėžio apygardos teismo teisėjo Arnoldo Šukaičio ir A.Kleivos. Seimui neleidus panaikinti A.Šukaičio teisinės neliečiamybės, jis šioje byloje turi tik liudytojo statusą. Per minėtą akistatą su A.Kleiva  A.Šukaitis buvo linkęs prisiimti visą kaltę už R.Savicką.

Ko bijo A.Kleiva?

A.Kleiva teigė nupirkęs keturias naujas, apie 900 litų vertės padangas A.Šukaičio bei R.Savicko medžioklei įsigytam automobiliui po pokalbio su jais abiem. Tai padarė iš savo administruojamų bankrutuojančių įmonių lėšų. Minėtas pokalbis, vykęs R.Savicko kabinete, buvo įrašytas STT, kuri buvo slapčia įtaisiusi ten savo operatyvinę įrangą. Tačiau A.Kleivai nesisekė paaiškinti, kodėl uoliai puolė vykdyti apie jokį materialinį atlygį neužsiminusių teisėjų prašymą. "Jie žadėjo mane paimti į medžioklę, nors vėliau ir nepaėmė, o aš norėjau išlaikyti su jais gerus santykius", - teisme tikino A.Kleiva. Ikiteisminio tyrimo metu jis teigė, kad negalėjo atsakyti R.Savickui, nes šis savo nagrinėjamose bylose skirdavo jį bankroto administratoriumi, nors kartais tekdavo rinktis iš 10 pretendentų. Po vieno tokio paskyrimo - tiesa, ne bankroto, o nemažai turto turinčios įmonės turto administratoriumi, A.Kleiva aplankė R.Savicką jau su dėkingumo vizitu. 2400 litų kyšio įteikimo atvejis taip pat nufilmuotas.

Iškalbinga priešistorė

STT įraše matyti, kaip A.Kleiva R.Savicko akivaizdoje suskaičiuoja iš portfelio ištrauktus pinigus. Tada padeda juos po Civiliniu kodeksu, gulinčiu ant kabineto šeimininko stalo. "Čia viskas draugiškai - viskas tarp mūsų, - sako kyšį atnešęs dėkingasis, vėliau bėga prie durų, jas atidaro, kyšteli galvą į koridorių ir pareiškia: - Niekas neateina!" Kabineto šeimininkas net nepaklausia, už ką pinigai, ir nesiūlo juos pasiimti - ramiai įsideda į kišenę. Prokuroro įsitikinimu, tokia jo reakcija susijusi su prieš mėnesį R.Savicko kabinete įvykusiu ir taip pat STT įamžintu kitu jųdviejų pokalbiu, kuriame dalyvavo ir A.Šukaitis. Tada A.Kleivai pusiau juokais buvo pareikšta, kad jis galėtų atsiskaityti už atliktą darbą ir su pašnekovais. Su R.Savicku - už tai, kad jis užsiminė turįs tokią pelningą bylą. Su A.Šukaičiu - jog padėjo savo kompiuteriu parašyti A.Kleivai prašymą paskirti jį turto administratoriumi minėtoje byloje. Buvo įvardytas ir pageidaujamas atlygio dydis. Vienas užsiminusiųjų įvardijo 30 tūkst. litų sumą, kitas - 50 tūkst. litų.

Supykdė kaltinamąjį

Anot A.Kleivos, minėtos užuominos ir pastūmėjo jį ateiti pas R.Savicką su kyšiu. Šis po tokių A.Kleivos parodymų ėmė tiesiog svaidytis žaibais. "Ar galite prisiekti savo vaikų gyvybe, kad sakėte tiesą?" - klausė buvęs teisėjas kartu su juo teisiamo A.Kleivos. Šis atsakė: "Taip." Nebesivaldantis R.Savickas galiausiai prisiminė per kratą rastą A.Kleivos užrašų knygutę, kurioje buvo aptiktas mįslingas sąrašas su 19 pinigų sumų. Tada pedantiškasis A.Kleiva prisipažino užsirašydavęs, kiek ir kam duodavęs. R.Savickas panoro, kad A.Kleiva pakomentuotų ir šį sąrašą. Pastarasis pareiškė, kad yra buvęs paskirtas bankroto administratoriumi beveik visų Panevėžio apygardos teismo civilinių bylų teisėjų nagrinėtose bylose. Tačiau daugiau niekam, išskyrus R.Savicką, kyšio nedavęs. A.Kleiva ir vėl nesugebėjo paaiškinti, kodėl tokias išimtis darė tik šiam teisėjui.

Išskirtiniai santykiai

"Tik su R.Savicku palaikiau tokius santykius", - teigė A.Kleiva. Nors A.Šukaitis prieš tai teismą tikino, kad ne R.Savickas, o jis palaikė artimesnius santykius su A.Kleiva. Neva dėl to jis ir norėjęs padėti šiam įsitvirtinti jų medžioklės būrelyje. O kad tai būtų lengviau, liepęs A.Kleivai nupirkti padangas. Nors bankroto administratorius teigė, kad jas surado A.Šukaitis su R.Savicku, o jam buvo liepta už tai tik sumokėti. Be to, nė vienas teisme apklaustas medžiotojų būrelio narys sakė apie tokius A.Šukaičio planus negirdėjęs. Į tai šis atsakė, kad niekam apie tai nepasakojęs.

Kaip LŽ jau rašė, R.Savicko žmoną, buvusią Panevėžio apygardos administracinio teismo teisėją, ir jųdviejų dukrą, dirbusią Vilniaus 2-ajame apylinkės teisme posėdžių sekretore, įklampino jai išduotas, kaip teigiama kaltinamajame akte, fiktyvus nedarbingumo pažymėjimas. Jo vienos buvusios savo bendradarbės sesers medikės paprašė V.Savickienė. R.Savickas nuvyko šio "dokumento" paimti.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
LIETUVA
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklama
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITReklaminiai priedai
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasPrenumerata
TrasaŽmonės#ATEITIESLYDERIAI#AUGULIETUVOJEKarjera
#LEGENDOS#SIGNATARŲDNR#ŠIMTMEČIOINOVACIJOS
Visos teisės saugomos © 2013-2018 UAB "Lietuvos žinios"