Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jei pageidaujate, galite kontroliuoti ir/arba ištrinti slapukus. Išsamesnė informacija čia https://www.aboutcookies.org/ Jei ištrinsite slapukus, jums gali reikėti rankiniu būdu pakeisti kai kurias parinktis kaskart, kai lankysitės interneto svetainėje, o kai kurios paslaugos ir funkcijos gali neveikti.

Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAPOPIEŽIAUS VIZITASMULTIMEDIJA
LIETUVA

Teisiami policininkai teisinosi norėję būti žmonėmis

 
2013 04 24 17:26
Belaukdami teismo verdikto, nuo pareigų policijoje nušalinti aukštąjį teisinį išsilavinimą turintys A.Alimkinas (iš kairės) įsidarbino prekių priėmėju, O.Samsonas – naktinio klubo salės prižiūrėtoju.
Belaukdami teismo verdikto, nuo pareigų policijoje nušalinti aukštąjį teisinį išsilavinimą turintys A.Alimkinas (iš kairės) įsidarbino prekių priėmėju, O.Samsonas – naktinio klubo salės prižiūrėtoju. Erlendo Bartulio (LŽ) nuotrauka

Kyšininkavimu kaltinami Kauno kriminalistai teigia nusikaltę iš žmogiškų paskatų – norėję padėti įtariamajam išžaginimu bei jo aukai, kurie neva patys ieškojo kompromiso, tačiau nežinojo, kaip padaryti, kad „ir avis liktų sveika, ir vilkas sotus“. 

Prieš teismą stoję pareigūnai tikina norėję padėti ne tik „prisidirbusiems“, bet ir su darbo krūviu vos susitvarkantiems kolegoms.

Kauno apygardos teismas antradienį atvertė buvusių Kauno Centro policijos komisariato tyrėjų Olego Samsono ir Andriaus Alimkino bylą. Jie kaltinami ne tik kyšininkavimu, bet ir neteisėtu disponavimu šaudmenimis.

Kalta aplinka?

Dėl pirmojo nusikaltimo prisipažįsta ir 35-erių O.Samsonas, ir 24-erių A.Alimkinas. Abu teigia, kad labai gailisi.

Nors teisme jų duoti parodymai, kuriuos portalui lzinios.lt paneigė vienas iš pagrindinių liudytojų – neva pats primygtinai pinigus siūlęs, tačiau vėliau į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) kreipęsis įtariamojo išžaginimu tėvas, - verčia abejoti jų viešai deklaruojamu nuoširdumu.

Kaltinimus dėl neteisėto šaudmenų laikymo neigia abu. Kad įrodytų savo nekaltumą, A.Alimkinas teisme atskleidė Kauno Centro policijos komisariate tvyrančią betvarkę, o O.Samsonas – prastą būsimų policininkų parengimą.

Buvo gaila abiejų

Pagal O.Samsono pateiktą versiją, pernai birželį pas jį į kabinetą atėjęs jaunesnysis kolega A.Alimkinas pasakė, kad nori pasitarti. Jis teigė sulaukęs prašymo iš pažįstamo padėti vienai merginai. Ši, nuvykus į sodus su pažįstamų vaikinų kompanija, buvo vieno iš jų išžaginta.

O.Samsonas neslėpė pasiūlęs išsikviesti įtariamąjį į komisariatą. Pats jam ir paskambino iš A.Alimkino gautu telefono numeriu.

Iš pradžių jiedu su A.Alimkinu kalbėjosi su svečiu vieni. Šis tvirtino merginos nežaginęs – tik prigulęs šalia. Tačiau, neva jo telefone rastas susirašinėjimas su šia mergina, kuris bylojo, kad kažkas tarp jų įvyko. „Mes įtariamajam išaiškinome, kas gresia už išžaginimą. Tada jis pats pasiūlė viską užglaistyti,“ - tikino O.Samsonas.

Po tokios įvykių sekos į kabinetą buvo pakviestas ir įtariamąjį atlydėjęs tėvas. „Nors šis primygtinai reikalavo įvardinti sumą, mes jam paaiškinome, kad viskas priklausys nuo nukentėjusiosios. Kai ši įvardins norimą sumą, mes pranešime,“ - teigė O.Samsonas, įrodinėdamas, kad sutiko tarpininkauti šioje keblioje situacijoje iš žmogiškų paskatų – užjausdamas išžagintąją, kas jos laukia, jeigu bus pradėtas ikiteisminis tyrimas ir gailėdamas įtariamojo, kuris toks jaunas susigadino gyvenimą.

“Taip gavosi“

O.Samsonas teigė gerai žinojęs, kad išžaginimo, kuris priskiriamas sunkiems nusikaltimams, atveju, susitaikymas neįmanomas. O jo kolegos, kuriems būtų reikėję pradėti šį ikiteisminį tyrimą, - ir taip užversti bylomis.

Pagal O.Samsono versiją, iki kito susitikimo su įtariamojo išžaginimu tėvu, A.Alimkinas sužinojo ir aukos prašomą sumą. „Tačiau ji prašė 1000 litų, o jūs iš įtariamojo tėvo užsiprašėte 5000...” - konstatavo prokurorė.

Tesugebėjęs išlementi, kad „taip gavosi“, O.Samsonas tikino, kad ši suma jiems su jaunuoju kolega atėjo į galvą spontaniškai. Tačiau jis negali prisiminti, kuriam. Nors įtariamojo išžaginimu tėvui atvykus į antrąjį susitikimą, O.Samsonas prisipažino pats parašęs svečiui ant popieriaus minėtą sumą. Šis pareiškęs, kad greitai tokių pinigų nesurinks, dėl ko jam duota savaitė. Be to, svečias prašė garantijų. „Mes jam atsakėme, kad, kol bus surinkti pinigai, nukentėjusioji parašys pareiškimą, kad nebeturi jokių pretenzijų,“ - dalinosi patirtimi teisiamas kriminalistas.

Sulaikytas pakeliui į tualetą

O.Samsonas teigė gerai prisimenantis, kad pernykštę liepos 5-ąją, kai įtariamojo išžaginimu tėvas atvyko su pinigais, jis budėjo operatyvinėje grupėje. Ir vėl jie buvo kabinete tik trise. Pirmiausia svečiui buvo parodyti surinkti „dokumentai“. Jų buvo krūvelė – A.Alimkino ranka surašytas pareiškimas-protokolas apie išžaginimą, liudytojos apklausos protokolas, nutarimas pripažinti ją nukentėjusiąja... Žodžiu, visi dokumentai, kuriuos būtina užpildyti, gavus pranešimą apie nusikaltimą. Tačiau juos dar buvo būtina užregistruoti.

Parodžius minėtus „dokumentus“ svečiui, šis išsitraukė pluoštą pinigų. O.Samsonas, savo ruožtu, - voką, į kurį akimis parodė įdėti šiuos banknotus. Po to liko išspręsti, ką daryti su „dokumentais“. Svečias norėjo juos išsinešti su savimi, bet kaltinamieji kyšininkavimu nusprendė įkalčius sunaikinti.

Iš pradžių tai, kas liko suplėšius šiuos „dokumentus“, bandyta sudeginti. Tačiau kabinetas akimirksniu prisipildė dūmų. Tada nuspręsta likusias popieriaus skiautes nuleisti į klozetą. Tačiau pakeliui į tualetą A.Alimkiną sulaikė STT pareigūnai.

Ant kelio užvedė brolis

12-tus metus, per kuriuos du kartus buvo sužalotas sulaikant nusikaltėlius, policijoje dirbantis O.Samsonas, už pasiaukojimą tarnyboje Kauno savivaldybės buvęs apdovanotas „Gerumo plyta“, buvo sulaikytas atėjęs į budėtojų dalį.

Vos kojas policijoje spėjęs apšilti A.Alimkinas vyresniojo kolegos pasakojimą papildė tuo, kad per bylon sugulusius įvykius ką tik buvo grįžęs iš atostogų. Ir, kad pagalbos išžagintai merginai paprašė Didžiojoje Britanijoje dirbantis jo brolis, kuris tada buvo grįžęs į Lietuvą.

Anot A.Alimkino, jis pats buvo susitikęs su minėta mergina. Ir šios pasakojimas jį įtikino, kad mergina buvo išžaginta. Jis jai paaiškinęs, kokie galimi tolimesni scenarijai. Mergina prisipažino jau konsultavusis su vienu draugu. Šis liepęs reikalauti iš skriaudiko ne mažiau kaip 1000 litų.

A.Alimkinas, kurį kolegos laikė labai perspektyviu, taip pat tikino tenorėjęs padėti, vedinąs žmogiškų paskatų. Neva, ypač po to, kai įtariamojo išžaginimu tėvas savo norą išpirkti sūnų grindė viešai išsakyta baime, grįžus iš darbo rasti jį pasikorusį.

Kodėl nukentėjusioji vengia teismo?

Tačiau minėtas neva sūnų išpirkinėjęs tolimųjų reisų vairuotojas portalui lzinios.lt teigė pats nesiūlęs policininkams jokių pinigų. Nes tikėjo sūnumi, kuris dievagojosi merginos nežaginęs. Tą patį šis 20-metis studentas patvirtino ir portalui. Anot jo tėvo, skaičių „5000” O.Samsonas užrašęs ant lapelio jau pirmojo susitikimo metu, kai jis atvežė sūnų į policiją. Iš pradžių laukęs šio koridoriuje, bet vėliau pareigūnai, paklausę sūnaus, ar jį atlydėjęs tėvas normalus, išgirdę teigiamą atsakymą, pasikvietė į kabinetą ir jį.

Pašnekovas teigė kreipęsis pagalbos į STT jau po pirmojo susidūrimo su teisiamaisiais. Po to, kai pasitarė su draugais ir šie perspėjo, kad davus pinigų vieną kartą, šių uniformuotų reketininkų apetitas gali pradėti augti.

Reketuojamasis teigė įrašęs jau pirmą pokalbį su pareigūnais savo mobiliuoju telefonu. Į antrąjį susitikimą, į kurį buvo iškviestas, kai reketininkams pabodo laukti pinigų, jau atėjo apsiginklavęs iš STT gauta specialia įrašymo įranga. Turėjo ją ir trečiojo vizito į Centro policijos komisariatą metu, kai atnešė STT duotus iš anksto sužymėtus pinigus. Pašnekovo žiniomis, tada su pareigūnais buvo sulaikyta ir savo 1000 litų gretimame kabinete laukusi neva išžaginta mergina. Pastaroji liudyti į teismą neatvyko. Portalo lzinios.lt duomenimis, ikiteisminis tyrimas dėl jos išžaginimo, kuris vis tik buvo pradėtas, dar nebaigtas.

Baladės apie šovinius

O.Samsonas kaltinamas ir neteisėtu disponavimu 20-čia šovinių, skirtų Kalašnikovo automatui, kurie buvo rasti per kratą jo namuose esančiame seife. Tačiau jis tikina, kad šie šoviniai – prieš trejus metus mirusio tėvo, kuris buvo aistringas medžiotojas. Savo ginklus bei šių šovinius tėvas testamentu paliko motinai, o ši padovanojo juos policijoje dirbančiam sūnui. O.Samsonas teigė parsivežęs į savo namus šią dėžę nuo batų su šoviniais bei medžiokliniais peiliais, tik išlaikęs medžioklės kursus. Kadangi nėra tarnavęs kariuomenėje, o aukštojoje mokykloje, kurioje mokėsi prieš tarnybą policijoje, jiems rodytas tik pistoletas, su kuriuo leista pašaudyti poligone vos kelis kartus, jis kulkų rūšių neskiria. Todėl ir laikė namie šovinius, kuriems neturėjo leidimo, nes manęs, kad jie skirti tėvo turėtiems medžiokliniams šautuvams.

A.Alimkinas kaltinamas neteisėtu penkių 9 mm kalibro šovinių „Luger“ laikymu savo tarnybiniame seife. Tačiau ir jis tikino, kad šie šoviniai – ne jo. Gavęs teisę naudotis minėtu seifu, kuriame jie buvo rasti, vos prieš kelias dienas iki sulaikymo. Iki tol buvo priverstas laikyti bylas tiesiog stalčiuje. Atidaręs minėtą seifą, kuriam, neva, dėl prasuktos spynos tiko visi raktai, jis ten radęs tik kortų kaladę ir navigacinę sistemą. Pagal A.Alimkino versiją, minėti šoviniai galėjo priklausyti bet kuriam pareigūnui, dirbusiam Centro policijos komisariate, arba juos galėjo „pakišti“ patys STT agentai. Neva, prieš šiems apžiūrint jo seifą, jam buvo uždėti antrankiai ir liepta nusisukti į sieną.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
LIETUVA
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklama
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITReklaminiai priedai
PasaulisPopiežiaus vizitasSportasŠeima ir sveikataPrenumerata
ŠvietimasTrasaŽmonės#ATEITIESLYDERIAIPrivatumo politika
#AUGULIETUVOJE#LEGENDOS#SIGNATARŲDNR#ŠIMTMEČIOINOVACIJOSKarjera
Visos teisės saugomos © 2013-2018 UAB "Lietuvos žinios"