Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
LIETUVA

Sustok, akimirka, lemtinga!

 
2010 11 27 0:00
Petro Malūko ir asmeninio archyvo nuotraukos
Petro Malūko ir asmeninio archyvo nuotraukos

'Kai pagalvoji, vienas mirksnis gali nulemti, ar turėsi rytojų ir koks jis bus', - susimąstė populiarus dainininkas Vytautas Šiškauskas. Tokia mintis jam kilo po šį mėnesį patirtos avarijos. O metų pradžioje po kraupaus eismo įvykio reanimacijoje atsidūrusi garsi solistė Judita Leitaitė vėliau teigė: 'Pradėjau į viską žiūrėti kitaip - niekur nebeskubu.'

Atslenkant žiemai dangų užtraukia sunkūs debesys. Iškritus sniegui dėl slidžios kelio dangos ir pablogėjusių eismo sąlygų daugėja avarijų. Tokiu metu reikia būti ypač atsargiems vairuojantiesiems automobilius. Autoįvykiai gali turėti rimtų pasekmių. Net jei nebūna smarkiai sužalotas, į avariją patekęs žmogus patiria šoką. O jei traumos rimtos ir atsiduriama ligoninėje - gyvenime atsiranda skaudi nenumatyta pauzė. Šimtai eismo įvykių virsta tiesiog virtine sausų statistikos duomenų. Tačiau iš po vieno kito skaičiais ir raidėmis paversto užregistruoto įvykio išnyra visiems žinomas veidas: išbalęs nuo skausmo garsios dainininkės Juditos Leitaitės, dėl netikėtumo sutrikęs žinomo dirigento Modesto Pitrėno, panikos apimtas grupės YVA narės Gintarės Valaitytės, šoko ištiktas populiaraus dainininko Vytauto Šiškausko ir kitų.

Tuo metu neskaudėjo

Populiarus dainininkas Vytautas Šiškauskas stengiasi atsigauti nuo sukrėtimo, kurį patyrė šį mėnesį, kai į jo vairuojamą automobilį atsitrenkė kita mašina. Ramią penktadienio popietę jis įprastu maršrutu vyko į repeticiją. "Tomis pačiomis gatvėmis riedu jau kurį laiką, - LŽ pasakojo V.Šiškauskas. - Kaip visada iš savo studijos važiavau į repeticiją." Vieną akimirką jis vairavo automobilį, kitą - bandė atsipeikėti nuo smūgio ir suprasti, kas nutiko.

V.Šiškauskas avariją patyrė sostinės naujame rajone. Jis vairavo pagrindiniu keliu, prie sankryžos sustojo ir praleido žmones. "Toliau važiavau tiesiai, kai prieš mane netikėtai išniro į šoną sukantis automobilis, - prisiminė pašnekovas. - Buvo po lietaus. Aš spaudžiau stabdžius. Neturėjau kur dėtis, mačiau, kad vienoje pusėje ėjo žmonės, o gatve kita kryptimi važiavo mašinos. Trenkiausi į to automobilio šoną. Toliau neatsimenu."

Kai po akimirkos V.Šiškauskas atsipeikėjo, pamatė išsiskleidusias oro saugos pagalves, pasklidusius dūmus, užuodė keistą kvapą. "Pirma į galvą šovusi mintis buvo tokia: ar neužspaustos automobilio durelės? Pasidarė neramu, ar pajėgsiu išlipti", - sakė atlikėjas. Kai dureles pavyko atidaryti, jis išsiropštė laukan. Tuo metu atrodė, kad nieko neskauda.

Mamai pasakė ne iškart

Vis dėlto V.Šiškauskas teigė, kad avarijos padarinius jaučia. Jam svaigsta galva, sopa nuo smūgio sutrenktą kūną. "Skauda rankas, nugarą, einu susilenkęs lyg senukas", - pasakodamas šypsojosi atlikėjas. Pasidomėjau, kodėl išsikepurnėjęs iš sulamdyto automobilio V.Šiškauskas nevažiavo į ligoninę, kad medikai ištirtų, gal jis turi kokių į akis nekrintančių rimtesnių traumų. "Kažkas siūlė iškviesti greitąją, - prisiminė dainininkas. - Tačiau pasakiau: be jos susitvarkysime." Atlikėjas paskambino sūnui ir pranešė, kas nutiko. Mamai pasakė ne iškart, nenorėjo, kad ji jaudintųsi. V.Šiškauskas jai paskambino ir papasakojo vakare, kai pats kiek atsipeikėjo.

Automobilis sudaužytas smarkiai

Vis dėlto sudėtingiausias dalykas - patirtas sukrėtimas. Atsigauti reikės laiko. Nors šokas praėjo, V.Šiškauskas sakė, kad jaučiasi keistai. Neseniai nuėjęs į banką jis paklausė darbuotojos: "Jūs labai tyliai kalbate, o gal esu kontuzytas ir neprigirdžiu?" Aplinkinius populiaraus atlikėjo klausimas prajuokino. O darbuotoja paaiškino, kad ji iš tiesų šnekėjo tyliai.

V.Šiškauskui pasisekė ir jis nukentėjo nesmarkiai, bet apie dainininko automobilį "Lexus" to nepasakysi. Prie jo vairo vyras veikiausiai nebeatsisės. Kol kas atlikėjas važinėja kita - pakaitine mašina. O "Lexus" tikriausiai nebepataisomas.

Dainininkas sakė, kad vairuoja daugiau kaip tris dešimtmečius. Smulkesnių eismo įvykių, "krepštelėjimų ir bakstelėjimų", yra buvę, bet tokia rimta avarija per tokį ilgą laiką - pirmoji.

V.Šiškauskas apgailestavo, kad dėl avarijos susitrukdė kūrybiniai reikalai. Tačiau jis tikisi, kad, išsprendęs avarijos sukeltas problemas, vėl galės pasinerti į muzikinius rūpesčius. O veikti yra ką - reikia toliau įrašinėti naują albumą, planuoti sceninius pasirodymus. Net per pokalbį su žurnaliste skambėjo V.Šiškausko mobilusis telefonas, o atsiliepęs dainininkas derino koncertinius reikalus.

Taigi veiklos yra daug. Vis dėlto atlikėjas sakė, kad strimgalviais niekur nebelekia, o tuo, ką daro, mėgaujasi. "Reikia džiaugtis mums duotu gyvenimu", - teigė V.Šiškauskas. Tokių minčių pašnekovui kilo po avarijos, kai jis nukentėjo nedaug, bet automobilis buvo stipriai suknežintas.

"Reikia nepasiduoti"

Vis dėlto galima sakyti, kad V.Šiškauskui pasisekė. O šių metų garsenybių avarijų "serialą" pradėjusi solistė Judita Leitaitė atsidūrė reanimacijoje. Sausio pabaigoje Varėnos rajone slidžiame kelyje solistės vairuojamas automobilis "Subaru Forester" išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir susidūrė su vilkiku.

"Pamačiau vilkiko aukštai esančioje kabinoje sėdinčių vyrų veiduose išgąstį, kai automobiliu lėkiau tiesiai į juos. Niekada to nepamiršiu", - prisimindama kraupią avariją LŽ pasakojo J.Leitaitė. Po akimirkos pasigirdo baisus trenksmas ir išsiskleidė oro saugos pagalvės, sukeldamos sprogusios bombos garsą. Dainininkė neprarado sąmonės, ši tik šiek tiek pritemo. Moteriai buvo sužalota koja, sulaužyti šonkauliai, o skausmas toks, kad vos galėjo kvėpuoti.

Vėliau J.Leitaitė prisipažino: "Visą laiką mėgdavau žiūrėti filmus apie gydytojus, ten dažnai rodoma reanimacija. Niekada nemaniau, kad pati pakliūsiu į tokią padėtį." Moteris sakė, kad po tokio sukrėtimo pradeda keistis požiūris į gyvenimą. "Po šio įvykio praėjo mėnesių mėnesiai, per tą laiką atsirado įvairių minčių. Pradėjau į viską žiūrėti kitaip - niekur nebeskubu... Tačiau norisi dirbti ir dainuoti. Tai mane tiesiog gelbėja. Jokiu būdu negalima įsileisti pesimizmo ir gailesčio sau." J.Leitaitė vėl daug repetuoja, koncertuoja. Ji tiesiog nenustygsta vietoje, dažnai lankosi kultūros renginiuose.

"Reikia nepasiduoti ir gyventi toliau, - liūdesio šešėlį nuo savęs gynė J.Leitaitė. - Geriausias vaistas yra muzika. Koncertuoti man yra laimė." Tačiau nerimo debesys toli nesitraukia, nes dainininkei teks ištverti dar vieną kojos operaciją.

"Bėda nelaukia"

Praėjusią žiemą per daug skubėjo ir žinomas dirigentas Modestas Pitrėnas. Akimirka - ir likimas jį pristabdė. Dirigentas važiavo iš kaimynų šalies į gimtąjį kraštą, nesuvaldė automobilio ir atsitrenkė į ūkininko priekabą. Garsus vyras vėliau spaudai sakė: "Avariją patyriau prieš "Chorų karų" filmavimą, kai važiavau iš Latvijos į Lietuvą. Eismo sąlygos buvo itin prastos, o kelias - labai bjaurus." Dirigentas pasakojo apie atsitikimo pasekmes: automobilis nukentėjo smarkiai, bet pats vairuotojas nebuvo "sulamdytas", jam pasisekė - nesusižalojo. M.Pitrėnas tikino, kad prieš avariją nieko blogo nenujautė, neramių ar pranašiškų sapnų nesapnavo. "Bėda nelaukia, kada ateiti", - dramatišką patirtį apibendrino dirigentas.

Iki tol 18 metų vairuojantis M.Pitrėnas buvo patekęs į keletą smulkių eismo įvykių, kartais skubėdamas į svarbų renginį ar televizijos filmavimą viršydavo greitį. Po žiemą patirtos avarijos vyras gyvenimo tempą pristabdė, vasarą jį galima buvo matyti sostinės senamiestyje su malonumu minantį dviratį.

Likimas nusišypsojo

Vasarą grupės YVA šokėjai Gintarei Valaitytei vairuojant keliu netoli Kryžkalnio, automobilį sumėtė. "Nesuvaldžiau mašinos ir atsitrenkiau į kelio aptvarą", - sukrėtimui atlėgus ji pasakojo spaudai. Žaviai merginai per kūną bėgo šiurpuliukai galvojant, kuo galėjo baigtis ši kelionė. Gintarė teigė, kad smūgis buvo labai stiprus - automobilio priekis buvo sugadintas nebepataisomai. "Daugiau nelabai ką prisimenu", - prisipažino atlikėja. Po to įvykio ji suprato esanti laimės kūdikis. "Likimas man nusišypsojo", - su palengvėjimu atsiduso Gintarė.

Kadangi po patirto per avariją sukrėtimo medikai atlikėjai patarė kelias dienas gulėti lovoje, ji turėjo laiko apmąstymams. "Į daugelį dalykų mano požiūris pakito, - pasakojo mergina. - Supratau, kad gyvenime per daug skubame, lekiame ir dažnai nesirūpiname savo saugumu."

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
LIETUVA
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklama
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITReklaminiai priedai
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasPrenumerata
TrasaŽmonės#ATEITIESLYDERIAI#AUGULIETUVOJEKarjera
#LEGENDOS#SIGNATARŲDNR#ŠIMTMEČIOINOVACIJOS
Visos teisės saugomos © 2013-2018 UAB "Lietuvos žinios"