Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jei pageidaujate, galite kontroliuoti ir/arba ištrinti slapukus. Išsamesnė informacija čia https://www.aboutcookies.org/ Jei ištrinsite slapukus, jums gali reikėti rankiniu būdu pakeisti kai kurias parinktis kaskart, kai lankysitės interneto svetainėje, o kai kurios paslaugos ir funkcijos gali neveikti.

Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAPOPIEŽIAUS VIZITASMULTIMEDIJA
LIETUVA

Sukčius apsimetė svajonių vyru

 
2011 10 15 0:00
Moteris pajuto, kad pamažu įsimyli virtualųjį draugą.<br>Corbis/Scanpix nuotrauka
Moteris pajuto, kad pamažu įsimyli virtualųjį draugą.
Corbis/Scanpix nuotrauka

Amerikiečių kariškiu, ieškančiu žmonos, interneto pažinčių portale prisistatęs efektingas nežinomasis pasirodė esąs apgavikas, siekiantis tik pasipelnyti iš moters vienatvės.

Irako karo užgrūdintas 54-erių amerikietis, palaidojęs per avariją žuvusį vienintelį sūnų ir išduotas žmonos, svajoja susipažinti su švelnia ir ištikima moterimi. Dabar svarbiausias šio vyro gyvenimo siekis - ramybė greta mylinčios moters. Tokio turinio anketą viename pažinčių portale rado našlė panevėžietė, norėjusi internetu susirasti bičiulį, kuris ilgainiui galbūt taptų ir gyvenimo draugu.

Savo gyvenimą įpusėjusi moteris su šiuo laiškais ją atakavusiu, nuotraukas ir net dokumentų kopijas siuntusiu vyriškiu bendravo lygiai mėnesį. Nedaug trūko ir begale jausmų bei meilės prisipažinimų persunkta virtuali pažintis pasiturinčią penktąją dešimtį baigiančią moterį būtų palikusi be skatiko kišenėje.

Gėda dėl naivumo

Aukštojo mokslo diplomą, namus, įdomų ir gerai mokamą darbą turinčią panevėžietę vadinkime Violeta. Tai nėra tikrasis jos vardas. Pažinčių portale drąsiai atskleidusi visus savo duomenis ir tikslą - susirasti vyrą, norintį tapti jos sutuoktiniu bei tėvu vienuolikmečiui sūnui ir bičiuliu dviem atskirai gyvenančioms dukroms, moteris šiandien priversta prisipažinti, kad jai gėda dėl savo naivumo ir patiklumo. Violeta nelinkusi atskleisti ne tik savo, bet ir amerikiečiu prisistačiusio vyriškio pavardės. Moteris taip pat nesutiko duoti kompiuteryje saugomų jo atsiųstų nuotraukų. Savo nenorą viešintis Violeta motyvuoja tuo, kad apie naująjį draugą yra pasakojusi draugėms, giminaičiams, ištekėjusioms dukroms, rodžiusi to vyro fotografijas.

"Pamatę šias nuotraukas, paskelbtas viešai, žinantieji mano istoriją iškart suprastų, kokia buvau naivi, kad pakliuvau į paprasčiausio sukčiaus nagus. Pati apkalbų nebijau, tačiau žinau, jog dėl mano naivumo ir patiklumo bus gėda dukroms", - atsisakymą viešinti tikslius duomenis motyvavo moteris. Jai apmaudu, kad, nugyvenusi didžiąją dalį savo gyvenimo, neišmoko atskirti ir pažinti nedorų žmonių. Savo istoriją "Lietuvos žinioms" panevėžietė patikėjo vien todėl, kad tai galėtų būti pamoka tokioms pat kaip ji vienišoms moterims.

Nugalėjo gėdą

Violeta tapo našle prieš septynerius metus. Kai žuvo vyras, jos trečiajam vaikui tebuvo ketveri. Pašnekovė sako, kad kabintis į gyvenimą tada jai labiausiai padėjo būtent pareiga rūpintis sūnumi. Jei ne šis vaikas, moteris dėl vyro netekties, jos teigimu, vargu ar būtų nepalūžusi. Našlė gedėjo sutuoktinio ir į jokias pažintis nesileido visus septynerius metus. Tačiau šeimos pagrandukui sulaukus vienuolikos, Violeta ryžosi keisti gyvenimą.

"Man, artėjančiai prie 50-mečio, ieškoti vyro internetu buvo ne taip paprasta. Ir dabar atrodo, jog tai ne visai padoru. Tačiau ilgai svarsčiau ir padariau išvadą - žmonės kažin kaip susipažįsta. Jeigu lemtinga pažintis neįvyko autobuse ar kokiame renginyje, gal verta išbandyti laimę internete?" - retoriškai klausė Violeta. Moteris pasakojo iš daugybės pažinčių svetainių internete išsirinkusi vieną. Žinomo žmogaus pavardė, įrašyta tarp svetainės įkūrėjų, jai pasirodė kaip patikimumo garantas. Sumokėjusi keliasdešimties litų (tikslios sumos nepamena, nes uždirba tiek, kad pinigų gali neskaičiuoti) mokestį, Violeta tarp norinčiųjų susipažinti sutiko paskelbti ir savo duomenis. Nugalėjusi gėdą dėl to, jog nesugeba rasti vyro kitokiu būdu, ji į interneto svetainę įdėjo ir savo nuotrauką, įrašė tikslius gimimo metus, apibūdino šeiminę padėtį, nurodė darbovietę ir pareigas.

Neilgai trukus į Violetos elektroninį paštą pradėjo plaukti norinčių susipažinti vyriškių laiškai. Moteris sako atkreipusi dėmesį, kad kone 90 proc. jų buvo kvietimai bendrauti intymiai. "Tikrai nesitikėjau, kad Lietuvoje yra tiek vyrų, ištroškusių sekso su penkiasdešimtmete", - savo patirtį apibendrino pašnekovė. Violeta sakė labai apsidžiaugusi, kai tarp daugybės intymių pasiūlymų gavo vieną itin padorų. Jį rašė amerikiečiu prisistatęs vyriškis.

Jausmingi laiškai

Violeta moka kelias Europos kalbas, bet angliškai negalėtų susišnekėti. Tačiau naujasis draugas laiškuose jai prisipažino kalbantis vien angliškai. 49-erių moteriai jis prisistatė esąs 54-erių vyras amerikietišku vardu ir vokiška pavarde. Taip pat tvirtino, kad jo protėviai - išeiviai iš Europos.

Vėliau rašytuose gausiuose laiškuose vyriškis vis užsimindavo, jog labai ilgisi Europos ir žavisi europietėmis, kurios, jo manymu, ir gražesnės, ir subtilesnės, ir gerokai moteriškesnės nei amerikietės. Naujasis Violetos draugas pasakojo daug metų tarnaujantis Irake, turintis karininko laipsnį, o pagal metus galintis išeiti į pensiją ir nuo šiol svajojantis vien apie ją. Vyras tikino trokštantis senatvę leisti Europoje, nes grįžti į Jungtines Valstijas būtų pernelyg skaudu dėl įvykusių skaudžių skyrybų ir netikėtos sūnaus žūties. Pretendentas į Violetos sutuoktinius taip pat rašė, kad jo ryšiai su gimtąja Amerika apskritai nutrūkę. Lyg tarp kitko vyras laiškuose vis užsimindavo, kad jam, išgyvenusiam karo baisumus, pinigai, kurių turi gana daug ir kuriuos aukoja skurstantiems Irako vaikams, esą nebetekę vertės. Tačiau jis neva svarsto galimybę Europoje įsigyti nediduką fabrikėlį ar viešbutuką, kuriems valdyti nereikėtų itin daug pastangų.

"Laiškus naujasis draugas man rašė angliškai, juos kompiuterine programa išsiversdavau į rusų kalbą. Pati rašydavau rusiškai, o jis, kaip suprantu, pasitelkęs kompiuterinę vertimo programą, skaitydavo angliškai", - sakė panevėžietė. Moteris pripažino, jog laiškai būdavo išversti gana prastai, bet ji už pastebėtus neatitikimus vertė kaltę vertimo programai. "Tačiau neslėpsiu - šis vyras rašė išsamius laiškus, daug kalbėjo apie jausmus, nuolat lepino mane komplimentais. Ir tai man buvo malonu", - prisiminė Violeta. Iki tol naivumu nepasižymėjusi moteris patikėjo jo žodžiais, todėl ne tik artimiausioms draugėms, bet ir giminaičiams, net dukroms ėmė girtis radusi tikrą, malonų, jausmų reikšti nebijantį vyrą. Panevėžietė sako pajutusi, kad pamažu įsimyli virtualųjį draugą. Apie šiuos jausmus bylojo širdies spurdesys gavus amerikiečio laišką ar ją apimdavęs nerimas, jei laiškai užtrukdavo.

Draugės buvo įtaresnės

Savo šeimas turinčios Violetos dukros jos naująja draugyste bemaž nesidomėjo, giminėms ji irgi nerūpėjo. Tačiau bičiulės, kurioms moteris dažniausiai pasakodavo apie naują pažįstamąjį, ragino kritiškiau vertinti ir pretendentą į sutuoktinius, ir pačią Violetos padėtį. Draugės tikino, kad vyrai paprastai neskuba taip greitai išpažinti meilės, patarė netikėti nei amerikiečiu, nei jo jausmais. Esą, kokia gali būti meilė tarp dviejų žmonių, negalinčių net susikalbėti? Tačiau Violeta vertino situaciją vyriškio, praleidusio kare daugiau kaip dešimt metų, akimis. "Įsivaizdavau, kad karas išgrynina jausmus, kad jame pabuvus nebesinori flirtuoti, tad ir skubama išpažinti meilę. Be to, tikėjau, jog patyrus karo baisumus jausmai tampa stipresni. Todėl, skirtingai negu draugės, nesistebėjau, kad jis mane taip greitai pamilo. Supratau ir vyriškio nuoskaudas dėl skyrybų su žmona bei tragediją dėl sūnaus žūties", - ieškojo pasiteisinimo Violeta. Kita vertus, apie jai rašiusiojo jausmus moteris sakė sprendusi pagal savuosius. "Net jei tai ir nebuvo meilė, tas vyras man tikrai rūpėjo", - pridūrė pašnekovė.

Panevėžietė užsiminė, kad jos jausmams teko patirti ir išbandymą. "Maždaug po mėnesio nuo mūsų susirašinėjimo pradžios gavau žinią, kad mano draugas pateko į karo ugnį ir buvo sužeistas", - pasakojo Violeta. Tai ją rimtai išgąsdino. Tačiau jau kitame laiške vyriškis prisipažino, jog sužeidimai nesunkūs. "Tada puoliau naršyti internete ir pagal aptiktą informaciją įsitikinau, kad tuomet Irake iš tiesų vyko mūšiai", - kalbėjo moteris. Ta žinia sustiprino jos pasitikėjimą amerikiečiu.

Žadėjo atskristi

Po šių laiškuose aprašytų karo veiksmų vyriškio planai pakrypo visai kita linkme. "Mano virtualus draugas parašė nebenorintis patirti daugiau išbandymų, tad nutaręs išeiti į atsargą. Taip pat prisipažino, kad pakeisti gyvenimą jį skatina pažintis su manimi - jo svajonių moterimi", - sakė panevėžietė. Laiškuose Violetai vyras ėmė klausinėti, gal galėtų iš Irako skristi tiesiai pas ją, į Lietuvą. Moteris iš pradžių šiek tiek suglumo dėl tokio pasiūlymo, tačiau pasvarstė ir nutarė, kad jai nebūtų problemos priimti amerikietį savo name, ir davė teigiamą atsakymą. Šis paskubėjo pranešti užsisakęs bilietus ir po kelių dienų būsiąs Panevėžyje.

"Laukdama svečio išgyvenau daugialypius jausmus: džiaugsmą, baimę, jaudulį. Labiausiai baiminausi, kad nemokėdami vienas kito kalbos susitikę nesusišnekėsime. Tačiau raminau save, kad meilei daug žodžių nereikia", - dabar ironizuodama kalbėjo Violeta. O tuomet moterį, jau gyvenančią laukimu, pasiekė dar vienas amerikiečio laiškas. Jame vyras prisipažino, kad prieš atvykdamas jos adresu išsiuntęs savo bagažą. Brangiai įkainotas bagažas esą būsiąs pristatytas tiesiai į Violetos namus, o netrukus atskrisiąs ir jis pats. Naujasis bičiulis įrodinėjo laiškuose, kad karinių struktūrų aviacijos lėktuvais asmenys paprastai neskraidinami drauge su daiktais. "Kai jau buvome sutarę, jog priimsiu bagažą, sulaukiau moters, prisistačiusios Amerikos ambasados darbuotoja, skambučio. Ji paprašė patikslinti mano duomenis. Sąžiningai atsakiau į visus klausimus", - prisiminė pašnekovė. Tiesa, panevėžietei taip pat buvo pranešta, kad siuntinys jos namus pasieks jau kitą dieną.

Pasigedo atsakomybės

Tačiau kitą dieną Violetai paskambino ta pati ambasados darbuotoja prisistačiusi moteris ir pasakė, kad iš Irako siųstas bagažas įstrigo Nigerijos oro uoste. "Ji bandė aiškinti, neva Nigerijoje negalioja jokie teisiniai aktai, o tenykščiai darbuotojai už bagažo persiuntimą reikalaują tūkstančio eurų. Esą turėčiau išsiųsti pinigus nurodytu adresu", - pasakojo Violeta.

Tik išgirdusi tai panevėžietė atgavo kritinį mąstymą. Šiuos "ambasados darbuotojos" žodžius ji sakė išklausiusi jau kvatodama. Moteriai anapus laido užsiminus apie išpirką Violeta pagaliau suprato, kad visą mėnesį buvo mulkinama sukčiaus.

Tačiau tuo "meilės istorija" dar nesibaigė. Violeta galiausiai sulaukė ir paties angliškai kalbančio "mylimojo" skambučio. Šis, kaip jai pavyko suprasti, tikino vėl patekęs į karo zoną, tad neva negalįs išpirkti savo bagažo, ir maldavo tai padaryti ją. Tik vėliau, neapsikentusi skambučių atakų, Violeta išjungė telefono garsą. Paskui moteris aptiko kelias dešimtis praleistų skambučių, o pagal jų kodą išsiaiškino, kad skambinta iš Amerikos.

"Atsipeikėjusi "mylimojo" adresu išsiunčiau laišką. Vyriškį, o gal ir jo vardu prisidengusių sukčių šutvę išvadinau paskutiniais niekšais. Apie nelemtą pažintį parašiau ir mane su šiuo amerikiečiu "supiršusiems" svetainės steigėjams, tačiau jokio atsakymo negavau. Supratau, kad nei "jaunikis", nei "piršliai" jokios atsakomybės neprisiims", - savo meilės istoriją liūdnai baigė Violeta.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
LIETUVA
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklama
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITReklaminiai priedai
PasaulisPopiežiaus vizitasSportasŠeima ir sveikataPrenumerata
ŠvietimasTrasaŽmonės#ATEITIESLYDERIAIPrivatumo politika
#AUGULIETUVOJE#LEGENDOS#SIGNATARŲDNR#ŠIMTMEČIOINOVACIJOSKarjera
Visos teisės saugomos © 2013-2018 UAB "Lietuvos žinios"