Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
LIETUVA

Skiepai: vieniems - liga, kitiems - pelnas

 
2011 01 11 0:00
Corbis/Scanpix nuotrauka
Corbis/Scanpix nuotrauka

Milijardas litų. Tiek jie išsidalija per metus. Yra toks pastebėjimas: farmacijos verslininkams nereikia, kad žmonės pasveiktų. Jiems reikia, kad jūsų ūmi liga taptų lėtine, ir jūs jiems mokėtumėte visą gyvenimą. Viena tokių priemonių paversti žmogų viso gyvenimo pacientu - per anksti suleisti skiepai nuo ligų, kurių jau nebėra, arba nuo kitų, kurios kūdikėliui visiškai negresia.

 

Prostitutėms kurti skiepai atiteko kūdikiams

Devynerių metų Tautvydo mama Asta pasakoja, kad į pirmą komą jos sūnus pasinėrė praėjus trims dienoms po hepatito B skiepo. "Nesakom, kad ta koma įvyko dėl to, kad tai buvo skiepas. Tiesiog tai buvo kažkoks sraigtelis, užvedęs tą, viską sutrikdžiusį, mechanizmą. Sutriko kvėpavimas, širdies darbas. Išsibalansavo visas organizmas", - pasakoja Asta.

Tautvydo bėda ta, kad po komos, kuri vis kartojosi ir kartojosi, berniukas atsibusdavo pamiršęs, ką iki tol buvo išmokęs. Pradėjo valgyti pats - pamiršo. Išmoko gerti iš puodelio - nebeatsimena, kaip tai daryti. Kaunietis vaikų gydytojas Rimantas Kėvalas tyrė Tautvydo mįslę pats, siuntė tyrimus į gudrius užsienius, tačiau niekas nenustatė diagnozės. Tautvydas genetiškai sveikas, jis turėtų vystytis, bet... sustojo trys dienos po skiepo nuo hepatito B, ligos, kuri jam negrėsė.

Vilniaus universiteto pediatrijos centro vadovas Vytautas Usonis kalba priešingai: "Kūdikiams šis skiepas būtinas." Kodėl? Todėl, kad užkrato šaltinis yra motina. O jeigu motina neserga? Tuomet skiepyti nereikia, bet... "Mes to nežinom, motinos nėra tiriamos dėl hepatito B", - sako profesorius. Netiria motinų, todėl skiepija visus kūdikius pirmą jų gyvenimo valandą, po to trijų mėnesių ir t. t. Tačiau gal tai - visame pasaulyje? Ne. Tarkime, Skandinavijoje nuo šio viruso skiepija tik rizikos grupių - prostitučių, intraveninių narkomanių - mamų vaikučius.

Žodis po žodžio, ir profesorius prisipažįsta, kad jis asmeniškai atliko hepatito B skiepų klinikinius tyrimus. "Tyrimus apmoka farmacijos kompanijos, be abejo. Tie, kas gamina, kas ją tobulina, tie ir apmoka." - "Esat gavęs atlygį?" - "Taip", - šypsodamasis dėsto profesorius. Šypseną nutrina klausimas: "Kiek?" Profesorius nesakys. Konfidencialu.

V.Usonis yra didelis skiepijimo fanas. Neseniai išleido knygelę apie skiepų naudą, kurios paskutiniame puslapyje - mažutis didelės ir agresyvios farmacijos kompanijos pavadinimo trumpinys.

Pediatrai jau vienijasi kovai su farmacijos kompanijų lobistų Lietuvoje įdiegtu ypač ankstyvu kūdikių skiepijimu, kuris įsiterpia į natūralaus imuniteto formavimosi eigą pirmąją gyvenimo dieną. Gydytojai homeopatai su tokiu skiepijimu sieja gausybę ligų vėlesniame amžiuje.

Homeopatas Simonas Stankūnas sako, kad skiepas, po kurio Tautvydukas krito į komą, buvo sukurtas prostitutėms, gėjams ir narkomanams. Tačiau šie nepanoro skiepytis, tuomet buvo nutarta imtis kūdikių. "Buvo taip tiesiai ir pasakyta, kad kūdikiai - prieinami, be to, - jiems reikia mažiau vakcinos", - pasakoja gydytojas Simonas. Dar jis sako, kad sunkių šalutinių reakcijų tikimybė, įskaitant invalidumą, nuo šio skiepo yra 100 kartų didesnė, nei tikimybė susirgti hepatitu B. JAV per dešimtmetį buvo 25 tūkst. pranešimų apie šalutines reakcijas nuo šio skiepo ir 439 mirtys.

"Jeigu vakcinoms būtų taikomi tie patys standartai, kokie taikomi vaistams, tai daugelis jų būtų uždraustos", - aiškina pašnekovas. S.Stankūnas teigia, kad viena iš hepatito B gamintojų deklaravo per metus pasaulyje pardavusi šio preparato už milijardą dolerių. "Tų pinigų užtenka įrodyti, kad vakcina - saugi", - ironizuoja S.Stankūnas.

O štai Tautvydo priežiūrai pinigų neatsiranda. "Tokius vaikus pas mus nurašo", - atsidūsta vaikelio tėtis, kai mama paatvirauja, kad į sanatorijas, kuriose Tautvydą labai smarkiai pastūmėdavo į priekį, Ligonių kasos jau nebesiunčia.

20 tūkst. nemirė, bet... profesorius teisus

Profesorius Arvydas Ambrozaitis pernai gerokai išgąsdino gausybę žmonių, pasamprotavęs, kad nuo vadinamojo kiaulių gripo Lietuvoje gali mirti iki 20 tūkst. žmonių. Tačiau virusas nuvylė ir profesorių, ir farmacijos kompanijas, ketinusias iš to smagiai uždirbti. A.Ambrozaitis prisipažįsta, kad pasiruošimo kiaulių gripo epidemijai programos oficialia lobiste užsiregistravusi farmacijos kompanija jam buvo patikėjusi antivirusinio vaisto klinikinius tyrimus. Tas vaistas, po profesoriaus prognozės, esą kiauliškas gripas nušluos 20 tūkst. gyvybių, buvo šluojamas nuo vaistinių lentynų. Daugybė žmonių tabletes rijo prevenciškai.

Paklaustas, kiek iš to uždirbo, prof. A.Ambrozaitis įtūžo: "Aš daugiau nenoriu jūsų matyti!" Tada stvėrė žurnalistės paltą ir bloškė jį ant stalo, dramatiškai šūkčiodamas, jog daugiau kalbėti jis nenorįs.

Arvydas Akstinavičius, pagal išsilavinimą medikas, vėliau pasukęs į politiką, sako, kad farmacijos kompanijos sukaupia neapskaitytą šešėlinį kapitalą, kuris naudojamas daryti įtaką sveikatos ministerijai, patiems medikams. Jis teigia, kad farmacijos verslininkai medikams moka už kiekvieną jiems pelną nešančių vaistų receptą. Pasak A.Akstinavičiaus, gydytojui gali būti sumokama iki 5 proc. vaisto kainos vaistinėje.

Gydytoja homeopatė Daiva Jakubonienė sako, kad ji nepatikėjo A.Ambrozaičio agitacija nei pernai, nei šiemet, nors jos abi dukros sirgo gripu, ir sunkiai. "Nematau reikalo", - sako mama gydytoja. Medicinos mokslus baigusią D.Jakubonienę į homeopatiją pastūmėjo jos mergaičių alerginės ligos.

Viena iš dukterų negalėjo valgyti pusės mums įprastų maisto produktų, ją kamavo bronchinė astma. Jokie vaistai nepadėjo iki tol, kol gydytoja Daiva pateko pas kolegas homeopatus ir papasakojo, kad dukrelei sunkiai gijo skiepas nuo tuberkuliozės. Mergaitei buvo pagamintas preparatas iš to skiepo medžiagos. Ji sukarščiavo, o po to... pasveiko. "10 metų nei vieno astmos priepuolio", - pasakoja D.Jakubonienė.

Simonas stebisi, kad Lietuvoje vos gimę kūdikiai skiepijami nuo tuberkuliozės vakcina, skirta apsaugoti nuo bacilos, kuri jau seniai mutavo - pakeitė savo formą. "Visi susirgę tuberkulioze yra skiepyti", - sako S.Stankūnas.

Dar jis pasakoja apie skiepus nuo vėjaraupių, kurie išretino susirgimų šia vaikiška liga skaičių, bet, kaip spėjama, padažnino daug sunkesnės - juostinės pūslelinės (herpes) - ligos, kurią sukelia tas pats sukėlėjas, atvejų.

"2000 metais Amerikoje, Sent Luiso mieste JAV gydytojų ir chirurgų asociacija priėmė rezoliuciją, kurioje masinį vakcinavimą prilygino su žmonėmis atliekamiems eksperimentams ir pasiūlė atsisakyti privalomo skiepijimo", - cituoja akademinius šaltinius gyd. Simonas. Dar jis pateikia mums įdomių diagramų, kuriose pavaizduotas mirštamumo nuo užkrečiamųjų ligų mažėjimas. Paradoksas: ligų, nuo kurių buvo skiepijama, ir ligų, kurioms skiepų nebuvo, kreivės yra identiškos. Iš to darytina išvada, kad mirštamumo mažėjimą lėmė ne tiek skiepai, kiek pagerėjusi higiena: vandentiekio vandens kokybė, kanalizacija, pasikeitę žmonių higienos įpročiai.

"Taip, kaip nebuvo skiepų nuo skarlatinos, taip nebuvo skiepų ir nuo šiltinės, choleros", - konstatuoja S.Stankūnas.

Ligą nešantys priedai

Vakcina nuo kiaulių gripo, kurią mums pernai primygtinai piršo lobistai, nebuvo perėjusi klinikinių tyrimų, ir kai kurios partijos buvo skubiai išimamos iš apyvartos dėl graudžių šalutinių reakcijų. Jaunai merginai JAV po skiepo prasidėjo kažkas panašaus į Parkinsono ligą. Sutriko kalba, judesiai tapo nevalingi, chaotiški.

Tokį šalutinį poveikį buvo mėginta susieti su vakcinos konservantu - gyvsidabrio junginiu. "Nuo jo gali būti nervų sistemos, smegenų pažeidimų, o kadangi jis šalinamas per inkstus, nukenčia ir jie. Su gyvsidabrio junginiais vakcinose buvo siejamas vaikų autizmas, staiga ėmęs plisti epidemijos tempu", - pasakoja gyd. S.Stankūnas. Prof. A.Ambrozaitis, priešingai, mums atsiuntė išsamią studiją, neigiančią tą ryšį.

Be gyvsidabrio, į vakcinas dar deda aliuminio junginių, kurių poveikis mūsų kūnui siejamas su Alzheimerio liga. "Aliuminio druskų į skiepus deda tam, kad susiformuotų geresnis imuninis atsakas. Aliuminis yra toksiškas metalas. Jis dar padidina ir gyvsidabrio toksiškumą, nes kartu jie iš organizmo pasišalina lėčiau", - aiškina pašnekovas.

Tačiau pati nemaloniausia istorija apie skiepus susijusi su vakcina nuo tikrai baisios ligos - poliomielito. Kadangi medžiaga vakcinoms auginama natūraliose terpėse - beždžionių inkstuose, žmogaus embriono ląstelėse, iškyla grėsmė, kad į vakciną gali patekti papildomų užkratų. S.Stankūnas pasakoja: "Neseniai kažkam kilo mintis patyrinėti kelias užsilikusias poliomielito vakcinos ampules. Ten buvo aptiktas vienas iš dabar laikomų onkogeniniu, vėžį sukeliančiu - toks sv40 virusas. Jo randama kaulų ir smegenų navikuose." Pasak pašnekovo, ta vakcina buvo paskiepyta per 100 mln. žmonių visame pasaulyje.

Gydytojai, liudiję mums apie kūdikių ir vaikų reakcijas į skiepus, pasakojo ir apie dar baisesnius įtarimus. Jie įtaria, kad esama sąsajų tarp sparčiai plintančios įvairių formų vaikų leukemijos ir labai ankstyvo skiepijimo, užvedančio autoimuninius, alerginius mechanizmus. Tačiau dauguma pediatrų apie tokius dalykus kalba tik pusbalsiu. Gydytoja Aiva Vaivarienė paaiškina: "Tu negali eiti prieš sistemą. Čia tas pats, kas tarybiniais laikais pasakyti, kad partija yra bloga."

Nei vienas kalbintų medikų nesiūlė visiškai atsisakyti skiepų. Jie tiesiog ragino mamas ir tėčius pirma iškvosti skiepus siūlantį gydytoją apie šalutinį poveikį, o ant kitos lėkštelės padėti grėsmę susirgti. Ar ji tikrai reali ir didelė?

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
LIETUVA
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"