Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jei pageidaujate, galite kontroliuoti ir/arba ištrinti slapukus. Išsamesnė informacija čia https://www.aboutcookies.org/ Jei ištrinsite slapukus, jums gali reikėti rankiniu būdu pakeisti kai kurias parinktis kaskart, kai lankysitės interneto svetainėje, o kai kurios paslaugos ir funkcijos gali neveikti.

Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
LIETUVA

Prokuroras negalėjo atsakyti, ar Seimo komisija gautų peržiūrėti vaiko perdavimo įrašą (papildyta, N.Venckienės komentaras)

 
2012 06 07 9:48

Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Žydrūnas Radišauskas sako kol kas negalintis atsakyti, ar dėl teisėjos Neringos Venckienės sprendžianti komisija galėtų susipažinti su vaiko perdavimo motinai vaizdo įrašu.

Ketvirtadienį per komisijos posėdį kai kurie jos nariai sakė norintys susipažinti su gegužės 17 dienos vaiko perdavimo vaizdo įrašu, kad galėtų spręsti dėl teisėjai N.Venckienei metamų įtarimų pagrįstumo, tačiau dėl to sprendžiama nebuvo, nes nebaigta išklausyti pačios Kauno apygardos Civilinių bylų skyriaus teisėjos N.Venckienės paaiškinimų.

"Prašymo konkretaus dėl vaizdo ir garso įrašų dar nėra, kai bus toks prašymas, bus svarstoma, kokia galimybė. Kaip jūs žinote, vaido garso rašai ir kiti duomenys yra ikiteisminio tyrimo duomenys, kurie paprastai nėra skelbiami. Kaip bus padaryta šiuo konkrečiu atveju, šiuo metu atsakyti negaliu", - klausiamas, kokia galimybė komisijos nariams gauti minėtą įrašą, sakė Ž.Radišauskas.

Ketvirtadienį Generalinės prokuratūros atstovą išklausiusi komisija pradėjo, tačiau nebaigė N.Venckienės apklausos, posėdį planuoja pratęsti kitą savaitę antradienį po vakarinio plenarinio posėdžio.

GP atstovas komisijai pažymėjo, kad generalinio prokuroro prašyme dėl teisėjos imuniteto panaikinimo nurodytos penkios veikos, dėl kurių padarymo prašoma duoti tokį sutikimą: nepagarbos teismui, teismo sprendimo nevykdymo, pasipriešinimo valstybės tarnautojui, trukdymo antstolio veiklai ir piktnaudžiavimo vaiko teisėmis.

Vėliau žurnalistų klausiamas, kokia didžiausia bausmė galėtų grėsti teisėjai, Ž.Radišauskas sakė, jog minėtos veikos varijuoja nuo baudžiamojo nusižengimo iki apysunkio nusikaltimo, o didžiausia galima bausmė siekia šešerius metus nelaisvės.

"Veikos, už kurių padarymą prašoma leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn, yra priskiriamos tiek baudžiamiesiems nusižengimams, tiek nesunkiems nusikaltimams, tiek apysunkiems nusikaltimams, tai atsakomybė paprastai, jeigu už sunkiausią, numatoma iki šešerių metų nelaisvės", - sakė prokuroras.

Ketvirtadienį Seimo laikinajai komisijai informaciją dėl galimų įtarimų N.Venckienei pristatęs prokuroras Ž.Radišauskas sakė, kad teisėjos smūgis policininkui yra fiksuotas filmuotoje medžiagoje.

"Yra vaizdo ir garso įrašai bent du, kuriuose užfiksuotas smūgių sudavimo faktas. Tos aplinkybės, smūgio sudavimas, yra užfiksuotas ikiteisminio tyrimo medžiagoj, yra įrašas", - atsakydamas į klausimą, kokie įrodymai pagrindžia įtarimus dėl teisėjos pasipriešinimo pareigūnui, atsakė Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento vyriausiojo prokuroro pavaduotojas.

Komisijai savo paaiškinimus teikusi N.Venckienė tvirtino teismo sprendimo vykdyti negalėjusi, nes vaikas atsisakė vykti pas motiną. "Iš niekur nesu gavus jokių išaiškinimų, kaip turėčiau vykdyti teismo sprendimą mažametės atžvilgiu nenaudodama fizinės prievartos, jei ji savo valia nevažiavo pas motiną", - komisijai sakė N.Venckienė.

Atmesdama įtarimus dėl teismo įžeidimo N.Venckienė sakė, jog jos pasakyti žodžiai buvo ištraukti iš konteksto ir taikyti ne trims konkretiems teisėjams, o tai buvo vertinimas pačios pedofilijos bylos. N.Venckienės aiškinimu, jos pasakyti žodžiai priskirti konkretiems teisėjams tik dėl to, jog buvo pasakyti teismo patalpose ir tą dieną, kai buvo paskelbtas sprendimas.

Prokurorai įžeidžiančiu teismą nurodo N.Venckienės pasisakymą interviu: "Čia ne pabaiga, aš netylėsiu ir tuo niekas nesibaigs. Jūs pamatysit, praeis du, penki metais ir viskas išlįs. Tegu jie negalvoja, kad jie dabar užgesino viską, būdami korumpuoti, kyšininkai, ir iškrypėlių klaną gindami, čia taip nebus".

Prokurorų vertinimu, taip N.Venckienė užgauliai pažemino teisingumą vykdantį teismą - Panevėžio apylinkės teismo kolegiją: pirmininką Vytautą Krikščiūną ir kolegijos narius Ritą Bilevičienę bei Daivą Gadliauskienę, dėl jos veiklos. Teismas tuomet nutraukė baudžiamąją bylą dėl galimos pedofilijos vieninteliam kaltinamajam Andriui Ūsui mirus.

Po komisijos posėdžio teisėja N.Venckienė žurnalistams sakė, jog kreipimasis dėl jos neliečiamybės yra bandymas su ja susidoroti, o generalinį prokurorą Darių Valį sako visada padėjus L.Stankūnaitei.

"Tai paprasčiausiai yra siekis susidoroti su manimi, ten nėra nei jokių nusikaltimų, nei jokių nusižengimų, o kalbant apie tą teisėjų įžeidimą, netgi neišreikalauta video medžiaga, į kokį klausimą aš atsakiau, iš bendro konteksto vienas sakinys ištrauktas. Seimui nėra pateiktas ir vaizdo įrašas apie gegužės 17 dieną vykdytą teismo sprendimą, aš manau, jei žurnalistai ir Seimo nariai peržiūrėtų tą vaizdo įrašą, būtų akivaizdu, kad tą prievartą naudojo Sonata Vaicekauskienė (antstolė - red.), policijos pareigūnai, L.Stankūnaitė, Gintaras Černiauskas (advokatas - red.) ir vaiko teisių apsaugos tarnybos darbuotojos, ir ta prievarta buvo naudojama mergaitės atžvilgiu ir lygiai taip pat mano atžvilgiu", - sakė teisėja.

Ji taip pat tvirtino, jog "D.Valys visada padėjo Stankūnaitei, ta pagalba jaučiama ir šiuo metu, nes L.Stankūnaitei perėmus dukrą D.Valys iš karto kreipėsi dėl mano imuniteto panaikinimo", - sakė N.Venckienė. Klausiama, kodėl generalinis prokuroras, jos vertinimu, taip elgiasi, teisėja atsakė, jog jis yra "varžtelis toj visoj sistemoj".

Taip pat N.Venckienė sako negalėjusi įvykdyti teismo sprendimo dėl vaiko perdavimo motinai be prievartos, o pačią L.Stankūnaitę sako nerodžius noro bendrauti su vaiku ir jau po teismo sprendimo dėl perdavimo.

"Civilinio proceso kodekse yra aiškiai pasakyta - prievarta mažamečio atžvilgiu yra negalima. Niekas absoliučiai, ir aš taip pat, neturiu teisės naudoti prievartos vaiko atžvilgiu. Kitaip nei naudojant prievartą aš neturėjau galimybių mergaitę perduoti L.Stankūnaitei. Taip, prievartos vaikui aš tikrai nenaudojau, tai to sprendimo įvykdyti tikrai negalėjau", - tvirtino teisėja.

"L.Stankūnaitė sausio mėnesį visiškai nepageidavo susitikti su mergaite, vasario 19 dieną dvi valandas, kovo 23 tik per pirmąjį nesėkmingą perdavimą L.Stankūnaitė matė mergaitę, balandžio mėnesį nei karto neatvyko, o gegužės 17 dieną (per perdavimą - red.) Stankūnaitė pirmą kartą pamatė mergaitę, tai Stakūnaitės elgesys rodė, kad ji su mergaite nei siekė bendrauti, nei nori ją matyti, nei bendravo "Skype". Jokio bendravimo, o po to atėjo ir prievartą tą mergaitę ištempė", - kalbėjo N.Venckienė.

Ji taip pat tvirtino, jog vien dėl jos pareiškimų, prašymų nebuvo numarinta vadinamoji pedofilijos byla. "Kas atsitiko - mergaitė buvo seksualiai išnaudota, mano brolis nužudytas, o man, kuri keturis metus kovojo - dėl ko aš kovojau? Jūs galvojat, čia viskas taip labai lengva? Man paprasčiausiai tos mergaitės gaila ir brolio gaila. Tai paprasčiausiai dėl to aš nenusileidau, jie supranta, kad dėl mano visų prašymų, raštų, išsakytų pageidavimų jie niekaip negalėjo užgesinti tos bylos. Tai ką, čia aš nusikaltimus padariau?", - sakė N.Venckienė.

Ketvirtadienį posėdžiaujant komisijai prie Seimo piketavo dvi dešimtys N.Veckienės rėmėjų, reikalaujančių "neliesti teisėjos", "apginti mergaitę nuo pedofilų". Saugumui užtikrinti pasitelktos sustiprintos policijos pajėgos.

Ši komisija Seimui turi iki birželio 20 dienos pateikti rezoliucijos projektą, ar tenkinti generalinio prokuroro Dariaus Valio prašymą panaikinti Kauno apygardos Civilinių bylų skyriaus teisėjos N.Venckienės teisinį imunitetą.

Konstitucija numato, kad Lietuvoje teisėjas negali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, suimtas, negali būti kitaip suvaržyta jo laisvė be Seimo, o tarp Seimo sesijų - be prezidento sutikimo. Kad būtų panaikintas teisėjo imunitetas, už tai turi balsuoti ne mažiau kaip 71 parlamentaras.

Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjai N.Venckienei gresia įtarimai demonstravus nepagarbą teismui, nevykdžius teismo sprendimų, trukdžius antstolei atlikti pareigas, piktnaudžiavus globėjos teisėmis.

Prokurorai teigia surinkę pakankamai duomenų, kad galėtų pateikti teisėjai įtarimus pagal penkis Baudžiamojo kodekso straipsnius - dėl trukdymo antstolio veiklai, pasipriešinimo valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui, nepagarbos teismui, teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymo ir dėl piktnaudžiavimo tėvų, globėjo ar rūpintojo arba kitų teisėtų vaiko atstovų teisėmis.

N.Venckienės pavardė figūruoja mažiausiai trijuose Kauno ir Vilniaus prokuratūrų atliekamuose ikiteisminiuose tyrimuose.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
LIETUVA
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklama
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITReklaminiai priedai
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasPrenumerata
TrasaŽmonės#ATEITIESLYDERIAI#AUGULIETUVOJEPrivatumo politika
#LEGENDOS#SIGNATARŲDNR#ŠIMTMEČIOINOVACIJOSKarjera
Visos teisės saugomos © 2013-2018 UAB "Lietuvos žinios"