Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
LIETUVA

Po paskaitų - vis į kito vyro glėbį

 
2011 05 28 0:00
Corbis/Scanpix nuotrauka
Corbis/Scanpix nuotrauka

Aukštosiose mokyklose netrūksta studenčių, kurios ryžtasi parduoti savo kūną už nemenkus pinigus. Rytą trynusios universiteto ar kolegijos suolą, po pietų jos skuba susitikti su internete užkibusiais klientais. Justina į LŽ žurnalisto skambutį sureagavo žaibiškai, o paklausta apie nuolaidą nuolatiniam klientui tik nusikvatojo ir pažadėjo galimybę susitarti.

Vien per pirmus keturis šių metų mėnesius sostinės pareigūnams įkliuvo 90 merginų ir moterų, kurios siūlė arba teikė intymias paslaugas. Iš jų beveik pusė (apie 40-45 proc.) buvo studentės iki 24 metų. Priežastys, dėl kurių kas vakarą, vos užvėrusios universiteto duris, jaunos merginos puola į nepažįstamų ir, tikėtina, pavojingų vyrų glėbį, dažniausiai susijusios su viliojančiu atlygiu.

Noras greičiausiu būdu užsidirbti daug pinigų puikiai atspindėtas interneto pažinčių svetainėse. Skelbimų, kuriuose jaunos, karštos, aistringos ir, be abejo, seksualios studentės norėtų susitikti su pasiturinčiais ponais bei maloniai praleisti laiką, aptinkama dešimtimis.

Sekso paslaugas siūlančių studenčių skelbimų nuolatinė kaita rodo, kad ši pelninga "verslo" sritis Lietuvoje pulsuoja gyvybe. Intymių pasiūlymų bankas kasdien papildomas vienu ar dviem naujais pranešimais. Pasirinkimas toks įvairus, kad paslaugos geidžiančiam ir pinigų nestokojančiam vyrui tenka sukti galvą tik dėl pasirinkimo.

LŽ žurnalistas pasirinko Justiną.

Ir kvatojo, ir atviravo

Vilniaus kolegijoje studijuojanti 21 metų Justina (tokiu vardu ji prisistato internete) žino, kaip atkreipti į save dėmesį. Ji skelbiasi, kad mielai į pasimatymą pakviestų vyriškį ir dovanotų jam nepamirštamų akimirkų. Į tą patį tinklalapį skelbimą Justina dėjo tris kartus per mėnesį. Iš pradžių jos skelbimo antraštėje puikavosi kuklus savęs apibūdinimas: "Daili, liekna ir seksuali studentė." Tačiau netrukus mergina nutarė akcentuoti kitus išskirtinius bruožus. "Graži šviesiaplaukė, seksuali ir didžiakrūtė studentė", - mirgėjo žodžiai kito skelbimo antraštėje.

Dėl neaiškių priežasčių pakeitusi prisistatymo strategiją, kituose skelbimuose Justina jau atvirai akcentavo, kad mielai pabendrautų su pasiturinčiais ponais. Potencialūs klientai būdavo užtikrinami, kad galės pasidžiaugti "didele ir stangria krūtine". Justina kaskart pabrėždavo, kad ją domina malonūs ir neįpareigojantys santykiai.

LŽ žurnalistas Justinai prisistatė 27 metų vaikinu iš Vilniaus, dirbančiu banke. Prisistatęs "pinigingu" vyru, jis tikėjosi tapti padėties šeimininku. Tačiau pokalbio metu paaiškėjo, kad Justina taip pat nepėsčia. Ji tiksliai žinojo savo vertę.

"Taip, čia Justina. (Nusižiovavo.) Pažadinote mane. Kartais dar ir pamiegu. Bet galime pasikalbėti", - lyg ir vangiai atsiliepusi meiliu balseliu suokė "didžiakrūtė studentė". Mergina prisipažino, kad studijuoja Vilniaus kolegijoje, tačiau daugiau į asmeniškumus gilintis nepanoro ir ėjo tiesiai prie reikalo. Justinos paskirtas pasimatymas esą gali vykti sostinės Fabijoniškių mikrorajone nuomojamame bute, tačiau dėl laiko reikėtų susitarti iš anksto. "Tikrai ne kiekvieną vakarą bendrauju su klientais. Darbo grafiko neturiu, tad laiką deriname su konkrečiu žmogumi. Už susitikimą imu 150 litų", - sandėrio sąlygas dėstė Justina. Paklausta apie galimybės tapus nuolatiniu klientu gauti nuolaidą mergina ilgai ir nuoširdžiai kvatojo. Tačiau pažadėjo, kad susitarti bus įmanoma.

Netrukus LŽ žurnalistas įsitikino, kad Justiną priblokšti bus itin sudėtinga. Pasiūlius apmokėti jos pragyvenimo išlaidas ir kas mėnesį atseikėti po 2 tūkst. litų, užuot susižavėjusi pasiūlymu, Justina "būsimam klientui" patarė skaičiuoti. "Nori, pasakysiu tau nuoširdžiai - tūkstantį litų užsidirbau per pastarąsias keturias darbo dienas. Tad, kaip banko darbuotojas, gali suskaičiuoti, kiek pinigų uždirbu per mėnesį", - žodžių nepritrūko studentė. Pašnekovė net pašmaikštavo, kad paprastas bankininkas (patikino, kad jokiu būdu neturi mintyse skambinančiojo) turbūt turėtų apiplėšti banką, kuriame dirba, kad gautų tokias pajamas, kokias gauna ji.

Apsikeitus pašmaikštavimais Justina tapo atviresnė. Mergina prisipažino, kad tokį "darbą dirba" dar neilgai. "Dirbu kiek ilgiau kaip mėnesį, tad esu tikra naujokė. Kodėl pradėjau? Per trumpą laiką man prireikė didelės pinigų sumos. Jos nebūčiau gavusi kitokiu būdu. Dar neturiu jokio diplomo, todėl geriausiu atveju gaučiau minimalų atlyginimą", - tvirtino studentė.

Justina užtikrino, kad darbas vakarais studijuoti jai netrukdo. "Lankau dienines studijas, o po paskaitų "dirbu". Mokslo rezultatai man tikrai nėra svarbiausias dalykas", - pabrėžė 21 metų mergina ir staiga susigriebusi pasiūlė grįžti prie pinigų temos. Pasiūlymas mylėtis tik su vienu vyru merginai nepasirodė itin atgrasus, tačiau prieš priimdama rimtesnį sprendimą pirmiausia ji pasiūlė susitikti.

Justinų ir kitų gražiais epitetais save apibūdinančių merginų siūlymų internete apstu. Labiausiai stebina tai, kad jos drąsiai teikia informaciją apie save, nurodo mobiliojo ryšio telefonus, nors iki paskutinės akimirkos negali žinoti, koks žmogus atsilieps į skelbimą.

Originalūs prisistatymai

Ne tik Justina žino, kuo privilioti meilės ištroškusius vyrus. Studenčių kūrybiškumas atsiskleidžia jų skelbimuose. Akivaizdu, kad esant nemenkai konkurencijai būtina pasistengti ir pasirinkti tinkamą intymaus pasiūlymo aprašymo strategiją. Vis dėlto dėl skonio nesiginčijama, tad klausimas, kas labiau patrauks vyro akį - kuklumu išsiskirianti ar lovoje viskam pasiryžusi mergina, - lieka atviras.

21 metų klaipėdietė Laura prisistato simpatiška liekna studente, ji "už paramą" prašo 150 litų per valandą. "Esu "faina", daili, žinanti savo vertę. Lovoje esu patyrusi, man patinka žaidimai be tabu ir kiti lovos malonumai. Susitikčiau su padoriu, neskurstančiu ir punktualiu vyru. Priimsiu savo jaukiame bute. Pirmą kartą kitur nesusitiksiu. Garantuoju patikimumą, konfidencialumą ir, suprantama, visišką švarą. Smalsautojų ar darbo siūlytojų prašau - negaišinkite", - konkrečiai rašo Laura.

Kaune gyvenanti 23 metų Aistė taip pat siūlo maloniai praleisti laiką "už tam tikrą paramą". Anot merginos, susitikimas vyktų jos bute. Kaunietė paprašė skambinti tik nuo 13 val., o iki to laiko susisiekti nebent trumposiomis žinutėmis. Kita vardu neprisistačiusi "simpatiška ilgakojė" studentė tikino norinti susitikti su vyrais laisvalaikiui praleisti. "Lieknai, maloniai ir aistringai" vilnietei imponuoja solidūs ponai.

Dalis studenčių nesibaimina skelbimuose įvardyti, kad jas domina seksas, žaidimai be tabu ir pan. Tačiau yra ir kuklesnių "moksliukių", apsiribojančių žodžiais "ieškau paramos". Tiek vienoms, tiek kitoms intymius santykius siūlančioms merginoms gresia administracinė atsakomybė. Mat vietoj kliento atvykus pareigūnui išsisukti nuo baudos, net įkliuvus pirmą kartą, nepavyks.

Studenčių neišskiria

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Ekologijos ir teisės pažeidimų prevencijos skyriaus (ETPPS) viršininkas Vladimiras Jankoitas tikino, kad paprastai pareigūnai neišskiria studenčių iš viso dėl prostitucijos sulaikytų merginų būrio. "Tik paaiškėjus, kad mergina nepilnametė, jos "darbas" vertinamas kitaip", - LŽ pasakojo V.Jankoitas.

Pareigūnas pabrėžė, kad administracinė atsakomybė už vertimąsi prostitucija ar atlygintinu naudojimusi prostitucijos paslaugomis atsiranda nuo 16 metų. Jeigu policijai įkliūva prostitucija besiverčianti nepilnametė, jai skiriama perpus mažesnė bauda, nei numatyta įstatymuose. "Pirmą kartą įkliuvusiosioms gresia bauda nuo 300 iki 500 litų. Pakartotinai sulaikius, bauda didesnė - nuo 500 iki 1 tūkst. litų arba administracinis areštas iki 30 parų", - tvirtino V.Jankoitas.

Pareigūnas tikino negalintis atskleisti, kokiais būdais policija gaudo internete paslaugas siūlančias parsidavinėjančias "plaštakes". "Kai kurias įmanoma pričiupti paskambinus nurodytu telefonu ir susitarus dėl susitikimo. Tačiau tokia priemonė veiksminga tik bandant pričiupti pradedančiąsias, iki tol nė karto neįkliuvusias. Tokios dar elgiasi naiviai ir neapdairiai. "Plaštakės", kartą patekusios į policijos akiratį, bet ir vėliau neatsisakiusios nelegalios veiklos, priverčia pareigūnus imtis jau kitokių veiksmų. Jų atskleisti negalime", - pabrėžė ETPPS viršininkas.

V.Jankoitas patikino, kad vertimusi prostitucija laikomas jau vien susitarimas dėl intymių paslaugų už tam tikrą sumą. "Tačiau pasitaiko atvejų, kai pareigūnas telefonu susitaria dėl susitikimo, o jam atvykus mergina supranta, kad tai policininkas. Vis dėlto net ir atsisakymas teikti intymias paslaugas tokiomis aplinkybėmis nuo administracinių sankcijų išsisukti nepadės", - paaiškino V.Jankoitas.

Pavojinga veikla

Psichoterapeuto Olego Lapino nuomone, nenuostabu, kad tarp seniausios profesijos pasaulyje atstovių nemažai studenčių. "Prostitucija - paprasčiausias būdas užsidirbti. Kitokiai veiklai reikia turėti vienokių ar kitokių įgūdžių, o seksualinis aktas - tiesiausias kelias pasipelnyti", - LŽ tvirtino O.Lapinas.

Psichoterapeutas paneigė kartais visuomenėje sklandantį suvokimą apie tokios veiklos teikiamus malonumus ir pelningumą. "Dažnas pagalvoja, kad prostitutės mėgaujasi tokia veikla. Tačiau nesusimąstoma, jog parsidavinėjančioms merginoms kasdien tenka turėti reikalų su atgrasiais, o kartais net pavojingais žmonėmis", - pabrėžė O.Lapinas.

ETPPS pareigūnai patvirtino psichoterapeuto žodžius, kad smurto prieš prostitutes atvejų tikrai būna. Tačiau nukentėjusios merginos dažniausiai nesikreipia į pareigūnus, nes bijo būti nubaustos už nelegalią veiklą. Tik sulaikytos jos tampa atviresnės ir papasakoja apie patirtą klientų agresiją. Deja, anot pareigūnų, susiviliojusios galimu pelnu studentės nė nesusimąsto apie joms gresiančius pavojus, galinčius baigtis net mirtimi.

Prieš kelerius metus Vilniuje, stoties rajone, buvo nužudyta Vilniaus dailės akademijos studentė Jekaterina Procko. Pasmaugtos dvidešimtmetės kūnas rastas gatvėje. Policija įtarė, kad nusikaltimą padarė merginos draugas. Perspektyvi tapytoja jau anksčiau buvo patekusi į pareigūnų akiratį, nes kartu su draugu vartojo narkotikus, o pinigų kvaišalams prasimanydavo pardavinėdama savo kūną.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
LIETUVA
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklama
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITReklaminiai priedai
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasPrenumerata
TrasaŽmonės#ATEITIESLYDERIAI#AUGULIETUVOJEKarjera
#LEGENDOS#SIGNATARŲDNR#ŠIMTMEČIOINOVACIJOS
Visos teisės saugomos © 2013-2018 UAB "Lietuvos žinios"