Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
LIETUVA

Moterų vilionių mįslės ir įminimai

 
2011 05 07 0:00
Choreografas J.Smoriginas sako esąs ne gyvulys ir moterų vilionių nepakenčia.<br>LŽ archyvo nuotrauka
Choreografas J.Smoriginas sako esąs ne gyvulys ir moterų vilionių nepakenčia.
LŽ archyvo nuotrauka

Seksualūs drabužiai, gundantys judesiai, ilgi žvilgsniai... Regis, vyrams sunku atsispirti gundymo meną išmanančioms moterims. O gal jos be reikalo stengiasi?

Atėjus pavasariui, dailiosios lyties atstovės vis labiau traukia žvilgsnius. Specialiai ar nesąmoningai, moterys siekia patikti vyrams, o šie gali atsakyti tuo pačiu arba neatkreipti dėmesio. Dažniausiai vilionės skiriamos vienam asmeniui. Gundymo menas neretai būna akivaizdus, provokuojamas, bet gali turėti ir paslapčių. Ką mano ir mato vyrai, žvelgdami į moteris, kaip jiems sekasi šifruoti mįslingus ženklus ir kaip patys stengiasi patikti? Apie tai klausėme populiaraus choreografo ir televizijos laidų vedėjo bei dalyvio Jurijaus Smorigino, meilės istorija su dainininke Mia išgarsėjusio Radvilo Bubelio, šokti pamėgusio odontologo Leono Juodvalkio, Geležiniu Gediminu praminto muzikos prodiuserio Gedimino Zujaus, pramogų pasaulio atstovo Jogailos Morkūno.

Raudoni "triusikai" nepadės

Choreografas Jurijus Smoriginas, klausiamas apie požiūrį į viliojimo meną ir erotinius šokius, kaip visada buvo kategoriškas: "Kas per nesąmonė? Tai tiesiog kvaila. Kažkam "stogas pavažiavo" ir dabar iš to daromas "biznis". Nejaugi Lietuva - viešnamių šalis? Kur jūs matote tą viliojimo meną? Viešnamiuose arba striptizo baruose!"

Dailiosios lyties siunčiamų gundymo ženklų jis sako nematantis, o pastebėjęs juos ignoruoja arba pasipiktina. "Kas aš - koks nors gyvulys, kad mane reikėtų gundyti? Juk vyras renkasi moterį, o ne priešingai. Nebent vyras - kopūstas, kuris nori būti moters nuskintas. Man tai kvepia visišku absurdu", - pakeltu balsu dėstė J.Smoriginas.

Choreografas tvirtino nesuprantantis, kam reikia ką nors specialiai vilioti. Jis mano, kad tai - socialinė yda, o ne sveikintinas reiškinys. "Jeigu tarp dviejų žmonių atsiranda santykis, suveikia vadinamoji chemija. Specialiai to niekaip nepadarysi, nors susprogtum. Turi atitikti dviejų žmonių pojūčiai, būdo savybės ir, aišku, išvaizda. Kodėl reikia vilioti? Vyro gundymas vyksta turtiniu pagrindu. Jeigu moteris bando sudominti seksualiais korsetais, prisegamomis kojinėmis ir kitais niekais, vadinasi, tarp jų nėra vidinės santarvės. Tuomet ir vyksta tokie žaidimai. Jeigu nėra jausmo vienas kitam, net ir raudoni "triusikai" nepadės", - dėstė požiūrį aštrialiežuvis choreografas.

Jurijus niekada neviliotų jokios moters. Nesiėmė erotinių gudrybių ir susipažinęs su būsima žmona. "Tarp mūsų viskas buvo normalu - atitiko žvilgsnio magija, paskui atsirado žodžiai, mintys. Kaip sakau, suveikė chemija, taip būna, kai supranti, kad sutikai savo žmogų. Jokių burleskų tikrai nebuvo šokta. Kas per nesąmonės", - nusikvatojo vyriškis. Jis piktinosi, kad visuomenė pasiduoda vartojimo madai ir stačia galva neria į įvairių nepadorybių liūną. Jis priminė, kad kitos tautos kitaip vertina viliojimo papročius, tačiau lietuviams būdingas konservatyvus požiūris.

Dirbo striptizo baruose

"Pažiūrėkite, pavyzdžiui, į indes. Kaip jos žvelgia, juda? Joms tai - natūralu. O lietuviams svarbiausia, kad moteris išdžiūtų, būtų liesa kaip pagalys, apsirengtų skudurus - va tau ir seksualumas. Dar galima išrėžti iškirptę iki bambos. Lietuviams atrodys erotiška", - aiškino choreografas. Anot jo, viliojimo menas turi atsirasti organiškai, o ne būti specialiai kuriamas. Vyras įsitikinęs, kad visa viliojimo industrija paremta pinigais, naudos siekiu.

Nei striptizo, nei burleskos šokių jis prie meno rūšių nelinkęs priskirti. Tačiau prisiminė legendinę šnipę Matą Hari, kuri savo prigimtinį seksualumą puikiai sugebėjo panaudoti, siekdama žvalgybinių tikslų. "Ji į Europą atvežė rytietišką erotiką, kurią pavertė savo ginklu. Tuo laiku, žinoma, jos erotiškumas buvo šokiruojantis. Tačiau, manau, kad šiais laikais nuogo kūno politika yra vulgari ir parduodama. Choreografijos čia nėra. Kad ir šiandieninėje Lietuvoje: kažkokia ponia iš Kauno pradėjo šokti burleską - va čia tai įvykis. Aš net iš nuotraukų matau, kad jai reikia pasimokyti choreografijos. Kūnas nelankstus ir neišraiškingas. Tai, kad ponia užsitempia prisegamas kojines, dar nėra seksualumas ir burleska. Juda ji baisiai. Sakau tai kaip judesio specialistas", - kandžių žodžių burleskos pionierei Lietuvoje pažėrė J.Smoriginas.

Jurijus prisipažino, kad yra dirbęs striptizo baruose, ten jį supdavo pulkai pusnuogių moterų. "Nuogas kūnas šiais laikais traktuojamas visai kitaip, nebeliko jokios paslapties. Kai ateidavau į darbą striptizo bare, aplink būdavo dešimtys visiškai išsirengusių panelių. Nustoji matyti, kad šalia stovi moteris nuogomis krūtimis, nes tai tampa darbo įrankiu. Viskas šiais laikais yra nuvertėję ir nupiginta", - apgailestavo choreografas. Pasak Jurijaus, dabar žmonės net mylisi kitaip nei XX amžiaus pradžioje ar dar ankstesniais laikais. "Perskaitę George Sand ar dar ankstesnio laikotarpio rašytojų kūrinius, žinome, kad vyrai prarasdavo amą, pamatę netyčia pasikėlus krinolinams apnuogintą moters kulkšnies plotelį. O dabar? Laksto nuogais papais, o akyse banknotai atsispindi. Visas tas gundymas tik tam, kad išmelžtų iš partnerio pinigų", - nukirto J.Smoriginas. Jis įsitikinęs, kad kai moters galvoje tuščia, jos kūnas taip pat atrodo kaip negyvas ir jokie viliojimo fokusai padėti negali.

Žavisi koketavimo menu

Plačiai pagarsėjęs dramatiškais meilės ir skyrybų santykiais su dainininke Vilija Pilibaityte-Mia verslininkas Radvilas Bubelis šiuo metu keliauja po Turkiją. Telefonu vyras prisipažino, kad nespjauna į moterų skleidžiamas viliojimo pinkles ir neretai jose įsipainioja. "Kai matau, kad mergina siunčia man gundymo ženklus, reaguoju adekvačiai - juk esu vyras. Jeigu ji man patinka - būnu sužavėtas. Tačiau kai mergina man asmeniškai nepatraukli, viliojimo ir gundymo ženklai net erzina", - patikino Radvilas.

Vyras tolerantiškai žvelgia į merginas, kurios mėgsta skleisti žavesio kerus. "Koketavimo menas nuo amžių glūdumos yra moterų žaidimo dalis. Taip jos išreiškia save ir apžavi vyrus", - samprotavo verslininkas. Jo nuomone, jeigu moteris nutarė suvilioti vyriškį, ji privalo pasirūpinti išvaizda. "Žinoma, kad fizinis kūnas ir viliojimo vizualinė dalis yra labai svarbu. Nelabai įsivaizduoju toną sveriančią moterį, šokančią erotinį šokį ar kitaip gundančią vyrą. Efektas, manau, būtų priešingas nei siekiamas tikslas", - nusijuokė R.Bubelis.

Jis patikino, kad prisegamos kojinės, ryškiaspalviai korsetai, išryškinantys moters krūtinę ir kitus apvalumus, jam kelia pasigėrėjimą. "Man patinka seksualūs drabužiai. Kai mergina skoningai ir nevulgariai tokiais pasipuošia, atrodo nuostabiai", - prisipažino vyras. Jis įsitikinęs, kad vilionės dviejų žmonių tarpusavio santykiams suteikia pikantiškumo. "Manau, kai tarp vyro ir moters užsimezga romantiški ryšiai, veiksmas dažniausiai rutuliojasi savaime, suveikia ta mistinė chemija, kuri juos patraukia. Tačiau viliojimo elementai, kaip pridėtinė romantiškų santykių vertė, niekada netrukdo", - šyptelėjo pažinčių portalo suaugusiesiems savininkas.

Radvilas patikino, kad pats, norėdamas suvilioti patikusią moterį, specialiųjų erotinių efektų netaiko. "Žinoma, elgiuosi kitaip nei su draugeliu vyruku. Tačiau tikrai negalėčiau įvardyti, ką tokiu atveju darau. Nieko ypatingo. Jokių specialiųjų priemonių savo viliojimo arsenale neturiu, būnu maksimaliai natūralus", - juokėsi vyriškis.

Žino gundymo gudrybes

Televizijos šokių projekte dalyvavęs odontologas Leonas Juodvalkis teigė: "Svarbu, kad moteris atitiktų tavo tipą, tada ją pamatęs iškart užkimbi. Tai nenusakomas ir neapibrėžiamas dalykas. Turi sutapti abiejų vibracijos." Vyro teigimu, moteris gali būti gražuolė, bet jo dėmesio nepatrauks ir emocijų nesukels. Net pamačius tobulybę, galima likti abejingam. Tačiau širdis gali suvirpėti pažvelgus į moterį, kuri lyg ir ypatingai neišsiskiria.

L.Juodvalkis vadina save medžiotoju. Jam patinka, kai moters reikia siekti, stengtis laimėti jos palankumą. Jeigu kuri nors pati kabinsis ant kaklo, paveiks priešingai - atstumiančiai. "Nepatinka, jei kas nors bando medžioti mane", - šypsojosi vyras. L.Juodvalkis tvirtino, kad gundymo ženklus gerai atpažįsta. "Tai vadinama kūno kalba, - išmanymą atskleidė vyras. - Tarkime, moteris pasitaiso plaukus. Kilsteli krūtinę. Išsitiesia. Sukuria įspūdį, kad jaučiasi užtikrinta ir yra savimi pasitikinti. Dažniausiai moteris tai daro nesąmoningai. O aš matau, kad ji nori atkreipti į save dėmesį." L.Juodvalkis žino ir abiem lytims įprastą būdą parodyti susidomėjimą - pradėti kartoti simpatiją keliančio žmogaus judesius, tada pajuntamas bendrumas, artumas. "Jei pamatai ką nors panašaus į save, tai patraukia dėmesį", - paaiškino pašnekovas.

Vis dėlto dailioji lytis turi gudrybių, kaip beveik nepastebimai sudominti vyriškį. Ar L.Juodvalkiui jos žinomos? Kaip turėtų atrodyti ir elgtis moteris, kad žinomas odontologas ja susidomėtų? L.Juodvalkiui nepatinka kraštutinumai - jis nesižavi pernelyg kukliomis, nedrįstančiomis į vyriškį pakelti akių ir išlaikyti žvilgsnio moterimis, nepatrauklios ir tokios, kurios atvirai provokuoja artimesnei pažinčiai. Pirmąsias vyras vadino beviltiškomis senmergėmis, antrosios apskritai jo nedomina. "Tačiau būna kokečių, sugebančių labai natūraliai flirtuoti, - tvirtino pašnekovas. - Jos to išmokusios, bet sudaro tikrumo įspūdį. Esu sutikęs ne vieną tokią moterį."

L.Juodvalkis atskleidė įdomų dalyką. Pašnekovo nuomone, dažną vyrą gali patraukti gailestį kelianti moteris: švelni, trapi, bejėgė ar bent taip atrodanti. Tada norisi pulti į pagalbą, užjausti, padėti, pasirūpinti, būti tvirtu ramsčiu. Šią vyrišką savybę žinanti moteris tiesiog gali apsimesti silpna ir taip privilioti norimą vyrą. Pasak L.Juodvalkio, viena gera pažįstama net prisipažino, kad, taip vaidindama, ji gali bet kurį stipriosios lyties atstovą "nusikabinti". "Taip gerai įvaldžiusi šį būdą, kad jis tikrai padeda", - tikino pašnekovas.

L.Juodvalkis pritarė, kad sėkmingai vilioti galima šokiu. Šis būdas taip pat tinkamas gundyti. Anot pašnekovo, tai tiesiausias kelias į artumą. "Šokis yra vertikali horizontalaus troškimo išraiška", - šmaikščią sentenciją pacitavo vyras. Jis prisipažino pats mėgstąs greitesnį ritmą. Tačiau apie specialų viliojimo šokį burleską nėra girdėjęs.

Pašnekovas tvirtino, kad pavasarį akį traukia trumpus sijonus seginčios dailiosios lyties atstovės. Gilesnės iškirptės taip pat nelieka nepastebėtos. Jis tik apgailestavo, jog atvėsus orams savo gražias formas moterys vėl pradėjo slėpti po šiltesniais drabužiais.

Kaip elgiasi L.Juodvalkis, jei pats nori būti pastebėtas? Vyras teigė, kad tada ginklas būna asmeninis žavesys. "Tokiais atvejais iškart pasidarai sąmojingas, - atviravo jis. - Geriau kalbėti kvailai negu rimtai." Ir rimtai pridūrė, kad tada stengiasi moteriai parodyti savo geriausias savybes. "Visi norime atrodyti šaunesni, nei esame iš tiesų, - mano L.Juodvalkis. - Ištraukiame geriausią savo arsenalą."

Moterų nemedžioja

Nors muzikos prodiuseris ir kompozitorius Gediminas Zujus pažįsta Fergie pasivadinusią Egliją Vaitkevičę, nieko nėra girdėjęs apie šios moters viliojimo meno laimėjimus. Šokio pavadinimas "burleska" jam taip pat nieko nesako. Todėl apie tokį gundymo būdą pakalbėti negalėjome. Pašnekovas teigė, kad erotiškais laikytų visus Lotynų Amerikos šokius. Vyras tvirtino, jog šoka "lėtąjį", ir tik tada, kai "kviečia mergaitės". Kadangi nuo paauglystės G.Zujus grojo muzikos ansamblyje, šokius stebėdavo, būdamas scenoje. O per poilsio pertraukėles kokia nors mergina pakviesdavo jį šokti.

Apskritai G.Zujus moterišką žavesį ir viliones vertino santūriai, bet su humoru. Klausiamas, kokia moteris jam atrodo gundanti, vyras teigė: "Jeigu ji yra kukli, bet netyli." Ar Geležiniam Gediminui patinka, kad, šylant orams, dailiosios lyties formos vis mažiau dengiamos drabužiais? "Jei apranga per daug atvira, nebelieka paslapties, - teigė jis. - Tada moterys atrodo provokuojančios."

Ar G.Zujus atpažįsta jam siunčiamus vilionių ženklus? "Žinoma, mane tai veikia, - prisipažino pašnekovas. - Tačiau nesu tikras, ar teisingai atpažįstu ženklus. Nesu garantuotas, domimasi manimi kaip vyru, asmeniu, o gal todėl, kad spaudoje ką nors perskaitė ar mane matė per televizorių. Negaliu žinoti, kodėl traukiu dėmesį. Kartais galima apsirikti. Galbūt į mane nukreipiami žvilgsniai, svarstant, kad mano veidas kažkur matytas, bet ne todėl, kad būčiau patrauklus vyriškis." Ar G.Zujus save laiko žaviu ir patraukliu? Šito klausiamas jis nusijuokė: "Nesijaučiu patrauklus. Manau, kad esu neatstumiantis."

Smalsu, ką Geležinis Gediminas daro, jei pats nori atkreipti kokios nors damos dėmesį? Pašnekovas tikino, kad tada elgiasi keistai. "Būnu neadekvatus. Rodau per mažai dėmesio. Kalbą nukreipiu į kokią nors kitą temą, šneku ne tai, ką tokiu atveju derėtų", - nuoširdžiai prisipažino G.Zujus. Vyras patikino, kad moterų medžiotoju jo tikrai negalima pavadinti, tokio talento neturįs.

Krokodiliukei reikia begemotuko

Charizmatiškas vyrukas Jogaila Morkūnas sakė esantis neabejingas moterų grožiui, tačiau kai pamato, kad yra viliojamas, pašiurpsta. "Tarp vyro ir moters turi rastis natūralus potraukis. Man vulgaru ir baisu, kai matau visas tas plastikiniais batais apsiavusias, dirbtinius nagus prisiklijavusias "gražuoles", kurios mano, kad tokiais būdais ką nors suvilios. Kas joms pasakė, kad mums, vyrams, tai patinka? Tai klaiku", - greitakalbe išbėrė Jogaila.

Vyruko požiūris į seksualumą prikišamai demonstruojančias merginas ir moteris - kategoriškai neigiamas. "Man striptizas, burleska yra tiesiog siaubo filmas. Kas gali būti klaikiau už tas mergiotes, kurios pusnuogės staiposi ir mano, kad nuo to vyrai iškris iš klumpių? Tokias pamatęs nesusijaudinu jokiomis prasmėmis. Greičiau priešingai: pasidaro klaiku ir nuo tokių pupyčių norisi kuo toliau", - tikino J.Morkūnas. Jam patraukliausios natūralios, santūrios merginos ir moterys, atvirai seksualumo nedemonstruojančios, liekančios paslaptingos.

Vaikinas prisipažino, kad pats viliodamas merginas dažniausiai nusišneka ir pažeria banalybių, nes niekur nesimokė jokių suvedžiotojo paslapčių ir nežino dėsnių bei teisingų žodžių. "Žodžiu, visa tai - didžiulė nesąmonė, - patikino jis. - Net ir krokodiliuko išvaizdos mergina atras savo gerbėją tarp begemotiškos išvaizdos vyrukų. Ir jokie korsetai nesvarbūs, veikia dviejų žmonių chemija."

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
LIETUVA
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklama
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITReklaminiai priedai
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasPrenumerata
TrasaŽmonės#ATEITIESLYDERIAI#AUGULIETUVOJEKarjera
#LEGENDOS#SIGNATARŲDNR#ŠIMTMEČIOINOVACIJOS
Visos teisės saugomos © 2013-2018 UAB "Lietuvos žinios"