Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
LIETUVA

Mažieji sėkmės džentelmenai

 
2010 11 06 0:00
Ar nedidukai stipriosios lyties atstovai kompleksuoja dėl ūgio, o gal net įžvelgia pranašumų? Ar tikėtina, kad moterys tokius vyrus myli ne mažiau negu aukštaūgius, o karjera jiems klostosi ne prasčiau nei ilgšiams? Pabandėme tai išsiaiškinti ir pakalbinome žinomus striukus vyrukus.<br>LŽ archyvo nuotrauka
Ar nedidukai stipriosios lyties atstovai kompleksuoja dėl ūgio, o gal net įžvelgia pranašumų? Ar tikėtina, kad moterys tokius vyrus myli ne mažiau negu aukštaūgius, o karjera jiems klostosi ne prasčiau nei ilgšiams? Pabandėme tai išsiaiškinti ir pakalbinome žinomus striukus vyrukus.
LŽ archyvo nuotrauka

Ar nedidukai stipriosios lyties atstovai kompleksuoja dėl ūgio, o gal net įžvelgia pranašumų? Ar tikėtina, kad moterys tokius vyrus myli ne mažiau negu aukštaūgius, o karjera jiems klostosi ne prasčiau nei ilgšiams? Pabandėme tai išsiaiškinti ir pakalbinome žinomus striukus vyrukus.

Su LŽ bendravę nedidelio ūgio vaikinai ir vyrai sutartinai teigė, jog nesuka galvos dėl to, kad yra žemesni. Atlikėjas Deividas Norvilas-Deivis, futbolininkas, Panevėžio "Ekrano" futbolo komandos kapitonas Deimantas Bička, operos dainininkas Rafailas Karpis ir muzikos leidybos versle anksčiau sukdavęsis, bet karjerą pakeitęs Vytautas Juozapavičius-Zenka yra labai skirtingi, juos vienija tai, kad visų ūgis - nuo 159 iki 169 centimetrų.

Surengė klastą E.Žukauskui

Dainininkas Deivis 162 cm ūgiu kaip pranašumu naudojosi nuo ankstyvos jaunystės. "Kai buvau jaunas ir dažnai lankydavausi klubuose bei diskotekose, apsaugininkai man ant rankos niekada neklijuodavo specialių apyrankių ir "neštampuodavo" plaštakos, be jų praleisdavo. Tik pažiūrėję į mane iš karto prisimindavo: "Ai, čia tu - eik laisvai", - nusijuokia kalbinamas D.Norvilas. Jis sako, kad būti nedideliam - tas pats, kaip būti pažymėtam išskirtinumu. "Yra žmonių, kurie tiesiog išskirti Dievulio. Tad ir aš toks. Nesigiriu tuo, tik konstatuoju faktą", - šypsosi Deivis.

Jis pripažįsta, kad "kitokie" nei visuotinai įprasta žmonės bando savaip įsitvirtinti gyvenime. Deivis teigia neteikiantis daug reikšmės Napoleono kompleksui, kurį bandoma pripaišyti nedideliems vyrams, bet pabrėžia, kad užsibrėžtų tikslų siekia agresyviau negu kiti, ne mažiau talentingi atlikėjai. "Galiu kalbėti tik už save. Įdėjau daug pastangų ir darbo siekdamas tikslo, todėl niekas niekada manęs nežemino", - tikina dainininkas. Deivis net vaikystėje kumščiais nutildydavo tuos, kurie bandydavo šaipytis iš jo dėl nedidelio ūgio.

Aukštų vyrų draugijoje dainininkas jaučiasi puikiai. Prisimena tokį gyvenimo nuotykį: "Kartą vienoje kilimų parduotuvėje apžiūrinėdamas kilimus netoliese pamačiau krepšininką Eurelijų Žukauską. Kadangi mudu nesame pažįstami, o aš labai nemėgstu, kai nepažįstami žmonės lenda bendrauti, prislinkau prie jo lyg netyčia - neva susidomėjęs krepšininko apžiūrimu kilimu. Atsistojau šalia, nes buvo labai įdomu, kaip mudu atrodome pašaliniams. Juokinga buvo ne tik man, bet ir E.Žukauskui", - iš savo klastos kvatoja Deivis. Jam yra tekę dalyvauti fotosesijoje su kitu krepšininku Gintaru Javtoku. Šį nuotykį atlikėjas taip pat prisimena su malonumu.

Jokių batų "su kablukais", kad bent keliais centimetrais taptų aukštesnis, Deivis tvirtina niekada specialiai nenešiojantis. "Apskritai mėgstu gremėzdiško stiliaus batus. Jie dažniausiai turi šiek tiek storesnį padą. Tačiau aviu tokius ne dėl savo ūgio, o todėl, kad man patinka ir yra patogūs", - tikina vaikinas. Deivis nekreipia dėmesio ir į tai, kad jo mylimoji bei sūnaus motina Renata Voitechovskaja - 174 cm ūgio, beveik visa galva aukštesnė. "Svarbu ne ūgis, o smegenys", - įsitikinęs Deivis.

Vengia aukštų merginų

Panevėžio futbolo klubo "Ekranas" kapitonas Deimantas Bička sako, kad keliaudamas su komanda į varžybas kituose miestuose visada jaučia savo nedidelio ūgio - 169 cm - pranašumą prieš stambius ir aukštus kolegas. "Autobuse ar lėktuve man laisviau, todėl dažnai

didieji komandos draugai nori sėdėti šalia - užimu mažiau vietos ir kitam natūraliai jos daugiau, negu įsitaisius šalia kokio nors dičkio", - šmaikštauja "Ekrano" kapitonas.

Bėgant metams D.Bička teigia pastebėjęs išskirtinį neaukštų žmonių gebėjimą siekti tikslų. "Sutinku, aukštaūgiai taip pat daug pasiekia gyvenime, bet būdamas žemokas labiau atkreipiu dėmesį į nedidelių žmonių laimėjimus. Vis dėlto sėkmingo gyvenimo su ūgiu nesiečiau - manau, viską lemia asmeninės savybės", - samprotauja "Ekrano" kapitonas.

Deimantas prisipažįsta, kad šalia aukštaūgės merginos ar moters jis jaučiasi ne itin jaukiai. "Man patinka panašaus ūgio arba kiek žemesnės", - neslepia futbolininkas.

Vaikystėje bendraamžiai neerzindavo Deimanto dėl to, kad jis nedidukas. "Turėjau savybių, kurios nugalėdavo klasės draugų norą pasišaipyti. Esu stipraus charakterio, užsispyręs. Tai man padėjo išsikovoti vietą tarp bendraamžių. Sportavau, gerai mokiausi, todėl niekas manęs neerzino", - prisipažįsta D.Bička.

Jis ir savo vaikus taip auklėja: svarbiausia - parodyti aplinkiniams, kad esi stipraus būdo. Tada niekam nekils noro tavęs pastumti, nuskriausti.

Dėl kelių centimetrų D.Bička nesiryžtų autis batų aukštesne pakulne ar "platforma". "Man patogiausia avalynė - sportinė. Pripratau nuo vaikystės ir nešioju tokią iki šiol. Tikrai nesiaučiau batų aukštesniu kulnu. Man tų poros papildomų centimetrų visai nereikia, - patikina pašnekovas ir juokdamasis priduria: - Nors oficialiai mano ūgis - 169 cm, rytais jis būna 170 centimetrų. Per naktį išsitiesiu, o vakarop centimetras "susivaikšto".

Svarbiau - šypsena

Populiarus operos solistas Rafailas Karpis nesupranta, kodėl kam nors gali rūpėti jo ūgis, tačiau sutinka pakalbėti šia tema. Ar dainininkas kreipia dėmesį į juokelius apie ūgį? "Niekaip nereaguoju, - patikina R.Karpis. - Dėl to, kad šio dalyko nesureikšminu." Jam nesvarbu ūgis, kai bendrauja su dailiosios lyties atstovėmis. R.Karpis apskritai nejaučia jokio komplekso. "Man gerai taip, kaip yra, - tvirtina 159 cm ūgio vyras. - Gyvenu ir džiaugiuosi." Paauglystėje, kai mergaitės tam tikru metu sparčiai praauga berniukus, jam taip pat neįsiminė, kad šis klausimas būtų buvęs jautrus.

R.Karpis sako, kad atsidūręs aukštų žmonių kompanijoje jaučiasi smagiai. Taip pat jaučiasi, kai aplinkiniai - žemesni. Dainininkas prisimena, jog per viešnagę Japonijoje neatkreipė dėmesio į vietos gyventojų ūgį, taigi jam neįstrigo, kad japonai būtų žemesni negu lietuviai. "Apie tai net nesusimąsčiau, - tikina pašnekovas. - Tai - stereotipas. Panašiai manoma ir apie kinus. Tačiau pažiūrėkite, kokie aukštaūgiai Kinijos krepšininkai."

Kad jis žemokas, anot R.Karpio, nėra nei trūkumas, nei pranašumas. Dainininkas teigia, jog ūgis turi reikšmės nebent scenoje atliekant vaidmenis. "Jei nori vaidinti charakteringą personažą, jį šaržuoti, mano ūgis padeda tai daryti, - aiškina R.Karpis. - Tačiau jei reikėtų vaidinti kokį herojų, didvyrį ar karvedį, būtų priešingai." Šiaip ar taip, dėl pasirodymo scenoje solistui nėra tekę autis batų aukštesne pakulne. Kasdieniame gyvenime toks apavas jam taip pat nereikalingas. "Koks skirtumas, kokio esi ūgio? - stebisi dainininkas. - Kai iš ryto per pusryčius žmogus valgo kiaušinienę, jis negalvoja apie ją kaip apie šį tą svarbaus. Taip ir aš atsikėlęs nemąstau apie savo ūgį." Todėl, operos solisto žodžiais, jis ir neturi kompleksų. Prašomas pratęsti sakinį: "Svarbu ne ūgis, o...", R.Karpis sako: "Šypsena."

Maža - buičiai, didelė - akims

Vieno mobiliojo ryšio operatoriaus Vilniaus regiono vadovas Vytautas Juozapavičius-Zenka, kuris anksčiau lietuviškos muzikos atlikėjams buvo žinomas kaip muzikos įrašų kompanijų atstovas, "gaudantis ir darantis" lietuviškas žvaigždes, juokiasi, kad savo nedidelio, 168 cm, ūgio pranašumą įvertino jau vaikystėje: "Būdamas kokių 7 metų pyplys pastebėjau - kai esi mažas, daug lengviau eiti judria gatve ir išsisukti nuo zyliojančių praeivių." Jis prisipažįsta, kad ir dabar kur kas lengviau aplenkia "judančias kliūtis", kai tuo metu aukštaūgiai prie jų užstringa. "Būdamas mažas esi daug mobilesnis, išlaviruoji tarp judančių kūnų beveik nekliudydamas jų", - šypsosi Zenka.

Apie nedideliems vyrams priskiriamą Napoleono kompleksą V.Juozapavičius-Zenka turi savo teoriją. "Tai neturi nieko bendra su tiesa. Tiesiog mažus žmones visi labiau pastebi. Jie nėra nei itin karingi, nei išskirtinai ambicingi. Tiesiog nedidelio ūgio žmogus, kad būtų pastebėtas ir įvertintas, turi įdėti daugiau pastangų nei kiti. Tai ir sukuria mitą", - dėsto kadaise lietuviškos muzikos žvaigždes "kepęs" Zenka. Jis tikina, kad visuomenėje gajus požiūris: "Žiūrėk, koks mažiukas, o kiek daug pasiekė!" Kai panašiais laimėjimais gali pasididžiuoti visiems įprasto ūgio vyras, pasak V.Juozapavičiaus, niekas nepuola stebėtis.

Jis prisipažįsta, kad gražiosios lyties atstoves su humoru skirsto į dvi kategorijas: vienos skirtos pasigrožėti, kitos - "buitiniam naudojimui". "Moteris kaip partnerė, mylimoji man labiau patinka mano ūgio arba žemesnė. Kad galėtum apkabinti ne tik per liemenį, bet ir per pečius, ir nereikėtų stiebtis. Nepatogu", - kvatoja Zenka. Ir čia pat priduria, jog yra turėjęs už save aukštesnę širdies draugę, bet didelio diskomforto tada nejautęs.

Batų, kad vizualiai atrodytų aukštesnis, Zenka sako specialiai nesirenkantis. "Turiu įvairios avalynės, taip pat ir su storesniu padu bei pakulne. Tačiau batus visada renkuosi ne pagal tai, ar jie pridės man ūgio, o pagal patogumą ir grožį. Sportbačiai yra patogūs vaikščioti, bet kartais apima nuotaika apsiauti ką nors stilinga ar gremėzdiška, su storesniu padu ir aukštesne pakulne. Iš savo ūgio problemos nedarau", - tikina V.Juozapavičius-Zenka.

Tačiau vaikystėje mama dėl to ir pas gydytoją vedė. "Kaip daugelis vaikų, norėjau būti krepšininkas. Net ant skersinių kabodavau, kad ilgesnis būčiau, - juokiasi prisiminęs pastangas paaugti. - Kai buvau kokių 12 ar 14 metų paauglys, mama net pas gydytojus nutempė patikrinti, ar tikrai normaliai vystausi. Medikai patarė palikti mane ramybėje, nes esu normalus vaikas, net vidutinio, o ne labai žemo ūgio."

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
LIETUVA
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"