Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jei pageidaujate, galite kontroliuoti ir/arba ištrinti slapukus. Išsamesnė informacija čia https://www.aboutcookies.org/ Jei ištrinsite slapukus, jums gali reikėti rankiniu būdu pakeisti kai kurias parinktis kaskart, kai lankysitės interneto svetainėje, o kai kurios paslaugos ir funkcijos gali neveikti.

Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
LIETUVA

Kuris iš jų - svajonių premjeras?

 

Jau rudenį turėsime naują Vyriausybę, jai greičiausiai vadovaus vienas iš šešių didžiųjų politinių partijų vadovų. Kiekvienas jų turi savo viziją, kaip spręsti opiausias krašto problemas ir gerinti žmonių gyvenimą, žino, kodėl būtent jis turėtų vadovauti ministrų kabinetui.  

Realiausiems kandidatams į būsimuosius premjerus "Lietuvos žinios" pateikė tris klausimus: 

1. Kaip vertinate šiandienę krašto padėtį?

2. Kaip tapęs premjeru gerinsite žmonių gyvenimą?

3. Kodėl būtent jūs turėtumėte juo tapti?

 

Andrius Kubilius - dabartinis premjeras, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas: 

1. Šiandienę krašto padėtį pirmiausia apibrėžia ekonomikos ir finansų būklė po giliausios krizės per nepriklausomos Lietuvos istoriją, sėkmingas didžiųjų energetikos projektų įgyvendinimas bei kova su korupcija ir šešėliu. Ūkis atsigauna po 15 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) kritimo, pernai ekonomikos augimas siekė beveik 6 proc., šiemet planuojamas 2,5 proc. augimas - vienas didžiausių Europos Sąjungoje (ES). Stabilizuoti finansus vis dar išlieka prioritetinis valstybės uždavinys. Šių metų biudžetas įgyvendina gyvenimo pagal kišenę principą, tuo pačiu esame gerai pasirengę bet kokioms blogoms žinioms, jei jų būtų euro zonoje, pirmiausia jos Pietuose. Didieji energetiniai projektai - dujų ūkio pertvarka ir suskystintų gamtinių dujų terminalas, Visagino atominė elektrinė (VAE) ir jungtys su Lenkija bei Švedija - šie ambicingi projektai juda į priekį pagal planą. Kova su šešėliu, pradedant kasos  aparatais mėsos turguose ir baigiant reidais Gariūnuose bei taksi bendrovėse, tampa svarbiu valstybės apsivalymo ir galių atgavimo ženklu. 

2. Vyriausybės politika siekia ir sieks, kad žmonių gyvenimas gerėtų - stabili ir auganti ekonomika bei finansai reiškia papildomas darbo vietas ir didėjančias pajamas. Didžiaisiais energetiniais projektais siekiame energetikos nepriklausomybės, tai reiškia rinkos išvadavimą iš monopolinių tiekėjų ir, svarbiausia, geresnę kainą vartotojui. Mažiau kontrabandos ir šešėlio - tai daugiau sumokėtų mokesčių ir geresnės valstybės paslaugos žmonėms: didesnės pensijos, geresnė sveikatos apsauga, didesni mokytojų ir policininkų atlyginimai.

3. Į šį klausimą atsakys rinkėjai. Tikiuosi, jie rinksis dirbusius ir sprendusius krašto problemas politikus, o ne tuos, kurie net kalbomis nesugebėjo pasiūlyti realių sprendimų.

 

Algirdas Butkevičius, Socialdemokratų partijos pirmininkas, Seimo opozicijos lyderis:

1. Šiandienę krašto padėtį vertinčiau kaip sudėtingą: žmonės gyvena vargingai, jaučia didelį nusivylimą, jaunimas neturi darbo, emigracijos mastas nemažėja. Gyvenimą iš minimalios algos ar vidutinės pensijos vargiai galima pavadinti oriu. Blogiausia, kad žmonės nebetiki ateitimi, nebeturi vilties, kad gali būti geriau. 

    Pagrindine problema įvardyčiau Vyriausybės nesugebėjimą vadovauti krašto ūkiui. Ši Vyriausybė demonstruoja cinišką nesirūpinimą žmonėmis. Naktinės mokesčių reformos pasekmes jusime dar ilgai, o verždami diržus valdantieji tikslo, deja, nepasiekė. Priešingai, žmonių pajamos krito, būtiniausių produktų kainos išaugo. Vien ką reiškia šios žiemos "dovanėlė" - drastiškai išaugusios kainos už šildymą. Nors dar visai neseniai ministras ir Vyriausybės vadovas žarstėsi pažadais, kad Energetikos ministerija tam ir sukurta, kad kainos būtų sumažintos 15 procentų.

2. Žmonėms reikia darbo ir pajamų. Tai ir bus svarbiausias mano tikslas, o priemonių planas gali būti įvairus. Labai svarbu atgaivinti Lietuvos pramonę panaudojant ES fondų lėšas, skirtas modernioms technologijoms plėtoti. Tai ne tik kurtų naujas darbo vietas, bet pakeltų mūsų krašto ekonomiką į kur kas aukštesnį lygį. Daug dėmesio skirčiau ir energetikos projektams. Pirmiausia būtina realiai pradėti gyvenamųjų namų renovaciją, ji padėtų taupyti šilumą. Antra, pamažu pereiti prie alternatyvių ir modernesnių energijos gavimo būdų, vis didesnio biokuro naudojimo šilumos ūkyje.

3. Socialdemokratų partijai šie rinkimai bus sėkmingi, nes Lietuvai reikia kairiosios politikos, o žmonėms - daugiau socialinio teisingumo. Mūsų partijos stiprybė yra tai, kad mes jau dabar turime patyrusią komandą, pasirengusią imtis atsakomybės už krašto valdymą.

 

Viktoras Uspaskichas, Darbo partijos pirmininkas, europarlamentaras:

1. Pokrizinė Lietuvos situacija nėra daug žadanti. Juk be skolintų pinigų, ES lėšų sukuriame 15 proc. mažesnį BVP nei 2008 metais. Investicijų srautas į kraštą mažėja, tai reiškia, kad ateityje naujų darbo vietų neatsiras. Valstybės našta verslui, generuojančiam ekonomiką, yra didelė ir nekonkurencinga su aplinkinėmis valstybėmis. Spekuliatyvioji BVP dalis yra tokia didelė, kad BVP perskirstymas per nacionalinį biudžetą yra pats mažiausias ES. Nėra valstybės rezervo. Socialiai remtini žmonės už skurdo ribos. Emigracija padidėjo triskart.

2. Palaikyčiau kai kurias šios vyriausybės idėjas energetikos srityje, centrinio banko politiką, pastangas kurti intelektualias darbo vietas finansų ir aukštųjų technologijų srityje.

    Tapęs premjeru pertvarkyčiau mokesčių naštą verslui, kuri turi būti panaši į Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Prancūzijos, Austrijos, bet šiek tiek geresnė. Taip pat subalansuočiau konkurencines sąlygas mažmeninėje rinkoje, paskatinčiau nacionalinių prekių vartojimą ir gamybą, pagerinčiau socialiai remtinų žmonių padėtį. Pirmais metais po rinkimų minimalus atlyginimas būtų 1500 litų ir tai galėčiau garantuoti savo kapitalu.

3. Todėl, kad politikai vieną kalba - kitą daro, o aš savimi pasitikiu.

 

Eligijus Masiulis, Liberalų Sąjūdžio pirmininkas, susisiekimo ministras:

1. Pagrindinė problema - silpnas pagrindas tolesniam ekonomikos augimui, kuris užtikrintų geresnį gyvenimą, didesnes pajamas daugeliui žmonių.

2. Biudžeto tvirtinimo istorija parodė, kad didžioji dalis politinių jėgų prioritetą skiria žmonėms, kurie gyvena iš pensijų ir socialinių pašalpų. Tokiais žmonėmis valstybė turi pasirūpinti, tačiau mažai galvojama apie perspektyvą - iš kokių pinigų ateityje mokėsime pašalpas ir pensijas, jei dirbančiųjų kasmet mažėja? Liberalų manymu, išlaikytinių skaičius turėtų mažėti, nes dalis žmonių piktnaudžiauja valstybės pagalba. Daugiausia dėmesio turi būti skiriama dirbančiam žmogui, naujoms darbo vietoms kurti, verslo sąlygoms gerinti. Vyriausybė deklaravo, kad tai yra labai svarbu, tačiau nuoseklumo trūko. Vietoj to, kad būtų sumažinti kai kurie mokesčiai ir kraštas taptų patrauklesnis investicijoms, teko kovoti, kad mokesčiai dar labiau nedidėtų. Teigiamo efekto sulauktume peržiūrėję labiausiai ekonomikos augimą stabdančius mokesčius ir liberalizavę darbo santykius.

3. Geriausią atsakymą, kas taps premjeru, žino rinkėjai. Galėčiau eiti šias pareigas, nes turiu nemažai politinės, vykdomosios valdžios patirties. Darbas Susisiekimo ministerijos kuruojamoje srityje parodė, kad daug ir gerai dirbant galima pasiekti labai gerų rezultatų, kurie praėjusiais metais daugelyje transporto sričių buvo rekordiniai. Esu pajėgus dirbti ir kitose srityse, nebijau iššūkių.

 

Rolandas Paksas, Tvarkos ir teisingumo partijos pirmininkas, europarlamentaras:

1. Biurokratijos ir korupcijos lygis tebėra itin aukštas, valstybė gyvena skolon, klesti monopolijos, o valdžios institucijos nerodo net menkiausio noro ir siekio jas pažaboti. Suvaržytas smulkusis ir vidutinis verslas, mokesčių politika nepalanki. Didžiulė emigracija, nedarbas ir socialinė atskirtis. Pagrindinės problemos yra iš valdžios nemeilės žmonėms ir savanaudiškumo. Politikoje ir visuomenėje trūksta sveiko patriotiškumo, pasididžiavimo valstybe ir siekio ją padaryti iš tiesų nepriklausoma, turtinga ir įtakinga. Valdantieji negeba arba nenori identifikuoti svarbiausių problemų, skurdinama visuomenė palikta savo išmone ir jėgomis jas spręsti. Vilkinami sprendimai dėl energetinės nepriklausomybės, specialistų lojalumas valdžiai vertinamas labiau nei kvalifikacija.

2. Keistume teisės aktus, valdymo principus, Konstituciją, kad piliečiai įgyvendintų svarbiausius demokratijos principus. Svarbiausia - reali energetinė nepriklausomybė (kad būstas nepriklausytų nuo šilumos ar elektros tiekėjo malonės, o valstybės energetika būtų maksimaliai nepriklausoma nuo kitų valstybių įtakos), tiesioginė demokratija (piliečiai spręstų svarbiausius valstybės ir savivaldos klausimus), socialinis teisingumas (kad tinkamai būtų įvertintas darbas, reali pagalba ir rūpestis pažeidžiamais socialiniais sluoksniais, nepolitizuota ir vienodai teisinga teisingumo įgyvendinimo sistema). Mes suburtume gabiausius ir darbščiausius krašto kultūros, mokslo, meno, inteligentijos žmones svarbiausiam valstybės tikslui - sąžiningai tarnystei ir Lietuvos interesų gynybai.

3. Žinau, ką ir kaip padaryti, kad situacija pasikeistų į gera. Tikiu, tad tai galima padaryti.

 

Algis Čaplikas, Liberalų ir centro sąjungos pirmininkas, Seimo vicepirmininkas

1. Pagrindinė Lietuvos problema, kurią regiu šiandien, yra nesibaigiantys skandalai ir iš to kylantis žmonių nepatikėjimas vieni kitais bei savo valstybe. Matome tik juoda arba balta ir gyvename švytuoklės principu. Nusivylę viena partija balsuojame už kitą, ir vėl viskas iš naujo. Tokia padėtis neskatina dirbti, kurti, tik veda į neviltį ir verčia iš čia išvažiuoti.

    Didžiulį pavojų valstybės stabilumui kelia ir tai, kad atsiranda vis daugiau veikėjų, kurstančių ir audrinančių visuomenę, raginančių ignoruoti valstybės institucijų sprendimus, sėjančių abejones teismų verdiktais ir prezidentės pozicija, mojuojančių savo vienintele "tiesa" tarsi vėliava. Turime būti itin budrūs ir nepasiduoti provokacijoms, nes tikrieji jų tikslai neaiškūs.

2. Neatsakė.

3. Liberalų ir centro sąjunga per daugelį metų pelnė žmonių pasitikėjimą tiek savivaldybėse, tiek vadinamoje didžiojoje politikoje. Liberalcentristai dirba merais, vicemerais, administracijų direktoriais, Seime turime 13 mandatų ir 4 atstovus Vyriausybėje. Taigi, visų pirma esame stipri komanda, sutelkta iš patyrusių politikų ir savo srities profesionalų, ir, mano nuomone, tikrai ne vienas ir ne du iš jų atitiktų ministrui pirmininkui keliamus reikalavimus bei sugebėtų vadovauti Vyriausybei.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
LIETUVA
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklama
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITReklaminiai priedai
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasPrenumerata
TrasaŽmonės#ATEITIESLYDERIAI#AUGULIETUVOJEPrivatumo politika
#LEGENDOS#SIGNATARŲDNR#ŠIMTMEČIOINOVACIJOSKarjera
Visos teisės saugomos © 2013-2018 UAB "Lietuvos žinios"