Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
LIETUVA

Kuko žūtis tebekursto aistras

 
2010 04 10 0:00
Lyginant su vaizdo įrašu, kuriame V.Labanauskas davė parodymus, už grotų jis smarkiai sublogo ir suseno.<br>Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"
Lyginant su vaizdo įrašu, kuriame V.Labanauskas davė parodymus, už grotų jis smarkiai sublogo ir suseno.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Kauno nusikalstamo pasaulio veterano Algirdo Žemaičio nužudymu kaltinamas Valdemaras Labanauskas pergudravo pats save. Jo paties pageidavimu teisme parodžius įvykio vietos vaizdo įrašą, po to demonstruotais ten pat filmuotais V.Labanausko parodymais jau sunku patikėti.

Pirmą kartą viešai pademonstruoti vėlų 2009-ųjų kovo 17-osios vakarą V.Labanausko bute Kaune, Laisvės alėjoje, teisėsaugininkų nufilmuoti vaizdai atskleidė nemažai iki šiol visuomenei nežinomų šio įvykio detalių. Žiūrint įrašą salėje tvyrojo įtempta tyla, kurią trikdė tik A.Žemaičio našlės kukčiojimas. Matytus vaizdus apibendrino kažkurio iš įvykio vietoje buvusių pareigūnų už kadro pasakyti žodžiai: "Darbo čia - iki ryto!"

Mūšio pėdsakai.

Įraše užfiksuota, kad bute, kuriame nušautas A.Žemaitis, pravarde Kukas, buvo sušaudytos ne tik koridoriaus, kur aptiktas lavonas, sienos bei grindys. Kulkų žymių aptikta ir vonios patalpoje.

Virtuvėje, kur ant stalo tebestovėjo butelis su kažkokio gėrimo likučiais, gulėjo du pistoletai. Vienas - ant stalo, kitas - ant palangės. Gretimame kambaryje ant stalo - dvi šovinių dėtuvės bei dar vienas pistoletas.

Po visą butą mėtėsi ir šovinių tūtelės. Aptikta jų ir svetainėje, tačiau daugiausia - koridoriuje. Iš viso surinkta 17.

Koridoriuje, ties virtuve, gulinčio žuvusiojo poza buvo nenatūrali - dešinė plaštaka - ant peties, kairė, kurioje suspaustas 7,65 mm kalibro pistoletas "Walther", - ant krūtinės. Nors A.Žemaitis buvo dešiniarankis.

Dar daugiau klausimų kėlė, kodėl į velionio džinsus įvertas diržas - be sagties? Panašu, kad ji buvo nupjauta.

Kaltinamojo versija

Parodymus, filmuotus įvykio vietoje, V.Labanauskas davė po 9 dienų. Pasakojimą jis pradėjo kategorišku teiginiu: "Tą vakarą mano bute įvyko susišaudymas." Neva su buvusiu bendraklasiu A.Žemaičiu vakarojant prie butelio virtuvėje, šis paprašė, kad jis parodytų turimus ginklus. V.Labanauskas juos atnešęs.

"Dar apie valandą, pasidėję šalia ginklus, gėrėme bei šnekučiavomės, kol pradėjome kivirčytis", - tęsė V.Labanauskas. Anot jo, lemiamu tapo ginčas dėl automobilio, kurį A.Žemaitis jau seniai norėjo iš jo pirkti, kainos.

"Pasakiau, kad parduosiu tik už 26 tūkst. eurų, t. y. tiek, kiek mokėjau", - pasakojo V.Labanauskas. Neva tai A.Žemaitį įsiutino, šis jį pavadino "senu p....u". V.Labanauskas neliko skolingas: "Iš jauno p....o" girdžiu!" Neva po šios jo frazės A.Žemaitis griebė vieną ant stalo gulėjusių pistoletų - mažesnį - ir jį užsitaisė. "Dabar parduosi man automobilį beveik už dyką!" - neva tokie buvo jo paskutiniai žodžiai prieš nuaidint šūviams.

Ne viską atsimena

Anot V.Labanausko, prieš išbėgdamas į koridorių jis spėjo pagriebti didesnįjį pistoletą ir šį užtaisė jau pavymui aidint šūviams. Atsišaudyti pradėjo tik užlindęs už koridoriaus kampo. Kiek kartų iššovė, nepamena, tačiau suskaičiavo, kad A.Žemaitis paleido į jo pusę 2-4 šūvius.

Pasak Afganistane tarnavusio V.Labanausko, tragedija galėjo įvykti, kai jis, prišokęs prie virtuvės tarpduryje stovėjusio A.Žemaičio, užsuko šiam ranką. Tą, kurioje vyras laikė pistoletą. Neva tada ir galėjo įvykti lemtingas šūvis. Ekspertai konstatavo, kad pataikius į kairiąją A.Žemaičio krūtinės pusę kliudyta širdis bei skrandis.

Kodėl kulkų pėdsakų aptikta ir vonioje, bet jų nėra ta kryptimi, kuria neva šaudė A.Žemaitis, V.Labanauskas atsakyti nesugebėjo. "Buvau labai išsigandęs dėl savo gyvybės - bėgau nuo mirties, todėl negaliu 100 procentų prisiminti visų įvykių", - teisinosi jis, neatmesdamas, kad dar galėjo šaudyti ir į grindis. Neva, kai aprimo, A.Žemaitis jau buvo negyvas.

Eksperto išvados

Parodymus davė ir į namus kviestos greitosios pagalbos gydytoja. Anot ekspertų, - pavėluotai. Sužeistas A.Žemaitis turėjo būti gyvas dar mažiausiai keliolika minučių. Yra pagrindo įtarti, kad apie įvykį buvo pranešta tik praėjus beveik pusvalandžiui.

Medikė teigė buvusi kviesta į V.Labanausko butą ir prieš metus. Tik tada jis savo sugėrovą sužalojo aštriu daiktu.

V.Labanausko versiją buvo linkęs paneigti ir A.Žemaičio palaikų skrodimą atlikęs teismo medicinos ekspertas Saulius Mekšraitis. Pirmiausia, anot jo, A.Žemaitis nušautas tuo pačiu ginklu, kuriuo jam sužalota šlaunis. Nors nustatyta, kad bute šaudyta iš dviejų ginklų. Viršuje gyvenanti kaimynė teigė girdėjusi dvi apie minutę trukusias šūvių serijas, kurias vieną nuo kitos skyrė ne mažiau kaip penkių minučių intervalas.

Be to, trasologai nerado ant velionio drabužių jokių artimo šūvio pėdsakų. Anot S.Mekšraičio, greičiausiai lemiamas šūvis į A.Žemaitį paleistas šiam gulint. Be to, iš pradžių turėjo būti peršauta šlaunis. Todėl po patirto skeveldrinio šlaunikaulio lūžio jis tikrai jau negalėjo stovėti, o juo labiau grumtis.

Gelbėjimo ratas?

V.Labanausko advokatas Gintaras Platūkis pasikvietė į pagalbą kitą teismo medicinos specialistą - privačia praktika besiverčiantį profesorių Antaną Garmų. Šio išvadoje teigiama, kad nebūtinai po šlaunies sužalojimo A.Žemaitis turėjo parkristi. Neva jis dar galėjo judėti ir po šūvio į krūtinę, tuo paaiškinama ir nenatūrali, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio, lavono poza.

Galėjo, anot A.Garmaus, būti ir atvirkštinė šūvių seka. Žodžiu, tikėtina ir V.Labanausko pateikta įvykio versija.

Tyrimų įrodymą sujaukęs profesorius kviečiamas į kitą teismo posėdį.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
LIETUVA
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"