Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
LIETUVA

Krepšinio aistruoliams - spąstai keliuose

 
2011 08 24 0:00
Kelyje Vilnius-Kaunas ties Grigiškėmis grandioziniai remonto darbai vyks ir krepšinio čempionato metu, todėl baiminamasi, kad dėl padidėjusio mašinų srauto gali susiformuoti transporto spūstys.<br>Petro Malūko nuotrauka
Kelyje Vilnius-Kaunas ties Grigiškėmis grandioziniai remonto darbai vyks ir krepšinio čempionato metu, todėl baiminamasi, kad dėl padidėjusio mašinų srauto gali susiformuoti transporto spūstys.
Petro Malūko nuotrauka

Jau netrukus iš vieno miesto į kitą stebėti varžybų vyksiančių krepšinio aistruolių laukia nemalonios staigmenos. Remontuojamuose kelio ruožuose jiems gali tekti ne tik sulėtinti greitį, bet ir pasikankinti spūstyse. Kelininkai čempionato metu darbų stabdyti nežada.

Mažiau nei po dviejų savaičių prasidėsiantis Europos vyrų krepšinio čempionatas taps išbandymu ne tik Lietuvos rinktinės ąžuolams. Tūkstančiai sirgalių ir svečių taip pat neišvengiamai susidurs su kliūtimis ir sunkumais pagrindiniuose krašto keliuose. Mat dalyje maršrutų, kuriais migruos krepšinio aistruoliai, tebevyksta grandioziniai remonto darbai. Nors kelininkai tvirtina, esą didesnių keblumų vairuotojai išvengs, tačiau ir jie pripažįsta, kad jeigu remontuojamame ruože įvyktų avarija, eismas būtų paralyžiuotas, susidarytų didelės transporto grūstys.

Baiminasi didelių srautų

Vilnių ir Kauną jungiančiame kelyje šiuo metu yra bent dvi vietos, kuriose ribojamas eismas. Ties Grigiškėmis nuo pavasario tebevyksta kelio remontas, tad automobiliai priversti judėti vėžlio greičiu iki pat Didžiulio ežero. Šiame ruože dabar vykdomi kelio statybų ir rekonstrukcijos antrojo etapo darbai. Tarsi to būtų negana, dar viena "rakštis", tykanti krepšinio mėgėjų - prieš keletą dienų pradėtas remontuoti Gariūnų tiltas. Čia viso čempionato metu iki pat lapkričio 19 dienos vyks tilto ir šilumos tiekimo magistralinių tinklų rekonstrukcijos darbai, tad bus draudžiamas transporto eismas Gariūnų tiltu važiuojant iš Gariūnų pusės miesto centro link.

Jau dabar šiuo maršrutu kasdien vykstantys aplinkinių gyvenviečių gyventojai skundžiasi, jog eismo sąlygos jau dabar pasibaisėtinos. Žmonės baiminasi, kad čempionato metu ši arterija apskritai užsikimš. "Dar vasara, atostogų metas ir varžybos nevyksta, bet mes jau dabar jaučiame, kad eismo sąlygos pablogėjo. Neįsivaizduojame kas bus, kai prasidės ruduo, mokslo metai, pagaliau krepšinio čempionatas. Tada iš viso iš namų ir į namus teks grūstis valandų valandas. Nejaugi tų remonto darbų nebuvo galima pradėti pasibaigus čempionatui", - LŽ skundėsi Grigiškių gyventojai.

Avarijos atveju gresia paralyžius

Pasak Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktoriaus pavaduotojo Petro Tekoriaus, baigti kelio remonto darbus iki krepšinio čempionato - nerealu. "Ties Grigiškėmis vyksta seniai numatyti darbai ir jų pagreitinti ar laikinai sustabdyti neįmanoma technologiškai. Tačiau nereiškia, kad kelias uždarytas - eismas juo vyksta. Žinoma, dėl apribojimų šiek tiek lėčiau, bet mašinos važiuoja. Nesu matęs, kad ten susidarytų transporto spūstys. Nemanau, kad situacija pasikeis ir čempionato metu, - LŽ teigė P.Tekorius. - Nebent įvyktų eismo įvykis. Tada situacija pablogėtų, tikėtina, susidarytų kamščiai", - patikslino pašnekovas.

Spąstai vairuotojų laukia ne tik kelyje Vilnius-Kaunas. Sudėtingas eismas išliks ir kelyje Ryga-Šiauliai-Tauragė-Kaliningradas, nes čia per trumpą laiką turi būti rekonstruotas 15 kilometrų ruožas. Todėl ir čempionato metu ten bus intensyviai dirbama, eismą gali tekti reguliuoti laikinais šviesoforais. Šie darbai taip pat apsunkins transporto priemonių judėjimą. Tiesa, norintieji išvengti galimų spūsčių turėtų rinktis alternatyvius maršrutus, pavyzdžiui, važiuojantieji iš Šiaulių į Kauną turėtų rinktis maršrutą Šiauliai-Šeduva-Kėdainiai-Kaunas, o keliaujantieji iš Šiaulių į Vilnių važiuoti per Panevėžį.

Organizatoriai įspėjo

"EuroBasket 2011" Transporto ir apgyvendinimo grupės vadovas Martynas Račkauskas LŽ teigia, kad apie minėtas statybas buvo žinoma jau prieš pusantrų metų. Organizatoriai dar tada esą įspėjo kelio remonto darbus derinusius valdžios atstovus, kad čempionato metu dėl to gali sutrikti eismo srautai. "Kalbėjomės apie tai, perspėjome, jie tvirtino, kad problemų nebus ir pažadėjo priimti geriausią sprendimą. Taip, matyt, ir padarė. Ne mūsų kompetencija spręsti, ar tai gerai, ar blogai, kad kelio remontas tebevyksta. Kita vertus, krepšinio aistruoliams patariame iš anksto planuoti kelionės maršrutus, be to, prieš čempionatą platinsime atnaujintus jų žemėlapius", - LŽ sakė M.Račkauskas.

Parengė atsarginį planą

Lietuvos kelių policijos viršininkas Gintaras Aliksandravičius viliasi, kad čempionato metu didesnių nesklandumų keliuose pavyks išvengti, bet neatmetė galimybės, jog tam tikrų keblumų gali būti. Jo teigimu, kol vyks varžybos, automobilių srautai neabejotinai padidės, todėl patruliams teks sukti galvas, kaip geriau juos suvaldyti. "Išbandymų, matyt, neišvengsime. Ten, kur keliai remontuojami, o taip pat prie arenų, bus sutelktos didesnės pareigūnų pajėgos. Galiu užtikrinti, kad iš vieno miesto į kitą važiuojančias komandas lydės policijos ekipažai. Jei eismas dėl avarijos ar kitų priežasčių pagrindiniuose keliuose užsikimš, mes turime numatę alternatyvius maršrutus. Čia problemų kilti neturėtų. Kitas dalykas - sirgaliai. Jie, kaip ir visi kiti vairuotojai, privilegijų keliuose čempionato metu neturės", - LŽ dėstė G.Aliksandravičius.

Gatves išlygino krepšinis

Miestų, kuriuose vyks Europos krepšinio čempionato rungtynės, valdžia jau kurį laiką suka galvą ne tik kaip sureguliuoti transporto srautus, bet ir kaip sutvarkyti gatves, kad netektų raudonuoti prieš atvykstančius svečius. Seime net buvo pasigirdę siūlymų šiems darbams skirti dosnią, net 140 mln. litų paramą, tačiau tokiai idėjai taip ir nebuvo pritarta. Todėl kiekvienas miestas duobėtas gatves suskubo tvarkyti savo jėgomis ir pagal galimybes.

Dar pavasarį skirstant Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšas, visiems šešiems čempionato varžybas rengiantiems miestams teko nuo 2,2 mln. iki 35,6 mln. litų. Mažiausia suma buvo skirta Alytui, bet čia už dar 15 mln. litų tiesiamas privažiuojamasis kelias prie tilto per Nemuną. Panevėžiui atiteko 6,3 mln. litų, Šiauliams - 6,8 mln. litų, Klaipėdai - 9,7 mln. litų, o daugiausia susižėrė du didieji Lietuvos miestai, globosiantys finalines čempionato varžybas. Kaunui skirta 17 mln., o Vilniui - net 35,6 mln. litų. Tiesa, visiems miestams skirtos lėšos turės būti išleistos ne tik pasirengti sutikti turistų antplūdį - šių pinigų turi pakakti visiems metams.

Miestų gyventojai jau pastebėjo, kad kelininkai pastarąjį mėnesį darbuojasi kur kas uoliau, nei įprastai. Atsirado ir besipiktinančių: esą paprastai gatvėms remontuoti pinigų neva nėra, o kai atvažiuoja pasaulyje žinomos krepšinio žvaigždės ir tūkstančiai turistų, lėšų staiga atsiranda. Kiti džiaugiasi, kad nors tokia proga sumažės duobių, kita vertus, daugiausia jų užtaisyta tik prie arenų bei sportininkus priimsiančių viešbučių, o pinigai be atskirų konkursų patenka į nuolatinių gatvių taisytojų rankas.

Ruošiasi sutikti svečius

Visų miestų, kuriuose vyks varžybos, atstovai tvirtina, esą gatvės ir taip nuolat tvarkomos, tačiau neslepia, kad artėjantis krepšinio aistruolių antplūdis privertė gerokai pasitempti. "Gatves rekonstruojame ne vien prieš krepšinio čempionatą, bet apsižiūrėjome ir aplink areną, ir aplink viešbučius, ir gatves, kuriomis delegacijos važiuos - kaip ir kiekvienas šeimininkas darytų", - teigė Panevėžio savivaldybės Miesto ūkio skyriaus vedėjas Antanas Karalevičius. Stambių rekonstrukcijos projektų miestas čempionato proga nesiėmė, nes jokių papildomų pinigų tam nebuvo skirta. Kaip įprastai, gatvės tvarkomos iš Kelių priežiūros ir plėtros programos bei savivaldybės lėšų, todėl prieš miestą užplūstant turistams Panevėžyje už 1,2 mln. litų suremontuoti tik keturi gatvių ruožai. Pašnekovas patvirtino, kad šiems darbams jokie atskiri projektai nebuvo rengiami, taigi ir konkursų skelbti nereikėjo. Klaipėdos savivaldybės Miesto ūkio departamento direktorius Liudvikas Dūda LŽ taip pat patikino, kad gatvės mieste taisomos visada, kai to reikia, o ne tik laukiant svarbių svečių.

Kaunas pavėlavo

Uostamiestyje prieš krepšinio čempionatą transporto infrastruktūra atnaujinta bene labiausiai, bet miestui taip pasisekė dėl papildomos paramos. Kadangi Klaipėdos arena pastatyta tik šįmet, L.Dūdos teigimu, miestas gatvėms tvarkyti gavo apie 11 mln. litų iš Vyriausybės pagal arenos statybos programą. Pašnekovas patvirtino, kad stambiems rekonstrukcijos projektams vykdyti ir naujiems ruožams tiesti buvo skelbiami atskiri konkursai, bet duobių lopymu kitose miesto gatvėse rūpinosi nuolat tuo užsiimanti įmonė. Už tai jai buvo atseikėtas dar milijonas litų.

Dar didesnius planus puoselėjantis Kaunas lygiomis gatvėmis galės džiaugtis nebent kitąmet. Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjo pavaduotojas Arūnas Sadauskas LŽ išvardijo bemaž 10 miesto gatvių, kurias rengiamasi rekonstruoti, tačiau pripažino, kad iki čempionato pradžios jas suremontuoti - beviltiška. "Sunkiai vyko konkursai, taigi darbai pasislinko į žiemą", - tvirtino jis. Pašnekovo teigimu, prieš krepšinio čempionatą buvo aplopytos tik arenos link vedančios gatvės, tačiau tai buvo įprastas planinis remontas.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
LIETUVA
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklama
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITReklaminiai priedai
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasPrenumerata
TrasaŽmonės#ATEITIESLYDERIAI#AUGULIETUVOJEKarjera
#LEGENDOS#SIGNATARŲDNR#ŠIMTMEČIOINOVACIJOS
Visos teisės saugomos © 2013-2018 UAB "Lietuvos žinios"