Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jei pageidaujate, galite kontroliuoti ir/arba ištrinti slapukus. Išsamesnė informacija čia https://www.aboutcookies.org/ Jei ištrinsite slapukus, jums gali reikėti rankiniu būdu pakeisti kai kurias parinktis kaskart, kai lankysitės interneto svetainėje, o kai kurios paslaugos ir funkcijos gali neveikti.

Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
LIETUVA

Klerkai tobulumo tebeieško ir svetur

 
2012 07 18 4:48
Valdininkų noras keliauti į užsienį tobulintis neblėsta. /Corbis/Scanpix nuotrauka  
Valdininkų noras keliauti į užsienį tobulintis neblėsta. /Corbis/Scanpix nuotrauka  

Valdžios institucijos toliau negaili pinigų darbuotojų mokymams. Kvalifikaciją valdininkai kelia ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Pagal tam išleistų lėšų dydį šių metų pirmąjį pusmetį nepralenkiama buvo Vidaus reikalų ministerija.

Ministro pirmininko tarnyba (MPT) ir ministerijos per pirmąjį 2012-ųjų pusmetį darbuotojų kvalifikacijai kelti išleido daugiau kaip 720 tūkst. litų valstybės biudžeto bei Europos Sąjungos (ES) lėšų. Seimo Audito komiteto narys Andrius Mazuronis pažymi, kad toli gražu ne visi valdininkų mokymai yra būtini.

Kursai kompetentingose institucijose

Daugiausia pinigų darbuotojų mokymams - 215,5 tūkst. litų biudžeto ir ES lėšų - išleido Vidaus reikalų ministerija (VRM). Joje organizuoti vadovavimo gebėjimų tobulinimo vadovams kursai, užsienio kalbų, viešųjų pirkimų, ES struktūrinės paramos administravimo mokymai. 

Brangiausiai - beveik 4 tūkst. litų - atsiėjo vieno VRM darbuotojo mokymai Bendrijos struktūrinės paramos administravimo srityje, jie vyko Prancūzijoje. Šioje šalyje patirties Išorės sienų fondo administravimo srityje už beveik 2,5 tūkst. litų sėmėsi dar vienas ministerijos darbuotojas. Penki VRM valdininkai Prancūzijoje tobulino prancūzų kalbos žinias. Mokymuose Nyderlanduose, Europos viešojo administravimo institute, dalyvavo šeši VRM darbuotojai.

Ūkio ministerija (ŪM) per pirmus šešis šių metų mėnesius darbuotojų mokymams atseikėjo 160,5 tūkst. litų. Biudžeto lėšomis apmokėti kompiuterinio raštingumo, kompiuterių tinklų administravimo, viešojo administravimo ir kitų specialiųjų žinių mokymai. Už ES pinigus šios ministerijos valdininkai tobulino žinias įvairiomis Bendrijos paramos administravimo temomis.

ŪM Viešųjų ryšių ir protokolo skyriaus vyriausiosios specialistės Editos Gaigalienės teigimu, mokymuose dalyvavo apie šimtą darbuotojų. Ministerijos valdininkai žinias gilino ir užsienyje. "Mokymai vyko Vokietijoje, Nyderlanduose, Prancūzijoje ir Ispanijoje. Šių valstybių miestuose savo paslaugas teikia kompetentingos mokymų institucijos, bendradarbiaujančios su didelę ES paramos administravimo patirtį turinčiais lektoriais-ekspertais. Iš valstybės biudžeto lėšų mokymai buvo organizuojami Lietuvoje, išskyrus vieną stažuotę, kuri vyko JAV, Čikagos mieste", - LŽ sakė E.Gaigalienė.

Mokėsi mąstyti kūrybiškai

Kultūros ministerija (KM) įvairiems mokymams pirmąjį šių metų pusmetį išleido apie 113 tūkst. litų. Pasak kultūros ministro atstovės spaudai Vaivos Gogelienės, 15 ministerijos tarnautojų baigė 40 akademinių valandų anglų kalbos, o du darbuotojai - prancūzų kalbos kursus. 

KM taip pat organizavo finansų kontrolės mechanizmo biudžetinėse įstaigose, analitinio ir kūrybinio mąstymo, laiko valdymo, viešųjų pirkimų organizavimo praktinių aspektų, konfliktų valdymo ir sprendimo darbo situacijose mokymus.

Aplinkos ministerijos (AM) darbuotojų mokymai mokesčių mokėtojams kainavo kiek daugiau nei 50 tūkst. litų. Valdininkai dalyvavo seminaruose apie valstybės tarnybą ir darbo santykius, teisės aktų antikorupcinį vertinimą, kalbos vartojimo praktiką ir tekstų lietuvių kalba redagavimą.

Pagal ES lėšomis apmokamą projektą vienas AM darbuotojas tobulinosi Paryžiuje vykusiame seminare apie struktūrinius fondus, trys - vidaus audito ir valdymo našumui skirtuose 12 dienų trukmės mokymuose Londone. "Briuselyje mokymuose pagal Erasmus trumpalaikių stažuočių programą dalyvavo du AM darbuotojai. Vienas darbuotojas dalyvavo mokymuose JAV pagal programą "Tarpatlantinės rinkos kūrimas tvarumui: ES ir JAV parama žaliųjų technologijų rinkai". Šių mokymų išlaidas apmokėjo organizatoriai", - aiškino AM viešųjų ryšių vyriausioji specialistė Raimonda Karnackaitė.

Samdė kvalifikuotus lektorius

Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) valstybės tarnautojams pirmąjį pusmetį buvo organizuoti anglų ir prancūzų kalbų kursai, taip pat mokymai, susiję su ministerijos strateginių tikslų įgyvendinimu, Lietuvos pasirengimu pirmininkauti ES, viešojo sektoriaus apskaitos ir finansinės atskaitomybės standartų taikymu, vadyba. Per pirmąjį pusmetį tam išleista apie 41,4 tūkst. litų. 

"Atsižvelgiant į valstybės tarnautojų ir darbuotojų kvalifikacijos poreikius, buvo perkami ir samdomi aukštos kvalifikacijos, pripažinti Lietuvoje mokymų vadovai ar mokymus organizuojančios įmonės. Brangiausi mokymai buvo užsienio kalbos kursų - apie 430 litų asmeniui (juose tobulinosi 42 ministerijos valstybės tarnautojai), vadybos mokymai, skirti padalinių vadovams, kainavo apie 520 litų (mokėsi 17 valstybės tarnautojų), mokymai vidaus auditoriams - 490 litų (mokėsi 3 valstybės tarnautojai)", - rašoma LŽ atsiųstame ŠMM Komunikacijos skyriaus atsakyme.

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) darbuotojai pirmąjį šį metų pusmetį dalyvavo viešojo sektoriaus apskaitos duomenų teikimo konsolidavimui ir konsoliduotųjų finansinių ataskaitų rinkinių sudarymo bei tikrinimo mokymuose, taip pat plėtojo žinias komandiruočių išlaidų apskaitos ir apmokestinimo, teisės aktų antikorupcinio vertinimo srityse. Šiuose kursuose dalyvavo 18 SAM darbuotojų. Mokymai atsiėjo beveik 32 tūkst. litų.

Sėmėsi žinių apie hibridinius automobilius

Susisiekimo ministerija valdininkų kvalifikacijai kelti panaudojo apie 30 tūkst. litų. Pasak ministerijos Komunikacijos skyriaus vedėjo Arūno Malinovskio, daugiausia kainavo užsienyje rengti mokymai. Vieno darbuotojo dalyvavimas kasmetiniame simpoziume ES fondų tema Vokietijoje atsiėjo apie 5,2 tūkst. litų. Mokymai struktūrinių fondų reglamentų įgyvendinimo klausimais Nyderlanduose kainavo 2,7 tūkst. litų, o kursai apie hibridinius ir elektrinius automobilius Čekijoje - 2,5 tūkst. litų. 

"Į užsienį darbuotojai vyksta tik tuo atveju, jei analogiški mokymai neorganizuojami Lietuvoje, arba kai bendri mokymai užsienyje rengiami visų ES valstybių atstovams, transporto ministerijų darbuotojams", - tikino A.Malinovskis.

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) pirmąjį pusmetį organizavo šešias stažuotes ir 38 kvalifikacijos kėlimo kursus. Juose dalyvavo 347 ministerijos darbuotojai. Tam išleista daugiau kaip 22 tūkst. litų.

Pirmąjį šių metų pusmetį kvalifikaciją kėlė ir 158 Finansų ministerijos (FM) darbuotojai. Jie dalyvavo strateginio planavimo, apskaitos ir mokesčių administravimo mokymuose, ES struktūrinės paramos gebėjimų tobulinimo renginiuose. Kai kurie mokymai vyko užsienyje: Vokietijoje, Nyderlanduose. Valdininkų žinių plėtojimas FM kainavo daugiau kaip 24 tūkst. litų.

Išsivertė su kuklia suma

Krašto apsaugos ministerijos tarnautojų mokymui ir kvalifikacijai kelti minimu laikotarpiu išleista apie 14,9 tūkst. litų. Kursuose dalyvavo 38 darbuotojai, o užsienio šalyse tobulinosi 7 valdininkai.

Teisingumo ministerija mokymams skyrė 12 tūkst. litų. Valdininkams organizuoti įvairūs mokymai: viešųjų pirkimų organizavimo, finansų, apskaitos ar ataskaitų tvarkymo, auditorių, darbuotojų saugos ir sveikatos, bendravimo su žiniasklaida, užsienio kalbų.

Energetikos ministerija finansavo darbuotojų mokymus ir kursus už 4,8 tūkst. litų. Šios institucijos Informacijos valdymo skyriaus vyriausiosios specialistės Donatos Malinauskaitės teigimu, darbuotojai kėlė kvalifikaciją dalyvaudami mokymuose įgyvendinant ministerijos parengtą ir iš ES struktūrinės paramos fondų finansuojamą kvalifikacijos kėlimo projektą.

Mažiausiai lėšų darbuotojams mokyti skyrė MPT - tik 643 litus. Organizuoti seminarai finansų tema ir kalbos redagavimo kursai.

Galėtų pataupyti

LŽ kalbintas Seimo narys A.Mazuronis sutinka, kad tam tikrais atvejais valdininkams mokymai reikalingi. Tačiau jam susidaro įspūdis, jog neretai įvairios institucijos kursus organizuoja tik tam, kad išleistų pinigus. "Valstybės tarnyba nėra ta vieta, kur reikėtų nuolat, intensyviai, be to, užsienio šalyse, savaitgaliais ir su nakvynėmis, kaimo turizmo sodybose ko nors mokytis. Dažnai įžvelgiu ne siekį tobulėti, mokytis, bet norą išleisti pinigus", - pabrėžė jis. 

Anot A.Mazuronio, kai kurių valdžios įstaigų organizuojamų mokymų temos būna, švelniai tariant, juokingos. "Esame sakę, jog nors pavadinimus geresnius sugalvotų, kad šiek tiek rimčiau atrodytų", - ironijos neslėpė Seimo Audito komiteto narys.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
LIETUVA
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklama
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITReklaminiai priedai
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasPrenumerata
TrasaŽmonės#ATEITIESLYDERIAI#AUGULIETUVOJEPrivatumo politika
#LEGENDOS#SIGNATARŲDNR#ŠIMTMEČIOINOVACIJOSKarjera
Visos teisės saugomos © 2013-2018 UAB "Lietuvos žinios"