Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
LIETUVA

Katinui garsenybė - ne autoritetas

 
2011 02 05 0:00
O.Pikul tikina, kad katinas Bondas yra visavertis jos šeimos narys.<br>Ritos Stankevičiūtės nuotrauka
O.Pikul tikina, kad katinas Bondas yra visavertis jos šeimos narys.
Ritos Stankevičiūtės nuotrauka

Kas namie lyderis - žvaigždės statusą pelniusi garsi asmenybė ar nepriklausomu ir įnoringu charakteriu garsėjantis katinas? Dažniausiai žvaigždėms tenka pasuoti prieš keturkojį augintinį.

Astrologai teigia, kad vasario 3 dieną pagal Rytų horoskopą prasidėję Katino (Kiškio) metai bus itin laimingi tiems, kurie namie laiko kačių padermės atstovą. Lietuvos garsenybės LŽ pasakojo, kaip jiems po vienu stogu sekasi sugyventi su šiais itin nepriklausomais, išdykusiais, žaviais, savo vertę žinančiais ir dėmesio sau reikalaujančiais gyvūnais. Seksualioji "Olialia pupytė" Oksana Pikul su mylimuoju Bondu kartu gyvena jau devynerius metus, baleto primarijus Nerijus Juška namų kieme glaudžia priklydusią penkių "asmenų" kačių šeimynėlę, televizijos laidų vedėja Aistė Paškevičiūtė margaspalvę katytę Vasią myli už "negražumą", o pirmagimio besilaukianti garsioji Natalija Zvonkė beplaukiui sfinksų veislės Demonui net mezgė specialius drabužėlius, kad kailio neturintis augintinis nesušaltų. Visos kalbintos garsenybės vienu balsu tvirtino, kad katinas - išskirtinio žavesio, nepriklausomo charakterio gyvūnas, kuris namie kitų autoritetų, išskyrus savo, nepripažįsta.

Ilgametis sugyventinis

"Su Bondu pradėjau gyventi prieš devynerius metus. Net nedrįstu sakyti, kad jį įsigijau ar gavau dovanų, nes katinas yra mano šeimos narys, ir negaliu jo laikyti dovana ar gautu daiktu", - rimtai porino seksualioji Oksana. Vardą augintiniui ji parinko pagal jo būdą. "Jis labai vyriškas, aktyvus, visur laksto, šmirinėja, todėl gavo tokį vardą", - juokėsi O.Pikul. Mergina save vadina užkietėjusia katinų gerbėja, nors myli ir kitus gyvūnus. "Man patinka įvairūs gyvūnai, bet katinai mano širdyje turi išskirtinę vietą. Prieš porą metų Motinos dienos proga ir mamai padovanojau katinėlį", - pasakojo seksualioji blondinė.

Abu "sugyventiniai" - Oksana ir Bondas - yra ryškios asmenybės, turinčios tvirtą ir savitą charakterį, todėl gyvendami kartu neišvengia kovos dėl lyderio pozicijos namie. "Pati esu spalvingo būdo, Bondas taip pat. Jis gali būti linksmas, draugiškas, mielas, bet neretai man parodo mano vietą namie. Gali pademonstruoti nagučius, net įkąsti. Kadangi jis yra vyras, o aš be galo jį myliu, dažnai nusileisti tenka man", - nusikvatojo katino paauklėjama šeimininkė. Per devynerius bendro gyvenimo metus Bondas Oksanai yra prikrėtęs begalę eibių, bet atlaidžioji Oksana to nemini piktuoju. "Kai buvo mažas ar paauglys - pridarydavo daugybę kiaulysčių. Kai dar buvo visai mažiukas, nemėgdavo likti vienas namie, todėl sumąstė strategiją, kaip man sutrukdyti išeiti", - juokėsi prisiminusi katino išdaigas Oksana.

Ji pasakojo, kad kai susirengdavo kur nors išeiti - susitikti su draugais, į mokslus ar parduotuvę - Bondas įsitaisydavo koridoriuje ir tykodavo. "Vos tik apsitempdavau pėdkelnes, jis šokdavo ant manęs ir nagučiais jas sudraskydavo. Katinui tai buvo žaidimas - kimba į pėdkelnes, jas sudrasko ir bėga slėptis, nes "mama" bars", - kvatojosi iš katino gudrybių Oksana. Neapsikentus tokio pėdkelnių draskymo akcijos, O.Pikul taip pat teko griebtis gudrybių - šią moters garderobo detalę ji išeidama iš namų įsimesdavo į rankinę ir apsitempdavo jau nuėjusi į svečius ar aplankyti mamos. Kiekvienas "sugyventinių" rado savo būdų, kaip pasiekti norimą tikslą.

Po gastrolių - staigmena

Praėjusią vasarą grįžęs iš gastrolių Lietuvos baleto primarijus N.Juška rado pūkuotą staigmeną. Aukšta mūrine tvora aptvertame jo namo kieme įsikūrė visa kačių šeimynėlė - mama katė ir keturi maži kačiukai. "Dabar esu tikras senbernis - gyvenu su penkiomis katėmis. Niekad negalėjau net pagalvoti, kad man taip atsitiks", - kvatojosi linksmų plaučių baleto žvaigždė. Savo katinų šeimynai jis vardų neišrinko, visus pūkuotukus vadina kiciukais. "Turiu du berniukus, dvi mergaites ir mamą katę. Du jaunieji katinėliai balti, viena katytė raina ir kita juoda", - apie augintinius pasakojo Nerijus.

Nors netikėtai namų kieme apsigyvenusi kačių šeimyna N.Juškai sukėlė nuostabą, minties juos išvyti vyrukui nekilo. "Sukaliau jiems būdą, įmečiau į vidų kailinius, kad susisuktų jaukią gūžtą. Taip ir gyvename", - juokėsi gausios kačių šeimynos "kaimynas". Nors dabar katinėliai beveik suaugę, palikti jaukaus gimtojo kiemo visai nesirengia. "Jie rimtai įsikūrė. Kartais kažkur išeina, pasivaikšto, bet visada sugrįžta namo", - pasakojo N.Juška. Rūpestingas vyras reguliariai maitina augintinius, nepalieka jų likimo valiai.

"Iš pradžių mama katė vaikus labai saugojo nuo manęs. Kai prieidavau pasigrožėti, ji nepatenkinta šnypšdavo. Tačiau po truputį priprato. Telefone įmontuota kamera turiu nufilmavęs nerealų vaizdelį: sėdžiu kieme prie pusryčių stalo, o katinėliai patyliukais sėlina link manęs. Pritykoję užšoka ant staliuko. Patraukiau rankas, o jie į mano lėkštę - šast - ir jau iš jos ėda", - juokėsi Nerijus, prisiminęs bendrus pusryčius su katinais.

Mergaitė vardu Vasia

Televizijos laidų vedėja Aistė Paškevičiūtė įsitikinusi, kad katinas yra gyvūnas, kurį gali pažinti tik kurį laiką drauge pagyvenęs. "Nors sakoma, kad jie - tingūs padarai, ištisai miegantys, tai tikrai netiesa. Kaip katę auginsi, tokią ir turėsi", - įsitikinusi netradiciškai margo kailiuko augintinės Vasios šeimininkė.

Aistė pasakojo, kad Vasia pas ją atsirado vykdant gailestingumo akciją. "Ji yra iš didelės kačiukų vados, jų buvo norima atsikratyti. Galima sakyti, kad mažylę išgelbėjau, nes jos brolių ir sesių nebėra. Liūdna istorija. Matyt, mums buvo lemta būti kartu. Katės ieškojau, bet ją išsirinkau. Nors sakoma, kad ne žmogus išsirenka katę, o katė sau šeimininką. Aš tuo tikiu", - šyptelėjo A.Paškevičiūtė.

Kai pasiėmė išgelbėtą katytę, Aistė dar nežinojo, kad ji bus tokios neįprastos margos spalvos. "Buvo maža kaip žiurkytė, nesuprasi, koks tas kailiukas. Tuo metu nieko nebuvo matyti", - prisiminė Vasios šeimininkė.

Aistė sakė, kad myli įvairius gyvūnus, bet pirmenybę teikia katinams. "Tai nuostabi, savita, labai įdomi būtybė. Man su juo tikrai įdomu", - patikino mergina. Pasak jos, kiekvienas katinas, kaip ir žmogus, turi savitą charakterį, yra labai nepriklausomas ir protingas. "Pavyzdžiui, mano Vasia yra "pasisukusi" dėl ausų krapštukų", - juokėsi A.Paškevičiūtė. Kad ir kur šeimininkė slėptų šį Vasios mylimą žaislą, ji visur įsigudrina surasti. "Įlenda į mano kosmetinę, išsitraukia juos iš dėžučių, niekur negalima paslėpti - visur suranda. Tai jos mylimiausi žaislai", - sakė mergina.

Aistė su Vasia yra labai artimos. Kai kartą žiemos metą katytę teko kuriam laikui palikti pas draugą, ši visą laiką prasėdėjo po eglute ilgėdamasi šeimininkės. "Kai katinas ko nors nori, jis būtinai padarys taip, kad būtų jo viršus", - šyptelėjo A.Paškevičiūtė.

Demono netektis

Vaikelio besilaukianti N.Zvonkė praėjusią vasarą išgyveno katino Demono netekties dramą. Karštis ir netikėtas griaustinis pribaigė mylimą retos ir egzotiškos sfinksų veislės Natalijos augintinį. "Katinui galvoje trūko kraujagyslė, ir jis mirė. Buvo labai karšta, Demonas perkaito saulutėje, o užėjus audrai visai šalia namo siaubingai garsiai trenkė griaustinis. Maniau, kad pataikė į namą, toks baisus buvo garsas. Demoną tai pribaigė, jį ištiko insultas", - su liūdesiu apie augintinio netektį pranešė Natalija.

Tačiau ji įsitikinusi, kad kai tik "nusės" vienoje vietoje ir apsispręs, kur gyventi - Vilniuje ar Klaipėdoje, - būtinai įsitaisys dar vieną sfinksų veislės katiną. "Jų labai savitas būdas, tai itin įdomūs gyvūnai - vaiko, beždžionės ir šuns mišinys. Labai protingi ir gyvybingi, kartais truputėlį kerštingi padarai", - entuziastingai beplaukių katinų pranašumus vardijo garsioji blondinė.

Anksčiau laiko į katinų rojų iškeliavusio Demono gyvenimas su Natalija buvo tikrai šaunus. Rūpestinga šeimininkė savo bekailiui augintiniui megzdavo drabužėlius, kad šis nešaltų. "Mažą megztukėlį katinui labai lengva numegzti per vieną vakarą, bet Demonas nelabai mėgo tokius vilkėti. Jam labiau patikdavo šildytis kur nors prie radiatoriaus", - prisiminė Natalija.

Labiausiai N.Zvonkei imponavo Demono būdas. "Jis buvo toks radikalus - jeigu myli, tai iki išprotėjimo, jeigu niekina - slėpkis nuo jo kuo toliau", - liūdnai šyptelėjo Natalija.

Nepakartojamas Herkulis

Neblėstančio ir laikui nepavaldaus žavesio BTV laidos "Girių horizontai" vedėja Algimanta Žukauskienė apie gyvenimą po vienu stogu su ilgamečiu pūkuotu draugu - katinu Herkuliu prisimena iki šiol. Ilgus 14 metų įspūdingų gabaritų "ryžas" keturkojis buvo tikras Algimantos namų šeimininkas. Nors Herkulis jau ne vienus metus vaikštinėja amžinuosiuose kačių medžioklės plotuose, įsitaisyti kito katino A.Žukauskienė nesiryžo. "Antro tokio nėra ir nebus. Kaip sakoma - Dievas nulipdė, o formą sudaužė, pakartoti nebegalima", - filosofiškai pasakojo Algimanta.

Herkulis moters gyvenime atsirado vaikus auginantiems tėvams būdingu būdu - vieną dieną jos dukra Monika į namus atsinešė mažą kačiuką. "Atsinešti atsinešė, o vėliau paliko man kaip palikimą, nes pati pradėjo savarankišką gyvenimą", - juokėsi A.Žukauskienė. Ji prisipažino, kad dukros palikimas neapsunkino. "Tai buvo ne katinas, o savarankiška asmenybė. Atrodo, kad ne jis pas mane gyveno, o aš pas jį", - šyptelėjo televizijos laidų vedėja.

Kadangi abu su Herkuliu buvo stipraus charakterio būtybės, namie neišvengiamai kildavo lyderystės klausimas. "Nusprendęs, kad man dar per anksti į darbą, kai eidavau pro duris, katinas šokdavo man ant kojos. Herkulis svėrė 13 kilogramų, todėl galite įsivaizduoti, kaip atrodydavo mano kojos, ką jau kalbėti apie pėdkelnes", - linksmai katino išdaigas prisiminė Algimanta. Herkulis taip pat nuspręsdavo, kada šeimininkė privalo grįžti po darbo namo. "Jeigu grįždavau vėliau, negu jam atrodydavo būtina, prie durų rasdavau balutę. Ji telkšodavo būtent toje vietoje, kur įžengusi pro duris statau koją. Ilgainiui automatiškai žengdavau dvigubai didesnį žingsnį, jeigu pasitaikydavo namo pareiti vėlokai", - kvatojosi A.Žukauskienė.

Pasak Herkulio šeimininkės, katinas buvo itin tvarkingas, švarus ir niekada tokių dalykų nedarydavo "netyčia". Gamtinius reikalus atlikdavo tualete, vandenį gerdavo iš krano, o balutė prie durų reiškė tik Herkulio ilgesį ir nepasitenkinimą, kad šeimininkė per ilgai paliko jį vieną. Tiesa, jeigu Herkuliui nepatikdavo namuose apsilankę svečiai, balutė galėdavo atsirasti ir neįtikusio katinui svečio batuose ar krepšyje.

Dabar pas Algimantą gyvena šelčių (mini kolių) veislės kalytė Vaira. "Nesiryžau įsigyti kito katino, - prisipažino ji, - su šiuo gyvūnu gyventi tas pats, kaip su teisėta antrąja puse. Reikia laiko, kol apsitrina kampai, nusigludina charakteriai. Su šuniuku gyvenimas tikrai paprastesnis."

Laimingas ženklas

* Pagal Rytų kalendorių 2011 metai yra Baltojo metalinio Katino (Kiškio) metai. Jie prasidėjo vasario 3-iąją ir tęsis iki 2012 metų sausio 23 dienos.

* Kodėl įvairiuose informacijos šaltiniuose galima rasti: Katino metai ir Triušio (Kiškio) metai? Taip yra todėl, kad pagal kinų horoskopą jie vadinami Katino, o pagal japonų kalendorių - Triušio (Kiškio) metais. Tačiau mums yra priimtinesnis kinų horoskopas ir naminis katinas negu japonų ir laukinis kiškis.

* Katino ženklas Rytų kalendoriuje laikomas visų laimingiausiu. Sakoma, jog jam lemtas ilgas gyvenimo kelias ir didelis pasisekimas tarp priešingos lyties.

* Laikantiesiems namie katiną arba triušį šiemet galima tikėtis ramesnio laikotarpio. Baltas katinas suteiks ramybės, juodas - meilės ir žaidimų. Meilės ir žaidimų suteiks ir auginamas bet kurios spalvos triušis.

* Katinai visus objektus skirsto į šias kategorijas:

1. Tie, kuriuos galima suėsti;

2. Tie, kurie gali suėsti;

3. Neėdami;

4. Kiti katinai.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
LIETUVA
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"