Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
LIETUVA

Kaimynai šventėms pasirinko Lietuvą

 
2010 11 20 0:00
Metų sandūroje įprasta svečius pakviesti stebėti fejerverkų.<br>Petro Malūko nuotrauka
Metų sandūroje įprasta svečius pakviesti stebėti fejerverkų.
Petro Malūko nuotrauka

Jei tik dabar nusprendėte Naujuosius metus sutikti Druskininkuose arba Vilniuje, turite suskubti, nes galite būti apvilti. Nebent esate laimės kūdikis arba iš anksto užsakytos vietos atsisakys kas nors iš gausybės užsienio svečių. Klientų antplūdžiu kol kas negali pasigirti tik pajūrio viešbučių ir restoranų vadovai.

Galimybe Naujuosius metus sutikti Vilniuje, Druskininkuose ir pajūrio kurortuose vis labiau domisi ne tik mūsų krašto gyventojai, bet ir užsieniečiai, sparčiai graibstantys vietas viešbučiuose ir poilsio namuose. Nors didžiausią susidomėjimą kol kas rodo aplinkinių valstybių gyventojai - rusai, baltarusiai, lenkai, tačiau per šventes tikimasi sulaukti svečių ir iš kitų šalių. Kelionių organizatoriai ir viešbučių vadovai džiaugiasi, kad šiais metais užsakymų yra kur kas daugiau nei pernai, ir raitojasi rankoves. Dabar jiems - pats darbymetis.

Tik pajūrio verslininkai neskuba džiaugtis būsimų svečių gausa ir tikina kol kas sulaukiantys vos vieno kito užsakymo. Pasak Palangos ir Neringos viešbučių savininkų, potencialūs klientai dar tik renka informaciją apie galimybę metų sandūros šventes praleisti pajūryje, o užsakymų bumo laukiama gruodį.

Panaši šventimo kultūra

Naujųjų metų sutiktuvėms dauguma Vilniaus viešbučių jau užsakyti. "Turime tris restoranus, du iš jų jau užpildyti", - LŽ vakar sakė viešbučio "Crowne Plaza" pardavimo vadovė Asta Sekmokienė. Jos teigimu, viešbutyje per šventes pageidauja apsistoti užsienio turistai, daugiausia rusai ir baltarusiai.

"Viešbučius Naujųjų metų sutikimui užsako tik užsienio svečiai", - LŽ tvirtino ir viešbučio "Artis Centrum Hotels" pardavimo skyriaus vadybininkė Agnė Marija Janušienė. Čia taip pat laukiama daugiausia svečių iš Rusijos. "Jie turi ilgas naujametes atostogas, tad gali švęsti", - svarstė pašnekovė ir džiaugėsi, kad šiais metais sulaukta kur kas daugiau užsakymų nei pernai. "Laisvų kambarių beliko visai nedaug. Po savaitės viešbutis bus užpildytas", - įsitikinusi vadybininkė.

Kelionių agentūros "Visit Lithuania" atvykstamojo turizmo vadovas Justinas Bortkevičius taip pat pastebi, kad didžiausią susidomėjimą Naujuosius sutikti Lietuvoje rodo aplinkinių valstybių gyventojai, ypač rusai, baltarusiai ir lenkai. "Jie įpratę švęsti panašiai kaip mes, todėl čia ir važiuoja", - aiškino J.Bortkevičius. Pasak jo, viešbučiuose dažniausiai apsistojama keturioms dienoms, o populiariausi - trečios ir ketvirtos klasės viešbučiai. Tai svečių porai vidutiniškai kainuoja iki 1500 litų.

Pasak kelionių organizatoriaus, daugiausia užsienio svečių sekasi pritraukti viešbučiams, parengusiems šventinę Naujųjų metų vakaro programą. "Kai kurie papildomai pasiūlo ir SPA paslaugas arba ekskursijų programas, tačiau dauguma tradiciškai rengia šventinę vakarienę ir koncertą", - LŽ tvirtino J.Bortkevičius. Tačiau net ir neorganizuojantiems specialių naujamečių renginių sostinės viešbučiams klientų per šventes netrūksta. "Mieste ir taip pakanka koncertų bei renginių, tad mes parduodame tik apgyvendinimo paslaugas", - tikino viešbučio "Novotel" atstovai.

Vilniaus turizmo informacijos centro (VTIC) direktorė Jolanta Beniulienė pasakojo, kad šiomis dienomis kreipiasi vis daugiau užsieniečių, prašančių suteikti informacijos apie šventinius renginius mieste. "Dalis turistų tiesiog nukeliauja į kelionių agentūras ir perka organizuotas paslaugas, o pavieniai, atvykstantys patys, teiraujasi mūsų paslaugų", - LŽ pasakojo J.Beniulienė.

VTIC šventiniu laikotarpiu kasdien rengia šventines ekskursijas po miestą anglų ir rusų kalbomis. "Ypač paklausios naujametės ekskursijos rusų kalba, nes pastaraisiais metais pagausėjo rusakalbių turistų", - tvirtino pašnekovė. Pasak jos, tai suprantama, nes kol kas negalime prilygti Vakarų Europai, seniai garsėjančiai tradicinėmis kalėdinėmis mugėmis.

Laisvų kambarių neliko

Didžiausiame Pietų Lietuvos kurorte Druskininkuose visos vietos viešbučiuose seniai užsakytos. Anot SPA "Vilnius SANA" rinkodaros direktorės Eglės Rukšėnaitės, pirmųjų užsakymų sulaukta dar šių metų sausio, vasario mėnesiais. "Kai kurie svečiai pernai pas mus sutiko Naujuosius metus. Jiems čia patiko, tad iš karto rezervavo vietas sau, draugams ir giminaičiams kitiems Naujiesiems metams", - aiškino E.Rukšėnaitė. Kai kurie užsieniečiai taip pamėgo SPA "Vilnius SANA", kad Naujuosius metus čia sutiks net penktą kartą. Visame 352 vietų viešbutyje metų pabaigai laisvų kambarių nebeliko jau rugsėjo pradžioje. Poilsiautojų, panorusių pabūti šiame komplekse vieną parą, - vos vienas kitas. Daugelis čia apsigyvena bent kelioms paroms, o kai kurie praleidžia ir visas Kalėdų atostogas. Paprastai poilsiautojai pasiskirsto taip: iki Naujųjų metų ir juos sutinkant dominuoja lietuviai, o vėliau maždaug porą savaičių apie 70 proc. svečių sudaro užsieniečiai, daugiausia iš Rusijos ir Baltarusijos. SPA "Vilnius SANA" rengia du Naujamečius renginius suaugusiems ir vieną vaikams.

Kitas Druskininkų vandens parko viešbutis AQUA pirmojo užsakymo sutikti Naujuosius metus sulaukė dar balandžio mėnesį, kitas užsakymų bumas plūstelėjo birželį, o spalio pradžioje laisvų vietų jau nebuvo likę. "Žmonės užsisakinėjo kambarius, net nežinodami, kokios bus kainos. Svarbiausia jiems buvo galimybė čia praleisti šventes", - LŽ sakė AQUA viešbučio administratorė Inga Lastauskienė. Pasirinkusiems šį viešbutį už dvi nakvynes dviviečiame kambaryje su dviem vakarienėmis bei pusryčiais ir galimybe mėgautis vandens parko pramogomis teks pakloti 1500 litų.

"Grand SPA Lietuvoje" kartu su "Druskininkų" viešbučiu vienu metu gali apsigyventi apie 500 svečių, tačiau laisvų vietų neliko jau rugsėjį. Beveik visus kambarius Naujiesiems sutikti rezervavo ne užsieniečiai, bet lietuviai.

Rožinis vakaras ir kitos pramogos

Iki Naujųjų likus kiek daugiau nei mėnesiui Druskininkų viešbučių šventinių renginių organizatoriams - pats darbymetis. Pasak jų, stengiamasi parengti išskirtines programas ir pavaišinti tokiais patiekalais, kad svečiai norėtų grįžti ir kitą kartą. Kiekviename viešbutyje ne tik bus patiekiama šventinė vakarienė, bet ir surengtas koncertas.

Vieninteliame kurorto panoraminiame restorane, esančiame viešbučio "Grand SPA Lietuva" aštuntajame aukšte, Naujuosius metus sutiksiantiems svečiams rengėjai šįmet padovanos "Rožinį vakarą", kuris pakvies į kelionę per skirtingus muzikos laikotarpius. Šventinėje programoje skambės Edith Piaf dainos, atliekamos dainininkės Rasos Rapalytės, o metų sandūroje svečiai bus pakviesti į terasą stebėti fejerverkų.

"Grand SPA Lietuva" viešbučio "Nemuno" salėje Naujųjų metų puota bus keliama lietuviškai. Svečiai bus vaišinami tradiciniais gardžiais patiekalais ir supažindinami su senosiomis lietuviškomis Naujųjų metų šventimo tradicijomis. Mažieji svečiai bus pakviesti į "Darželį", kuriame bendraus su žaismingomis auklėmis ir mėgausis specialiai jiems sukurtu meniu.

AQUA viešbutyje, be nuotaikingo koncerto, žadam rinkti vakaro karalienę ir karalių bei elegantiškiausią porą. Šventiniame šurmulyje netruks žaidimų ir konkursų nei dideliems, nei mažiems.

SPA "Vilnius SANA" ruošia du Naujamečius renginius suaugusiems ir vieną vaikams. Iki vidurnakčio svečiai bus vaišinami gurmaniškais patiekalais, o po 2 val. nakties jiems bus patiekiama dzūkiška sriuba ir kiti Dzūkijos regionui būdingi užkandžiai.

Palangos turizmo informacijos centro vadybininkė Egidija Smilingienė LŽ patikino, kad šiame Baltijos jūros kurorte kol kas vyksta tik vadinamoji žvalgyba. "Šiuo metu klientai tik skambina, teiraujasi. O mes kol kas taip pat tik renkame informaciją iš Palangos viešbučių, kurie rengia Naujųjų metų sutikimą", - sakė E.Smilingienė.

Jai antrino ir "Palangos vėtros" viešbučio direktorė Ingrida Valaitienė. "Užsakymų bumo laukiame tik antrąjį gruodžio savaitgalį. Tiesa, bus ir tokių klientų, kurie skambins paskutinėmis dienomis, klaus, ar turime vietų", - šypsojosi I.Valaitienė. Pasak direktorės, dažniausiai domimasi tik Naujųjų metų sutikimo švente, o kalėdinės programos klausia vos vienas kitas. "Mūsų viešbutyje rengiama ir Kalėdų šventė, tačiau ji nesulaukia daugiau dėmesio. Lietuviai įpratę Kalėdas švęsti namie", - LŽ kalbėjo I.Valaitienė.

Palangiškiai, paskatinti pernykštės sėkmės, ir šį gruodį J.Basanavičiaus gatvėje įrengs laikinąją eglių alėją. Pagal aplink Baltiją įsikūrusių kraštų nacionalines Kalėdų tradicijas papuoštos žaliaskarės stovės iki pat sausio vidurio. Centrinėje kurorto promenadoje įsikūrusiuose restoranuose ir kavinėse gruodį veiks šventinės Rusijos, Lenkijos, Vokietijos, Danijos, Švedijos, Suomijos, Estijos ir Latvijos ambasados, kur bus demonstruojamas ir šių valstybių kulinarinis paveldas. Kiekvieną gruodžio savaitgalį Eglių alėjoje bus galima sutikti Kalėdų senelį, vyks Kalėdų kermošius.

Pasak Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidento Gintaro Sičiūno, Eglių alėjos atidarymo šventė rengiama gruodžio 4-ąją. "Tai bus gurmaniška aplink Baltijos jūrą įsikūrusių valstybių šventė, kurioje dalyvaus ir minėtų šalių ambasadoriai", - žadėjo verslininkas.

Jis neslėpė, kad daugelis kurorto verslininkų kainas ketina kilstelėti apie 30 procentų. "Kai kurie viešbučiai ir restoranai kainas žada priartinti prie vasaros sezono", - perspėjo G.Sičiūnas. Štai poros nakvynė "Palangos vėtros" viešbučio dviviečiame kambaryje Naujųjų metų naktį kainuos 350 litų, o šventinės programos kaina vienam asmeniui - dar 50 litų. Užtat antroji nakvynė pirmąją 2011-ųjų naktį kainuos tik 200 litų. Tad du asmenys dvi paras šiame viešbutyje gali praleisti bei Naujuosius sutikti už 650 litų.

Neringa Kalėdų dar nesapnuoja

Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro duomenimis, skambučių dėl Naujųjų metų sutikimo Neringoje dar nesulaukta, tad ir patys neringiškiai apie Naujuosius kol kas negalvoja.

Tik šią savaitę surengtas pirmasis pasitarimas savivaldybėje, kuriame kalbėta apie naujamečius renginius. "Pinigų tam skirsime nedaug, tačiau fejerverkai ir žuvienė pirmąjį Naujųjų metų rytą tikrai bus", - žadėjo Neringos savivaldybės administracijos darbuotojai.

Tačiau Nidos verslininkė Irma Baltrušaitienė LŽ sakė, kad pirmojo kliento skambučio sulaukė dar spalio mėnesį. "Tai tik išimtis. Dauguma lietuvių šventes pradeda planuoti iki jų likus dviem savaitėms", - aiškino I.Baltrušaitienė.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
LIETUVA
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"