Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
LIETUVA

Intymūs pasimatymai vedusiems vyrams

 
2011 01 15 0:00
Corbis/Scanpix nuotrauka
Corbis/Scanpix nuotrauka

Progos leistis į meilės nuotykius nelinkę praleisti ne tik ištikimybę jau prisiekę vyrai, bet ir viena koja prie altoriaus žengtelėję sužadėtiniai. LŽ tyrimo metu mestas jaukas patvirtino seną tiesą, kad moterys intymiais pasiūlymais susigundo daug rečiau.

LŽ sukūrė virtualius 19-metės Arūnės ir 24 metų Dariaus profilius. Arūnė "prisipažino" esanti kukli, tačiau naujų potyrių gyvenime trokštanti mergina. Gimusi ir augusi Trakuose, o šiais metais pradėjusi studijuoti Vilniaus universitete.

Darius - šiek tiek vyresnis ir jau baigęs mokslus. Tai išvaizdus, tvirto sudėjimo vilnietis, turintis gerai mokamą darbą ir automobilį.

Sukurti personažai įvairiose interneto svetainėse įdėtuose skelbimuose pabrėžė neieškantys materialinės naudos, tik vedusių vyrų ir ištekėjusių moterų dėmesio. Slaptiems bei intriguojantiems pasimatymams kviečiamųjų amžius - 20-35 metų. Kaip įprasta, skelbimuose akcentuotas "garantuotas konfidencialumas", o siekiant atvirą pasiūlymą sukonkretinti, skelbimo pabaigoje lyg tarp kitko mesteltas sakinys: "Tikiuosi, kad susirašinėjimas neužtruks ir greitai nuo kalbų pereisime prie darbų."

Arūnės ir Dariaus skelbimai internete atsidūrė tą patį vakarą, elektroninių laiškų laukta savaitę. Tačiau padėtis ėmė aiškėti jau pirmąją parą. Leistis į seksualinius nuotykius su Arūne lyg pametę galvas puolė stipriosios lyties atstovai, o Dariaus vilionėmis moterys nebuvo linkusios domėtis. Šis LŽ sukurtas herojus, reikia pripažinti, patyrė visišką fiasko - sulaukta vos vieno laiško, kurio autorė vėliau nepanoro leistis į "rimtesnę pažintį".

Arūnę per savaitę pasiekė net 99 vyrų laiškai. Norą susipažinti išreiškė ir penkiolikmečiai, ir jau perkopusieji keturiasdešimtmečio ribą. Nors mergina skelbime teigė laukianti laiškų su nuotraukomis, jas atsiuntė tik septyni vyrai. Kiti rašė nuotraukų iškart nesiųsią, užsiminę, kad asmeninių fotografijų neskuba dalyti.

Fantazuotojas ir realistas

Arūnės skelbimas pirmiausia patraukė 28 metų vilniečio dėmesį. Tado vardu prisistatęs vedęs vyras laiško pradžioje pabrėžė, kad yra aukštas, tamsiaplaukis, atletiško kūno sudėjimo. Vėliau Tadas prasitarė, kad nesitikėjo sulaukti Arūnės atsakymo, o pašto dėžutėje išvydęs merginos laišką labai nudžiugo. Vyras prisipažino, kad yra vedęs šešerius metus. "Auginu sūnų, tačiau tai jau kita istorija. Buvau vedęs ir anksčiau - sūnus iš pirmos santuokos", - atviravo Tadas. Arūnės pašnekovas tikino, kad lovos reikaluose jam nėra jokių tabu. Pasiteiravus, kodėl savo fantazijų nepavyksta įgyvendinti su žmona, Tadas paaiškino, kad pagrindinė jo neištikimybės priežastis - meilės guolyje dingusi įvairovė. "Būtent dėl šios priežasties internete pradėjau ieškoti išpildyti mano fantazijas pasiryžusių merginų", - tikino jis.

Kito laiško autoriui Tomui pirmiausia parūpo Arūnės išvaizda. "Koks tavo ūgis, plaukų spalva, akys?" - domėjosi vedęs vyras. Amžiaus jis neatskleidė, bet patikino, kad pasimatymai jo namuose negalėtų vykti. "Tačiau vietą susitikimams tikrai rasime, svarbu būtų abipusis noras. Blogiausiu atveju išnuomosiu kokį kambarį. Abu turime antrąsias puses (Arūnės skelbime apie tai nebuvo nė užuominos), tad mūsų susitikimai būtų reti, bet labai(!) aistringi", - Tomas buvo gerai apgalvojęs ir susitikimų scenarijų. Vėliau vyras išsidavė, kad trokšta turėti "meilužę draugę". Jis jau pirmajame laiške suskubo kviesti į pasimatymą, paprašė mobiliojo telefono numerio, o laiško pabaigoje "pridėjo" karštą bučinuką.

Nuotykių ieško ir pasiryžusieji tuoktis

Meilės nuotykių, kaip paaiškėjo, ieško ne tik kasdienybės "išvarginti" vedę vyrai, bet ir kurti santuoką pasiryžę vaikinai. Vienas tokių - 23-ejų Mindaugas, kuriam parūpo, ar vedusių meilužių ieškančiai Arūnei tiktų susižadėjęs vyras.

Netikėtas pasisiūlymas savaime padiktavo klausimą, kodėl amžiną ištikimybę besirengiantis prisiekti vyras nesikrato minčių apie meilės nuotykius su kitomis dailiosios lyties atstovėmis? "Nuotykių trūksta beveik visiems: ir jau sukūrusiems šeimas, ir susižadėjusiems. Ketverius metus turiu draugę, tačiau kartais norisi pabendrauti ir su kitomis moterimis. Nekalbu vien apie seksą. Vertinu nuoširdžius pokalbius bei protingus patarimus", - Arūnę įtikinėjo Mindaugas. Pasak jo, su sužadėtine jiedu sutaria neblogai, esą su ja taip pat kartais pavyksta paišdykauti. "Anksčiau gaudavau viską, ko panorėdavau, griežto "ne!" niekad nesulaukdavau. Tačiau pastaruoju metu tokio bendravimo man trūksta. Pasitelkus įvairius žaidimus kartais pavyksta įžiebti aistrą, bet tai pasiekti darosi vis sunkiau", - guodėsi sužadėtinis.

Panašaus turinio laiškas atkeliavo ir iš Kauno. Nuotykių ieškančiam Tomui parūpo, ar Arūnė norėtų pabendrauti su 23 metų vaikinu. "Turiu vaiką ir žmoną... Beveik... Tačiau norisi įvairovės", - nedaugžodžiavo ant viliotojos kabliuko užkibęs Tomas.

Vyriausias meilės nuotykių ieškotojas buvo 43-ejų. Pirmajame laiške vardu neprisistatęs vyras prisipažino, kad jam patinka eksperimentuoti. Siūlė papasakoti savo fantazijas, jis jas pamėgintų įgyvendinti. Vėliau prisipažino, kad santuokoje gyvena jau seniai, tačiau į "šoną" pradėjo žvalgytis prieš 2-3 metus. Kartu vyras pasiguodė, kad iki šiol jo neištikimybė žmonai apsiribodavo vien susirašinėjimais.

Skelbimus, kuriuose siūloma paįvairinti kasdienybę, skaito ne tik pilnamečiai, tad galimybės pasireikšti nepraleido ir vienas penkiolikmetis. Paišdykauti siūlęs paauglys laiške žadėjo daryti viską, "ko tik Arūnės širdis užsigeistų".

Palanki terpė nuotykiams

Psichoterapeutas Olegas Lapinas įsitikinęs, kad "neištikimybės geną" turi tiek vyrai, tiek moterys. Daugelis į tai žvelgia kaip į nuotykį. "Tačiau moterims epizodinį polinkį į nuotykius užgožia socialinis vaidmuo. Visuomenėje įsitvirtinusi nuostata, kad moteris privalo rimtai žiūrėti į dviejų žmonių santykius, įsipareigoti galimiems palikuonims. Vyras polinkio į nuotykį išstumti neprivalo", - pabrėžė O.Lapinas.

Anot psichoterapeuto, kultūrinė terpė leidžia vyrams ir moterims laikytis skirtingų moralės standartų: "Geras vyras - eržilas, o gera moteris - skaisti mergelė. Jeigu jie pradeda elgtis kitaip, vyras su ironija pavadinamas "blogu berniuku", o moteris - "kekše". O.Lapino nenustebino faktas, kad stipriosios lyties atstovai (kitaip nei moterys) buvo tokie neatsparūs Arūnės vilionėms, užvertė ją laiškais su įvairiais pasiūlymais. "Moterys, skaičiusios Dariaus skelbimą, pabijojo "nusipiginti", o vyrų, skaičiusių Arūnės kvietimą, galvose sukosi mintis: "Nepraleisk savo šanso! Būk vyras!" - neabejojo O.Lapinas.

Partnerių įtarimus tikrina sekliai

Nuotykių ieškotojai, norintys išsaugoti ir šeimą, gali būti nuvilti sužinoję, kad jų partneriai dažnai jaučia antrosios pusės pomėgį dairytis "į šalis". Privačių seklių biuro savininkas Sergejus Nebračnyj LŽ pasakojo, kad patikrinti partnerio neištikimybę dažniausiai ryžtasi moterys. Tik kas ketvirtas seklių paslaugas teikiančios bendrovės klientas būna vyras. "Mūsų klientams kyla įvairiausių klausimų, mes turime į juos atsakyti. Pavyzdžiui, vyras iš darbo turėjęs grįžti 18 val. namuose pasirodė tik 20.30 val. Žmonai neramu, kur jis buvo taip ilgai: biliardą žaidė ar bare su draugais alų gėrė? O gal į svetimą butą užsuko?" - pasakojo privačių seklių biuro savininkas. S.Nebračnyj darbuotojams kartą teko sekti įmonės vakarėlyje dalyvavusį vyrą. Privatūs sekliai stebėjo, su kuo jis bendravo, ką šokdino: visas koleges ar kurią nors vieną.

LŽ pašnekovas atkreipė dėmesį, kad dažniausiai partnerių nuojautos pasitvirtina. Tik 10 proc. jų įsitikino klydę. Net 90 proc. sutuoktinių, turėjusių įtarimų dėl antrosios pusės neištikimybės ir prašiusių seklių pagalbos, pataikė tiesiai į dešimtuką.

Patikrinti sekamąjį užtrunka nuo vieno iki trijų mėnesių. Anot S.Nebračnyj, stebimo žmogaus gyvenimas per tą laiką susidėlioja tarsi ant delno. Pašnekovas pripažįsta, kad praktikoje pasitaikė ir netradicinių atvejų. "Kartą sulaukėme užsakymo patikrinti 70 metų vyrą. Su kolegomis tuomet juokavome, nes mums tai atrodė keista. Tačiau paaiškėjo, kad brandaus amžiaus vyras iš tikrųjų apgaudinėjo savo žmoną. Ir ne vienus, o ištisus penkerius metus. Beje, jis turėjo ir nesantuokinį vaiką", - prisiminė S.Nebračnyj.

Kad seklių darbas nenueitų veltui, dar per pirmąjį susitikimą kliento pasiteiraujama, ką šis darytų, jei nuojautos dėl sutuoktinio neištikimybės pasitvirtintų. "Išgirdę kategorišką "skirčiausi" pasiūlome veiksmus derinti su advokatu, kad pinigai nebūtų išmesti į balą", - pasakojo S.Nebračnyj. Vis dėlto žmonės dažniau linkę atsisakyti advokato paslaugų, jiems pakanka surinktų įrodymų. Kaip pasielgs vėliau, tai jau esą kiekvieno jų asmeninis reikalas.

Pagrindinė skyrybų priežastis

Vis dėlto nemažai partnerio neištikimybe įsitikinusių sutuoktinių ryžtasi nutraukti bendrą gyvenimą. Skyrybų paslaugas teikiančios įmonės vadovas Saulius Vaikšnoras LŽ atskleidė, kad neištikimybę, kaip pagrindinę skyrybų priežastį, įvardija apie 70-80 proc. klientų. "Per penkerius veiklos metus parengėme 10 tūkst. porų dokumentus, iš kurių 7 tūkst. skyrėsi dėl neištikimybės", - kalbėjo S.Vaikšnoras. Tačiau jis tvirtino, kad dažniausiai būna ne viena priežastis skirtis - prie neištikimybės prisideda alkoholizmas, smurtas, kitos blogybės.

Anot pašnekovo, pats neištikimybės faktas teisiškai nepalengvina skyrybų proceso. S.Vaikšnoras tikino, kad įrodžius antrosios pusės paklydimus geriausiu atveju pavyktų prisiteisti neturtinę žalą. "Tačiau kova dažnai dėl nedidelės pinigų sumos virsta tikra drama, kurioje sutuoktiniai vienas kitam ant galvos išpila daug purvo. Juk laimės tas, kuris labiau apjuodins antrąją pusę. Vis dėlto Lietuva - ne Amerika, kur dažnai priteisiamos šešiaženklės sumos. Kiek pamenu, mūsų praktikoje didžiausia teismo priteista suma už moralinę žalą dėl neištikimybės buvo 5 tūkst. litų", - LŽ sakė S.Vaikšnoras.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
LIETUVA
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"