Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jei pageidaujate, galite kontroliuoti ir/arba ištrinti slapukus. Išsamesnė informacija čia https://www.aboutcookies.org/ Jei ištrinsite slapukus, jums gali reikėti rankiniu būdu pakeisti kai kurias parinktis kaskart, kai lankysitės interneto svetainėje, o kai kurios paslaugos ir funkcijos gali neveikti.

Paieška
LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISGYNYBAŠEIMA IR SVEIKATALŽ RENGINIAI
ŠVIETIMASŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITTRASAMULTIMEDIJA
LIETUVA

Į kulkų krušą patekę sužeistieji gina kaltinamąjį

 
2013 04 18 16:39
Teismo verdikto laisvėje laukiantį E.Mikučiauską (iš dešinės) gina vienas garsiausių Kauno advokatų R.Girdziušas. /Erlendo Bartulio nuotraukos                 
Teismo verdikto laisvėje laukiantį E.Mikučiauską (iš dešinės) gina vienas garsiausių Kauno advokatų R.Girdziušas. /Erlendo Bartulio nuotraukos                 

Vadybininko iš Prienų Ediko Mikučiausko, kaltinamo pasikėsinimu nužudyti mažiausiai tris žmones byloje, kurią ketvirtadienį atvertė Kauno apygardos teismas, imtasi ypatingo saugumo priemonių. Tačiau jos susijusios ne su kaltinamuoju, bet su nukentėjusiaisiais bei liudytojų statusą turinčiais šių draugais. 

Užrakintos net koridoriaus, vedančio į teismo salę, kurioje nagrinėjama ši byla, durys. O pačioje salėje – ne tik konvojaus pareigūnai, bet ir automatais ginkluoti, veidus po kaukėmis slepiantys jų kolegos iš Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“.

Sustiprinta apsauga skirta į teismo posėdį atvežtiems su „agurkinių“ nusikalstamu susivienijimu siejamiems nukentėjusiesiems bei liudytojams. Dalis jų prieš kelis mėnesius buvo sulaikyti per  plačiai nuskambėjusią policijos operaciją, per kurią, kaip teigiama, šis tarptautiniu mastu bujojęs nusikalstamas susivienijimas likviduotas.

Šūviai nutraukė linčo teismą

Apie tai, dėl ko minėti asmenys šiandien turi šioje byloje nukentėjusiųjų bei liudytojų statusą, teismui papasakojo buvęs jų bendražygis V.P. Minėtą 22-ejų metų liudytoją taip pat atlydėjo kaukėta apsauga. Tačiau į teisiamojo E.Mikučiausko advokato klausimą, ar tai reiškia, kad jis – saugomas valstybės, V.P. atsakyti nepanoro.

Ikiteisminio tyrimo metu jis neigė buvęs byloje minimo įvykio vietoje. „Tada melavau, nes buvau išsigandęs,“ - teigė V.P.

Atvežtas į teismą jis papasakojo, kad tą  2010-ųjų vasario 24-osios pavakarę vyko ten kartu su dar apie 30 asmenų. Jų tikslas buvo sumušti tris vyrus, iš kurių svarbiausias buvo Mockus, kaip jau rašyta, operatyvininkų siejamas su pagrindiniais „agurkinių“ konkurentais „kamuoliniais“.

Kas organizavo šį išvažiuojamąjį linčo teismą, V.P. teigė nežinantis. Gavo į jį pakvietimą per bendrus „kiemo draugus“. Tačiau neslėpė girdėjęs, kad Mockų reikia pamokyti, nes jis buvo sukonfliktavęs su Tučkumi (dešiniąja „agurkinių“ vadeivos Sauliaus Velečkos, pravarde Agurkas, ranka – Norbertu Tučkumi. - aut.past.). Lyg buvo su šiuo susistumdęs.

Šaudė dviese

Anot V.P., tame Šarkuvos gatvės kieme, kur įvyko bylon sugulę įvykiai, gyvena Mockaus draugė. Pastebėjus prie daugiabučio stovintį jos „BMW“, specialiai buvo pradurtas šio ratas. Mockus užpultas, kai atvažiavo jo keisti. Kartu su užpultuoju buvę asmenys pabėgo vos pamatę juos lipančius iš automobilių.

Tačiau pargriovus Mockų ir ėmus visiems jį spardyti, vienas iš minėtų bėglių netikėtai grįžo. V.P. teigė gerai matęs, kai išsitraukęs iš juodos „tašytės“ pistoletą, šis vyriškis pradėjo šaudyti. Anot V.P., be jokių įspėjimų ar perspėjamųjų šūvių į viršų.

Į teisėjos klausimą, ar šis asmuo yra teismo salėje, V.P. parodė į pirmoje eilėje sėdintį E.Mikučiauską, vizualiai tinkantį daugumai šios bylos liudytojų bei nukentėjusiųjų į tėvus. Anot V.P., niekas pastarojo nepuolė. Nors ginklą turėjo ir vienas iš jų – Tadas Petrošius, šiandien turintis šioje byloje nukentėjusiojo statusą.

31-erių T.Petrošiui kulka sužalojo inkstus, kepenis bei žarnyną. Anot V.P., iš pradžių pargriautą Mockų bauginęs turėtu pistoletu, vėliau T.Petrošius juo atsišaudė.

Tebesapnuoja skriaudiko veidą

Tačiau pats T.Petrošius tikino teismą, kad  V.P., kurio kliedesius ką tik girdėjo, mato pirmą kartą. Nepažįsta jis ir jokio Mockaus, niekada gyvenime neturėjo ir ginklo.

Tačiau labiausiai šokiravo T.Petrošiaus teiginys, kad jį sužeidė ne kaltinamasis, o visai kitas asmuo. Visa tai jis pareiškė po priesaikos, kad nemeluos teismui, nes už melagingus parodymus gali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn.

Tą patį – kad šaudė visai kitas, už teisiamąjį jaunesnis ir lieknesnis asmuo, tvirtino ir nukentėjusiojo statusą šioje byloje turintis 26-erių Mantas Nauronis. Pastarasis tuomet buvo sužalotas į galvą. Kulka, pasivijusi iš nugaros, kliudė smilkinį, sulaužė kaukolę ir išlėkė per akiduobę. Viena M.Nauronio akis šiandien – stiklinė.

Teisme šis nukentėjusysis tvirtino iki šiol sapnuojantis to šaulio, kuris skirtingai nuo kaltinamojo buvo tamsiaplaukis ir tikrai dar neturėjo 30-ies, veidą, nors kitų įvykio aplinkybių po turėtų operacijų jau ir nelabai pamena. Neva buvo nuo šio pistoletu ginkluoto žmogaus, kurio veido bruožus „atgamino“ ne per seniausiai, - per porą metrų. Jam išlipus iš automobilio, šaulys buvo nusitaikęs į T.Petrošių. Pastarasis po sužeidimo dar sugebėjo įsiropšti į automobilį. Ir, kaip paaiškėjo, net išvairuoti šį atbulą iš įvykio vietos.

Nukentėjusiaisiais pripažinti M.Nauronis (iš kairės) ir T.Petrošius dangstėsi nuo žiniasklaidos fotoobjektyvų labiau, negu kaltinamasis.
Nukentėjusiaisiais pripažinti M.Nauronis (iš kairės) ir T.Petrošius dangstėsi nuo žiniasklaidos fotoobjektyvų labiau, negu kaltinamasis.

Atsitiktinės aukos

Anot M.Nauronio, pamatęs, kaip po šūvio pritūpė T.Petrošius, jis puolė bėgti. Tačiau netrukus pajuto veriantį skausmą ir net nežino, kaip atsidūrė ligoninėje.

„Į kulkų krušą aš papuoliau atsitiktinai, nepriklausau ir jokiems „agurkiniams“, - tikino teismą už vagystę bei plėšimą teistas M.Nauronis, kuriam neseniai pateikti nauji kaltinimai – dėl pasikėsinimo nužudyti bei disponavimo narkotikais. Tačiau tai iš tikrųjų susiję ne su „agurkinių“ nusikalstamo susivienijimo, bet su visai kita byla.

Anot M.Nauronio, minėtame Šilainių kieme jis atsidūrė iš neturėjimo ką veikti. Neva, važiuodamas savo automobiliu, pamatė pravažiuojant pažįstamą Artūrą Arbūzą ir nusprendė šį pasekti – kad surūkytų kartu cigaretę.

Panašiai apie tai, kaip atsidūrė įvykio vietoje, pasakojo ir T.Petrošius, patvirtinęs, kad yra sulaikytas „agurkinių“ nusikalstamo susivienijimo, kuris vertėsi narkotikų kontrabanda, byloje. Anot T.Petrošiaus, jis taip pat atsekė į minėtą kiemą paskui A.Arbūzą. Tik jis pastarąjį pamatė, nuvežęs namo N.Tučkų, gyvenantį ne per toliausiai byloje minimo įvykio vietos.

Statusą patvirtino elgesys 

Paties A.Arbūzo, kuris taip pat turi šioje byloje nukentėjusiojo statusą – jis buvo sužeistas nesunkiai (kiaurai nugarą perskrodusi kulka nekliudė jokių gyvybiškai svarbių organų), - prisišaukti į teismą nepavyksta. Anot motinos, jis yra užsienyje.

Tačiau į ketvirtadienio posėdį liudyti buvo atvežti dar su „agurkiniais“ siejami asmenys – jau minėtas N.Tučkus bei A.Rimgaila, suimti jau plačiai nuskambėjusioje šio nusikalstamo susivienijimo byloje. Abiems jiems duodant parodymus, prie išėjimo iš teismo salės stovėjo automatu su šovinių pilnomis dėtuvėmis ginkluotas „Aro“ pareigūnas.

N.Tučkus, atvykęs į teismo posėdį vilkintis treningu, kurio nugaros pusėje buvo užrašas „CCCP“,    elgėsi iššaukiančiai. Pavyzdžiui, paklaustas, kokie kaltinimai jam pateikti minėtoje nusikalstamo susivienijimo byloje, atsakė: „Nepamenu – ten daug straipsnių, o aš nepasiėmiau lapo su jais.“

N.Tučkus tikino įvykio, per kurį buvo sužeistas jo draugas T.Petrošius, vietoje nebuvęs. Ir nieko apie tai nežinantis, nors ir lankė pastarąjį ligoninėje. Tačiau, neva, nelabai domėjosi, kas atsitiko, – juk sužeidė ne jį.

Teisiamojo taktika - tradicinė

42-ejų E.Mikučiauskas, kaltinamas dar ir dokumento suklastojimu, pareiškė duosiąs parodymus tik po visų liudytojų ir nukentėjusiųjų apklausos. Jį gina vienas garsiausių Kauno advokatų Ričardas Girdziušas, padėjęs išlipti sausam iš balos ne vienam Kauno „berniukui“.

Kol kas E.Mikučiausko parodymai teismui apsiribojo tuo, kad jis pripažįsta tik vieną iš pareikštų kaltinimų. Tačiau kurį – ar, kad legaliai turėtu ginklu sunkiai sužalojo du žmones, o trečiąjį – nesunkiai, ar, kad pateikė šį įvykį tyrusiai policijos pareigūnei suklastotą pažymą, kurią jam neva išdavė Kauno klinikų neurologai, nepatikslino. O šiame „dokumente“ buvo teigiama, kad minėtas 2010-ųjų vasario 24-osios įvykis sutrikdė ir jo sveikatą – jam buvo diagnozuota vidutinio sunkumo depresija bei potrauminio streso sindromas.

Vienas iš nukentėjusiųjų - M.Nauronis jau pirmojo teismo posėdžio metu paprašė toliau nagrinėti šią bylą be jo. T.Petrošius, kurį operatyvininkai taip pat linkę priskirti „agurkinių“ lyderiams, pareiškė, kad dar norėtų būti atvežtas į šios bylos posėdžius.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
LIETUVA
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklama
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITReklaminiai priedai
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasPrenumerata
TrasaŽmonės#ATEITIESLYDERIAI#AUGULIETUVOJEPrivatumo politika
#LEGENDOS#SIGNATARŲDNR#ŠIMTMEČIOINOVACIJOSKarjera
Visos teisės saugomos © 2013-2018 UAB "Lietuvos žinios"