Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
LIETUVA

Generaliniai korupcijos "stogai" (IV)

 
2010 11 22 0:00
Akivaizdu, kad naujasis generalinis prokuroras Darius Valys (viduryje) nepajėgus sugrąžinti žmonių pasitikėjimo prokuratūra. Savo pavaduotoju jis pats pasirinko Darių Raulušaitį (dešinėje), kurio tiesioginis viršininkas ir mokytojas buvo Kęstutis Gudžiūnas (kairėje). Ko gali išmokyti jaunus prokurorus Generalinės prokuratūros (GP) senas vilkas K.Gudžiūnas ir kiti GP senbuviai?
Akivaizdu, kad naujasis generalinis prokuroras Darius Valys (viduryje) nepajėgus sugrąžinti žmonių pasitikėjimo prokuratūra. Savo pavaduotoju jis pats pasirinko Darių Raulušaitį (dešinėje), kurio tiesioginis viršininkas ir mokytojas buvo Kęstutis Gudžiūnas (kairėje). Ko gali išmokyti jaunus prokurorus Generalinės prokuratūros (GP) senas vilkas K.Gudžiūnas ir kiti GP senbuviai?

Akivaizdu, kad naujasis generalinis prokuroras Darius Valys nepajėgus sugrąžinti žmonių pasitikėjimo prokuratūra. Savo pavaduotoju jis pats pasirinko Darių Raulušaitį, kurio tiesioginis viršininkas ir mokytojas buvo Kęstutis Gudžiūnas. Ko gali išmokyti jaunus prokurorus Generalinės prokuratūros (GP) senas vilkas K.Gudžiūnas ir kiti GP senbuviai?

Gėdingi 12 proc.

Lietuvos prokuratūrą šiuo metu ištikusi viena giliausių krizių per jos visą istoriją. Kaip rodo naujausias sociologinis tyrimas, kurį ką tik Notarų rūmų užsakymu atliko visuomenės nuomonės tyrimų bendrovė "Vilmorus", Lietuvos gyventojai labiausiai iš visų teisinių profesijų atstovų nepasitiki būtent krašto prokurorais. Nepasitikėjimu jie lenkia net daug kritikos sulaukiančius teismus ir teisėjus. Lietuvos prokurorais pasitiki vos 12 proc. apklaustųjų respublikos gyventojų. Palyginimui, policijos pareigūnais šiemet pasitiki jau net 40 proc. respondentų.

Vienas esminių uždavinių, kurį šį birželį darbą pradėjusiam generaliniam prokurorui D.Valiui kėlė prezidentė Dalia Grybauskaitė ir jo kandidatūrai pritaręs Seimas, ir buvo visų pirma sugrąžinti GP bei visos teisėsaugos sistemos prestižą. Lietuvos prokuratūros vadovas viešai įsipareigojo diegti šios institucijos "atvirumą visuomenei ir maksimalų prokuratūros veiklos viešumą". D.Valys pažadėjo asmeniškai kontroliuoti rezonansinių bylų tyrimą. Be to, generalinis prokuroras viešai pareiškė būsiąs nešališkas. Šis niekuo iki šiol savo karjeros metu nepasižymėjęs provincijos prokuroras, tikėtina, turėjo būti nesusaistytas klaninių ryšių, išvengęs netinkamų įtakų ir dėl to galįs pertvarkyti korupcijos apimtą Lietuvos prokuratūrą. To labiausiai bijojosi įtakingų, aukštas pareigas einančių prokurorų "senoji gvardija". Tačiau generalinis prokuroras D.Valys labai greitai pasuko senais išbandytais bėgiais, o GP senbuviai atsipirko tik lengvu, tačiau, kaip paaiškėjo, nepagrįstu išgąsčiu.

Konstitucija numato, kad ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja, valstybinį kaltinimą baudžiamosiose bylose palaiko prokuroras. Įstatymas sako, kad prokuratūra užtikrina teisėtumą ir padeda teismui vykdyti teisingumą.

Mokytojai

Kieno rankose šie teisingumo instrumentai? Kas yra generalinio prokuroro D.Valio komanda? Kieno patarimais ir pagalba jis remiasi? Kas iš tiesų vadovauja Lietuvos prokuratūrai?

Ir nors po didžiulio visuomenės pasipiktinimo dėl savo prasto darbo iš pareigų buvo priverstas pasitraukti tuometis generalinis prokuroras, o dabar Vilniuje apylinkės teisėju kol kas dirbantis Algimantas Valantinas, jo artimiausia komanda ne tik išlaikė įtaką, tačiau net ir tapo dabartinio aukščiausio šalies prokuroro patikėtiniais, nuo kurių valios D.Valys tapo besąlygiškai priklausomas: GP kanclerė Gertrūda Tumelienė, GP Tarptautinių ryšių ir teisinės pagalbos skyriaus vyriausiasis prokuroras Rolandas Tilindis, GP Valdymo skyriaus vyriausiojo prokuroro pareigas einantis Virginijus Sabutis, GP Ikiteisminio tyrimo kontrolės skyriaus vadovai Zenonas Burokas ir Kęstutis Gudžiūnas, pastarojo augintinis Darius Raulušaitis ir kiti. Kaip ne kartą skelbta, ir pats A.Valantinas nuolat "konsultuoja" D.Valį.

"Skeletai spintoje"

Ironiška, tačiau būtent šie pareigūnai, tapę D.Valio artimiausia aplinka, dabar "atstatinėja" pasitikėjimą prokuratūra ir net rengia jos pertvarkos metmenis. LŽ pasidomėjo jų veikla ir biografijomis. Visi jie turi ką slėpti, visų reputacijas slegia praeities veiklos dėmės, kurios, beje, daug prisidėjo prie dabartinio rekordinio visuomenės nepasitikėjimo prokuratūra. Visi šie aukštieji GP prokurorai ir tarnautojai turi po "skeletą spintoje", tai gali juos daryti pažeidžiamus ir nebelaisvus priimant sprendimus. LŽ atidarė tų spintų duris ir ten aptiko palankumą kontrabandos rykliams ir stambių finansinių aferų organizatoriams, mįslingą aplaidumą visuomenę sukrėtusių nužudymų tyrimuose, įtariamus korupcinius itin didelės vertės viešuosius pirkimus bei neskaidrius Europos Sąjungos milijonams panaudoti projektus ir net, neįtikėtina, karo nusikaltėlių globą. Ir visa tai pačioje generalinio prokuroro D.Valio pašonėje.

Kas yra naujieji naujojo generalinio prokuroro draugai? Ir kas pagal seną patarlę tada gali būti jis pats?

Bylų skaidytojas

Pati įtakingiausia šiuo metu GP figūra po paties D.Valio yra jo pasirinktas pavaduotojas Darius Raulušaitis. Jis ne tik kuruoja finansinių ir ekonominių nusikaltimų, korupcinių nusikaltimų tyrimą, tačiau ir vadovauja itin svarbiai šios institucijos reformą rengiančiai komisijai. Iki paskyrimo į šias atsakingas pareigas D.Raulušaitis dirbo GP Ikiteisminio tyrimo kontrolės skyriaus prokuroru, tyrė Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) grobstymo bylas. LŽ jau rašė, kad prezidentei D.Grybauskaitei ir premjerui Andriui Kubiliui nurodžius ištirti Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos (FNTT) veiklą, po atlikto vyriausybinio tyrimo paaiškėjo, kad pačioje prokuratūroje veikė korupcinė sistema, kuri driekėsi nuo FNTT į pačią GP, jos Ikiteisminio tyrimo kontrolės skyrių ir jai pavaldžias apygardų bei apylinkių prokuratūras. Ši korupcinė sistema leido nusikaltusiems asmenims išvengti realios baudžiamosios atsakomybės už stambaus masto finansines aferas. Tyrimo metu išaiškėjo ir tai, kad didžiausia prokurorų savivalė buvo PVM grobstymo bylose, o būtent su svarbiausiomis jų ir dirbo ne kas kitas, o dabar D.Valio dešinioji ranka D.Raulušaitis.

Nusikaltėliai plačiai taikė tokią PVM grobstymo schemą: organizuota grupė įsteigia fiktyvių priedangos įmonių, kurios siūlo "paslaugą" - išgryninti realiai veikiančių įmonių pinigus. Sudaromos fiktyvios darbų sutartys ir juos lydintys fiktyvūs dokumentai. Iš pradžių realiai veikianti, dirbanti įmonė perveda pinigus tokiai fiktyviai įmonei už realiai neatliktus darbus ar paslaugas, o vėliau pinigai grąžinami atgal realiai veikiančiai ir dirbančiai įmonei, sau pasilikus dažniausiai 10-12 proc. nuo gautos sumos. Dirbanti įmonė įtraukia fiktyvius dokumentus į savo buhalterinę apskaitą, tariamai "turėtoms išlaidoms" mažinamas pelno mokestis ir atskaitomas PVM, o valstybei padaroma didžiulė žala. Be to, verslininkai taip išsigrynina nemažas pinigų sumas, kurias vėliau naudoja įvairiems neteisėtiems veiksmams, tarp jų valstybės tarnautojams papirkinėti.

Baudžiamojo kodekso (BK) 183 straipsnio 2 dalis griežtai sako, kad "tas, kas pasisavino jam patikėtą ar jo žinioje buvusį didelės vertės svetimą turtą ar turtinę teisę, baudžiamas laisvės atėmimu iki dešimties metų". Esant organizuotai grupei, o tada ir stambiam mastui, negalima susitaikyti su valstybe, atlyginti žalos ir atsipirkti tik alternatyvia laisvės atėmimui bausme, pavyzdžiui, bauda.

Bet prokurorai, ypač D.Raulušaitis, pradėjo bylas skaidyti į epizodus ir dėl to nebelikdavo stambaus masto, o tai reiškia, kad teisme nebegrėsdavo ir laisvės atėmimas, - kaltieji galėdavo susitaikyti su valstybe ir atsipirkti tik baudomis. Dažnas jų ir toliau grobstydavo PVM. Tokios savivalės dėl įvairių motyvų, žinoma, nepastebėdavo ir finansinių bylų kuratorius GP bei D.Raulušaičio tiesioginis vadovas K.Gudžiūnas. "Skaidymo" privilegija dažniausiai būdavo pritaikoma tik stambiesiems, pinigų stygiumi nesiskundžiantiems verslininkams.

Būtent pagal tokią schemą realios atsakomybės išvengė ir su organizuota finansinių aferistų grupe dar 2004 metais FNTT įkliuvęs, o dabar jau korupcija įtariamas Alytaus meras, statybų bendrovės "Kortas" savininkas ir vadovas Česlovas Daugėla.

Jo bylą tyrė būtent prokuroras D.Raulušaitis. Č.Daugėla 2008 metais dėl šio prokuroro veiksmų buvo nubaustas tik simboline 1300 litų bauda. Jo įmonė, kaip juridinis asmuo, taip pat išvengė baudžiamosios atsakomybės. Priešingu atveju ji nebegalėtų dalyvauti valstybės rengiamuose viešuosiuose konkursuose.

Viešieji G.Tumelienės pirkimai

Maža to, LŽ pradėjus domėtis viešaisiais pirkimais Lietuvos prokuratūroje, už kuriuos atsakinga GP kanclerė G.Tumelienė, išaiškėjo dar vienas neįtikėtinas ir skandalingas faktas. LŽ išreikalautame statybos bendrovių, kurios atliko statybos, rekonstrukcijos ir remonto darbus 2008-2010 metais GP, apygardų ir apylinkių prokuratūrose, sąraše UAB "Kortas" puikuojasi antruoju numeriu.

Pasirodo, kad po to, kai dėl K.Gudžiūno skyriaus prokuroro D.Raulušaičio abejotinų procesinių veiksmų "Kortas", kaip juridinis asmuo, išvengė baudžiamosios atsakomybės, o jo savininko byla buvo atskirta nuo visos organizuotos nusikalstamos grupės tyrimo, ši bendrovė tapo net tos pačios GP skelbiamų viešųjų konkursų dalyviu ir laimėtoju, o prokuratūra vienu jos stambesnių klientų, teikiančių pelningus užsakymus. Neseniai LŽ rašė, kad dar būdama Teisingumo ministerijos Finansų ir ekonomikos departamento direktore, dabartinė GP kanclerė G.Tumelienė buvo Č.Daugėlos "Korto" geroji fėja. "Kortas" nuolat ir lengvai laimėdavo Teisingumo ministerijos rengiamus teismų ar ministerijai pavaldžių įstaigų pastatų statybos ar remonto viešuosius konkursus.

LŽ disponuojamame sąraše yra ir kitų statybos bendrovių, kurios pradžioje to paties prokuroro D.Raulušaičio "skaidymo į epizodus" principu išvengė realios atsakomybės, o tada iškart laimėdavo GP kanclerės organizuojamus prokuratūros viešuosius pirkimus. G.Tumelienė, kuriai šią savaitę sukanka 64 metai, suėjus pensijos amžiui gauna valstybinio socialinio draudimo senatvės pensiją. D.Valys rašte LŽ pabrėžė priekaištų kanclerei dėl jos darbo neturintis ir atkreipė dėmesį, kad sukakus 65 metams valstybės tarnautojui dar gali būti pratęsta tarnyba jį į pareigas priėmusio asmens įsakymu.

Slepia pėdsakus

Suprantama, kad D.Raulušaitis, K.Gudžiūnas ir kiti nėra linkę laukti, kad būtų audituojami jų vadovauti ar kontroliuoti ikiteisminiai tyrimai ar jų globojamų prokurorų dabar vedamos bylos. Nuo šiol prokurorų darbas bus liberaliau vertinamas. Spalio 12 dieną generalinis prokuroras D.Valys pasirašė įsakymą, kuriuo panaikino išteisintų asmenų apskaitos nuostatus. Nuo šiol prokurorams, išteisinus teisme įtariamuosius, nereikės "rašyti pasiaiškinimų arba gauti tarnybinę nuobaudą už netinkamą pareigų atlikimą".

Maža to, generalinis prokuroras neseniai susitikime su teisėjais Molėtų mokymo centre pareiškė, kad "teismai per mažai išteisina asmenų. Atitinkame nedemokratiškas valstybes", tai yra nuo šiol prokuratūra vadovausis principu - kuo daugiau išteisintų jos į teismą perduotų kaltinamųjų, tuo daugiau demokratinės valstybės požymių, o išteisinimo atvejai nebus analizuojami, vertinant prokurorų veiklą. Šį generalinio prokuroro įsakymą vizavo ir jo pavaduotojas D.Raulušaitis.

Kol generalinio prokuroro pavaduotojo pareigas eina D.Raulušaitis, finansines bylas "marinę" prokurorai ir jų vadovas K.Gudžiūnas gali būti ramūs bei jaustis saugūs.

Nemokami prokurorų pietūs

Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus kolegija šiuo metu apeliacine tvarka nagrinėja baudžiamąją bylą dėl buvusio Klaipėdos miesto apylinkės vyriausiojo prokuroro Stanislovo Stulpino ir kitų asmenų. Panevėžio apygardos teismas S.Stulpiną yra nuteisęs tarp kitų panašių epizodų ir už tai, kad jis būdamas Klaipėdos miesto apylinkės vyriausiuoju prokuroru, siekdamas asmeninės turtinės naudos, tai yra norėdamas išvengti mokėjimo už paties užsakytas ir UAB "Kukudra" suteiktas svečių maitinimo paslaugas, kuriomis naudojosi jis pats ir kolegos prokurorai bei kiti teisėsaugos institucijų vadovai, piktnaudžiaudamas tarnybine padėtimi, asmeninių susitikimų ir telefoninių pokalbių metu, akcentuodamas ir pabrėždamas savo einamas prokuroro pareigas, įkalbėjo UAB "Konsolė" generalinį direktorių K.Skutulą iš jo vadovaujamos bendrovės lėšų apmokėti beveik 2000 litų sąskaitą, taip iššvaisčius K.Skutului patikėtą svetimą, tai yra bendrovės, turtą. Pats S.Stulpinas kaltinamas dar ir pažeminęs prokuroro vardą bei diskreditavęs prokuratūrą kaip instituciją ir teisinės sistemos dalį.

S.Stulpinas savo kaltę neigia ir apeliacine tvarka nagrinėjant bylą pateikė parodymus, kad iš tiesų vaišių aplinkybės buvo visai kitos, nei jį kaltina GP. Buvusio Klaipėdos miesto prokuratūros vadovo teigimu, jam darbo metu paskambinęs aukštas GP prokuroras, kuris pasakęs, kad su kitais kolegomis iš Vilniaus vaišinasi Kretingalėje esančiame "Kukudros" restorane, ir pakvietęs S.Stulpiną prisijungti. Pastarasis atskubėjęs pas linksmą kompaniją, norėjęs būti svetingas, apmokėti už įtakingų svečių iš Vilniaus vaišes, tačiau neturėjęs reikiamos sumos, o kavinėje buvęs jo senas bičiulis verslininkas K.Skutulas, kurio ir paprašė tai padaryti. Praėjus laikui S.Stulpinas praras įtaką prokuratūros sistemoje ir siekiant jam iškelti baudžiamąją bylą bus pasitelktas ir šis gero pasisėdėjimo restorane epizodas.

Tačiau LŽ šie prokurorų nemokami pietūs, pavirtę prokuratūros "buitiniu konfliktu", sudomino dėl to, kad š. m. spalio 27 dieną teisėjų kolegijos, nagrinėjančios šią bylą, pirmininkas paklausė S.Stulpino, kas yra tas įtakingas GP prokuroras jam paskambinęs darbo metu ir pakvietęs į restoraną. S.Stulpinas pirmąkart viso proceso metu atskleidė jo pavardę - GP Ikiteisminio tyrimo kontrolės skyriaus vyriausiojo prokuroro pavaduotojas K.Gudžiūnas. Jei nuteistasis nagrinėjant bylą apeliacine tvarka paliudija apie kitų asmenų dalyvavimą galimose nusikalstamose veikose kartu su juo, privalo būti pradėtas ikiteisminis tyrimas toms aplinkybėms nustatyti.

Tačiau tiek teismas, tiek prokuratūra šį K.Gudžiūną įklampinantį liudijimą ignoravo. Situacija tampa komplikuota: arba S.Stulpinas yra nepagrįstai prokuratūros kaltinamas, arba kartu su juo turi būti teisiamas ir GP "įtakingas prokuroras" K.Gudžiūnas.

LŽ išsiuntė paklausimą generaliniam prokurorui. Atsakyme teigiama, jog "S.Stulpino pareiškimas, kad jis teisiamas už tas veikas, kurias kartu su juo atliko ir prokuroras K.Gudžiūnas, neatitinka tikrovės, kadangi tiek ikiteisminio tyrimo, tiek bylos nagrinėjimo pirmos instancijos teisme (Panevėžio apygardos teisme - aut.) metu nustatyta, jog K.Gudžiūnas minimu laikotarpiu minėtose vaišėse nedalyvavo. Todėl naujas ikiteisminis tyrimas dėl nurodytų aplinkybių pradėtas nebus".

Tačiau šis Generalinės prokuratūros atsakymas pats vargiai atitinka tikrovę, nes nei ikiteisminio tyrimo metu, nei bylą nagrinėjant Panevėžio apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriuje K.Gudžiūno pavardė niekur nebuvo minėta ir jo dalyvavimas netirtas. Tai patvirtina ir S.Stulpinas.

Generalinio prokuroro laisvalaikis

LŽ norėjo patikrinti informaciją, ar kaip tik panašiu metu, kai buvo pateikti šie S.Stulpino sensacingi liudijimai teisme, minimas K.Gudžiūnas, generalinis prokuroras D.Valys ir jo pavaduotojas D.Raulušaitis kartu su savo žmonomis, arba be jų, leido kartu laisvalaikį skraidydami privačiu lėktuvu Lietuvos padangėmis. Pasidomėjome, ar šis orlaivis priklauso Vaičeliūnų aeroklubui, kurį finansiškai remia K.Gudžiūnas, ir kas apmokėjo už GP vadovų pasiskraidymą, jei toks buvo. Nors D.Valys, pradėdamas eiti atsakingas pareigas, žadėjo atvirumą visuomenei ir institucijos skaidrumą, sulaukėme nuviliančio atsakymo.

"Generalinė prokuratūra nekomentuoja generalinio prokuroro, generalinio prokuroro pavaduotojų ir bet kurio kito prokuroro laisvalaikio, kadangi tai yra jų asmeniniai, privatūs reikalai", - rašoma D.Valio patarėjos Vilmos Budėnienės atsakyme LŽ.

Ir ne tik jie nekomentuoja. Kiti žinomi žmonės taip pat nepasakoja apie savo leidžiamą laiką kartu su generaliniu prokuroru. Komercinės televizijos TV3 laidos "Paskutinė instancija" žurnalistė Rasa Kalinauskaitė taip pat bandė domėtis D.Valio laisvalaikiu - skandalinai pagarsėjusiu š. m. rugsėjo 21 dieną generalinio prokuroro ir jo patarėjos Vilmos Budėnienės susitikimu nuošalioje Vilniaus senamiesčio kavinėje "Šauni vietelė".

TV3 žurnalistė: Kas jus pakvietė į susitikimą su D.Valiu?

R.Miliūtė: Kodėl aš Jums turėčiau aiškinti?!.

TV3 žurnalistė: Tiesiog neįprasta, kad generalinis prokuroras rengtų kavinėse tokius susitikimus...

R.Miliūtė: Kodėl apie prokuroro susitikimo organizavimą klausiate manęs? Aš nedirbu prokuratūroj!

TV3 žurnalistė: Ar Jūs nežinote, kas Jus pakvietė?

R.Miliūtė: Žinau, kas mane pakvietė. Būtų keista, jei nežinočiau. Bet Jūs nesate tas žmogus, su kuriuo aš norėčiau aptarinėti, ką aš veikiu laisvalaikiu.

TV3 žurnalistų klausimai dar labiau nei Lietuvos televizijos laidų vedėją Rita Miliūtę suerzino jos bendražygį buvusį Konstitucinio Teismo pirmininką Egidijų Kūrį.

TV3 žurnalistė: Apie "Šaunią vietelę" norėjom pakalbinti...

E.Kūris: (itin suirzusiai) ...Apie ką?!..

TV3 žurnalistė: ...Susitikimą...

E.Kūris: ...Aš su Jumis išvis nekalbu... Jūs melą paskleidėt!..

TV3 žurnalistė: ...Kokį? Kokį konkrečiai?..

E.Kūris: ...Aš vieną minutę, nepertraukinėkit, gerai!.. Paskleidėt melą, tai dabar ir kapstykitės!

TV3 žurnalistė: Jūs bendraujat tik su tam tikrų pažiūrų žurnalistais? Profesoriau, kodėl susitikimas su generaliniu prokuroru Dariumi Valiu buvo slaptas?

E.Kūris: Viso gero. Jūs man darbą dirbti trukdysite? (Ir užtrenkia auditorijos duris.)

Šie primygtini klausimai yra apie rugsėjo 21 dieną generalinio prokuroro D.Valio ir jo patarėjos V.Budėnienės Vilniaus kavinėje "Šauni vietelė" pavakarę vykusį neformalų susitikimą su LTV žurnalisto Virgio Savukyno koordinuojama žurnalistų ir kitų viešų asmenų grupe. Susitikime dalyvavo ir susikompromitavusių prokurorų vieši gynėjai, tokie kaip buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas E.Kūris, LTV žurnalistė R.Miliūtė, politikos apžvalgininkas A.Vinokuras ir kiti. Generalinio prokuroro patarėja V.Budėnienė, patvirtinusi LŽ rugsėjo 21 dienos susitikimo faktą, jį komentavo lakoniškai: "Vyko neformalus susitikimas žurnalistų ir žiniasklaidos iniciatyva. Kalbėta bendromis prokuratūros sistemos temomis." O iš tikrųjų? Ir kodėl generalinis prokuroras taip atkakliai vengia viešumo ir atsakymų į klausimus apie savo bei savo komandos veiklą, o susitikimus rengia tik su tam tikra, prokuratūrai nekritiška žiniasklaidos ir viešų komentatorių grupe ir paslapčiomis nuošaliose Vilniaus kavinėse? Tai nepavyko išsiaiškinti ne tik LŽ.

TV3 žurnalistė: Rengiame laidą apie sistemines prokuratūros problemas ir norėtume susitikti su generaliniu prokuroru kokioje nors kavinėje neformalioje aplinkoje.

V.Budėnienė: Na, kavinėj generaliniam tai tikrai netinka. Jei ir organizuosim, tai tik oficialioj aplinkoj.

TV3 žurnalistė: O kodėl kavinėje netinka?

V.Budėnienė: Argi tinka generaliniam prokurorui kavinėje duoti interviu?

TV3 žurnalistė: Galėtų būti tiesiog neformalus pašnekesys.

V.Budėnienė: Tai neformalus gali būti ir šalia (darbinio) stalo ar šalia stovint kažkur ir oficialesnėje aplinkoje. Kavinėje tai tikrai netinka.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
LIETUVA
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"