Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
LIETUVA

Generalinės rūstybės kekės

 
2011 04 18 0:00
Eltos ir LŽ archyvo nuotraukos
Eltos ir LŽ archyvo nuotraukos

Virš 'Lietuvos žinių' susitvenkė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) ir Generalinės prokuratūros (GP) rūstybės debesys. Redakcijoje tvyro apgulties atmosfera, stilistės ir maketuotojai pusbalsiu aptarinėja džiūvėsių džiovinimo metodus, o straipsnius prie stalų tyliai skrebenantys žurnalistai krūpčioja, vis pasiklausydami, ar už durų nežvanga antrankiai.

"Lietuvos žinių" autoriui Mindaugui Veličkai, kuris paviešino faktus, liudijančius apie galimą buvusio KGB karininko ir advokato, o dabar GP prokuroro Vytenio Kasparavičiaus bei neįvardyto aukšto rango STT pareigūno bendradarbiavimą su kontrabandininko Viliaus Karaliaus grupuote ir drįso pateikti viešus klausimus apie šį Baudžiamuoju kodeksu kvepiantį reiškinį, rengiama egzekucija. Tuo metu kontrabandininkų "stogai" teisėsaugoje gali jaustis ramūs - tirti savo kolegų veiklos GP ir STT nemato reikalo.

Klausimai, verti kalėjimo

Rūstybė LŽ užgriuvo dėl M.Veličkos straipsnio "Sistema "KGB-kontrabanda-GP" atakuoja". Rašinyje buvo paskelbti fragmentai iš kontrabandininkų vadeivos V.Karaliaus ir jo bendrų pokalbių telefonu, kuriuos Valstybės saugumo departamento pareigūnai slapta teisėtai įrašė, tirdami garsiąją kontrabandos bylą. Du šios kriminalinės dramos personažai turėjo ypač sudominti GP ir STT vadovybę, nes dirba šiose institucijose.

Pirmasis - GP Civilinių bylų skyriaus prokuroras Vytenis Kasparavičius. 2002-aisiais, dar būdamas advokatu, jis kartu su garsiuoju savo kolega iš KGB laikų, taip pat kadriniu, kaip ir jis pats, sovietų saugumo karininku Juzefu Kozubovskiu padėjo V.Karaliui mulkinti jį medžiojusius pareigūnus ir net teikė vairuotojo paslaugas, kad kontrabandininkų bosas galėtų nepastebėtas išvažiuoti iš pareigūnų sekamų namų. Nors ir vaidino pikantišką vaidmenį šiame įtempto veiksmo siužete, V.Kasparavičius padarė svaiginamą prokuroro karjerą. Straipsnyje M.Velička klausė GP vadovybės - kaip įmanomi tokie stebuklai, kai kontrabandininko patikėtinis ir kagėbistas sklandžiai persikūnija į nepriklausomos Lietuvos teisėsaugos pareigūną?

Antrasis - į STT infiltruotas kontrabandininkų agentas, teikęs nusikaltėliams slaptą operatyvinę informaciją apie jų telefonų pasiklausymą. Sprendžiant iš to, kad V.Karalius šį personažą vadino "STT pavaduotoju", jis turėjo užimti labai aukštą padėtį STT hierarchijoje. M.Velička klausė, kas yra ši paslaptinga STT žiurkė ir kodėl ji nebuvo demaskuota ir nuteista už bendrininkavimą su nusikaltėliais? Šie klausimai buvo adresuoti ilgamečiam STT direktoriaus pavaduotojui Vidmantui Bruzgiui, kuris vienintelis tais 2002-aisiais, kai VSD darė telefono pokalbio įrašą, iš dabartinių STT vadovų jau ėjo dabartines pareigas. Dar M.Velička atkreipė dėmesį, kad V.Bruzgys vienintelis iš STT vadovybės tarnauja nuo pat šios tarnybos įkūrimo, taigi ją geriausiai pažįsta.

Kaip ir buvo galima laukti, teisėsauga į M.Veličkos straipsnį sureagavo. Tačiau Baudžiamasis kodeksas yra matuojamas ne tos kriminalinės dramos veikėjams, o juos aprašiusiam "Lietuvos žinių" žurnalistui. Už klausimus, nemalonius teisėsaugos grietinėlei, jam gresia dveji metai kalėjimo.

Tapatybės krizė

Į prokuratūrą kreipėsi STT direktoriaus pavaduotojas V.Bruzgys, prieš tai STT tinklalapyje paskelbęs, kad yra "apkaltintas sunkaus nusikaltimo padarymu" - esą publikacijoje paskelbta, kad jis bendradarbiavo su kontrabandininkais ir viešino jiems įslaptintą informaciją.

Netrukus GP Ikiteisminio tyrimo kontrolės skyriaus prokuroras Rimvydas Valentukevičius nurodė redakcijai "per kiek įmanoma trumpesnį terminą pateikti GP duomenis, patvirtinančius minėto straipsnio autoriaus M.Veličkos darbo santykius su Jūsų vadovaujama bendrove ir/ar dienraščiu "Lietuvos žinios" (darbo sutarties, autorinės ar kitos sutarties, kurios pagrindu minėtas asmuo (žurnalistas) rengia publikacijas šiam dienraščiui, ir kurių pagrindu jos jame yra publikuojamos, patvirtintas kopijas)."

Kaip paaiškėjo, žurnalisto asmens duomenų reikalaujanti GP rengiasi tirti dvi paskutines M.Veličkos rašinio pastraipas, kuriose "panaudojant atitinkamas literatūrines formas bei simbolinius straipsnio autoriaus pasakymus" galbūt šmeižiamas ir įžeidinėjamas V.Bruzgys.

Tačiau įsižeisti dėl fragmento, kurį apskundė vienas STT vadovų, galėtų nebent graužikai, nes žurnalisto teiginiai, keliantys abejonių, yra priskirtini ne teisėsaugos, bet gyvūnijos pasaulio sričiai. Cituojame:

"Tad pabaigoje du klausimai ilgamečiam STT direktoriaus pavaduotojui V.Bruzgiui, kurio įgaliojimus, nepaisydama savo daugkartinių viešų deklaracijų apie rotaciją, neseniai pratęsė prezidentė Dalia Grybauskaitė. Koks graužikas didesnis už pelę? Žiurkė. Daugelyje valstybių teisėsaugos bendruomenėse sutarta "žiurke" dar vadinti pareigūną, kuris už pinigus arba dėl kitų motyvų (nusikaltėliams) išduoda slaptą informaciją. Ne veltui žiurkė aktyviausia būna tamsoje ir ilsisi dieną. Žiurkė gali įkąsti be jokio įspėjimo.

2002 11 19, 22 val. 05 min. VSD Devintoji valdyba fiksavo telefoninį pokalbį tarp tuomečio Lazdijų rajono apylinkės teismo pirmininko A.Gudo ir V.Karaliaus. Iš VSD telefoninių pokalbių klausymosi protokolo: "V.Karalius pasakoja A.Gudui, kad atsargiai derintų klausimus, nes ten STT dirba, ir kad neskubėtų duoti pinigų, tegul pirma padaro bei kad dar tris per naują tuos pačius vairuotojus uždarė. V.Karalius pataria ten atsargiai, skambinti iš automato, nes STT yra prisijungus, bet jiems duoda informaciją pažįstamas STT pavaduotojas." Antrasis klausimas V.Bruzgiui - kas yra tas STT pavaduotojas? V.Karalius ir A.Gudas yra nuteisti, teismo sprendimai įsiteisėję. Kodėl nenuteista ir paslaptingoji STT "žiurkė"? Patarimas STT direktoriui Žimantui Pacevičiui: žiurkės gaudomos spąstais. Arba galima įsigyti katę. Ir nors katės kailis yra švelnus, ji murkia ir miaukia, tačiau ji giliai kanda ir skaudžiai dreskia. Be to, gerai mato tamsoje."

Iš graužikų ir kačių gyvenimo

Analizuojant šį prokurorų įdėmiai tiriamą pasažą akivaizdu, kad jame yra akį rėžiančių netikslumų. Pavyzdžiui, už peles didesni graužikai yra ne tik žiurkės, bet ir triušiai, nutrijos, ondatros bei bebrai. Nepakankamai subtiliai aprašytos ir katės. O juk jų būna pačių įvairiausių - persiškų ir kieminių, mažų ir didelių (tigrai taip pat priklauso kačių klasei), plikų ir gauruotų, nutukusių ir perkarusių, sterilizuotų ar pirktų parodose su kilmės dokumentais ir net įvežtų kontrabanda - ir nuo visų šių aplinkybių priklauso be galo skirtingi kačių įpročiai. Be to, kaip teigia reklamos, dauguma šiuolaikinių kačių ėda "Whiskas", o pelių - jau nekalbant apie žiurkes - skonį yra pamiršusios dar jų proprosenelės. Tačiau nei minėti graužikai, nei kačių mylėtojų asociacija į redakciją nesikreipė, prašydami paneigti jų garbę ir orumą įžeidžiančius teiginius.

Kodėl STT direktoriaus pavaduotoją taip sunervino neabejotinai klaidingi teiginiai apie graužikus, lieka paslaptis, nes būtų absurdiška manyti, kad tokio aukšto rango pareigūnas galėjo susitapatinti su šiais žinduoliais.

Vienintelis dalykas, galėjęs įžeisti V.Bruzgį, - žurnalisto klausimai. Tai nestebina, žinant pastaraisiais metais progresuojantį teisėsaugininkų opumą - juk prokuroro Justo Lauciaus pageidavimu apklausiamos jau ne tik "popsinės" BTV "Uogos", bet ir signataras Algirdas Endriukaitis, Nijolė Sadūnaitė ir kiti disidentai, dalyvavę kėslais susisprogdinti prie nežinomo Rusijos karinio objekto kaltinamos Eglės Kusaitės teisme.

Stebina kitkas. Nei GP, nei STT visai nerūpi išsiaiškinti nei straipsnyje pateiktų faktų apie prokuroro V.Kasparavičiaus simpatijas kontrabandos vadeivai V.Karaliui, nei VSD užfiksuotos operatyvinės informacijos apie STT lindinčią kontrabandininkų žiurkę. Ir V.Bruzgio pareiškime, ir prokuroro rašte šia tema - mirtina tyla. Žurnalisto metaforose ir simboliuose pasiryžusios knaisiotis GP nesudomino informacija apie pareigūnus, galbūt bendradarbiaujančius su nusikaltėliais.

Bet gal Vilniaus apygardos teismo archyve saugomi V.Karaliaus ir jo bendrų bylos dokumentai - tik pilnaties kliedesiai, kuriuos surašė koks nors teisėsaugos maniakiškai nekenčiantis pamišėlis, siekiantis žūtbūt sukompromituoti pareigūnus? O gal STT žiurkė jau seniai yra sulaikyta ir graužia kruopas pareigūnams skirtame kalėjime, tik visuomenė nebuvo informuota apie šį teisėsaugos žygdarbį?

Patys save ištyrė

Žiurkės klausimu STT ir GP buvo solidariai lakoniškos. STT nusiuntė redakciją į GP: "Informuojame, kad Jūsų minimoje baudžiamojoje byloje ikiteisminį tyrimą atliko Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra. Dėl šios priežasties negalime atsakyti į Jūsų pateiktus klausimus." GP pasiuntė dienraštį dar toliau: "Su visa baudžiamąja byla jūs galite susipažinti Vilniaus apygardos teisme." Tai - visas STT ir GP atsakymas į klausimus, ar buvo tiriama, koks "STT pavaduotoju" V.Karaliaus vadintas pareigūnas teikė informaciją kontrabandininkams, padarė sunkų nusikaltimą - atskleidė valstybės paslaptį? Jei buvo tiriama - kokie šio tyrimo rezultatai? Kas buvo šis pareigūnas, bendradarbiavęs su kontrabandininkais? Ar jis buvo patrauktas atsakomybėn? Jeigu šis epizodas nebuvo tiriamas - kodėl?

Tiesa, STT puse lūpų užsiminė apie kažkokį vidinį tyrimą, "kurio metu nustatyta, kad informacija apie STT pareigūnų galimai neteisėtus veiksmus, paviešinant įslaptintą informaciją ir bendradarbiaujant su kontrabandininkais, objektyviais duomenimis nepatvirtinta". Belieka manyti, kad paslaptingoji žiurkė V.Karaliui tiesiog pasivaideno.

Tokia pat vizija, anot GP, yra ir V.Kasparavičiaus nuotykiai su kontrabandininkais, apie kuriuos galima pasiskaityti archyvinėje baudžiamojoje byloje. GP ryžtingai atmetė bet kokias abejones dėl prokuroro reputacijos: "Jūsų teiginys, jog V.Kasparavičius padėjo V.Karaliui pasislėpti nuo teisėsaugos pareigūnų, neatitinka tikrovės." Tokio tvirto įsitikinimo pagrindas - paties V.Kasparavičiaus versija. "Pasak V.Kasparavičiaus, jis 2002 metų lapkričio 28 dieną, dirbdamas advokatu, sudarė susitarimą su V.Karaliumi dėl pastarojo gynimo baudžiamojoje byloje, tirtoje Biržų raj. apylinkės prokuratūroje. 2002 metų lapkričio 29 dieną advokatas V.Kasparavičius vyko kartu su V.Karaliumi į prokuratūrą atlikti tardymo veiksmų."

Bet ar buvo atliekamas nepriklausomas šio epizodo tyrimas? Jei taip - kaip kvalifikuoti V.Kasparavičiaus veiksmai? O jei šis epizodas nebuvo tiriamas - kodėl? Bet GP, nuoširdžiai patikėjusiai buvusio V.Karaliaus advokato versija, atsakyti į šiuos klausimus pritrūko jėgų ir ji dar kartą laikraštį pasiuntė: "Visi tyrimo veiksmai yra užfiksuoti baudžiamojoje byloje, esančioje Vilniaus apygardos archyve."

Tenka eiti ten, kur siunčia. Juk rankraščiai, kaip pasakė klasikas, nedega.

"Ponulis"

Autentiškiausią įspūdį apie tai, kokio įtempto veiksmo siužete iš KGB karininko persikūnijęs į advokato vaidmenį dalyvavo V.Kasparavičius, galima susidaryti iš byloje esančių VSD įrašytų pokalbių stenogramų.

2002 metų lapkritį, kai V.Karalius jau aiškiai juto jam ant kulnų minančius pareigūnus, VSD fiksavo intensyvias kontrabandininkų vadeivos konsultacijas su Juzefu Kozubovskiu - buvusiu KGB kadriniu karininku ir turtingiausiu Lietuvos advokatu, kurio oficialaus turto vertė siekia 30 mln. litų. Aptarinėdami V.Karaliaus bendrų suėmimus ir apklausų metu jų duodamus parodymus, juodu tarėsi, kaip papirkti ar pergudrauti pareigūnus ir ką daryti pačiam V.Karaliui, kuris tuo metu dar buvo likęs laisvėje.

Advokatą V.Kasparavičių, kurį pažinojo nuo KGB tarnybos laikų, J.Kozubovskis rekomendavo V.Karaliui kaip "labai rimtą ir dalyvavusį mūsų Varėnos byloj", davė jo telefono numerį ir liepė nedelsiant jam skambinti.

2002 metų lapkričio 28 dieną V.Karalius slėpėsi namie, bet kurią akimirką laukdamas pasirodant jį suimti galinčių pareigūnų. Kontrabandos karalius pasakojo J.Kozubovskui, kad jo tykantys kriminalistai akylai seka namus - "vaikščioja aplink, trinasi, žiūrinėja" - bandydami jį surasti. Nusprendę, kad bus geriausia, jeigu V.Karalius pats pasiduos teisėsaugai, juodu su J.Kozubovskiu tikėjosi laimėti dar šiek tiek laiko, todėl griebėsi įvairių gudrybių.

Per pokalbį, įrašytą 2002 metų lapkričio 28 dieną 17 val. 38 min., V.Karalius tariasi su J.Kozubovskiu, kaip šiam su V.Kasparavičiumi ateiti pas jį nepastebėtiems teisėsaugos pareigūnų. Sutarta, kad advokatai pasakys slaptažodį "Ponulis", kurį išgirdusi V.Karaliaus sugyventinė, buvusio Lazdijų rajono apylinkės teismo pirmininko Alvydo Gudo dukra Kristina Gudaitė atidarys duris:

J.Kozubovskis: Tai dabar gal aš jį (V.Kasparavičių - red. past.) paimu, bet kaip mes įeisime, jeigu ten tie piderai (pareigūnai - red. past.) aplinkui?

V.Karalius: Paprastai, einat ir viskas, kodus aš pasakau. ... Kristė atrakins, paklaus, kas, pasakyk "Ponulis".

J.Kozubovskis: Uhu.

V.Karalius: "Ponulis", slapyvardis bus, ir viskas.

Po valandos J.Kozubovskis praneša, kad V.Kasparavičius jau atvyko pas jį. V.Karalius sako, kad į duris skambina pareigūnai, norintys palikti šaukimą, bet K.Gudaitė durų neatidaro, ji sako, kad yra vonioje. Paklausęs, ar nėra antro išėjimo, per kurį V.Karalius galėtų pasprukti, J.Kozubovskis liepia jam pasislėpti pas kaimynę:

J.Kozubovskis: Jeigu paskelbta paieška, tai ims ir veš tuda.

V.Karalius: Sakė (K.Gudaitė - red. past.), kad manęs nėra, dar negrįžęs.

J.Kozubovskis: Gerai, negrįžęs, bet jeigu atidarysi, tai vis vien apeis tavo tuos keturis kambarius, kur tu ten pasislėpsi, į židinį lįsi?

V.Karalius: Nu niekur, nebent pas kaimynę.

J.Kozubovskis: A jeigu jie laiptinėj stovi?

V.Karalius: Neįeina į laiptinę, skambina.

J.Kozubovskis: Ai, iš apačios?

V.Karalius: Nu.

J.Kozubovskis: Tai tu pyzdink pas kaimynę.

Po dešimties minučių pas kaimynę pasislėpusiam kontrabandininkui J.Kozubovskis raportuoja, kad juodu su V.Kasparavičium "sėdi prie parduotuvės pas save čia apačioj" ir laukia, kol pareigūnai pasišalins.

Dar po penkiolikos minučių V.Karalius praneša, kad pareigūnai paliko šaukimą K.Gudaitei ir išėjo, tad J.Kozubovskis su V.Kasparavičiumi gali užeiti į svečius. Pasitikrinamas slaptažodis:

J.Kozubovskis: Dabar taip, liuks, aš penkias minutes palauksiu...

V.Karalius: Taip.

J.Kozubovskis: Davai, ponulis.

V.Karalius: Uhu, supratau.

19 val. 14 min. "ponuliai" J.Kozubovskis su V.Kasparavičiumi ateina pas V.Karalių ir įvyksta posėdis, par kurį derinamas veiksmų planas - būsimas "pasidavimas" teisėsaugai.

21 val. pasakęs, kad naktį pareigūnai suimti nebeateis, J.Kozubovskis prieš miegą instruktuoja V.Karalių apie rytojaus išvyką į Biržų rajono prokuratūrą. Išvažiavimas iš namų repetuojamas pagal griežtą scenarijų, atitinkantį geriausias konspiracijos tradicijas. V.Kasparavičiui jame tenka ypatinga misija:

J.Kozubovskis: Kad būtų dar ramiau, galima į tavo garažą įvažiuot taip, kad tu įsėstum garaže, o ne viršuje į mašiną.

V.Karalius: Galima.

J.Kozubovskis: Dabar taip, tai Vytenis (Kasparavičius, - red. pastaba) atvažiuos į tavo garažą.

V.Karalius: Jis privažiuoja prie manęs ir įvažiuoja į mano garažą.

J.Kozubovskis: Jis paskambina, kad atidarytum vartus, tą šlagbaumą.

V.Karalius: Jo, man paskambina, aš atidarau ir nueinu.

J.Kozubovskis: Tu nusileidi į garažą, atsisėdi į jo mašiną ir pyzdinat, ir viskas.

V.Karalius: Jo.

J.Kozubovskis: Svarbu, nes daug kas... aš pristačiau tokį tai žmogų asmeniškai.

V.Karalius: Jo jo jo.

J.Kozubovskis: Tai darykim taip, jisai įvažiuos į garažą, tave iš tenai išveš.

V.Karalius: Gerai, uhu.

Visa ši svaigi kriminalinė autentika kelia daugiau klausimų, negu pajėgi atsakyti GP. Ar prisimena prokuroras V.Kasparavičius slaptažodį "Ponulis", kurį ištarus atsiveria V.Karaliaus durys? Kaip jis jautėsi su J.Kozubovskiu laukdamas, kol pas kaimynę nuo pareigūnų pasislėpęs kontrabandininkų vadeiva galės su juo susitikti? Ar jo netrikdė kalbos apie slėpimąsi nuo teisėsaugininkų židinyje? Ar buvo sudaręs sutartį su V.Karaliumi dėl vairuotojo paslaugų, o gal visa ši konspiracija buvo įskaičiuota į advokato atlyginimą? Koks lūžis įvyko V.Kasparavičiaus gyvenime, kad iš "Ponulio" jis staiga tapo prokuroru?

Bet tai - prokuroro sielos paslaptys, kurių jo kolegos iš GP, užsiėmę M.Veličkos straipsnio studijomis, niekada netirs.

Kontrabandininkų "stogas"

M.Veličkos straipsnyje atskleista sistema, kurioje puikiai jaučiasi žiurkės, "ponuliai" ir kiti kriminalinio pasaulio personažai, pumpuojantys iš Rusijos kontrabandą, darančią Lietuvos biudžetui šimtais milijonų litų skaičiuojamus nuostolius. "Bandymas susilieti su valdžia ir į teisėsaugos institucijas infiltruoti savus kontroliuojamus pareigūnus, taip pat savų teisėjų, kurie vykdė kontrabandą gabenančių asmenų nurodymus, buvimas baudžiamojoje teisėje laikomas labiausiai išsivysčiusio, mafijinio pobūdžio nusikalstamo susivienijimo požymiais", - rašė GP Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento pareigūnai, perduodami teismui V.Karaliaus nusikalstamos grupuotės bylą, kurioje įtariamaisiais buvo patraukti 24 asmenys ir demaskuoti kontrabandininkams talkinę įtakingi teisėjai bei teismų pirmininkai.

Tačiau tai buvo pirma ir paskutinė stambi teisėsaugos pergalė šioje srityje, po kurios prasidėjo kontrabandos pasaulio revanšas, akivaizdžiai rodantis jo galią teismams ir pačiai GP.

Juoda diena Lietuvos teismų istorijoje tapo 2009 12 30, kai Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėja Teresėlė Kazlauskienė priėmė sprendimą, kuriuo V.Karaliui ir jo bendrams radikaliai sušvelnino bausmes ir visiškai išteisino KGB karininką J.Kozubovskį. Netrukus reabilituotas "ponulis" ėmėsi persekioti GP ONKTD prokurorą J.Laucių, kuris tuomet garsėjo ne nuožmia kova su BTV "Uogomis" ir sovietmečio disidentais, bet principingu kontrabandos bylos tyrimu. "Neįtikima, tačiau į KGB karininko pusę stojo net du generaliniai prokurorai - Algimantas Valantinas bei Darius Valys - o ypač GP Civilinių bylų skyriaus vyriausioji prokurorė Stasė Petravičienė", - rašė M.Velička.

J.Kozubovskiui pareikalavus priteisti iš J.Lauciaus žalą už neva per griežtą kardomąją priemonę - įpareigojimą registruotis policijoje, dėl kurio jis turėjo atsisakyti prabangios kelionės su šeima į užsienį - ir pasiekus pergalę teisme, S.Petravičienės vadovaujamas skyrius kreipėsi į teismus, prašydamas iš prokuroro regreso tvarka priteisti 9242,74 lito nuostolių. Šie prašymai nepaprastai atkakliai buvo teikiami visoms teismų instancijoms iki pat Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT). Kasacinis skundas LAT buvo paduotas jau vadovaujant dabartiniam generaliniam prokurorui D.Valiui, jis apie tai žinojo ir tam pritarė.

Bandydamas paaiškinti įkarštį, su kuriuo GP savo rankomis persekiojo nusikalstamą V.Karaliaus grupuotę demaskavusį prokurorą, M.Velička atkreipė dėmesį į vieną keistą detalę. GP Civilinių bylų skyriaus vadovės S.Petravičienės sutuoktinis Vitoldas Petravičius, kaip ir "ponuliai" J.Kozubovskis bei V.Kasparavičius, tarnavo represinėse okupacinio režimo struktūrose - buvo KGB karininkas. Tai iškalbingas sutapimas, žinant apie VSD perspėjimus valstybės vadovams, kad asmenys, organizuojantys kontrabandos gabenimą iš Rusijos, yra neišvengiamai susiję su šios valstybės slaptosiomis tarnybomis ir jų kontroliuojami, dažnai buvę KGB karininkai ar slaptieji bendradarbiai.

"Kuo paverstas GP Civilinių bylų skyrius - kagėbistų ir kontrabandininkų "stogu"? - klausė M.Velička. Gal šis klausimas ir yra didžiausia "nuodėmė", dėl kurios virš "Lietuvos žinių" redakcijos pakibo GP rūstybės debesys?

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
LIETUVA
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"