Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
LIETUVA

Garsenybės Ievos kostiumėliais

 
2011 07 30 0:00
Per karščius norisi išsinerti iš visų kūną varžančių drabužių ir pūkštelėti j vėsų vandeni. Garsioms Lietuvos moterims toks polėkis taip pat nesvetimas. Tačiau kiekviena jų turi savo tradicijų ir paslapčių, kada ir kur pliuškentis nuogai.<br>Asmeninio albumo nuotrauka
Per karščius norisi išsinerti iš visų kūną varžančių drabužių ir pūkštelėti j vėsų vandeni. Garsioms Lietuvos moterims toks polėkis taip pat nesvetimas. Tačiau kiekviena jų turi savo tradicijų ir paslapčių, kada ir kur pliuškentis nuogai.
Asmeninio albumo nuotrauka

Alinančios kaitros užkluptos Lietuvos garsios moterys sutartinai teigia: nusimetus visus drabužius pūkštelėti į vėsų ežero ar jūros vandenį - vienas malonumas. Bėda tik ta, kad tautiečiai svetimą nuogybę sunkiai pakenčia.

Kai gaivinantis vanduo, netrukdomas jokių drabužių, skalauja saulės įkaitintą kūną - apima tikra palaima. Maudytis nuogam pamažu tampa vis populiariau. Ypač jeigu poilsiauji nuošalioje vietoje su patikimų draugų kompanija ir smalsūs aplinkinių žvilgsniai netrikdo nusimetus net ir maudymosi kostiumėlį. Žinomos Lietuvos moterys LŽ pasakojo, kad mielai nertų į bangas vilkėdamos tik Ievos kostiumą, tačiau dažnai susilaiko nuo tokio žingsnio viešumoje vien dėl to, kad baiminasi sulaukti neigiamos aplinkinių reakcijos. Nors Lietuvoje populiarėja nudizmo idėjos ir randasi net nuogaliams skirtų specialių paplūdimių, viešai demonstruoti nuogą kūną garsenybės vengia. Kas kita, kai tavęs niekas nemato. Prisimindamos pikantišką juokelį apie susilamdžiusį Ievos kostiumėlį, moterys juokiasi, kad net prastai išlygintas pirmosios Dievo sukurtos moters "drabužis" negali sustabdyti nuo pagundos nerti į bangas "kaip mama pagimdė".

Gundantys apvalumai slepiami

Oksana Pikul, kurios kūno formos prikausto visos Lietuvos vyrijos žvilgsnius, sakė, kad maudytis paplūdimyje ar pirtyje nuogai jai yra priimtina. "Esu nieko prieš - kaip kam patinka, taip tegu ir maudosi. Tačiau pati, nerdama į vandenį viešoje vietoje, visada dėviu maudymosi kostiumėlį. Žinoma, jeigu su mergaitėmis maudomės pirtyje, tada tikrai nereikia jokio "maudomuko", - kukliai šyptelėjo žaliaakė "Olialia pupyčių" lyderė.

Jauna mergina paplūdimyje visada dėvi mažutį bikinį, todėl tikina, jog tiek mažai medžiagos ant kūno nė kiek netrukdo nei mėgautis saulės voniomis, nei vėsaus vandens malonumais. "Nuoga maudausi vonioje, kur niekas nemato. O viešoje vietoje, manau, reikia gerbti aplinkinius ir jų nešokiruoti. Juk būna, kad netoliese poilsiauja tėvai su mažais vaikais, todėl apsinuoginti jų atžvilgiu būtų tiesiog nedora", - tikino tobulo kūno Oksana.

Nors pati yra linkusi laikytis Lietuvoje priimtų moralės normų ir neapsinuoginti viešoje vietoje, į mėgstančius nusimesti visus drabužius ir mėgautis saulės bei vandens teikiamais malonumais nuogalius ji žiūri pozityviai. "Kaip kam patinka. Nuogas kūnas manęs nešokiruoja. Tačiau pati niekada nesu buvusi nudistų paplūdimyje nei Lietuvoje, nei užsienyje. Manau, ten - mažai estetikos, todėl ir netraukia apsilankyti", - nusijuokė O.Pikul.

Anot gražuolės, šiais laikais gaminami tokie miniatiūriniai bikiniai, kad net juos dėvėdama nejauti, jog ant kūno yra koks nors drabužis. Tačiau orumą jie išsaugo ir moralinės nuostatos lieka nepažeistos - jautiesi ne nuoga, bet ir nelabai apsirengusi. "Ko daugiau norėti?" - šelmiškai šyptelėjo Oksana.

Nuoga tarp bangų

Pajūryje gyvenanti garsi Lietuvos dainininkė Birutė Petrikytė įsitikinusi, kad nuogumas žmogui - natūralus dalykas. "Juk visi gimėme nuogi, todėl tai yra visiškai normalu. Kita vertus, Lietuvoje tikrai dar nesame priaugę iki nuogo kūno tolerancijos. Nudizmas mūsų krašte neprigijo, ir nežinau, ar prigis ir po šimto metų", - kalbėjo sveiką gyvenimo būdą propaguojanti Birutė. Pašnekovė ironizavo, kokio pasisekimo sulauktų, jei prie jūros apsinuogintų. "Įsivaizduokite situaciją: nueinu į paplūdimį ir nusirengiu nuoga. Kokios reakcijos sulaukčiau? Juk visi pirštais užbadytų. Akimirksniu pasklistų žinia, kad Petrikytė plika maklinėja pajūriu, ir subėgtų minia žmonių pažiopsoti", - kvatojosi dainininkė. Ji teigė, kad užsienyje į nuogą kūną žmonės reaguoja daug ramiau. "Tarkime, Vokietijoje visiškai normalu apsinuoginusiam kaitintis saulėje. O jeigu ten į pirtį nueisi vilkėdamas maudymosi kostiumėlį, tave palaikys keistuoliu. Jiems tai - taip natūralu, kad net klausimo nekyla: vilktis "maudomuką" ar ne. Lietuvoje yra kitaip ir su šia realybe reikia taikytis", - kalbėjo B.Petrikytė.

Tačiau moteris prisipažino, kad labai mėgsta maudytis nuoga ir daro tai dažnai. "Beveik kiekvieną dieną lekiu prie jūros maudytis ir, žinoma, maudausi išsirengusi. Tiesiog darau tai labai anksti rytą, apie 7 valandą, arba vėlų vakarą, kai pajūryje nebebūna žmonių. Taigi gali pliuškentis, kiek tik nori, niekas į tave nežiopso", - išdavė maudymosi įpročius Birutė. Jūroje nuoga ji maudosi ištisus metus - net tada, kai šalta. "Žiemą maudynės jūroje net smagesnės nei vasarą. O ir žmonių paplūdimyje visai nesutiksi", - patikino sveikos gyvensenos propaguotoja.

Taigi, kai tik yra galimybė nesukeliant aplinkinių ažiotažo nusimesti maudantis drabužius, Birutė išsineria iš visų kūną varžančių medžiagos gniaužtų ir į vandenį brenda Ievos kostiumu. "Nesuprantu, kodėl turėčiau ant savęs dėti kažkokią gumą. Jokio malonumo ji neteikia", - patikino dainininkė. Tačiau tarp žmonių viešoje vietoje ji nerizikuoja apsinuoginti ir visada dėvi maudymosi kostiumėlį.

Kaip sako B.Petrikytė, gyvendama fantastiško grožio vietoje - Lietuvos pajūryje, ji visai nepasigenda egzotiškų kraštų vilionių. "Man Lietuvos kraštas labai gražus. Ir mes gyvename nuostabioje vietoje. Jau seniai apkeliavau pasaulį - buvau ir Afrikoje, ir Amerikoje, ir Kanadoje. Nevilioja dabar visos tos Turkijos ir Egiptai. Nesu ten buvusi ir nenoriu. Gimėme, gyvename, vargstame ir džiaugiamės čia, Lietuvoje. Čia ir maudomės. Dažniausiai nuogi. Ir niekas pirštais neužbadė, nes svarbu pasirinkti tinkamą laiką ir vietą", - patikino dainininkė.

Undinė moterų paplūdimyje

Į svaiginamo populiarumo viršūnę užkopusi naujoji grupės "Yva" lyderė Kristina Ivanova patikino, kad ketindamas degintis ar maudytis nuogas žmogus turėtų rinktis tam skirtas vietas. "Tiek užsienyje, tiek Lietuvoje yra nuogaliams skirtų paplūdimių - ten visi norintieji gali nusimesti drabužius ir mėgautis saule bei vandeniu", - šyptelėjo žavi šviesiaplaukė. Pati, norėdama išsinerti iš kūną varžančių drabužėlių ir pasinerti į gaivias Baltijos bangas, eina į moterų paplūdimį. "Ten esu deginusis ir maudžiusis ne kartą. Labai smagu su merginų kompanija pasimėgauti saulės voniomis ir jūra, kai aplinkui niekas į tave nespokso, nes moterų paplūdimyje - visos lygios", - patikino Kristina.

Pasak merginos, užsienyje mėgstantiems apsinuoginti žmonėms yra daug paprasčiau. "Ten niekas nekreipia dėmesio ir nekompleksuoja. Pamatyti besideginančią moterį be viršutinės bikinio dalies yra visai normalu", - samprotavo mergina. Tačiau ji viešuose paplūdimiuose, kur renkasi abiejų lyčių poilsiautojai, nusimesti liemenėlės ar visai nuogai nusirengti neskuba. "Esu už tai, kad nuogaliai būtų tam skirtose vietose - nudistų, moterų ar vyrų paplūdimiuose, kur nesukeltų jokio diskomforto aplinkiniams. Juk į bendrus paplūdimius ateina daug vaikų, todėl nereikėtų tokiose vietose galvoti tik apie savo malonumus, o pasirūpinti ir aplinkinių gera savijauta", - patikino naujoji "Yvos" lyderė.

Ištrūkusi su draugų kompanija prie ežero ar upės pastovyklauti, Kristina taip pat neskuba nusimesti drabužėlių ir nerti į vandenį Ievos kostiumu. "Paprastai visada dėviu "maudomuką". Tikrai nemanau, kad stovyklaujant su mišria kompanija reikėtų apsinuoginti. Kaip jau sakiau, kai noriu saulei parodyti visą kūną, nepridengtą jokiu drabužėliu, einu į moterų paplūdimį. Ten nuoga jaučiuosi gerai. Kitose vietose to daryti nesinori. Ir, manau, nereikia", - nusišypsojo Kristina.

Degindamasi užsienio pajūrio kurortuose, K.Ivanova įsigudrina įgauti lygų kūno įdegį, "sumodeliuodama" viršutinę bikinio dalį taip, kad ši nepaliktų nepageidautinų baltų dryželių, tačiau jos visai nenusivelka. "Galima taip pasukti petnešėles, kad jos nepaliktų dryželių. Be to, ir liemenėlę nesunku atsisegti gulint ant pilvo, tada nugara įdegs lygiai. Visada randu išeitį iš padėties net ir nenusirengdama nuogai", - nusijuokė šviesiaplaukė gražuolė.

Ievos kostiumėlį vilkinčią K.Ivanovą galima pamatyti tik moterų paplūdimyje. / LŽ archyvo ir asmeninio albumo nuotraukos

"Olialia pupytė" Oksana prieš objektyvą apsinuogina mieliau nei paplūdimyje.

Į jūros bangas atlikėja B.Petrikytė nuoga brenda ir vasarą, ir žiemą.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
LIETUVA
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"