Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
LIETUVA

Dr. Bronislovo Lubio atminimą įamžina garbinga parama

 
Tradicinio Mykolo Oginskio festivalio rengėja – Plungiškių draugija – neslepia, kad Lietuvos vardą garsinančiai šventei gyvuoti padeda prasminga Dr. Bronislovo Lubio vardo labdaros ir paramos fondo pagalba.
Tradicinio Mykolo Oginskio festivalio rengėja – Plungiškių draugija – neslepia, kad Lietuvos vardą garsinančiai šventei gyvuoti padeda prasminga Dr. Bronislovo Lubio vardo labdaros ir paramos fondo pagalba. LŽ archyvo nuotraukos

Jau antrus metus veikiantis Dr. Bronislovo Lubio vardo labdaros ir paramos fondas tęsia garbingas mecenatystės tradicijas: per šiuos metus paramai išdalyta daugiau kaip 700 tūkst. litų. Panaši suma skirta ir pernai. Nuo fondo veiklos pradžios paramai paskirstyta beveik 1,3 mln. litų.

Ateinančią vasarą Plungėje skambės jubiliejinio – jau dešimtojo – tarptautinio klasikinės muzikos Mykolo Oginskio festivalio melodijos. Lietuvą garsinančio renginio organizatoriai neslepia, kad vargiai išgalėtų surengti tokio masto šventę, jei ne prasminga rėmėjo – antrus metus veikiančio Dr. Bronislovo Lubio vardo labdaros ir paramos fondo – pagalba. Šiais metais M. Oginskio festivaliui fondo valdyba skyrė 100 tūkst. litų, tokia pat suma buvo paaukota ir praėjusiais metais.

„Dr. Bronislovo Lubio vardo labdaros ir paramos fondo veikla – lyg paties dr. B. Lubio buvimas tarp mūsų. Šis žmogus Plungei jau yra tapęs geradarystės simboliu: jis pats buvo Plungiškių draugijos prezidentas, jos atkūrėjas, visą laiką daug dėmesio skyręs šiai veiklai. Kai netekome dr. B. Lubio, šviesi jo veikla žmonos Lidijos Lubienės ir dukters Jūratės Žadeikienės dėka persikūnijo į labdaros fondą, kuris tęsia kilniausius, tauriausius dr. B. Lubio darbus, įgyvendina jo idėjas. Esame nepaprastai dėkingi fondui, palaikome su juo ryšius ir visada sulaukiame prasmingos paramos. Be galo džiaugiamės tokia iškilia, tokia tauria pagalba, nes jo padedami galime gyvuoti ir tęsti pradėtus darbus“, - „Lietuvos žinioms“ sakė festivalį organizuojančios Plungiškių draugijos viceprezidentė Genovaitė Žiobakienė.

Jos teigimu, vienas prasmingiausių darbų, gyvuojančių padedant Dr. Bronislovo Lubio vardo labdaros ir paramos fondui, yra tarptautinis M. Oginskio festivalis. „Be fondo pagalbos jį surengti būtų labai sudėtinga. Fondo parama leidžia į festivalį pakviesti iškiliausius užsienio ir Lietuvos kolektyvus, atlikėjus, kurių pasirodymai teikia žmonėms didelį džiaugsmą. Ši didžiulė ir svarbi pagalba įpareigoja mus labai atsakingai, atsidavus įgyvendinti savo sumanymus“, - džiaugėsi Plungiškių draugijos viceprezidentė.

Dėmesys kultūrai

2013-ųjų balandžio 17 dieną veiklą pradėjęs Dr. Bronislovo Lubio vardo labdaros ir paramos fondas, įkurtas dr. B. Lubio žmonos L. Lubienės, dukros J. Žadeikienės ir koncerno „Achemos grupė“ iniciatyva, nuo gyvavimo pradžios jau paskirstė 1,29 mln. litų paramos. Iki šių metų pabaigos fondo valdybos sprendimu numatytiems 26 kultūros ir visuomeniniams-socialiniams projektams bei fiziniams asmenims paremti bus išdalyta 725 tūkst. litų. Praėjusiais metais įvairioms organizacijoms ir fiziniams asmenims skirta 603 tūkst litų.

Didžiausia parama – 250 tūkst. litų – šįmet suteikta Lietuvos kultūros istorijai labai reikšmingai, UNESCO paveldu paskelbtai Pasaulio lietuvių dainų šventei, vykusiai birželio 28 - liepos 6 dienomis. Po 100 tūkst. litų skirta Plungiškių draugijai ir Kauno nacionaliniam dramos teatrui. Parama Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyriui siekė 70 tūkst. litų, Druskininkų kultūros centro veiklai - 30 tūkst. litų.

50 tūkst. litų fondas nusprendė skirti senomis tradicijomis garsėjančiam Pažaislio muzikos festivaliui. Kaip LŽ sakė šio didžiulės reikšmės šalies kultūrai renginio organizatorius Juozas Gudzinevičius, Dr. Bronislovo Lubio vardo labdaros ir paramos fondo parama jau 19 kartų skambėjusiam festivaliui – labai svarbi.

„Lėšų, kurias skiria Kultūros ministerija ir Kauno savivaldybė, tokiam renginiui tikrai nepakanka, todėl be galo džiaugiamės rėmėjų pagalba. Šių metų pavasarį, sužinoję apie Dr. Bronislovo Lubio vardo labdaros ir paramos fondo veiklą, pateikėme prašymą ir gavome reikšmingą paramą. Iš tiesų Lietuvoje šiuo metu dažniau remiami socialiniai projektai, sporto renginiai, bet juk valstybės pažanga pasiekiama tik per kultūrą. Džiaugiuosi, kad dr. B. Lubio veiklą per jo vardo fondą tęsianti ponia L. Lubienė, paliekanti labai šilto, jautraus žmogaus įspūdį, kiti fondo steigėjai, palaiko garbingos paramos kultūrai tradiciją. Jei visi skirtų tiek dėmesio kultūrai, kiek fondo steigėjai, mūsų šalis suklestėtų“, - kalbėjo J. Gudzinevičius.

Šiemet didžiausia vardine stipendija apdovanotam Vilniaus universiteto Chemijos fakulteto chemijos magistrantūros nuolatinių studijų programos antro kurso studentui Arūnui Pulmanui buvo įteiktas ir pirmasis tokia proga nukaldintas Dr. Bronislovo Lubio vardo labdaros ir paramos fondo medalis.
Šiemet didžiausia vardine stipendija apdovanotam Vilniaus universiteto Chemijos fakulteto chemijos magistrantūros nuolatinių studijų programos antro kurso studentui Arūnui Pulmanui buvo įteiktas ir pirmasis tokia proga nukaldintas Dr. Bronislovo Lubio vardo labdaros ir paramos fondo medalis.

Mokslas – tarp svarbiausių

Tradiciškai Dr. Bronislovo Lubio vardo labdaros ir paramos fondo valdybos nariai nemažai dėmesio skiria mokslo ir verslo bendradarbiavimui skatinti. Šiais metais net trys Lietuvos aukštosios mokyklos – Vilniaus universitetas, Kauno technologijos universitetas ir Klaipėdos universitetas - baigia įgyvendinti projektus, kuriems svarią paramą, siekiančią po 125 tūkst. litų, pasiūlė pats fondas. Paramos teikėjų iniciatyva didelė dalis šių švietimui numatytų lėšų buvo paskirstyta mokslinei-tiriamajai veiklai, kitos – gabiausiems studentams, pasirinkusiems chemijos, chemijos inžinerijos, informacinių technologijų ir finansų ekonomikos studijas, skatinti. Šią paramos kryptį numatę fondo steigėjai deklaravo siekį, kad jauni gabūs specialistai jaustų palaikymą savo gimtinėje, neišvažiuotų iš Lietuvos, rastų čia – taip pat ir koncerno „Achemos grupė“ įmonėse - darbo vietas.

„Pagalba, kurią mums pasiūlė fondas, labai svarbi, nes leidžia finansuoti tikslinę veiklą. Esame gavę paramą studentų stipendijoms, nemažą jos dalį sudaro lėšos moksliniams tyrimams. Tai labai gera priemonė paskatinti jaunus mokslininkus imtis savarankiškų tyrimų, siekti taikomojo pobūdžio rezultatų, neS tai labai svarbu Lietuvos verslui“, - LŽ tikino Vilniaus universiteto Mokslų ir inovacijų direkcijos vadovė Vida Lapinskaitė.

Prasmingą paramą mokslui Dr. Bronislovo Lubio vardo labdaros ir paramos fondas numato teikti ir ateityje. Fondo valdyba jau nusprendė didinti lėšas Vilniaus universiteto vykdomai mokslo tiriamajai veiklai: šiai sričiai skiriama suma ateinančiais metais didės nuo 100 tūkst. litų iki 200 tūkst. litų.

Pagrindinis Dr. Bronislovo Lubio vardo labdaros ir paramos fondo veiklos tikslas – remti mokslo, kultūros, švietimo, meno, religijos bei kitas visuomenei naudingomis ir nesavanaudiškomis pripažįstamas sritis, kurios sulaukia mažiau valstybės lėšų ir dėmesio. Taip fondo kūrėjai tęsia šviesaus atminimo koncerno „Achemos grupė“ įkūrėjo dr. B. Lubio iniciatyvas skatinti išsilavinusios, kultūringos ir modernios Lietuvos visuomenės ugdymą.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
LIETUVA
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"