Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
SPORTAS

LTOK prezidento rinkimuose - olimpinių čempionų akistata

 
2012 10 04 0:36
Abu tapo olimpiniais čempionais. Kuris taps LTOK vadovu? /LŽ archyvo nuotr.
Abu tapo olimpiniais čempionais. Kuris taps LTOK vadovu? /LŽ archyvo nuotr.

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) turės naują vadovą. Daug metų šias pareigas ėjusiam Artūrui Poviliūnui nusprendus nebekelti savo kandidatūros š.m. spalio 12 d. vyksiančiuose LTOK prezidento rinkimuose, už šios organizacijos vairo matysime vieną olimpinių čempionų - disko metiką Virgilijų Alekną arba šaulę Dainą Gudzinevičiūtę. 

Abu aukščiausią olimpinį apdovanojimą iškovoję sportininkai nusprendė šiemet siekti kitų aukštumų, - kandidatuoti į LTOK prezidentus.

Trečiadienį Lietuvos ryto televizijos laidoje "Lietuva tiesiogiai" pretendentai į LTOK vadovus susitiko "akis į akį", turėdami puikią galimybę betarpiškai įrodyti savo pranašumą prieš oponentą. Tiesa, kandidatai laidos metu nesivėlė į tarpusavio debatus, stengdamiesi daugiau kalbėti apie instituciją, kuriai vadovauti jie sakosi esą pasirengę.

Tiek V.Alekna, tiek D.Gudzinevičiūtė teigė gerbiantys vienas kitą ir nejaučiantys abipusės priešpriešos, nors nugalėtojas į minėtą postą gali būti tik vienas.

Gandus vertinti vengia 

Paklausti apie galimai buvusį spaudimą dabartiniam LTOK prezidentui A.Poviliūnui nebesiekti perrinkimo, grąsinant paviešinti jį kompromituojančią informaciją, kandidatai kalbėjo santūriai. V.Alekna pasiūlė šį klausimą užduoti tokios informacijos autoriams, nors pripažino girdėjęs apie  kreipimąsi į A.Poviliūną, siūlant jam trauktis iš pareigų. LTOK dirbanti D.Gudzinevičiūtė teigė apie tai nieko nežinanti. Tačiau ji pridūrė, kad A.Poviliūnas yra patyręs spaudimą iš Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko L.Kernagio, ką, jos nuomone, galima būtų pavadinti šio parlamentaro "ruošimusi rinkimams". "Jei yra kažkokie A.Poviliūną kompromituojantys faktai, juos turėtų tirti teisėsauga, o ne kas nors kitas", - sakė D.Gudzinevičiūtė.

V.Alekna tvirtino atsisakęs A.Poviliūno ankstesnio pasiūlymo užimti LTOK viceprezidento pareigas, kadangi tuomet jis būtų tapęs jo komandos nariu ir nebūtų galėjęs šiuo metu pretenduoti vadovauti komitetui.

Skaidrumas ir reformos 

D.Gudzinevičiūtė dabartinę LTOK veiklą vertino gerai ir sakė neketinanti vykdyti revoliucijų. Tačiau olimpinė čempionė pabrėžė, kad jos pergalės atveju, būtų vykdoma LTOK "evoliucija", - esamą įdirbį ir sukauptą organizacijos patirtį apjungiant su jaunų žmonių naujom idėjom. D.Gudzinevičiūtės nuomone, pirmiausia reikėtų LTOK veiklą padaryti skaidresnę, išsiaiškinant ir paviešinant visus susirūpinimą keliančius LTOK veiklos aspektus, tame tarpe ir finansinius. Kandidatės nuomone, LTOK veiklos ataskaita turėtų būti skelbiama ne kartą per metus, o kas ketvirtį, detaliau nei dabar paaiškinant LTOK disponuojamų lėšų panaudojimą. 

V.Aleknos teigimu, turėtų būti pakeisti LTOK vykdomojo komiteto nariai, tuo tarpu puikiai dirbančiame organizacijos direktorate esminių pertvarkų neturėtų būti. Disko metikas sakė LTOK ateityje įsivaizduojantis kaip atvirą, šiuolaikinę organizaciją, dėl kurios finansinės veiklos niekam nekiltų abejonių. Tapęs vadovu, V.Alekna tvirtino pirmiausia atliksiantis LTOK veiklos auditą, siekiant sužinoti realią situaciją organizacijoje.

V.Alekna pasisakė už LTOK biudžeto reformą, apjungiant šiuo metu atskirus LTOK ir Lietuvos olimpinio fondo biudžetus. V.Aleknos įsitikinimu, "tai yra LTOK pinigai, jie privalo būti apskaitomi bendrai ir už jų naudojimą turi būti atsiskaitoma LTOK vykdomajam komitetui ir visuomenei". D.Gudzinevičiūtė sakė nesanti tikra dėl biudžetų sujungimo idėjos, tačiau palaikanti atskaitomybės būtinybę.  

Savarankiški ir nepriklausomi 

D.Gudzinevičiūtė kuklinosi kalbėdama apie menamą dabartinės LTOK vadovybės paramą jai, kaip galimai LTOK vadovei. "A.Poviliūnas net nesiūlė man viceprezidento posto. Sprendimą siekti tapti LTOK prezidente priėmiau pati", - kalbėjo šaulė.

Klausiant, ar pergalės rinkimuose atveju dirbsiąs vien jo kandidatūrą remiančių sporto federacijų, tarp jų - Lietuvos lengvosios atletikos, krepšinio federacijos naudai, V.Alekna sakė, kad to nebus. Minėtų organizacijų parama jam buvusi svarbi vien priimant sprendimą dalyvauti rinkimuose. Anot V.Aleknos, finansavimą iš LTOK privalo gauti visos "olimpiniame judėjime" dalyvaujančios sporto federacijos, lėšas objektyviai skirstant pagal sportininkų skaičių ir pasiektus rezultatus. "Negali būti nei vienodo dydžio finansavimo, nei jo didinimo artėjant rinkimams, ką šiuo metu galime pastebėti. Lėšų paskirstymo proporcingumo dabar nėra laikomasi pakankamai gerai", - sakė olimpinis čempionas.

Asmeniniai privalumai

Teiraujantis apie kiekvieno kandidato privalumus, lyginant save su oponentu, V.Alekna išliko korektiškas. "Tegu aplinkiniai įvardina, kuo esu geras ar blogas. Pats to daryti nenorėčiau. Mes su D.Gudzinevičiūte esame lygiaverčiai varžovai - olimpiniai čempionai", - kalbėjo legendinis sportininkas.

Tuo tarpu, D.Gudzinevičiūtė kaip savo privalumą nurodė "šiek tiek" didesnę patirtį ir "visapusiškesnį" išsilavinimą, - ji sakė baigusi teisės, taikomosios psichologijos studijas ir įgijusi trenerio išsilavinimą tuometiniame Lietuvos pedagoginiame institute. (V.Alekna yra Kūno kultūros akademijos edukologijos magistras - past.). D.Gudzinevičiūtė teigė pripažįstanti V.Aleknos, kaip puikaus sportininko privalumus, tačiau jos nuomone, vien puikaus sportininko atėjimas į LTOK mažai ką pakeis. "Kažkas turi ir dirbti", - užsiminė šaulė.

Vienys susiskaldžiusią sporto bendruomenę 

Pasidomėjus, kaip kandidatai įsivaizduoja dabartiniu metu susiskaldžiusios sporto visuomenės vienijimą, D.Gudzinevičiūtė prakalbo apie poreikį vienyti ne vien LTOK narius. Jos įsitikinimu būtina vienytis visoms šalies sporto organizacijoms, nes tik vienu balsu galima efektyviai kalbėtis su valstybės valdžios institucijomis, siekiant keisti valstybės požiūrį į sportą: "sportas prisideda tiek prie sveikatos stiprinimo, tiek prie jaunimo bei suaugusiųjų užimtumo".

V.Alekna taip pat pripažino, kad sporto bendruomenė Lietuvoje yra susiskaldžiusi ir jos suvienijimas būtų vienas pagrindinių jo komandos tikslų LTOK. Jis išreiškė įsitikinimą, kad LTOK veiklos skaidrumas ir lėšų skirstymo principų aiškumas padėtų tai padaryti. V.Alekna vylėsi sporto bendruomenę galįs suvienyti bendram tikslui.

Abu kandidatai į LTOK prezidentus sutiko, kad sporto finansavimas nėra pagrindinė olimpinio komiteto funkcija. Kur kas daugiau lėšų šioje srityje paskirstoma per Kūno kultūros ir sporto departamentą. D.Gudzinevičiūtės įsitikinimu, LTOK vykdo daug svarbių programų, tarp kurių ir švietimas, ir sportininkų ruošimas, ir jaunų perspektyvių atletų rėmimas.

V.Aleknos nuomone, LTOK prioritetas turi būti dalyvavimo vasaros ir žiemos olimpinėse žaidynėse ir maksimaliai gero sportininkų pasirengimo joms užtikrinimas.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
SPORTAS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"