Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
SPORTAS

Berlyną šturmuos V.Alekna ir jo kariauna

 
2009 08 13 0:00
Absoliutus mūsų šalies rinktinės lyderis - Europos, dukart pasaulio ir dukart olimpinis čempionas V.Alekna.<br>Alfredo Pliadžio nuotrauka
Absoliutus mūsų šalies rinktinės lyderis - Europos, dukart pasaulio ir dukart olimpinis čempionas V.Alekna.
Alfredo Pliadžio nuotrauka

Šeštadienį Berlyne prasidės 12-asis pasaulio lengvosios atletikos čempionatas, kuriame tarp 2101 atleto bus ir 15 mūsų sportininkų.

Trečdalis Lietuvos atletų - ėjikai, tačiau jie neužtemdo absoliutaus šalies rinktinės lyderio dukart olimpinio čempiono disko metiko Virgilijaus Aleknos.

Tituluočiausiam Lietuvos lengvaatlečiui disko metikui V.Aleknai tai bus rekordinis - aštuntasis - pasaulio čempionatas. Per septynerias planetos pirmenybes Virgilijus dukart mėgavosi aukso medaliu (2003 ir 2005 metais), dukart buvo antras (1997 ir 2001 metais), dukart - ketvirtas (1999 ir 2007 metais), o 1995 metais debiutuodamas pasaulio čempionate Geteborge jis liko... devynioliktas.

Išvykdamas į Vokietijos sostinę, kur rugpjūčio 15-23 dienomis dėl medalių kovos 202 valstybių atstovai, Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Kęstutis Jezepčikas LŽ papasakojo apie mūsų sportininkų galimybes.

Traumos ir prasta forma

- Lietuvos delegacijoje 15 sportininkų. Tai daug ar mažai?

- Šiandien tai optimalus skaičius. Jei čempionatas vyktų, tarkime, Jamaikoje, gal būtų 10 žmonių. Tokia ekonominė padėtis. O į Berlyną vyksta tie, kurie įvykdė mūsų federacijos iškeltus reikalavimus. Turime teisę į Berlyną deleguoti 22 sportininkus, bet dėl traumų ir prastos sportinės formos jų skaičius sumažėjo iki penkiolikos.

- Visi mūsiškiai įvykdė A normatyvą?

- Maždaug pusė jų įvykdė A. Net jei ir įvykdai šį normatyvą, tai negarantuoja vietos rinktinėje. Ėjikai ir maratonininkai planavo ir įvykdė normatyvus pavasarį, o bėgikai ir metikai savo galimybes dar turėjo pademonstruoti pasaulio čempionato išvakarėse - per šalies pirmenybes. Pastarieji formos piką turėjo pasiekti jau įpusėjus vasarai.

- Kurie sportininkai turėjo vykti, bet nevyksta į Berlyną?

- Daugiakovininkei Viktorijai Žemaitytei sutrukdė trauma. Dėl tos pačios priežasties nevyksta ir ėjikė Sonata Milušauskaitė, jai bus operuojamas kelis. Normatyvą įvykdė ir Audra Dagelytė, bet ir ji gydosi. Šuolininkė į aukštį Karina Vnukova, bėgikai Eglė Balčiūnaitė ir Vitalijus Kozlovas, ėjikai Neringa Aidietytė ir Marius Žiūkas įvykdė normatyvus, tačiau dabartinė jų sportinė forma mūsų netenkino.

O Rasa Troup, 3000 metrų kliūtinio bėgimo šalies rekordininkė, yra dekretinėse atostogose.

Mūsų geriausia sprinterė Lina Grinčikaitė dėl didžiulių krūvių nusprendė nedalyvauti planetos pirmenybėse. Lina šiemet laimėjo ir pasaulinę universiadą, ir Europos jaunimo (iki 23 metų) bei Lietuvos čempionatus, tad dabar jai reikia poilsio.

Statistikos neapgausi

- Sprendžiant iš rinktinės sąrašo, medalio galima tikėtis tik iš vienintelio Virgilijaus Aleknos?

- Jis absoliutus mūsų komandos lyderis. Statistikos neapgausi. Nors prieš startą visi lygūs, būkime realistai - medalio tikimės tik iš Virgio. Jis puikiai pasirengęs, šiuo metu geros formos. Tačiau neverta iš anksto kabinti medalio. Net ir Virgilijui.

- Išskyrus V.Alekną, kitų mūsų metikų rezultatai, palyginti su pasaulio sportininkais, kuklūs. Juolab ietininkės Indrės Jakubaitytės perspektyvia jau nepavadinsi.

- Jei pažiūrėtume į geriausiųjų šimtukus, pamatytume, kad tarp ėjikų yra 15 rusų, o, pavyzdžiui, maratone - 30 kinų. Bet šaliai gali atstovauti tik trys sportininkai. Jei mūsų sportininkai Berlyne demonstruos savo geriausius rezultatus, jie gali atsidurti šimtuko viduryje. Kiekvienas mūsų sportininkas turi spręsti savo užduotis. Ir jie tam pasirengę.

O dėl Indrės... Ji pernai pelnė teisę vykti į Pekino olimpines žaidynes, bet dėl tam tikrų aplinkybių neišvyko, tad dabar jai suteikiama panaši galimybė. Jei Berlyne jos ietis nulėktų 59-60 metrų, ji galėtų patekti į finalą. Dabar svarbiausia - geriausiai pasirodyti per pagrindines varžybas.

Maratonininkė Remalda Kergytė avansu vežama į Berlyną. Mat Rasa Drazdauskaitė už ją pajėgesnė, bet Rasa bene vienintelė neplanavo dalyvauti planetos pirmenybėse. Ateityje bus kitaip - pagrindinės varžybos visiems bus tos pačios - pasaulio čempionatas.

Sunku keisti rungtį

- Atėnų olimpinei septynkovės vicečempionei Austrai Skujytei vakar sukako trisdešimt. Kokios jos galimybės rutulio stūmimo sektoriuje Berlyne?

- Lengvojoje atletikoje pereiti iš septynkovės į vieną rungtį sudėtinga. Čia jau būtini daug aukštesni rezultatai. Dirbdama su treneriu Rimantu Plunge per metus ji patobulėjo. Jei pasaulio čempionate prie dabar demonstruojamų rezultatų (17,75 m) pridėtų pusmetrį, galėtų pretenduoti į finalą. Per treniruotes jai yra pavykę tiek nustumti. Jei Austra patektų į finalą, būtų fantastiška tiek pasiekti per metus.

- Ar realu tikėtis, tituluotą daugiakovininkę A.Skujytę aukščiausio lygio varžybose deramai pakeis Viktorija Žemaitytė?

- Viktorija turi visus fizinius duomenis. Dabar jai reikia palinkėti kantrybės sveikstant po traumos. Ji geros formos buvo jau šiemet, kai išsigydė traumą. Bet Dievas nuo traumų neapsaugojo. Dabar visi planai atidedami kitiems metams ir naujam olimpiniam ciklui.

- Ar jau aišku, kokį nuotolį - 800 ar 1500 - bėgs I.Krakoviak?

- Abi distancijas bėgs. Čia sunku ką nors prognozuoti. Po dvejų metų pertraukos ji grįžo į tą lygį, kuris leidžia kovoti su pasaulio elito atstovais.

Kai kam - pirmasis krikštas

- Prieš dešimt metų pasaulio čempionate Sevilijoje iš dabartinės rinktinės dalyvavo tik V.Alekna ir ėjikė Kristina Saltanovič...

- Kartų kaita neįvyksta akimirksniu. O tikrieji lyderiai rinktinei atstovauja daugelį metų. Dabartinė rinktinė papildyta naujų žmonių, kuriems 22-24 metai.

- Net trečdalis rinktinės - ėjikai. Ar tai rinktinės trenerio protekcija?

- Jokio lobizmo nėra. Ėjikai pavasarį įvykdė normatyvus, dabar yra neblogos sportinės formos.

- Kokios jų galimybės Berlyne?

- Daugiausia tikimės iš Kristinos Saltanovič ir Donato Škarnulio. Donatas užpernai pasaulio čempionate buvo dvyliktas, Kristina nuolat patenka į dvidešimtukus, o šiemet Europos taurės varžybose ji buvo trečia. Pirmą kartą čempionatuose dalyvauja Brigita Virbalytė ir mano auklėtinis Vilius Mikailionis. Abu jauni ir perspektyvūs. Tadas Šuškevičius krikštą suaugusiųjų varžybose gavo pernai, per Pekino olimpines žaidynes.

- Kokie mūsų rinktinės rezultatai jus tenkintų?

- Jei Lietuva turėtų medalį ir 80 proc. mūsų rinktinės narių įvykdytų jiems keliamus reikalavimus - pakartotų asmeninius rezultatus ar būtų netoli jų. Be abejo, tikimės ir vienos kitos staigmenos iš jaunųjų sportininkų.

Pasaulio čempionate Lietuvai atstovaus:

Diskas - Virgilijus Alekna, Zinaida Sendriūtė

Rutulys - Austra Skujytė

Ietis - Tomas Intas, Indrė Jakubaitytė

Maratonas - Živilė Balčiūnaitė, Remalda Kergytė

Sportinis ėjimas 20 km - Kristina Saltanovič, Brigita Virbalytė, Vilius Mikelionis

Sportinis ėjimas 50 km - Donatas Škarnulis, Tadas Šuškevičius

800 m ir 1500 m bėgimas - Irina Krakoviak

100 m b/b - Sonata Tamošaitytė

Trišuolis - Mantas Dilys

Lietuvos atletų startai

Rugpjūčio 15 d., šeštadienis

12.00 val. 20 km sportinis ėjimas (vyrai) finalas

Rugpjūčio 16 d., sekmadienis

9.05 rutulys (moterys) kvalifikacija

9.10 800 m bėgimas (moterys) kvalifikacija

9.45 ietis (moterys) kvalifikacija

11.00 20 km sportinis ėjimas (moterys) finalas

11.15 ietis (moterys) kvalifikacija

18.00 trišuolis (vyrai) kvalifikacija

19.20 rutulys (moterys) finalas

Rugpjūčio 17 d., pirmadienis

18.30 800 m bėgimas (moterys) pusfinalis

Rugpjūčio 18 d., antradienis

9.05 diskas (vyrai) kvalifikacija

10.35 diskas (vyrai) kvalifikacija

11.05 1500 m bėgimas (moterys) kvalifikacija

17.05 trišuolis (vyrai) finalas

17.10 100 m b/b (moterys) kvalifikacija

18.25 ietis (moterys) finalas

Rugpjūčio 19 d., trečiadienis

9.10 diskas (moterys) kvalifikacija

10.40 diskas (moterys) kvalifikacija

17.45 100 m b/b (moterys) pusfinalis

19.10 diskas (vyrai) finalas

20.15 100 m b/b (moterys) finalas

20.35 800 m bėgimas (moterys) finalas

Rugpjūčio 21 d., penktadienis

8.10 50 km sportinis ėjimas (vyrai) finalas

16.05 ietis (vyrai) kvalifikacija

17.30 ietis (vyrai) kvalifikacija

19.00 1500 m bėgimas (moterys) pusfinalis

19.20 diskas (moterys) finalas

Rugpjūčio 23 d., sekmadienis

10.15 maratonas (moterys) finalas

15.20 ietis (vyrai) finalas

16.00 1500 m (moterys) finalas

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
SPORTAS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"