Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
KULTŪRA

Vienuolikmetė kaunietė pakviesta į „Ukrainos vaikų balsą“

 
2017 07 01 17:29
Vytautės Gaižauskaitės balsą ir charakterį grūdino jau ne vienas tarptautinis konkursas.
Vytautės Gaižauskaitės balsą ir charakterį grūdino jau ne vienas tarptautinis konkursas. Asmeninio albumo nuotrauka

Liepos 3 – 5 dienomis 11-metė kaunietė Vytautė Gaižauskaitė žengs į konkurso „Ukrainos vaikų balsas“ aklųjų perklausų sceną Kijeve. Ji yra pirmoji jaunoji Lietuvos dainininkė, kuri dalyvaus šiame televizijos projekte.

Šis TV projektas vykdomas pagal Olandijos firmos „Talpa“ licenciją. Ukrainoje jį rodo vienas populiariausių šios šalies televizijos kanalų „1+1“, projekto transliacijos prasidės ateinantį rudenį.

Mūsų šalyje puikiai žinoma šio konkurso suaugusiųjų versija „Lietuvos balsas“. „Vaikų balsas“, skirtas jauniesiems dainininkams nuo 8 iki 14 metų, rengiamas ne vienoje pasaulio, Europos šalyje, bet Lietuvoje tokio konkurso nėra.

Ukrainoje jau buvo surengtos trys „Vaikų balso“ laidos. Į paskutinę, prasidėjusią pernai ir pasibaigusią šių metų sausį, buvo pakviesta 70 geriausiai per pirmines atrankas pasirodžiusių dainininkų. Dauguma jų buvo iš Ukrainos, 18 dalyvių atstovavo kitoms šalims – Baltarusijai, Moldovai, Rusijai, Latvijai, Kazachstanui, Izraeliui. Ukraina – didelė šalis, tarp dalyvių buvo tokių konkursų kaip „Slavianskij bazar“, „Detskaja novaja volna“, vaikų „Eurovizija“ dalyvių, prizininkų ir net nugalėtojų.

„Ukrainos vaikų balsas“ yra labai stiprus konkursas, tad nei aš, nei dukra nepuoselėjame iliuzijų, kad galime ten nugalėti. Kalbamės su Vytaute apie tai, jog reikia tiesiog gražiai padainuoti, kad nepadarytume gėdos Lietuvai. Labai džiaugsimės, jei bent kiek lydės sėkmė, jei žengsime dar bent žingsnį iš aklųjų perklausų, bet neverksime ir tuomet, jei Vytautei niekas iš teisėjų neatsisuks. Tai, ką padarėme, ir taip mums yra labai daug.

Į atrankas atvyksta tūkstančiai

Kad pakliūtų į šiųmetį projektą, Vytautei teko vykti į Kijeve gegužę vykusią atranką. Ten kviečiami jaunieji dainininkai, kurių atsiųstus vaizdo ir garso įrašus gerai įvertina prodiuseriai.

Prie vieno iš Ukrainos parodų centro salonų, kuriame vyko pirminės atrankos, rikiavosi eilės. Tuo pat metu surengta ir suaugusiųjų analogiško konkurso atranka. Iš aplinkinių kalbų buvo lengva suprasti, kad ne vienas čionai atvyko jau toli gražu ne pirmą kartą. Nesėkmingai pasirodžiusiųjų ašarų irgi galima išvysti.

Atvykusieji iš pradžių „atkratomi“ a capella kambarėlyje, kuriame savo parengtas 4–5 dainas reikia dainuoti be akompanimento. Laimingieji keliauja pasirodyti prodiuserių komisijai.

Kai Vytautė baigė dainuoti prodiuseriams, tik išėjusią iš patalpos ją pasitiko radijo ryšiu prodiuserių perspėti kanalo darbuotojai, kurie pačius laimingiausius skubiai veda duoti interviu. Tą aimirką dar gerai nesupratome, kas vyksta, nes dalyviams nieko aiškaus nepasako. Tik spėjome paklausti, ar tai rutininė procedūra, ar ji reiškia ką nors daugiau. „Ji reiškia ką nors gerokai daugiau“, – šyptelėjo kanalo darbuotoja.

Po kelių savaičių buvo pranešta, kad priimtas galutinis sprendimas pakviesti Vytautę į projektą. Tiesa, tai buvo galima nujausti šiek tiek iš anksto, kai dar prieš oficialų pranešimą imta derinti, kokia tonacija Vytautė dainuos – to reikia „gyvai“ grojantiems muzikantams.

Kodėl mes užsiimame šiomis nesąmonėmis, kurios, užima bene didžiausią šeimos biudžeto eilutę? Manote, kad aš žinau?

Krikštu tapo „Lietuvos talentai“

Vytautė dainuoja nuo 5 metų, šiuo metu vokalo ją moko Kauno Miko Petrausko vaikų muzikos mokyklos mokytoja Irena Andriuščenkienė. Mergaitė yra dalyvavusi ne viename tarptautiniame konkurse. Šiek tiek plačiau žinoma ji tapo po šių metų „Lietuvos talentų“. Tada dar 10-metė per pirmąjį etapą gavo visų keturių teisėjų „taip“, paskui buvo atrinkta dalyvauti viename pusfinalių, bet superfinalo ribos nepasiekė.

„Lietuvos talentai“ Vytautei buvo tikras dalyvavimo televizijos projekte krikštas. Tai nelengva mokykla, tiesiog įsviedžianti jaunąjį atlikėją į profesionalų pasaulį. Gal tu stiprus, bet nepasisekė, galbūt baisu, nes iš salės vienas po kito koridoriumi vis eina pikti, nusivylę komisijos vertinimu atlikėjai.

Pirmasis Vytautės bandymas dalyvauti muzikiniame TV projekte vyko praėjusių metų rudens pradžioje Maskvoje. Asmeninio albumo nuotrauka
Pirmasis Vytautės bandymas dalyvauti muzikiniame TV projekte vyko praėjusių metų rudens pradžioje Maskvoje. Asmeninio albumo nuotrauka

Tačiau laikas lipti ant scenos. Tavo šansas. Bet būna, kad prieš tiesioginį eterį dingsta balsas, kaip Vytautei „Lietuvos talentų“ pusfinalyje. Vienuolikmetei dainininkei sunku suvaldyti situaciją, kai staiga pamato: po kelių iš eilės repeticijų jau negali „pasiekti“ aukštų natų, kurias paprastai padainuodavo.

Ostankino mėsmalė

Pirmasis Vytautės bandymas dalyvauti muzikiniame televizijos projekte vyko praėjusių metų rudens pradžioje. Pasvarstę ryžomės pasirinkti Rusijos Ostankino TV kanalo rengiamos laidos „Vaikų balsas“ atrankas. Ten dalyviai irgi atrenkami pagal vaizdo ir garso įrašus, jų reikia siųsti visą krūvelę.

Daugiau nei 17 tūkst. paraiškų – būtent tiek jų, pasirodo, buvo atsiųsta konkursui, o per televiziją rodomą etapą pasirodo apie 70 vaikų. 800 jaunųjų dainininkų buvo pakviesti atvykti į Maskvos Ostankino kino studijoje vykstančią pirminę atranką.

Tokia atranka yra tikra mėsmalė. Vaikai per ją keliauja atskirti nuo tėvų. „Prasidainavimai“, interviu ir galop – pasirodymas prodiuserių komisijai. Į sceną ateina penketas vaikų ir vienas po kito be akompanimento atlieka dvi savo dainas. Niekas nelaukia, kol jie baigs kiekvieną dainą – konvejeris turi judėti.

Ostankino koridoriuose laukiantys tėvai pasakoja čia atvažiavę jau trečią kartą ir važiuos dar, kol vaikai tiks pagal amžių.

Tai buvo pirmas mūsų televizijos projektas, visai neturėjome patirties, todėl suklydome pasirinkdami paskutinę atrankų dieną. Tuomet prodiuseriai ant scenos jau kvietė ne po penkis, o po dešimt jaunųjų dainininkų – matyt, jų jau buvo pririnkta daugiau nei pakankamai. Tiems, kas sugalvos važiuoti ten ateityje – taikykite ne į pačią pradžią, bet į pirmąją pusę, arčiau vidurio. Iš pradžių komisija laukia stebuklo, į pabaigą – tiesiog nebelieka vietų. 2016 metais buvo sudaromas 65 dalyvių sąrašas, nes dar maždaug tiek pat nespėjusių padainuoti aklosiose perklausose iki surenkant komandas taip ir nepateko į eterį 2015 metais – juos paprasčiausiai perkėlė į 2016-uosius.

Vėliau kilojome vaikų pavardes iš atrinktųjų sąrašo, į kurį nepatekome, į „YouTube“ ir vertinome. Taip, konkursas neįtikimai stiprus. Buvo daugiau nei dešimt vaikų, dainuojančių taip, kaip Lietuvoje dar, regis, nėra dainavęs joks vaikas. Šis Rusijos konkursas – vienas stipriausių pasaulyje. Visiškai ne gėda, jei patenki į jį ir iškrinti per pirmąją atranką.

Vytautė ir vėl pakeliui į Kijevą, į "Ukrainos vaikų balso" akląją perklausą. Asmeninio albumo nuotrauka
Vytautė ir vėl pakeliui į Kijevą, į "Ukrainos vaikų balso" akląją perklausą. Asmeninio albumo nuotrauka

Kijevas, Berlynas ar abu

Jeigu Vytautei sektųsi Kijeve ir ji žengtų toliau, gali tekti rimtai rinktis. Mat birželio pradžioje, kol dar nebuvo gavusi atsakymo iš Ukrainos, jaunoji dainininkė dalyvavo „Vokietijos vaikų balso“ atrankose Berlyne. Ten rengėjai atsirenka dalyvius pagal vieną vienintelį vaizdo įrašą.

Berlyne viskas vyksta panašiai kaip Kijeve, nes tarptautinis formatas tas pats. Bet yra ir skirtumų, daugiausia nulemtų vokiško pedantiškumo. Pirmiausia, vokiečiai griežtai atkrato pagal įrašus ir atvažiuoti kviečia gal tik kokius 400 vaikų. Mūsų dieną jų buvo apie 30. Įleidžia 5 vaikų grupelę, visi perėję tokią pirminę atranką dainuoja gerai. Vytautė išeina apsimestinai liūdnu veidu ir po pauzės išsišiepia – du vaikus paliko, trims padėkojo. Vėl laukiame – reikės dainuoti prodiuseriams. Gavai savo šansą ir nepaleisk – Vytautė, kuri per pirmąjį turą šiek tiek bijojo, kaip ant sparnų. Iš penketuko tris pasilieka, dviem padėkoja.

Laukiame, tuoj duosime interviu. Jau žinome, ką tai reiškia – „sveikiname, jūs trumpajame sąraše“. Visa kita – jau gerokai vėliau, rudenį.

Vokietijos projekto pirminės atrankos dar vyks visą vasarą, o tada į dar vieną ikitelevizinį etapą bus kviečiami laimingieji iš trumpojo sąrašo, bet ne visi – prieš tai bus dar viena atranka.

Kodėl užsiimame šiomis kvailystėmis

Vytautė nėra vienintelis šeimos narys, dalyvaujantis muzikiniuose TV projektuose. Jos vyresnioji sesė Justė Gaižauskaitė 2015 metais pasiekė „X faktoriaus“ finalinį etapą – tiesiogines transliacijas. Dar pusmečiu anksčiau su Kauno „Plieniniu choru“ Justė dalyvavo „Chorų karuose“.

Kodėl mes užsiimame šiomis nesąmonėmis, kurios, nors kainuoja kur kas mažiau, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio, vis dėlto užima bene didžiausią šeimos biudžeto eilutę?

Manote, kad aš žinau?

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
KULTŪRA
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"