Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
KULTŪRA

Liga pasiglemžė Stasio Povilaičio gyvybę

 
2015 10 06 9:58

Antradienio, spalio 6 d. ryte kovą su sunkia liga pralaimėjo didis žmogus, dainininkas, poetas, mūsų visų mylimas Stasys Povilaitis. Lietuva prarado neblėstančio talento dainininką ir išskirtinės stiprybės žmogų. Ilsėkis ramybėje, maestro.

Su onkologine liga muzikantas kovojo trejus metus, tačiau apie jam diagnozuotą vėžį ilgą laiką tylėjo. Apie jo ligą žinojo tik artimiausi šeimos nariai. Maestro išėjo tik ką sulaukęs savo 68-ojo gimtadienio.

Liga buvo netikėta

Dar praėjusiais metais, kelias dienas pagulėjęs ligoninėje, atlikėjas nuramino gerbėjus, jog susirgo ūmiu plaučių uždegimu. Visgi maestro būklė prastėjo. Jau po pusmečio liga agresyvėjo, atlikėjas vis labiau silpo.

Po Palangoje vykusio renginio „Tautiška giesmė aplink pasaulį 2015“, S. Povilaičiui buvo iškviesta greitoji pagalba. Nuo tada dainininkas daugiausia laiko praleisdavo ligoninėje.

Maestro jau kurį laiką sirgo ir cukriniu diabetu.

„Nerija“ liūdi drauge su artimaisiais

Ansamblio „Nerija“ dainininkai reiškia gilią užuojautą dėl draugo ir kolegos Stasio Povilaičio netekties ir liūdi drauge su maestro šeima ir visais, kurie pažinojo S.Povilaitį asmeniškai arba buvo didžiulio jo talento gerbėjais.

„Jis niekam iki paskutinės akimirkos apie savo ligą nepasakojo. Lenkiu galvą prieš tokią tvirtybę ir drąsiai galiu pasakyti, kad tai – visų laikų populiariausias Lietuvos estrados dainininkas“, – sakė S.Povilaičio draugė ir kolegė, „Nerijos“ dainininkė Nijolė Tallat-Kelpšaitė.

„Man bičiulystė su Stasiu buvo išskirtinis dalykas. Jis turėjo labai retai pasitaikančią sąvybę: buvo labai teisingas. Niekada nerezgė intrigų, niekam nėra perbėgęs kelio ar lipęs per galvas“, – sakė dainininkas Edmundas Kučinskas su S.Povilaičiu ansamblyje „Nerija“ pradirbęs ketverius metus. Vėliau pradėję solinę karjerą vyrai dažnai susitikdavo scenoje. Nors dainininkus skyrė aštuoneri metai, jie visą gyvenimą išsaugojo itin pagarbius ir draugiškus santykius.

Dar vienas „Nerijos“ kolega Simonas Donskovas prisiminė išskirtinį S.Povilaičio humoro jausmą: „Su juo visada galima buvo pajuokauti, bet jo humoras buvo labai gražus, neįžeidus“.

„Stasys man gyvenime nėra nė vieno blogo žodžio pasakęs, tik pataręs ir padaręs taip taktiškai ir neįžeidžiančiai, kaip tik jis vienas temokėjo“, – maestro taktiškumą prisimena ir dar viena „nerijietė“ Laima Žemaitytė.

Žinios apie dainininko stipriai pašlijusią sveikatą buvo pasiekusios visus, tačiau jo kolegos iki paskutinės akimirkos neprarado vilties ir tikėjimo, kad S.Povilaitis pasirodys jubiliejiniuose „Nerijos“ koncertuose lapkričio mėnesį. Jis pats buvo šių koncertų sumanytojas, dar vasarą sukvietė draugėn kolegas, planavo vesti renginį ir jame dainuoti. Tikėjimą ypač palaikė tai, kad S.Povilaitis niekada nėra skundęsis dėl savo sveikatos, nė sykio nėra parodęs, kad blogai jaučiasi ar atšaukęs suplanuotų koncertų.

Visų jį pažinojusių akyse jis išliko išskirtinės stiprybės ir tvirtybės žmogumi.

Lietuvos vadovai reiškia užuojautą

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pareiškė nuoširdžią užuojautą dėl Stasio Povilaičio mirties. Pasak Prezidentės, S. Povilaitis buvo visos Lietuvos dainininkas. Jo atliekamas dainas mokėjo kelios kartos, kurių melodijos kiekvienam kelia daugybę prisiminimų.

„Tai buvo populiariosios muzikos džentelmenas, mokęs savo pasekėjus pagarbos scenai ir žiūrovui. Dėl jaukaus santykio su kiekvienu savo gerbėju Stasys Povilaitis tapo savas kiekvienuose Lietuvos namuose“, – rašoma šalies vadovės užuojautoje.

Prezidentės teigimu, Lietuva su giliu liūdesiu palydi brangų maestro į paskutinę kelionę, tačiau jo balsas ir energija ilgai bus su mumis.

„Netekome vienos iš ryškiausių Lietuvos estrados legendų – maestro Stasio Povilaičio, kurio atliekamomis, mūsų šalies estrados klasika tapusiomis dainomis daugiau nei keturis dešimtmečius mėgavosi kelios mūsų tautos kartos. Maestro asmenybė ir dainininko talentas, kupinas aktyvios veiklos gyvenimas ir tarnystė scenai ilgus metus rašė auksinius Lietuvos estrados istorijos puslapius. Stasio Povilaičio dainos tapo neatskiriama daugelio iš mūsų gyvenimo dalimi.“ – sakoma Ministro pirmininko Algirdo Butekvičiaus užuojautoje.

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė Lietuvos Respublikos Seimo ir savo vardu pareiškė nuoširdžią užuojautą dėl dainininko Stasio Povilaičio mirties velionio šeimai, artimiesiems, draugams ir bendražygiams.

„Lietuvos muzikos pasaulis neteko šviesios ir iškilios asmenybės. Stasys Povilaitis buvo žmogus, savo talentu, charizma, kūrybiniu potencialu ir meile muzikai pelnęs besąlygišką klausytojų meilę. Maestro amžinai liks gyvas mūsų visų širdyse, kaip Žmogus, Kūrėjas, Mokytojas, Kovotojas iki paskutinio atodūsio. Tegul jį lydi Amžinybės šviesa, o jo šeimą ir artimuosius – dvasios stiprybė ir paguoda“, – teigia Seimo vadovė.

***

Biografija

1954–1961 m. mokėsi Kauno 4-ojoje vidurinėje mokykloje bei specialiojoje muzikos mokykloje, kurioje lankė smuiko ir obojaus pamokas, dainavo Kauno radiofono berniukų chore. 1961 m. išvyko į Palangą, baigė aštuonmetę mokyklą. Mokslus tęsė vakarinėje mokykloje. Su vienminčiais buvo subūręs jaunimo estrados ansamblį. 1962 – 1965 m. Palangos statybos valdybos darbininkas. 1965–1976 m. Vilniaus universitete studijavo žurnalistiką. Prieš pat sudijas jį pastebėjo kompozitorius Mikas Vaitkevičius ir pakvietė dainuoti ansamblyje „Ritmas“, kuris koncertavo naktiniame bare „Dainava“.

1970 m. tapo LSSR filharmonijos ansamblio „Nemuno žiburiai“ solistu. Su šiuo ansambliu dainininkas apkeliavo visa Sovietų Sąjungą. 1973 m. iširus „Nemuno žiburiams“ prisijungė prie ansamblio „Nerija“ ir netrukus sulaukė milžiniško populiarumo. 1976 m. vienerius metus koncertavo su Miko Suraučiaus ansambliu. 1984–1987 m. Vilniaus estradinių ansamblių ir orkestrų susivienijimo artistas, dalyvavo viešbučio „Lietuva“ varjetė programose. Nuo 1987 m. koncertinės organizacijos „Tonas“ estrados artistas, rengia autorines programas, koncertuoja Lietuvoje bei užsienyje.

Televizinė veikla: 2010 m. – TV3 muzikinės laidos „Šeimų dainos“ komisijos pirmininkas.

Kūryba

Soliniai albumai:

1974 m. „Dainuoja Stasys Povilaitis“ (LP)

1991 m. „Po dvidešimties metų“ (LP)

1993 m. „Sudeginti tiltai“ (MC)

1995 m. „Švieski man vėl“ (MC)

1995 m. „Pabūkim laimingi“ (MC)

1995 m. „Sveikas, daininke“ (CD)

1996 m. „Aidi, aidi“ (MC)

1996 m. „Sugrįžimas“ (MC)

1997 m. „Laimės vainikas“ (MC, CD)

1997 m. „Sena plokštelė“ (CD)

1998 m. „Nesakau“ (CD)

1999 m. „Sapnų šaly“ (CD)

2001 m. „Auksiniai praėjusio šimtmečio šlageriai“ (CD)

2002 m. „Kai uždainuoja“ (CD)

2002 m. „Prie mažo namelio“ (CD, „Rebelheart“ kartu su Stasiu Povilaičiu)

2003 m. „Be problemų“ (MC, CD)

2004 m. „Dar po vieną…“ (CD, kartu su grupe „Rebelheart“)

2006 m. „Geriau mylėt…“ (CD)

2012 m. „Nesukim sau galvos“ (CD)

2013 m. „Auksiniai praėjusio šimtmečio šlageriai“ (2×CD)

Pasiekimai

1967 m. Baltijos šalių konkurso „Liepojos gintaras“ laureatas

1968 m. konkurso „Vilniaus bokštai“ diplomas

1970 m. konkurso „Lenkų daina“ laureatas

1991 m. Antano Šabaniausko premija

1993 m. Naujosios komunikacijos mokyklos „Gintarinės palmės“ premija, už nacijos formavimą

1997 m. „Bravo“ premija, už nuopelnus muzikai

1997 m. DLK Gedimino 5 laipsnio ordinas

2007 m. Vyriausybės kultūros ir meno premija

2013 m. medalis „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“

2013 m. M.A.M.A. apdovanojimai, už nuopelnus Lietuvos muzikai

Atsisveikinimas

Atsisveikinimas su velioniu vyks ketvirtadienį, spalio 8 dieną, nuo 9 val. Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje. Vidudienį už vieną ryškiausių Lietuvos muzikos estrados atstovų bus aukojamos šv. Mišios.

Dainininkas bus laidojamas ketvirtadienį 13 val. Palangos miesto kapinėse.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
KULTŪRA
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"