Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
KULTŪRA

„Muzikinės Kalėdos“ kviečia muzikos gurmanus

 
2016 12 02 6:00

Šventinės eglės Vilniuje dar nė nebuvo pradėtos puošti, o Piano.lt koncertų salė, esanti pačioje Vilniaus senamiesčio širdyje, kviečia klausytojus į festivalio „Muzikinės Kalėdos“ koncertus. 

Šįmet muzikinių renginių fiesta startavo iki gražiausių žiemos švenčių likus daugiau kaip mėnesiui, nes festivalio programa gausi ir spalvinga kaip niekad. Džiazas ir klasika, amerikietiška muzika ir rusiški romansai, vaikams ir gurmaniškiems melomanams. Nesikeičia tik vieta – jauki ir šventiška Piano.lt koncertų salė.

Užburiantis džiazas pastelinių grafikos darbų apsupty (Gruodžio 3 d.)

Šeimyninis duetas žiemą pasitinka koncertu, kurio metu pristatys debiutinį savo albumą. „Muziką, kurią atliekame, vadiname džiazu, – sako Veronika ir Dmitrij. – Ne tik dėl to, kad ji gerokai paveikta džiazo tradicijų. Tai džiazas visų pirma todėl, kad muzikos kūrimo procesas mums kur kas svarbesnis už rezultatą. Mes akcentuojame improvizaciją ir muzikinį bendravimą, nes svarbiausia – kūrybiškumas ir emocinės akimirkos, kurias klausytojas patiria mūsų pasirodymų metu.“Virtuoziška džiazo vokalistė Veronika ChiChi pažįstama Lietuvos publikai iš koncertų su tarptautiniu „Veronika ChiChi Quartet“ ir su retro džiazo grupe „The Ditties“. Ji – trijų tarptautinių konkursų laureatė, dar studijų metais pradėjusi koncertuoti su žinomais Lietuvos džiazo muzikantais. Dmitrij Golovanov neretai vadinamas vienu ryškiausių Lietuvos džiazo pianistų. Jis išleido vieną solinį albumą ir dalyvavo dar devynių albumų įrašuose. Lietuvos džiazo scenoje Dmitrij užsirekomendavo kaip universalus, modernus, techniškas ir jautrus muzikantas.

Koncerto metu bus atidaryta žymios grafikės Neringos Žukauskaitės darbų paroda. Pasak autorės: „Tai nėra istorijos. Tai daugiau būsenos, jausmai, išgyventos nuotaikos. Figūras nevadinu žmonėmis. Tai – būsenos. Sunku įvardinti tylą ar jausmą, užvandinti jį. Todėl ir nėra ilgų pavadinimų su istorijomis, paaiškinimais. Mano paveikslai – išgyvenimai, jausmai, skirtingose vietose, erdvėse. Šioje parodoje mano būsenos susitinka su tyla, kurią perteikia ir išgyvena savaip.“

Duetas „Nostalgija“ ir jų romansai (Gruodžio 11 d.)

Po anšlaginio koncerto Piano.lt salėje pavasarį duetas „Nostalgija“ kviečia į ne menkiau romantišką vakarą, kai iki senųjų metų pabaigos nebus likę nė trijų savaičių. Dueto dainininkės – tarptautinių konkursų laureatės, išleidusios jau tris kompaktines plokšteles ir dažnai koncertuojančios svetur. „Romansus gali dainuoti bet kokio amžiaus atlikėjai, bet jų prasminė ir emocinė gelmė visa savo pilnatve atsiskleidžia sulaukus brandos, – sako Vidija ir Tatjana. – Manau, mums padeda tai, kad į sceną einame gerokai paragavusios gyvenimo, matę skirtingų jo spalvų ir sukaupę įvairiopos patirties.“

Išsiilgusiems grupės „Hiperbolė“ hitų (Gruodžio 14 d.)

„Aš dar dainuosiu!“ – iš scenos šimtus kartų skelbė legendinės „Hiperbolės“ muzikantai. Šiandien šis pažadas ištesėtas, nors ir kitų atlikėjų pastangomis (A.Kapustinas – vokalas ir gitara, N.Moroziuk – klavišiniai, In Cello). Prieš beveik ketverius metus, 2013-ųjų kovą, debiutavęs projektas „Hiperbolė Tribute Band“ tiesiog alsuoja legendinės grupės dvasia ir į koncertus sutraukia minias žmonių, kuriems „Hiperbolė“ – tai jaunystė, romantiška nostalgija ir iki šiol nepamirštas pirmosios meilės virpulys. Šį kartą publikos dėmesiui – akustinis projekto variantas. Kameriškesnis, subtilesnis, ir galbūt labiau tinkantis ramiai Kalėdų nuotaikai.

Muzikinis interaktyvus renginys ikimokyklinukams „Kalėdų fortepijonas“ (Gruodžio 17 d.)

Kalėdų šventės artėja. Jau tuoj kepsime pyragus ir dėliosime po eglute dovanas. Bet ar atvyks šįmet Kalėdų Senelis? Regis, reikės jo paieškoti. Muzikiniame nuotykyje dalyvaus Nykštukas Tukas ir Snieguolė Baltuolė, o jiems į kompaniją ateis pianistės Emilija Budžemaitė ir Ugnė Sabaitytė. Renginys skirtas ikimokyklinio amžiaus vaikams, kurių lauks ne vienas siurprizas. „Kalėdų fortepijonas“ – tai novatoriškas renginys su P. Čaikovskio baleto „Spragtukas“ muzika. Jo metu vaikai susipažįsta su muzikos instrumentu patys aktyviai dalyvaudami spektaklyje: žaisdami, šokdami, dainuodami, burdami, improvizuodami. Renginio pabaigoje, išgirdęs gražius Pono Fortepijono garsus, pasirodys Kalėdų Senelis.

Teatralizuotas koncertas „Mocarto moterys“ (Gruodžio 17 d.)

Ne, jis nebuvo rimtas, bet turėjo dieviško įkvėpimo. Ir visos moterys jam buvo gražios. Ir nė vieno didžiojo savo šedevro jis nebūtų parašęs, jei ne moters juokas ir ne švelni jos ranka. Taip sakoma. Šiame koncerte pasikalbėsime apie Mocartą ir jo moteris atvirai. Kiek tai įmanoma. Štai keturios damos – nuostabios, skirtingos ir nepaprastos: J.Gelgotaitė (obojus), A.Doveikaitė (smuikas), A.Avdejeva (fortepijonas) bei aktorė I.Jankutė. Scenoje atsiskleidžia jų gyvenimai ir tarpusavio santykiai. Kartais jos linksmos, kartais susimąsčiusios, bet visada laukia kažko naujo. Jos atviros netikėtumams ir naujiems atradimams, kuriuos dovanoja nepakartojama Mocarto muzika.

Kalėdos su Sasha Song (Gruodžio 26 d.)

Jei jūs esate girdėję Sasha Song gyvai ir jo balsas nepalietė jūsų širdies, tikriausiai jūs girdėjote ne Sasha Song. Drąsiu sceniniu pseudonimu pasivadinęs atlikėjas (Dmitrijus Šavrovas) Lietuvoje išpopuliarėjo sulaukęs vos dvylikos: už legendinės dainos „Mamai“ atlikimą jis pelnė „Bravo“ statulėlę ir daugybę kitų apdovanojimų. Jis dainavo ne viename tarptautiniame konkurse, atstovavo Lietuvai „Eurovizijoje“, dažnai koncertuoja įvairiuose Lietuvos miestuose ir užsienyje. Nepaprastai šiltas ir jautrus akustinis koncertas antrąjį Kalėdų vakarą. Koncerte skambės originalios Sasha Song dainos ir puikiai žinomi populiariosios muzikos perlai: „Hit the Road Jack“ (Ray Charles), „I Don’t Mean a Thing“ (Ella Fitzgerald), „Last Christmas“ (George Michael), „One Moment in Time“ (Whitney Houston), „Just the Way You Are“ (Bruno Mars) ir kiti.

Džiaze ne tik merginos (Naujametis variantas) (Gruodžio 30 d.)

Keturi jauni, žavūs ir subtilūs muzikai grįžta į Piano.lt salę ir Naujųjų metų išvakarėse publikos ausis pamalonins projekto „Džiaze (ne) tik merginos“ garsais. Prieš dvejus metus susibūręs kolektyvas, jau spėjęs sužavėti publiką amerikietiškų miuziklų ir kino filmų muzikos aranžuotėmis, pristatys naują, specialiai Naujųjų metų sutiktuvėms skirtą programą. Kabareto nuotaika, legendinių melodijų – tokių kaip „Unforgettable“ ir „Fly Me To the Moon“ – aura, nepakartojamas Franko Sinatros koloritas. Išties nepaprastas kokteilis skaičiuojant paskutines besibaigiančių metų valandas. Vakaro atlikėjai – vokalistai N.Kovalenkaitė ir V.Smilinskas, pianistė A.Šileikaitė ir klarnetininkas V.Kusas.

Net trys koncertai Naujųjų išvakarėse (Gruodžio 31 d.)

Net išrankiausiųjų muzikinį skonį patenkinsiantys koncertai. Pirmųjų dviejų koncertų atlikėjai – Subtilu-z. Tokias grupes pristatyti išties sudėtinga, bet labai norisi jų klausytis. Ketveriukė meistriškai valdo instrumentus – taip, kad klausytojams tolydžio tenka nenoromis suabejoti ar jie tikrai girdi akordeoną, birbynę ir perkusiją. Šių muzikantų scenoje skleidžiama energija nesupainiojama su niekuo kitu, o jų gebėjimas užmegzti ryšį su publika išties pavydėtinas. Kiekvienas kūrinys – tai subtilus ir autentiškas muzikinis pasakojimas, kuris tiesiog negali nepasiekti žmogaus sielos.

21 val. PIANO.LT skambės muzikos šedervai, atliekami klasikos divų – soprano Simonos Liamo ir pianistės B.Asevičiūtės. Jaunosios kartos dainininkė Simona Liamo muzikos gurmanams žinoma kaip ansamblio „Musica humana“ solistė ir „Trio plius“ narė. Ji aktyviai koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje. Jos ir B. Asevičiūtės duetas parengė ne vieną programą, dalyvavo tarptautiniame festivalyje „Kai skamba gatvės“ Rusijoje, nusifilmavo kino filme. Šis jų projektas – žavus, kontrastingas ir kiek nostalgiškas. Arijos iš pasaulinio garso miuziklų ir romantiškos dainos, barokas ir dvidešimtasis amžius. Dvi jaunos menininkės scenoje kuria ypatingą nuotaiką. Ji bene geriausiai tinka tiems, kurie Naujuosius metus nori pasitikti be griausmo ir fanfarų. Muzikės žavės publiką tokiais perlais,kaip arijos iš A.L.Weber miuziklų „Operos fantomas“, „Katės“, „Jėzus Kristus superžvaigždė“ ir kt. nuostabiais kūriniais.

Sausio 1 d. netikėtumas su „Restart“

Kas gali būti geriau, nei metus pradėti ypatingomis emocijomis. Naujai pradžiai jas tikrai suteiks koncertas „Restart“, kuriame charizmatiškosios dainininkė Karolina Glinskaitė ir pianistė Birutė Asevičiūtė atliks didingus, o kartu ir trapius G. Puccini, G. Verdi, G. Fauré , G. Gershwin bei kitų žymių kompozitorių kūrinius. „Muzika yra pirmoji ir tikroji mano meilė“, – prisipažįsta dainininkė Karolina Glinskaitė. Operos grando Virgilijaus Noreikos auklėtinė, po studijų LMTA stažavusis Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Dainavimo įgūdžius solistė tobulino JAV, Italijojos, Vokietijos, Belgijos, Austrijos, Latvijos profesorių vedamuose meistriškumo kursuose. Atlikėja nuolat koncertuoja tarptautiniuose festivaliuose, bendradarbiauja su dirigentais G. Marciano , J. Wallnig, G. Rinkevičiumi, M. Staškumi, V. Lukočiumi, V. Visockiu, R. Šerveniku, M. Barkausku, R. Šumila ir daugeliu režisierių – O. Koršunovu, D. Ibelhauptaite ir kt. Atlikėja yra Operos teatro „Vilnius City Opera“ ansamblio narė. Birutė Asevičiūtė – pianistė-koncertmeisterė, 2010 m. baigė meno aspirantūrą LMTA ir įgijo meno licencijato laipsnį. 2007 m. stažavosi Štutgarto (Vokietija) aukštojoje muzikos mokykloje prof. C. Witthoefto klasėje. Nuolat tobulinasi meistriškumo kursuose. B. Asevičiūtei teko koncertuoti su Maestro V. Noreika, M. Vitulskiu, J. Leitaite, V. Genyte ir kitais, dalyvauti įvairiuose tarptautiniuose festivaliuose.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
KULTŪRA
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"