Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
SPORTAS

Slovėnijos reveransai Europos krepšiniui

 
2011-aisiais namie likusiems be Europos čempionato medalių Lietuvos krepšininkams linkime Slovėnijoje užlipti ant prizininkų pakylos.
2011-aisiais namie likusiems be Europos čempionato medalių Lietuvos krepšininkams linkime Slovėnijoje užlipti ant prizininkų pakylos. Erlendo Bartulio nuotrauka

Lietuvoje skaičiuojame iki “EuroBasket 2013” likusias dienas, o čempionato šeimininkė Slovėnija jau baigė didžiuosius pasirengimo darbus. Dabar jos pagrindinis rūpestis – kad į krepšinio šventę atvyksiantys sportininkai ir aistruoliai jų šalyje patirtų pačius gražiausius įspūdžius.

Europos vyrų krepšinio čempionatas vyks rugsėjo 4-22 dienomis keturiuose Slovėnijos miestuose. Lietuvos rinktinė kovas pradės Jesenicės miestelyje. Ten B grupėje mūsų krepšininkai žais kartu su Latvijos, Makedonijos, Juodkalnijos, Bosnijos ir Hercegovinos bei Serbijos rinktinėmis.

Kuo krepšinio festivalio išvakarėse kvėpuoja Slovėnija ir kaip Baltijos ir Balkanų šalių komandas pasitinka Jesenicė, LŽ kalbėjosi su Lietuvos ambasadore Slovėnijoje Izolda Bričkovskiene.

Jesenicėje populiariausias šis "EuroBasket 2013" plakatas, jo iškalbingas šūkis - "Pasiruošę pralaužti ledą”.
Jesenicėje populiariausias šis "EuroBasket 2013" plakatas, jo iškalbingas šūkis - "Pasiruošę pralaužti ledą”.

...

Visur - čempionato simbolis

- Iki “EuroBasket 2013” liko mažiau nei mėnuo. Ar labai svarbus šis renginys Slovėnijai?

- Slovėnija labai didžiuojasi šiuo renginiu. Žiniasklaidoje itin daug informacijos apie čempionatą, visas jame dalyvausiančias komandas, apskritai apie krepšinį, krepšinio istoriją. Oro uostas, prekybos centrų vitrinos, miesto transportas, gatvės papuošti varžybų plakatais, įvairiausia reklama. Vyksta daugybė su čempionatu susijusių loterijų. Sukurtas “EuroBasket 2013” internetinis skaitmeninis žurnalas, kuriame skelbiama visa su čempionatu susijusi informacija.

Slovėnijos prezidentas Borutas Pahoras per oficialų vaizdo įrašą pasveikino artėjantį čempionatą.

Šalyje nepaprastai aktyvus kultūrinis gyvenimas. Ypač vasarą vyksta daugybė festivalių, mugių, miestai švenčia savo dienas - visur būtinai dalyvauja Liepinukas, oficialus čempionato simbolis.

Be to, atvykusiems aistruoliams ir turistams čempionato metu slovėnai žada daug siurprizų, kuriuos kol kas laiko paslaptyje.

- Ar Slovėnijos vyrų krepšinio rinktinė pastaruoju metu dažnai rodoma ar minima viešojoje erdvėje?

- Pakankamai dažnai: įvairūs interviu su sportininkais bei treneriais, dažnai rodomos Slovėnijos rinktinės skirtingų laikotarpių rungtynės. Visai neseniai šalies nacionalinė televizija parodė Lietuvos ir Slovėnijos komandų akistatą Kaune, kai jos susikovė “EuroBasket 2011” turnyre dėl 5-8 vietų. Pergalę 80:77 šventė Lietuva.

Laukdamas didžiojo krepšinio "EuroBasket 2013" simbolis Liepinukas kasdien sportuoja.
Laukdamas didžiojo krepšinio "EuroBasket 2013" simbolis Liepinukas kasdien sportuoja.

...

Tikisi susigrąžinti krepšinį

- Kai kalbėjomės 2013-ųjų išvakarėse, buvote ką tik grįžusi iš Jesenicės, kur “EuroBasket 2013” B grupėje žais Lietuvos rinktinė kartu su dar penkiomis komandomis. Tuomet užsiminėte, jog Jesenicės areną žadama renovuoti iki birželio. Ar spėjo?

- Spėjo. Labai gražiai renovuota buvusi ledo ritulio arena. Joje telpa beveik 5,5 tūkst. žiūrovų . Jesenicės savivaldybės teigimu, tai kainavo apie 10 mln. eurų. Rugpjūčio 16 dieną numatytas oficialus arenos atidarymas. Tą pačią dieną ten įvyks ir pirmosios rungtynės – susikaus Slovėnijos bei Bosnijos ir Hercegovinos rinktinės. Jos ir išbandys, ar arena gerai paruošta čempionatui.

- Supratau, jog šią vasarą vėl lankėtės Jesenicėje – ką ten išvydote, kas nudžiugino, kas nustebino?

- Visai neseniai buvau ten nuvykusi. Jesenicės meras Tomažas Tomas Mencingeris džiaugėsi, jog pasirengimo darbai vyksta pakankamai sklandžiai. Beje, jis buvo vienas pagrindinių iniciatorių, kad miestelis būtų įtrauktas į čempionato rengėjų sąrašą. Jesenicė laukia svečių ir linki jiems ne tik gražių pergalių, bet ir malonios pažinties su Slovėnija.

Jesenicė vasarą labai pasikeitė: miestelis skęsta žalumoje ir gėlėse. Sutvarkytos gatvės, atnaujinami seni pastatai, tiltai. Visur mirga, mano nuomone, labai išradingas čempionato šūkis: ”Pasiruošę pralaužti ledą”. Mat kažkada krepšinis buvo labai populiarus Jesenicėje, bet pamažu jį išstūmė ledo ritulys. Miestelio valdžia ir gyventojai labai laukia “EuroBasket 2013” ir tikisi, jog šis čempionatas sugrąžins krepšinio populiarumą Jesenicėje. Daugiausia sirgalių tikimasi sulaukti iš Lietuvos, mažiausiai - iš Latvijos.

Kovo mėnesį didžiulio dėmesio ir labai šiltų atsiliepimų sulaukė Jesenicės muziejuje surengta paroda “Lietuvos spaudos fotografija 2012”. “EuroBasket 2013” organizatoriai Jesenicėje stengiasi, kad kiekviena šalis, kurios komanda žais pas juos, būtų kuo plačiau pristatyta, sulauktų deramo dėmesio. Čempionato metu Lietuvos rinktinės aistruoliams Jesenicėje bus skirti du barai. Juos puoš lietuviška atributika, bus įrengti sirgalių kampeliai.

Dalį informacinės medžiagos apie Lietuvą jau nuvežėme į Jesenicę. Vėliau iš Lietuvos jos atkeliaus dar daugiau.

Lietuvos ambasadorė Slovėnijoje I.Bričkovskienė: ""Miestelio valdžia ir gyventojai labai laukia “EuroBasket 2013” ir tikisi, jog šis čempionatas sugrąžins krepšinio populiarumą Jesenicėje."
Lietuvos ambasadorė Slovėnijoje I.Bričkovskienė: ""Miestelio valdžia ir gyventojai labai laukia “EuroBasket 2013” ir tikisi, jog šis čempionatas sugrąžins krepšinio populiarumą Jesenicėje."

Dalija patarimus

- Artėjant didžiojo krepšinio festivaliui Lietuvos ambasados Slovėnijoje darbuotojams tikriausiai gerokai padidėjo darbo krūvis. Kokiais klausimais žmonės kreipiasi dažniausiai?

- Dažniausiai klausiama, kur galima būtų apsigyventi ir kur galima įsigyti bilietų į varžybas. Rasti, kur apsistoti, išties nelengva, nes viešbučiai, pensionatai, kempingai jau perpildyti, o įrengti palapinių miestelį trukdo kalnai. Bilietus lengviausia įsigyti internetu. Jų kainos įvairuoja nuo 15 iki 35 eurų. Daugiausia bilietų, žinoma, jau parduota į tas rungtynes, kur žais Slovėnijos rinktinė. Antrojoje vietoje – rungtynės, kurias žais Lietuvos rinktinė.

- Ko prašo dažniau – patarimų ar pagalbos?

- Kol kas prašoma tik patarimų. Labai norisi tikėti, jog rimtos pagalbos iš Lietuvos atvykusiems krepšinio gerbėjams neprireiks.

- Neabejoju, kad Slovėnijoje prekystaliai jau mirga nuo spalvingos ir įvairios čempionato simbolikos. Ar slovėniški suvenyrai kuo nors ypatingi?

- Suvenyrų daug, visi labai simpatiški, vyrauja švelni žalia spalva. Ir labai smagūs logotipai. Suvenyrai daugiausia tradiciniai: marškinėliai, kepuraitės, šalikėliai, vėliavėlės, puodukai, kamuoliai ir pan. Įdomu, jog daug suvenyrų skirta ne tik “EuroBasket 2013”, bet apskritai krepšinio reklamai.

- Kokį suvenyrą pasirinktumėte, norėdama nudžiuginti didelį krepšinio gerbėją Lietuvoje?

- Žinoma, Liepinuką, slovėniškai - Lipko.

Kad aistros nepramuštų savitvardos

- Kas šioje šalyje kitaip nei Lietuvoje? Ir ką patartumėte į Slovėniją besirengiantiems Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės aistruoliams?

- Slovėnai – nepaprastai draugiška ir atvira tauta. Jie santūrūs, mandagūs, labai myli savo šalį ir ja didžiuojasi. Jų nuomone, šiuo atžvilgiu mūsų šalys labai panašios. Čia labai gražiai atsiliepiama apie Lietuvos rinktinę, negailima komplimentų mūsų krepšinio tradicijoms.

Puikiai suprantu, kad krepšinis ir aistros yra neatsiejami dalykai. Tad labai norėčiau palinkėti mūsų sirgaliams neprarasti savitvardos, gerbti save, savo šalį ir kraštą, kuriame svečiuosis.

"EuroBasket 2013" grupės

A grupė. Liubliana: Prancūzija, Didžioji Britanija, Vokietija, Ukraina, Belgija, Izraelis

B grupė. Jesenicė: Makedonija, LIETUVA, Juodkalnija, Bosnija ir Hercegovina, Latvija, Serbija

C grupė. Celė: Ispanija, Slovėnija, Kroatija, Lenkija, Gruzija, Čekija

D grupė. Koperis: Rusija, Graikija, Italija, Suomija, Turkija, Švedija

B grupės varžybų tvarkaraštis

Rugsėjo 4 d. Serbija - Lietuva

Rugsėjo 5 d. Lietuva - Makedonija

Rugsėjo 6 d. Latvija - Lietuva

Rugsėjo 8 d. Lietuva - Juodkalnija

Rugsėjo 9 d. Lietuva - Bosnija ir Hercegovina

JESENICĖ

Slovėnijos miestelis, įsikūręs Alpių apsuptoje vietovėje, 500 m virš jūros lygio. Nuo šalies sostinės Liublianos - 64 km. Jesenicėje ir aplinkiniuose miesteliuose išviso yra 20 tūkst. gyventojų. Tai - didžiausias Slovėnijos metalurgijos centras. Kažkada metalurgijos gamykloje dirbo apie 6 tūkst. žmonių, dabar - tik tūkstantis.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
SPORTAS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"