Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
SPORTAS

Olimpinį tempą diktuoja plaukikai

 
2012 07 30 8:51
R.Meilutytė/EPA-ELTA nuotrauka
R.Meilutytė/EPA-ELTA nuotrauka

Iki sekmadienio vakaro Londono vasaros olimpinėse žaidynėse mūsų sportininkai jėgas išmėgino penkiose sporto šakose. Neabejotinais Lietuvos olimpinės rinktinės lyderiais pirmosiomis dienomis tapo plaukikai Giedrius Titenis ir olimpiadoje debiutuojanti Rūta Meilutytė.

Specialiai LŽ iš Londono

Abu sportininkai dvi dienas sėkmingai varžėsi 100 m krūtine rungtyje. 23 metų G.Titenis vakar vakare rungties finale atplaukė per 1 min. 0,84 sek. ir liko aštuntas. Olimpiniu čempionu tapo Pietų Afrikos Respublikos plaukikas Cameronas van der Burghas (58,46 sek.).

Tuo metu R.Meilutytė tos pačios rungties pusfinalyje buvo nepralenkiama, dar kartą pagerino šalies bei visos Europos rekordą (1 min. 5,21 sek.) ir suteikė nemažai vilčių prieš šį vakarą vyksiantį rungties finalą.

G.Titenis tapo antruoju Lietuvos plaukiku, patekusiu į olimpiados finalą/AFP/Scanpix nuotrauka
G.Titenis tapo antruoju Lietuvos plaukiku, patekusiu į olimpiados finalą/AFP/Scanpix nuotrauka

Rezultatas šokiravo

Šeštadienį prasidėjusiose plaukimo varžybose anykštėnas G.Titenis parengiamuosiuose plaukimuose 100 m krūtine įveikė per 59,68 sek. ir, pasiekęs trečią rezultatą,  pateko į pusfinalį. Tą patį vakarą jis penktu rezultatu (59,66 sek.) įsibrovė ir į finalą. Po finišo mūsų sportininkas nė nenutuokė esantis tik antras Lietuvos plaukikas po Nepriklausomybės atgavimo, patekęs į olimpinių žaidynių finalą (2004 metais Atėnuose finale plaukė Vytautas Janušaitis). "To nežinojau. Ačiū, kad pasakėte", - šypsojosi G.Titenis.

Tik pasiekęs baseino šoną jis dar nesuvokė, ar pateko į finale kvosiančiųjų, būrį.

"Ant bokštelio neužsidegė lemputė. Todėl vienu metu buvau išsigandęs. Pasirodo, lemputę kažkas užstojo. Ir kai pamačiau, tapo ramiau", - nerimo akimirką prisiminė plaukikas. Sportininkas džiaugėsi patekęs į finalą, o jau ten pasirodys, pasak jo, "kaip Dievas duos". Kai skaitote šias eilutes, Dievo sprendimą jau žinote.

G.Titenio pavyzdys užkrėtė R.Meilutytę  - jauniausią visų laikų Lietuvos sportininkę, dalyvaujančią olimpiadoje. Iki šiol jauniausia mūsų rinktinės narė buvo plaukikė Jūratė Ladavičiūtė, kuriai 2000 metų vasaros olimpinėse žaidynėse Sidnėjuje buvo 15 metų ir 214 dienų. Liepos 29-ąją - debiuto Londono olimpiniame baseine dieną - R.Meilutytei buvo 15 metų ir 132 dienos.

Sekmadienio rytą nuo pirmų grybšnių į priekį išsiveržusi Rūta išlaikė neįtikėtiną tempą ir galingai baigė 100 m krūtine kvalifikacijos varžybų ketvirtą plaukimą. Nuotolį jį įveikė per 1 min. 5,56 sek. ir užtikrintai žengė į pusfinalį. Sportininkė net 1,74 sekundės pagerino sau pačiai priklausiusį Lietuvos rekordą. Ankstesnis rekordas buvo 1 min. 7,30 sek.

Jaunosios lietuvės rezultatas buvo absoliučiai geriausias tarp visų 46 atrankos dalyvių. Po finišo sportininkė nuoširdžiai džiaugėsi, o tik sužinojusi rezultatą apsiverkė. Lietuvos žurnalistai džiugiai pasitiko sportininkę.

"To nesitikėjau, - atsigauti negalėjo plaukikė. - Pati netikėjau, kad taip gerai nuplaukiau. Man dar reikia atsigauti. Tai mano geriausias rezultatas. Jį neįtikėtinai pagerinau." LŽ paklausta, ką reiškė ašaros po finišo, mergina patikino, jog tai iš nuostabos išvydus skaičius. "Esu ištikta šoko. Toks rezultatas man tik sapnavosi."

Irkluotoja D.Vištartaitė sėkmingai įveikė pirmąjį kvalifikacinį varžybų etapą./EPA-ELTA nuotrauka
Irkluotoja D.Vištartaitė sėkmingai įveikė pirmąjį kvalifikacinį varžybų etapą./EPA-ELTA nuotrauka

Į kaimelį - ne tuščiomis

Galbūt tokį sėkmingą G.Titenio pasirodymą lėmė ženklas iš aukščiau? Būtent jo rungties varžybas po iškilmingo olimpinių žaidynių atidarymo nusprendė pasižiūrėti Londone viešinti Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Prieš vykdama į olimpinį vandens centrą prezidentė užsuko ir į olimpinį kaimelį, kuriame tuo metu iš sportininkų buvo vėliavnešys Virgilijus Alekna, šaulė Daina Gudzinevičiūtė, badmintonininkė Akvilė Stapušaitytė, krepšininkai. Į olimpinį kaimelį Lietuvos vadovė atvyko ne tuščiomis - rankoje laikė olimpinį deglą, su kuriuo olimpinė ugnis iš Graikijos pasiekė Londoną. Atsineštą dovaną D.Grybauskaitė įteikė Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kapitonui Linui Kleizai. Asmeninę dovaną prezidentė įteikė disko metikui V.Aleknai . Dukart olimpinis čempionas iš pirmosios šalies damos gavo diską su palinkėjimais. Jis pagamintas specialiu šalies vadovės prašymu. Sidnėjaus olimpinei čempionei D.Gudzinevičiūtei šalies vadovė įteikė didžiulį juodos duonos kepalą. Į šaulės linksmą pastabą, jog trūksta lašinių, prezidentė teisinosi nepagalvojusi apie juos.

Nekantriai smalsavusi savo akimis pamatyti, kaip įsikūrę lietuviai olimpiniame kaimelyje D.Grybauskaitė užsuko į valgyklą, bet dėl laiko stokos maisto neparagavo. Jau atsisveikinusi su sportininkais prezidentė dar užėjo į suvenyrų parduotuvę, o po kelių valandų olimpiniame plaukimo baseine stebėjo, kaip į pusfinalį prasibrovė G.Titenis.

"Pirmos varžybos visada svarbios, tai tarsi lašelis simbolio. Norėčiau, kad mūsų plaukikas parodytų viską, ką gali, - G.Titeniui sėkmės linkėjo prezidentė. - Iš tiesų visi mūsų olimpiečiai yra verti geriausių žodžių. Mes daug iš jų tikimės. Lietuva turi sportininkų, kurie verti būti olimpiadoje."

- Kokie pirmieji olimpiniai įspūdžiai? - žurnalistai pasiteiravo prezidentės, tik įžengusios į olimpinį kaimelį.

- Dar tik įspūdžių pradžia. Gražus miestas, didinga valstybė, tad tikiuosi, kad gražios ir didingos bus ir olimpinės žaidynės.

- Kiek lietuviai pelnys medalių?

- Ai, nespėliosiu (juokiasi). Tik linkiu visiems pasiekti asmeninį rekordą gyvenime.

- Ką galite pasakyti apie atidarymo ceremoniją?

- Kai esi stadione, aplink daug garsų, šviesų, įspūdžiai dar nesusigulėję. Labai didingas ir gražus renginys,  sakyčiau britiškas. Bet taip ir turėtų būti, kiekviena šalis turi parodyti ir savo istoriją, ir dabartį, ir ateitį. Viską, ką turi geriausio.  Ir tai puiki proga prisistatyti pasauliui. Pirmą kartą tiesiogiai dalyvavau olimpinėse žaidynėse ir jų atidaryme. Čia susirenka visų pasaulio valstybių vadovai ir yra proga pabendrauti ir su jais, ir su karaliene Elžbieta antrąja bei  jos šeima.  

Pagaliau išvydo atidarymą

Olimpiniame kaimelyje buvo smalsu išgirsti ir V.Aleknos įspūdžius - juk jam per iškilmingą atidarymą teko nešti Lietuvos vėliavą. Tik tokiu būdu keturiasdešimtmetis lengvaatletis, dalyvaujantis jau penktoje olimpiadoje, pirmą kartą tiesiogiai matė žaidynių atidarymą. Šeštadienį sportininkas grįžo į Lietuvą, o į Londoną atvyks rugpjūčio 4 dieną.

- Ar sunki vėliava buvo? - pasiteiravome V.Aleknos.

- Labai nesunki. Maniau, anglai, kaip visada, tvirtą kotą duos. Ir smulkesnės mergaitės taip pat nešė vėliavą. Niekas nesiskundė.

- Ir koks tai jausmas?

- Nepakartojamas. Pirmą kartą tai dariau, todėl sunku su kuo nors ir palyginti.

- Stadione lietuvių nepastebėjote?

- Tik įėjęs į stadioną pagalvojau, kad nėra žiūrovų. Švieselės dega, eini - nieko nematyti, nėra siluetų. Toks keistas jausmas. Tik vėliau įsižiūrėjau. Lietuvių sutikome eidami  į stadioną.

- Kokį įspūdį paliko olimpinis kaimelis?

- Manau, tai pats geriausias. Kiek mačiau, viskas gerai. Maistas ir sporto bazės - puikūs. Treniruočių ir varžybų stadionus mačiau - viskas gerai. Ir lova patogi. Kiek trumpesnė, bet yra galimybė padidinti. Kambaryje gyvenau vienas.

- Ką galite pasakyti apie varžovus, kurių sumažėjo?

- Jų nesumažėjo iki dviejų ar trijų. Vyks kova. Zoltanas Kovago buvo stiprus oponentas - Europos čempionate iškovojo bronzą.

- Kiek, jūsų manymu, pretendentų į apdovanojimus disko sektoriuje?

- Daugiau kaip trys. Bet juk visi galvoja apie geresnį pasirodymą.

- Pastarieji jūsų rezultatai suteikia daugiau pasitikėjimo savimi?

- Be abejo. Džiaugiuosi, kad jie stabilūs. Tiek toli jau seniai esu metęs. Reikia laiko prisiminti tą jausmą. Po trejus metus trukusių traumų ir nesklandumų man vėl pavyko įgyti gerą sportinę formą. Su kiekvienomis varžybomis jaučiuosi vis geriau.

LIETUVIŲ STARTAI

Badmintonas. Akvilė Stapušaitytė pirmosiose F grupės rungtynėse pralaimėjo Olandijai atstovaujančiai kinei Yao Jie - 16:21, 7:21. Antrajame mače lietuvė kovos su islande Ragna Ingolfsdottir.

Sportinė gimnastika. Rokas Guščinas surinko 14,366 taško ir galutinėje įskaitoje tarp 69 atletų buvo 17-as.

Dviračių sportas. 250 km ilgio vyrų plento lenktynėse Ramūnas Navardauskas ir Gediminas Bagdonas distanciją įveikė per 5 val. 46 min. 37 sek., ir nuo čempiono Aleksandro Vinokurovo atsilikę 40 sek., užėmė atitinkamai 46 ir 58 vietas.

Irklavimas. Rolandas Maščinskas ir Saulius Ritteris dviviete valtimi atrankos varžybose 2000 m įveikė per 6 min. 17,78 sek. ir pateko į pusfinalį. Mindaugas Griškonis vienviete tokį patį atstumą nuplaukė per 7 min. 0,19 sek. ir pateko į ketvirtfinalį. Donata Vištartaitė moterų varžybose nuotolį įveikė per 7 min. 43,07 sek. ir taip pat pateko į ketvirtfinalį.

Pirmadienį toliau varžysis A.Stapušaitytė, varžybas pradės buriuotojai Gintarė Scheidt, Juozas Bernotas ir Rokas Milevičius.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
SPORTAS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"