Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
SPORTAS

Medaliai? Lengvaatlečiai iš tirščių neburia

 
2012 07 19 8:34
Iš Atėnų žaidynių sugrįžus: A.Skujytės sidabras puikiai dera prie V.Aleknos aukso./LŽ archyvo nuotrauka
Iš Atėnų žaidynių sugrįžus: A.Skujytės sidabras puikiai dera prie V.Aleknos aukso./LŽ archyvo nuotrauka

Po aštuonių dienų olimpinių žaidynių sostinėje Londone per iškilmingą atidarymą bus įžiebta olimpinė ugnis. Žaidynėse dalyvaus 63 Lietuvos sportininkai. Didžiausią jų dalį sudarys lengvaatlečiai.

Liepos 20-ąją Lietuvos olimpinės misijos vadovai žaidynių organizaciniame komitete praeis mandatinę komisiją, po jos bus oficialiai akredituota Lietuvos rinktinė Londono olimpinėse žaidynėse. Atsivers olimpinio kaimelio vartai.

Iš sportininkų pirmieji olimpiniame kaimelyje liepos 22 dieną apsigyvens mūsų gimnastai, po dienos - plaukikai, po dviejų - boksininkai. Krepšininkai kaimelyje įsikurs liepos 27-ąją, žaidynių atidarymo dieną.

Liepos 24 dieną olimpiniame kaimelyje bus iškilmingai pakelta Lietuvos vėliava.

Ką tik Europos čempionate sidabrą pelnęs R.Stanys stipriai atsispyrė skrydžiui į Londoną.
Ką tik Europos čempionate sidabrą pelnęs R.Stanys stipriai atsispyrė skrydžiui į Londoną.

Lietuvos lengvaatlečiai olimpinėse žaidynėse debiutavo 1928 metais Amsterdame. Per 80 metų (1928-2008) olimpinėse žaidynėse iš viso yra dalyvavę 68 mūsų krašto lengvaatlečiai. Didžiausia iki šiol komanda startavo prieš ketverius metus Pekine - 18 sportininkų. Londone mūsų lengvaatlečių bus net 20. Dukart olimpiniam čempionui disko metikui Virgilijui Aleknai tai bus jau penktosios žaidynės. Ne be reikalo geriausiam visų laikų šalies sporto karalienės atstovui patikėta nešti Trispalvę per žaidynių pradžios iškilmes. V.Alekna - vienintelis šio sporto atstovas, iš kurio Lietuvos tautinio olimpinio komiteto vadovai tikisi medalio.

Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) prezidentas Eimantas Skrabulis nelinkęs planuoti kaip SSRS laikais. Jam svarbiausia, kad sportininkai nepadarytų gėdos Lietuvai.

Šiandien LŽ skaitytojams pristatome lengvaatlečių olimpinę rinktinę, apie kurios galimybes papasakojo LLAF prezidentas Eimantas SKRABULIS.

Patirtis ir jaunystė

- Per šešerias olimpines žaidynes nuo 1992-ųjų mūsų lengvaatlečių delegacija Londone bus didžiausia. Kuo išskirtinis šis dvidešimtukas?

- Šioje rinktinėje - patirties ir jaunystės sandūra. Yra sportininkų, kuriems šios žaidynės nebe pirmos. V.Aleknai tai bus penktoji olimpiada, Austrai Skujytei ir Kristinai Saltanovič - ketvirtoji, Linai Grinčikaitei, Rasai Drazdauskaitei, Zinaidai Sendriūtei, Mariui Žiūkui ir Tadui Šuškevičiui - antroji. Kiti dvylika sportininkų debiutuos olimpiadoje. Tai džiugina. Juk anksčiau ar vėliau sportininkai baigia karjerą, todėl svarbu, kad besitraukiančiuosius keičia kiti, galintys garbingai užimti jų vietą.

Po Barselonos žaidynių į olimpinio čempiono disko metiko Romo Ubarto vietą stojo V.Alekna. Jo istorija žaidynėse fantastiška. Duok Dieve, kad Virgilijus ją tęstų ir Londone. Negana to, auga V.Aleknos pamaina - Audrius Gudžius.

Tęsiamos ir daugiakovės tradicijos. Anksčiau Lietuvą garsino Remigija Nazarovienė, dabar - A.Skujytė. Kadaise puikiai diską svaidė Galina Murašova, dabar turime liepaitę Z.Sendriūtę, galinčią įsibrauti į stipriausių pasaulio diskininkių būrį.

Turėsime didelį būrį sportinio ėjimo atstovų, kurių priešakyje - dėl aukštos vietos kovosianti patyrusi K.Saltanovič.

Net ir netekę Živilės Balčiūnaitės, į olimpiadą vykstame su trimis maratonininkėmis. Jei būtų prisidėjusi Živilė, vienai iš jų būtų tekę likti namie, nes tik trys sportininkės, įvykdžiusios A normatyvą, gali atstovauti valstybei.

Kas galėjo pagalvoti, kad į olimpiadą važiuos tiek sprinterių - Europos čempionate Helsinkyje bronzą iškovojusi L.Grinčikaitė, Rytis Sakalauskas, kuriam trauma sutrukdė Europos čempionato finale kovoti dėl medalio, Sonata Tamošaitytė, Eglė Staišiūnaitė, Helsinkyje įšokusi į jau nuvažiuojantį olimpinį traukinuką.

Turime ir puikių šuolininkų. Kęstučio Šapkos tradicijas tęsia Raivydas Stanys (aukštis - red.), Europos čempionatą vainikavęs asmeniniu rekordu ir sidabro medaliu. Jam iš paskos žengia Airinė Palšytė.

Rungčių paletė labai plati. Manau, mūsų treneriai eina teisingu keliu.

Dienų ir centimetrų kaina

- Išankstinis kandidatų sąrašas buvo gerokai ilgesnis. Ar galėjo daugiau lengvaatlečių vykti į Londoną?

- 18 sportininkų vežėmės į Pekiną, o 2000-aisiais Sidnėjuje kovojo 17 lengvaatlečių. Šįkart Londone jų bus 20, nors net 24 atletai įvykdė normatyvus. Namie liko keturi, įvykdę B normatyvą. Mat jei net keli tos pačios rungties sportininkai įvykdė olimpinį normatyvą, į olimpines žaidynes vyksta atletas su A normatyvu. Tad kelias į Londoną neatsivėrė daugiakovininkei Viktorijai Žemaitytei, disko metikui Andriui Gudžiui ir dviem sportinio ėjimo atstovams - Ričardui Rekstui ir Tomui Gaidamavičiui.

Trišuolininkė Dovilė Dzindzaletaitė pasaulio jaunimo čempionate ką tik įvykdė B normatyvą. Jei varžybos būtų vykusios bent trimis dienomis anksčiau, ji būtų tapusi olimpiete. Nepasisekė ir šuolininkui į tolį Dariui Aučynai, jam per Lietuvos čempionatą iki normatyvo pritrūko centimetro. Pikta. Tačiau ant ko pykti? Kad teisėjai objektyvūs? Pasaulyje nėra tiek daug šalių, kur teisėjai būtų objektyvūs. Ir kai Barselonoje trišuolį atliko D.Dzindzaletaitė, ne vienas iš mūsų širdyje nusijuokė dėl neįtikėtino ispanų teisėjų tikslumo - prieš tai tiek pat buvo nušokusi ispanė, kuri ir tapo čempione.

Buvo būrys sportininkų, kuriems nedaug trūko iki normatyvo. Bėgikė Natalija Piliušina Europos čempionate pateko į finalą, tikėjomės, kad ji geriau pasirodys šalies čempionate Kaune, tačiau įvykdyti normatyvą jai sutrukdė Achilo trauma.

Nekaip šį sezoną sekėsi bėgti Eglei Balčiūnaitei, Vitalijui Kozlovui. Tačiau sportas yra sportas, rezultatai kinta kasmet. Kas galėjo patikėti, kad vyrų krepšinio rinktinei kelialapį į Londoną padėjęs iškovoti Robertas Javtokas dabar dėl traumos žaidynes stebės kaip žiūrovas.

Iš anksto medalių nekabins

- Lietuvos olimpinėje rinktinėje lengvaatlečių daugiausia, tačiau oficialiai iš jų laukiama tik vieno medalio - V.Aleknos.

- Mes planuojame, o Dievas juokiasi. Jaučiame, kad mūsų komanda ne tik skaitlinga, bet ir stipri. Gali sportininkui planuoti 20 vietą, o jis sėkmingai startuos finale. Ir atvirkščiai. Jei klausite specialistų, kurie myli arba nekenčia lengvosios atletikos, jie atsakys, jog du medalius mūsų sportininkai tikrai gali pelnyti. Bet kiek jų bus iš tikrųjų, o gal apskritai nebus, - sužinosime po kelių savaičių. Į Londoną susirinks stipriausieji. Jiems medalių iš anksto niekas nekabins, juos reikės pelnyti garbingoje kovoje.

Džiugintų asmeniniai rekordai

- Šių metų rezultatai rodo, kad mūsų olimpiečiai yra geros sportinės formos.

- Taip, potencialo turime. Kai kas pasakys, kad Europos čempionatas - ne olimpinės žaidynės. Tai tiesa, bet pasaulio čempionatuose ir olimpiadose yra rungčių, kur vyrauja Europos sportininkai. Mūsų atletai yra geros sportinės formos. Ir tie, kurie nedalyvavo Europos čempionate, ir kurie dalyvavo, puikiai supranta, kad svarbiausias metų startas - Londone.

Labiausiai džiaugiamės, kai svarbiausiose varžybose mūsų sportininkų rezultatai prilygsta jų geriausiems asmeniniams pasirodymams. Jei lietuviams pavyktų tai įgyvendinti, jie kovotų dėl aukštų vietų. Tai ir yra pagrindinis tikslas.

Tikimasi, jog Z.Sendriūtė Londone įsiverš į pasaulio diskininkių elitą./AFP/Scanpix nuotraukos
Tikimasi, jog Z.Sendriūtė Londone įsiverš į pasaulio diskininkių elitą./AFP/Scanpix nuotraukos

Lietuvos lengvaatlečių olimpinė rinktinė

NERINGA AIDIETYTĖ

Rungtis: 20 km sportinis ėjimas

Geriausias rezultatas: 1.33:05

Gimimo data ir vieta: 1983 m. birželio 5 d., Vilnius

Ūgis: 177 cm

Svoris: 61 kg

Šeiminė padėtis: netekėjusi

Išsilavinimas: aukštasis, Lietuvos edukologijos universiteto sporto magistrė

Nuo kada sportuoja: 1994 m.

Pirmasis treneris: Juozapas Garalevičius

Dabartiniai treneriai: Juzefas Romankovas, Kastytis Pavilonis

Rezultatai:

2007 m. Europos sportinio ėjimo taurės varžybos Didžiojoje Britanijoje - 22 vieta (1.33:54);

2009 m. Europos lengvosios atletikos varžybos Lugane - 9 vieta (1.34:53);

2010 m. Europos čempionatas Barselonoje - 15 vieta (1.37:32), "Permit Meeting" varžybos Londone - 2 vieta (1.36:37);

2011 m. Didžiosios Britanijos čempionatas Londone - 2 vieta (1.34:01), tarptautinės varžybos Lugane - 11 vieta (1.34:28);

VIRGILIJUS ALEKNA

Rungtis: disko metimas

Geriausias rezultatas: 73,88 m (2000 m. - Lietuvos rekordas)

Gimimo data ir vieta: 1972 m. vasario 13 d., Terpeikiai, Kupiškio r.

Ūgis: 199 cm

Svoris: 135 kg

Šeiminė padėtis: vedęs, turi du sūnus - 12 m. Martyną ir 10 m. Mykolą bei 4 m. dukrą Gabrielę

Išsilavinimas: aukštasis, baigė Lietuvos kūno kultūros akademiją

Nuo kada sportuoja: 1987 m.

Buvę treneriai: Algis Mykolaitis, Gintautas Simanynas, Rimantas Kalibatas

Dabartinis treneris: Zigmantas Živatkauskas

Rezultatai:

2000 m. Sidnėjaus olimpinių žaidynių čempionas (69,30);

2001 m. pasaulio čempionatas Edmontone - 2 vieta (69,40);

2002 m. Europos čempionatas Miunchene - 2 vieta (66,62);

2003 m. pasaulio čempionato Paryžiuje laimėtojas (69,69), "Grand Prix" varžybų Monte Karle nugalėtojas (68,30);

2004 m. Atėnų olimpinių žaidynių čempionas (69,89);

2005 m. pasaulio čempionato Helsinkyje nugalėtojas (70,17);

2006 m. Europos čempionato Geteborge laimėtojas (68,67);

2007 m. pasaulio čempionatas Osakoje - 4 vieta (65,24);

2008 m. Pekino olimpinės žaidynės - 3 vieta (67,79), Liudviko Daneko atminimo varžybų Čekijoje nugalėtojas (71,25);

2009 m. pasaulio čempionatas Berlyne - 4 vieta (66,36);

2010 m. Europos čempionatas Barselonoje - 5 vieta (64,64);

2011 m. pasaulio čempionatas Degu - 6 vieta (64,09), "Deimantinės lygos" etape Ciuriche - 2 vieta (66,69), "Deimantinės lygos" serijos varžybų nugalėtojas;

2012 m. tarptautinės varžybos Lilyje - 1 vieta (69,04).

DARIUS DRAUDVILA

Rungtis: dešimtkovė

Geriausias rezultatas: 8032 tšk.

Gimimo data ir vieta: 1983 m. kovo 29 d., Kaunas

Ūgis: 187 cm

Svoris: 90 kg

Šeiminė padėtis: vedęs

Išsilavinimas: aukštasis, baigė Kanzaso valstijos universitetą

Nuo kada sportuoja: 1993 m.

Buvęs treneris: Alfredas Starkevičius

Dabartiniai treneriai: Patrickas C.Wilsonas, Valdas Petkevičius

Rezultatai:

2000 m. Baltijos šalių daugiakovininkų mačas Latvijoje - 3 vieta;

2008 m. JAV universitetų varžybos Sakramente - 2 vieta (7722 tšk.);

2010 m. Europos čempionatas Barselonoje - 6 vieta (8032 tšk.);

RASA DRAZDAUSKAITĖ

Rungtis: maratonas (42,195 km)

Geriausias rezultatas: 2.29:47

Gimimo data ir vieta: 1981 m. kovo 20 d., Šiauliai

Ūgis: 174 cm

Svoris: 61 kg

Šeiminė padėtis: netekėjusi

Išsilavinimas: aukštasis, baigė Šiaulių universiteto edukologijos studijas

Nuo kada sportuoja: 1992 m.

Pirmasis treneris: Vida Povilaitienė

Dabartinis treneris: Česlovas Kundrotas

Rezultatai:

2001 m. Europos jaunimo čempionatas Amsterdame, 1500 m - 5 vieta (4.13:33);

2002 m. Europos čempionatas Miunchene, 1500 m - 25 vieta (4.16:80);

2006 m. tarptautinės varžybos Vokietijoje, 1500 m - 8 vieta (4.13:44);

2007 m. Europos taurės varžybos Danijoje, 3000 m - 1 vieta (9:25,74), Frankfurto maratonas - 10 vieta (2.37:18);

2008 m. Hamburgo maratonas - 6 vieta (2.31:59), Pekino olimpinės žaidynės - 37 vieta (2.35:09);

2009 m. Belgrado maratonas - 2 vieta (2.34:59), Frankfurto maratonas - 5 vieta (2.30:29);

2010 m. Europos čempionatas Barselonoje - 15 vieta (2.38:55), Atėnų maratonas - 1 vieta (2.31:06);

2011 m. Turino maratonas - 2 vieta (2.29:47).

LINA GRINČIKAITĖ

Rungtis: 100 m bėgimas

Geriausias rezultatas: 11,31 sek.

Gimimo data ir vieta: 1987 m. gegužės 3 d., Klaipėda

Ūgis: 167 cm

Svoris: 63 kg

Šeiminė padėtis: netekėjusi

Išsilavinimas: aukštasis, baigė Klaipėdos universitetą

Nuo kada sportuoja: 2001 m.

Pirmasis treneris: Edmundas Norvilas

Dabartinis treneris: Edmundas Norvilas

Rezultatai:

2003 m. Europos jaunimo olimpinis festivalis Paryžiuje - 1 vieta (11,95);

2004 m. pasaulio jaunių čempionatas Grosite - 9 vieta (11,71);

2005 m. Europos jaunimo čempionatas Kaune - 2 vieta (11,69);

2006 m. pasaulio jaunimo čempionatas Pekine - 6 vieta (11,49);

2007 m. Europos taurės varžybos Danijoje, 200 m - 2 vieta (23,57);

2008 m. Primo Nebiolo atminimo varžybos - 3 vieta (11,36), "Permit Meeting" varžybos Kaune - 1 vieta (11,37), Europos taurės varžybos Portugalijoje - 3 vieta (11,45), 200 m - 1 vieta (23,33), Pekino olimpinės žaidynės - 14 vieta (11,50);

2009 m. Europos jaunimo iki 23 m. čempionatas Kaune - 1 vieta (11,37), universiada Belgrade - 1 vieta (11,31);

2010 m. Europos čempionatas Barselonoje - 32 vieta (11,35);

2011 m. universiada Kinijoje - 3 vieta (11,44);

2012 m. Baltijos šalių mačas - 1 vieta (11,47), Europos čempionatas Helsinkyje - 3 vieta (11,32).

INDRĖ JAKUBAITYTĖ

Rungtis: ieties metimas

Geriausias rezultatas: 63,65 m

Gimimo data ir vieta: 1976 m. sausio 24 d., Raseiniai

Ūgis: 176 cm

Svoris: 73 kg

Šeiminė padėtis: netekėjusi

Išsilavinimas: aukštasis, Lietuvos kūno kultūros akademijos magistrė

Nuo kada sportuoja: 1991 m.

Pirmasis treneris: Medardas Urmulevičius

Dabartinis treneris: Teresė Nekrošaitė

Rezultatai:

2001 m. tarptautinės varžybos Ventspilyje - 2 vieta (54,12);

2002 m. Lietuvos čempionė (52,50);

2003 m. tarptautinių Rygos taurės varžybų nugalėtoja (56,73);

2004 m. atvirasis Slovakijos čempionatas Bratislavoje - 1 vieta (59,26);

2005 m. Gustavo Sule's atminimo varžybos Tartu - 1 vieta (60,59), Primo Nebiolo atminimo varžybos Turine - 3 vieta (58,25);

2006 m. Primo Nebiolo atminimo varžybos Turine - 5 vieta (56,78), tarptautinės varžybos Prancūzijoje - 1 vieta (57,53);

2007 m. pasaulio čempionatas Osakoje - 25 vieta (56,16), Lietuvos čempionatas Kaune - 1 vieta (60,46);

2008 m. "Permit Meeting" varžybos Kaune - 3 vieta (59,59);

2009 m. Latvijos taurės varžybos Ventspilyje - 1 vieta (59,31), pasaulio čempionatas Berlyne - 24 vieta (55,86);

2010 m. Januszo Kusocinskio atminimo varžybos Varšuvoje - 1 vieta (56,22);

2011 m. pasaulio čempionatas Degu - 22 vieta (56,92), komandinis Europos čempionatas Novi Sade - 2 vieta (58,86);

2012 m. Janio Lusio taurės varžybos Latvijoje - 2 vieta (56,88).

REMALDA KERGYTĖ

Rungtis: maratonas (42,195 km)

Geriausias rezultatas: 2.35:20

Gimimo data ir vieta: 1985 m. rugpjūčio 25 d., Telšiai

Ūgis: 173 cm

Svoris: 56 kg

Šeiminė padėtis: netekėjusi

Išsilavinimas: aukštasis, baigė Šiaulių universitetą

Nuo kada sportuoja: 2001 m.

Pirmasis treneris: Dalia Pranckuvienė

Dabartinis treneris: Dainius Šaučikovas

Rezultatai:

2008 m. Diuseldorfo maratonas - 8 vieta (2.40:55.), "Morgenpost" maratonas Dresdene - 1 vieta (2.38:48);

2009 m. universiada Belgrade, pusė maratono - 13 vieta (1.18:37), pasaulio čempionatas Berlyne - 52 vieta (2.45:28);

2010 m. Diuseldorfo maratonas - 8 vieta (2.39:10), Europos čempionatas Barselonoje - 34 vieta (2.55:12);

2011 m. Diuseldorfo maratonas - 7 vieta (2.49:22);

2012 m. Hanoverio maratonas - 8 vieta (2.35:20).

DIANA LOBAČEVSKĖ

Rungtis: maratonas (42,195 km)

Geriausias rezultatas: 2.28:03

Gimimo data ir vieta: 1980 m. rugpjūčio 7 d., Vilnius

Ūgis: 175 cm

Svoris: 61 kg

Šeiminė padėtis: išsiskyrusi, dukrai Daisy 7 metai

Išsilavinimas: Vilniaus edukologijos universiteto studentė

Nuo kada sportuoja: 1994 m.

Pirmasis treneris: Juozapas Garalevičius

Dabar treniruojasi savarankiškai

Rezultatai:

2000 m. Lietuvos čempionatas Kaune, 10 000 m - 2 vieta (34:29,19);

2008 m. Vilniaus maratonas - 1 vieta (2.35:41), Lesterio maratonas - 1 vieta (2.43:29);

2009 m. Londono maratonas - 15 vieta (2.38:26), Venecijos maratonas - 9 vieta (2.35:06);

2010 m. Vilniaus maratonas, pusmaratonis - 1 vieta (21 097,5 m -1.14:10), Italijos maratonas Karpyje - 2 vieta (2.28:03);

2011 m. pasaulio čempionatas Degu - 25 vieta (2.36:05), Beiruto maratonas - 4 vieta (2.34:16);

2012 m. Druskininkų pusės maratono varžybos - 1 vieta (1.16:03).

POVILAS MYKOLAITIS

Rungtis: šuolis į tolį

Geriausias rezultatas: 8,15 m

Gimimo data ir vieta: 1983 m. vasario 23 d., Marijampolė

Ūgis: 187 cm

Svoris: 81 kg

Šeiminė padėtis: nevedęs

Išsilavinimas: aukštasis, Lietuvos kūno kultūros akademijos magistrantas

Nuo kada sportuoja: 1994 m.

Pirmasis treneris: Onutė Živilaitė

Dabartinis treneris: Romualdas Petruškevičius

Rezultatai:

2006 m. tarptautinės Rygos taurės varžybos - 2 vieta (7,87);

2008 m. Lietuvos čempionatas Kaune - 1 vieta (7,86);

2009 m. Europos komandinis čempionatas Slovakijoje - 1 vieta (7,89);

2010 m. Europos čempionatas Barselonoje - 13 vieta (7,94);

2011 m. Europos komandinis čempionatas Novi Sade - 1 vieta (8,03), tarptautinės varžybos Paryžiuje - 2 vieta (8,04);

2012 m. brolių Znamenskių atminimo varžybos Žukove - 5 vieta (7,80).

AIRINĖ PALŠYTĖ

Rungtis: šuolis į aukštį

Geriausias rezultatas: 1,96 m

Gimimo data ir vieta: 1992 m. liepos 13 d., Kaunas

Ūgis: 186 cm

Svoris: 62 kg

Šeiminė padėtis: netekėjusi

Išsilavinimas: Vilniaus universiteto studentė

Nuo kada sportuoja: 2004 m.

Pirmasis treneris: Tatjana Krasauskienė

Dabartinis treneris: Tatjana Krasauskienė

Rezultatai:

2009 m. pasaulio jaunių čempionatas Italijoje - 4 vieta (1,82);

2010 m. Europos čempionatas Barselonoje - 18 vieta (1,90), pasaulio jaunimo čempionatas Kanadoje - 2 vieta (1,89);

2011 m. Europos jaunimo čempionatas Taline - 2 vieta (1,91), universiada Kinijoje - 2 vieta (1,96);

2012 m. pasaulio žiemos čempionatas Stambule - 9 vieta (1,92), Europos čempionatas Helsinkyje - 9 vieta (1,92).

RYTIS SAKALAUSKAS

Rungtis: 100 m bėgimas

Geriausias rezultatas: 10,14 sek.

Gimimo data ir vieta: 1987 m. birželio 27 d., Alytus

Ūgis: 185 cm

Svoris: 83 kg

Šeiminė padėtis: nevedęs

Išsilavinimas: aukštasis, baigė Lietuvos kūno kultūros akademiją

Nuo kada sportuoja: 2003 m.

Pirmasis treneris: Vytautas Šmidtas

Dabartiniai treneriai: Aleksas ir Jūratė Stanislovaičiai

Rezultatai:

2006 m. Lietuvos čempionatas Kaune - 1 vieta (10,8), Europos jaunimo iki 23 m. čempionatas Kaune - 4 vieta (10,38), universiada Belgrade - 5 vieta (10,41);

2010 m. "Deimantinės lygos" finalas Briuselyje - 2 vieta (10,24);

2011 m. pasaulio čempionatas Degu - 24 vieta (10,42), universiada Kinijoje - 2 vieta (10,14);

2012 m. Baltijos šalių mačas Valmieroje - 1 vieta (10,15), Europos čempionatas Helsinkyje, pusfinalis - 10,23 sek., finale dėl traumos startavo, bet nebėgo.

KRISTINA SALTANOVIČ

Rungtis: 20 km sportinis ėjimas

Geriausias rezultatas: 1.30:44

Gimimo data ir vieta: 1975 m. vasario 20 d., Vilnius

Ūgis: 164 cm

Svoris: 53 kg

Šeiminė padėtis: ištekėjusi, dukrai Erikai 5 m.

Išsilavinimas: aukštasis, baigė Lietuvos edukologijos universiteto magistrantūrą

Nuo kada sportuoja: 1987 m.

Pirmieji treneriai: Vytautas Papas, Vytautas Barauskas

Dabartiniai treneriai: Juzefas Romankovas, Luisas Diasas, Kastytis Pavilonis

Rezultatai:

2000 m. Sidnėjaus olimpinės žaidynės - 16 vieta (1.34:24);

2001 m. tarptautinės varžybos Portugalijoje - 3 vieta (1.35:34);

2002 m. Europos čempionatas Miunchene - 7 vieta (1.30:44);

2003 m. pasaulio čempionatas Paryžiuje - 14 vieta (1.32:13);

2004 m. Atėnų olimpinės žaidynės - 19 vieta (1.32:22);

2005 m. pasaulio čempionatas Helsinkyje - 12 vieta (1.31:23);

2006 m. IAAF "Grand Prix" varžybos Portugalijoje - 5 vieta (1.31:17);

2008 m. Pekino olimpinės žaidynės - 19 vieta (1.31:05);

2009 m. pasaulio čempionatas Berlyne - 8 vieta (1.31:23);

2010 m. Europos čempionatas Barselonoje - 7 vieta (1.31:40);

2011 m. pasaulio čempionatas Degu - 8 vieta (1.31:40);

2012 m. pasaulio taurės varžybos Saranske - 27 vieta (1.35:32).

ZINAIDA SENDRIŪTĖ

Rungtis: disko metimas

Geriausias rezultatas: 64,03 m

Gimimo data ir vieta: 1984 m. gruodžio 20 d., Klaišiai, Skuodo r.

Ūgis: 188 cm

Svoris: 94 kg

Šeiminė padėtis: netekėjusi

Išsilavinimas: aukštasis, baigė Lietuvos kūno kultūros akademiją

Nuo kada sportuoja: 2000 m.

Pirmasis treneris: Aloyzas Jasmontas

Dabartinis treneris: Aloyzas Jasmontas

Rezultatai:

2005 m. Europos jaunimo iki 23 m. čempionatas Erfurte - 6 vieta (52,78);

2006 m. Lietuvos metimų čempionatas Palangoje - 1 vieta (57,26), Lietuvos taurės varžybos Kaune - 1 vieta (56,26);

2007 m. Lietuvos taurės varžybos Kaune - 1 vieta (56,71), Lietuvos čempionatas Kaune - 1 vieta (55,25);

2008 m. Lietuvos čempionatas Kaune - 1 vieta (59,42), Pekino olimpinės žaidynės - 33 vieta (54,81);

2009 m. pasaulio čempionatas Berlyne - 31 vieta (54,55), universiada Belgrade - 7 vieta (55,65);

2010 m. Europos čempionatas Barselonoje - 5 vieta (60,70);

2011 m. pasaulio čempionatas Degu - 12 vieta (57,30), universiada Kinijoje - 2 vieta (62,49);

2012 m. tarptautinės varžybos Olandijoje - 2 vieta (62,74), Baltijos šalių mačas Valmieroje - 1 vieta (64,03).

EGLĖ STAIŠIŪNAITĖ

Rungtis: 400 m barjerinis bėgimas

Geriausias rezultatas: 56,58 sek.

Gimimo data ir vieta: 1988 m. rugsėjo 30 d., Klaipėda

Ūgis: 176 cm

Svoris: 63 kg

Šeiminė padėtis: netekėjusi

Išsilavinimas: aukštasis, baigė Minesotos universitetą (JAV)

Nuo kada sportuoja: 2000 m.

Pirmasis treneris: Donatas Senkus

Dabartinis treneris: Donatas Senkus

Rezultatai:

2011 m. NCAA čempionatas Di Moine (JAV) - 4 vieta (58,37);

2012 m. Europos čempionatas Helsinkyje - 15 vieta (58,76).

RAIVYDAS STANYS

Rungtis: šuolis į aukštį

Geriausias rezultatas: 2,31 m

Gimimo data ir vieta: 1987 m. vasario 3 d., Rokiškis

Ūgis: 194 cm

Svoris: 80 kg

Šeiminė padėtis: nevedęs

Išsilavinimas: aukštasis, baigė Lietuvos kūno kultūros akademiją

Nuo kada sportuoja: 2000 m.

Pirmasis treneris: Rimantas Gaidys

Dabartiniai treneriai: Audronė Gavelytė, Algirdas Baranauskas

Rezultatai:

2006 m. pasaulio jaunių čempionatas Pekine - 8 vieta (2,10);

2007 m. Lietuvos taurės varžybos Kaune - 1 vieta (2,14);

2008 m. Lietuvos čempionatas Kaune - 1 vieta (2,22);

2009 m. Europos jaunimo iki 23 m. čempionatas Kaune - 8 vieta (2,21);

2010 m. tarptautinės varžybos Prancūzijoje - 4 vieta (2,14);

2011 m. pasaulio čempionatas Degu - 20 vieta (2,20), universiada Kinijoje - 5 vieta (2,24), tarptautinės varžybos Prancūzijoje - 1 vieta (2,28);

2012 m. Cezmi Oro atminimo varžybos Stambule - 1 vieta (2,24), Europos čempionatas Helsinkyje - 2 vieta (2,31).

AUSTRA SKUJYTĖ

Rungtis: septynkovė

Geriausias rezultatas: 6493 tšk.

Gimimo data ir vieta: 1979 m. rugpjūčio 12 d., Biržai

Ūgis: 188 cm

Svoris: 82 kg

Šeiminė padėtis: netekėjusi

Išsilavinimas: aukštasis, baigė Oklahomos valstijos universiteto magistrantūrą

Nuo kada sportuoja: 1995 m.

Pirmasis treneris: Vytautas Klemka

Dabartiniai treneriai: Aleksas Stanislovaitis, Rimantas Plungė, Indrė Jakubaitytė

Rezultatai:

2000 m. Sidnėjaus olimpinės žaidynės - 12 vieta (6034 tšk.);

2001 m. pasaulio čempionas Edmontone - 6 vieta (6112 tšk.);

2002 m. Europos čempionatas Miunchene - 4 vieta (6275 tšk.);

2003 m. pasaulio čempionatas Paryžiuje - 10 vieta (6077 tšk.);

2004 m. pasaulio uždarųjų patalpų čempionatas Budapešte - 3 vieta (4679 tšk.); Atėnų olimpinės žaidynės - 2 vieta (6485 tšk.);

2005 m. pasaulio čempionatas Helsinkyje - 4 vieta (6360 tšk.), tarptautinės dešimtkovės varžybos JAV - 1 vieta (8366 tšk., pasaulio rekordas);

2006 m. tarptautinės dešimtkovės varžybos Misūryje - 1 vieta (8091 tšk.);

2007 m. pasaulio čempionatas Osakoje - 6 vieta (6380 tšk.);

2008 m. pasaulio uždarųjų patalpų čempionatas Valensijoje - 5 vieta (4655 tšk.), "Hypo Meeting" varžybos Gecise - 10 vieta (6235 tšk.);

2009 m. pasaulio čempionatas Berlyne, rutulio stūmimas - 17 vieta (17,86);

2010 m. Europos čempionatas Barselonoje, rutulio stūmimas - 12 vieta (17,72);

2011 m. pasaulio čempionatas Degu - 8 vieta (6297 tšk.);

2012 m. pasaulio uždarųjų patalpų čempionatas Stambule - 3 vieta (4802 tšk.), "Hypo Meeting" varžybos Gecise - 4 vieta (6493 tšk.).

TADAS ŠUŠKEVIČIUS

Rungtis: 50 km sportinis ėjimas

Geriausias rezultatas: 3.52:31

Gimimo data ir vieta: 1985 m. gegužės 22 d., Vilnius

Ūgis: 176 cm

Svoris: 65 kg

Šeiminė padėtis: nevedęs

Išsilavinimas: aukštasis, baigė Lietuvos edukologijos universitetą

Nuo kada sportuoja: 1995 m.

Pirmasis treneris: Juzefas Romankovas

Dabartiniai treneriai: Juzefas Romankovas, Kastytis Pavilonis

Rezultatai:

2006 m. Ukrainos čempionatas Ivano Frankivske - 5 vieta (4.05:17);

2007 m. Lietuvos ir Švedijos čempionatai Stokholme - 1 vieta (3.57:48);

2008 m. tarptautinės varžybos Slovakijoje - 4 vieta (3.54:37), Pekino olimpinės žaidynės - 32 vieta (4.02:45);

2009 m. pasaulio čempionatas Berlyne - 17 vieta (3.54:29);

2010 m. Europos čempionatas Barselonoje - 9 vieta (3.52:31);

2011 m. Lietuvos čempionatas Dudince - 1 vieta (4.00:54);

2012 m. pasaulio taurės varžybos Saranske - 43 vieta (4.06:29).

SONATA TAMOŠAITYTĖ

Rungtis: 100 m barjerinis bėgimas

Geriausias rezultatas: 13,10 sek.

Gimimo data ir vieta: 1987 m. birželio 28 d., Kaunas

Ūgis: 172 cm

Svoris: 58 kg

Šeiminė padėtis: netekėjusi

Išsilavinimas: aukštasis, baigė Lietuvos kūno kultūros akademiją

Nuo kada sportuoja: 2000 m.

Pirmasis treneris: Nina Gedgaudienė

Dabartinis treneris: Nina Gedgaudienė

Rezultatai:

2008 m. Europos taurės varžybos Portugalijoje - 7 vieta (13,92);

2009 m. Europos jaunimo iki 23 m. čempionatas Kaune - 5 vieta (13,36), pasaulio čempionatas Berlyne - 31 vieta (13,44), universiada Belgrade - 2 vieta (13,10);

2010 m. tarptautinės varžybos Prancūzijoje - 2 vieta (13,30);

2011 m. Europos komandinis čempionatas Novi Sade - 1 vieta (13,17), IAAF "Deimantinės lygos" varžybos Lozanoje - 3 vieta (13,57);

2012 m. pasaulio uždarųjų patalpų čempionatas Stambule - 3 vieta (8,03), Baltijos šalių mačas Valmieroje - 1 vieta (13,24).

BRIGITA VIRBALYTĖ-DIMŠIENĖ

Rungtis: 20 km sportinis ėjimas

Geriausias rezultatas: 1.31:08

Gimimo data ir vieta: 1985 m. vasario 1 d., Alytus

Ūgis: 164 cm

Svoris: 50 kg

Šeiminė padėtis: ištekėjusi

Išsilavinimas: Vilniaus universiteto žurnalistikos specialybės studentė

Nuo kada sportuoja: 1998 m.

Pirmasis treneris: Vaidas Gumauskas

Dabartiniai treneriai: Kastytis Pavilonis, Juzefas Romankovas

Rezultatai:

2008 m. pasaulio taurės varžybos Čeboksaruose - 32 vieta (1.35:10);

2009 m. pasaulio čempionatas Berlyne - 24 vieta (1.36:28);

2010 m. Europos čempionatas Barselonoje - 24 vieta (1.36:28); Europos taurės varžybos Lugane - 3 vieta (1.32:08);

2011 m. tarptautinės varžybos Lugane - 9 vieta (1.33:24);

2012 m. tarptautinės varžybos Lugane - 6 vieta (1.31:08).

MARIUS ŽIŪKAS

Rungtis: 20 km sportinis ėjimas

Geriausias rezultatas: 1.22:25

Gimimo data ir vieta: 1985 m. birželio 29 d., Birštonas

Ūgis: 185 cm

Svoris: 69 kg

Šeiminė padėtis: nevedęs

Išsilavinimas: aukštasis, Vilniaus universiteto ekonomikos magistras

Nuo kada sportuoja: 1997 m.

Pirmasis treneris: Gražina Goštautaitė

Dabartiniai treneriai: Gražina Goštautaitė, Kastytis Pavilonis

Rezultatai:

2006 m. tarptautinės varžybos Čekijoje - 16 vieta (1.28:43);

2007 m. Europos jaunimo iki 23 m. čempionatas Debrecene - 9 vieta (1.28:35);

2008 m. tarptautinės varžybos Dudince - 3 vieta (1.23:55);

2009 m. tarptautinės varžybos Alytuje - 5 vieta (1.26:17);

2011 m. tarptautinės varžybos Naumburge - 4 vieta (1.22:31);

2012 m. tarptautinės varžybos Lugane - 17 vieta (1.22:25).

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
SPORTAS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklama
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITReklaminiai priedai
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasPrenumerata
TrasaŽmonės#ATEITIESLYDERIAI#AUGULIETUVOJEKarjera
#LEGENDOS#SIGNATARŲDNR#ŠIMTMEČIOINOVACIJOS
Visos teisės saugomos © 2013-2018 UAB "Lietuvos žinios"