Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
SPORTAS

Londoną šturmuos galingos pajėgos

 
2012 07 26 7:35
Londono žaidynėse Lietuvos desanto simboliai bus Sidnėjuje triumfavusi šaulė D.Gudzinevičiūtė (kairėje) ir dukart olimpinis čempionas, mūsų delegacijos vėliavnešys V.Alekna./Dainiaus Labučio (ELTA) nuotrauka
Londono žaidynėse Lietuvos desanto simboliai bus Sidnėjuje triumfavusi šaulė D.Gudzinevičiūtė (kairėje) ir dukart olimpinis čempionas, mūsų delegacijos vėliavnešys V.Alekna./Dainiaus Labučio (ELTA) nuotrauka

Iki ketverius metus pasaulio sporto visuomenės lauktos šventės skaičiuojamos paskutinės valandos - rytoj vakare Londono olimpiniame stadione bus įžiebta XXX vasaros olimpinių žaidynių ugnis.

Liepos 27-rugpjūčio 12 dienomis Anglijos sostinėje vyksiančiose olimpinėse žaidynėse dalyvaus 62 Lietuvos atletai. Jiems planuojami net septyni medaliai. Aukščiausios vietos prognozuojamos dviratininkei Simonai Krupeckaitei (1-5), disko metikui Virgilijui Aleknai, kanojininkui Jevgenijui Šuklinui (1-6), buriuotojai Gintarei Scheidt (1-8), vyrų krepšinio rinktinei (3-5), boksininkui Egidijui

Kavaliauskui ir šiuolaikinės penkiakovės atstovei Laurai Asadauskaitei (3-8).

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentas Artūras Poviliūnas, kuriam tai bus jau dvyliktosios olimpinės žaidynės, šįkart nusprendė atsisakyti prognozių. "Tai sudėtingas dalykas. Be abejo, turime norų. Tačiau mūsų olimpinė rinktinė, sprendžiant ne pagal sportininkų skaičių, o per ketverių metų ciklą jų pasiektus rezultatus, yra kaip niekad kokybiška. Stipriausia", - sakė A.Poviliūnas.

Žaidynių išvakarėse LŽ kalbėjosi su LTOK vadovu Artūru POVILIŪNU apie pasirengimą Londono startams ir olimpinius lūkesčius.

Penkiose olimpiadose dalyvavę mūsų krepšininkai tris kartus iškovojo bronzą ir du kartus užėmė ketvirtąją vietą./Romo Jurgaičio nuotrauka
Penkiose olimpiadose dalyvavę mūsų krepšininkai tris kartus iškovojo bronzą ir du kartus užėmė ketvirtąją vietą./Romo Jurgaičio nuotrauka

Dėmė ant munduro

- Ko gero, pirmą kartą po nepriklausomybės atgavimo į olimpiadą vykstate prastesnės nuotaikos - net du Lietuvos atletai žaidynių išvakarėse sulaukė įtarimų vartoję draudžiamų preparatų.

- Tiesą pasakius, taip. Tai tarsi perkūnas iš giedro dangaus, kai prieš pat olimpines žaidynes sužinai, kad sportininkai įtariami vartoję dopingą. Tuo labiau - jau nieko negali pakeisti. Bet ir negali kaltinti sportininkų, kadangi jie dar turi galimybę pateikti B mėginį. Galbūt jis bus neigiamas, bet olimpinis traukinys jau išvažiavo.

Nukentėjome ir dar vienu aspektu: kuo daugiau atletų, tuo daugiau masažuotojų ir techninio personalo galime siųsti drauge su jais. Dabar turėjome sumažinti ir jų skaičių. Tai išmuša iš vėžių. Bet ką padarysi - toks gyvenimas.

- Kiek žmonių netekome Londone dėl šių skandalų?

- Nėra sunkiosios atletikos atstovo Aurimo Didžbalio, o sykiu ir galėjusio jį lydėti žmogaus. Nėra plento dviratininkės Rasos Leleivytės ir automatiškai - dar dviejų žmonių. Apytiksliai delegacijoje būtų buvę penkiais atstovais daugiau. Pagal tam tikrą formulę mūsų dviratininkė kelią į žaidynes būtų atvėrusi dar dviem ją lydintiesiems, nes moterų skaičius žaidynėse Tarptautiniam olimpiniam komitetui (IOC) labai svarbus.

Kitas dalykas - dar niekada nebuvo, kad grupinėse lenktynėse dalyvautų tik viena mūsų sportininkė. Šalies dviratininkių skaičius žaidynėse priklauso nuo reitingo. Galėjome plento atstovių turėti ir daugiau - tik reikėjo dalyvauti keleriose papildomose varžybose. Šiuo atveju gal kiek apsiskaičiavo tuo besirūpinantys treneriai. Prisimenu Valerijaus Konovalovo laikus - visada žaidynėse važiuodavo trys sportininkės, ir net nekildavo klausimas, kiek jų bus - trys ar dvi. Grupinėse lenktynėse visada galvodavome tik apie prizines vietas. Šįkart R.Leleivytės negalėjome pakeisti kita dviratininke, nes IOC nusprendė, jog tai galima daryti tik traumos atveju.

- Lietuvos prestižas olimpinėje šeimoje po šių atvejų tikrai nepagerės.

- Manau, atgarsiai nebus labai teigiami. Aišku, kol nėra B mėginio, niekas nieko nekaltina. Tarptautiniu mastu tai nėra išskirtinis atvejis, nors mes labai jautriai reaguojame į tokius dalykus.

Traumų kaina

- Pamirškime pesimistines nuotaikas. Kuo galite pasidžiaugti?

- Olimpiečių kiekybe - 62 atletai yra geras rezultatas tokiai šaliai kaip mūsų. Man asmeniškai gaila tenisininko Ričardo Berankio, jis turėjo visas galimybes dalyvauti olimpiadoje, bet sukliudė nelemta trauma. Labai išgyvenau dėl mūsų badmintonininko Kęstučio Navicko, puikiai startavusio Pekine. Buvome 100 procentų įsitikinę, kad jis vyks ir į Londoną, bet ir jam sutrukdė trauma. Stalo tenisininkės Rūtos Paškauskienės Londone neišvysime dėl motinystės atostogų. Sunkiojoje atletikoje A.Didžbalis suspenduotas. B normatyvus įvykdė daugiau mūsų plaukikų ir lengvaatlečių, bet šįkart buvo gerokai didesnė konkurencija ir su B normatyvais ne visi pateko į olimpiadą. Jų likimą sprendė Tarptautinės federacijos ir žaidynių organizacinis komitetas.

Tad galėjome turėti tokią didelę rinktinę kaip Pekine prieš ketverius metus, tuomet ten varžėsi 71 mūsų atletas. Pekino olimpiadoje pasirodėme 16 sporto šakų, šiemet jėgas išbandysime 14-oje. Bet, palyginti su broliukais latviais ir estais, mūsų rinktinė solidesnė ir, manau, turime puikių galimybių pakovoti dėl medalių.

Kai pasižiūri pastarųjų ketverių metų rezultatus, dauguma mūsų sportininkų Londono žaidynėse gali kovoti dėl aukštų vietų. Olimpiadoje prizinėmis laikomos 1-8 vietos, būti aštuntuke - garbingas dalykas. Bet mes visi norime medalių.

O atletams, kurie dar po ketverių metų startuos Rio de Žaneire, Londone iškovota vieta dvidešimtuke ar net keturiasdešimtuke bus taip pat geras rezultatas. Svarbiausia, kad jaunimas parodytų valią ir kautųsi iš paskutiniųjų, kad ir kas būtų. Tada viskas bus gerai.

A.Poviliūnas: "Negi galėtume manyti, kad dėl medalio nekovos L.Asadauskaitė, kuri dabar šiuolaikinės penkiakovės reitinge yra pirmoji."/LŽ archyvo nuotrauka
A.Poviliūnas: "Negi galėtume manyti, kad dėl medalio nekovos L.Asadauskaitė, kuri dabar šiuolaikinės penkiakovės reitinge yra pirmoji."/LŽ archyvo nuotrauka

Tą dieną, tą minutę

- Gal sulaukėte priekaištų iš olimpiečių, kad jie neturėjo galimybių normaliai pasiruošti startams Londone?

- Niekas nepriekaištavo. Suprantama, jaunesniems buvo skirta mažiau dėmesio, bet elitas, pretenduojantis į apdovanojimus ar aštuntuką, pasirengė optimaliai. Mūsų tikslas - kad sportininkai pasiektų geriausių rezultatų būtent tą dieną, tą valandą ir tą minutę. Juk gali pasiekti puikų rezultatą ar pagerinti rekordą ir po žaidynių, bet tai nublanks, jei olimpiadoje nepateisinsi lūkesčių.

Tai nuteikia optimistiškai

- Tarkime, turiu bilietus į visas olimpines varžybas, bet noriu eiti ten, kur lietuviai galbūt laimės medalius. Kuriuos bilietus turiu branginti?

- Jei turite, eikite į visas varžybas - reikia palaikyti visus mūsiškius. Neabejoju, kad į krepšinį eisite. Būtų gerai, kad mūsų krepšininkai pakartotų iki šiol pasiektus rezultatus. Per penkias olimpiadas jie tris kartus iškovojo bronzą ir du kartus užėmė ketvirtąją vietą.

Londono ringe kovos du boksininkai - E.Kavaliauskas ir Evaldas Petrauskas. Jie yra ambicingi. Specialistai sako, kad vienas iš dviejų tikrai turėtų kovoti dėl medalio.

Ir negi galėtum manyti, kad dėl medalio nekovos L.Asadauskaitė, kuri šiuolaikinės penkiakovės reitinge dabar yra pirmoji. Arba mūsų trekininkė S.Krupeckaitė, kuri per pastaruosius ketverius metus visur laimi medalius. Negaliu teigti, kad ji laimės auksą, bet viliuosi, kad kovos dėl medalių, kadangi yra gerai pasiruošusi.

Pačiame jėgų žydėjime kanojininkas J.Šuklinas, jis turi visas galimybes. Ir, be jokios abejonės, - disko metikas V.Alekna. Visus stebina paskutiniai jo pasirodymai tarptautinėse varžybose. Noriu ir linkiu, kad mūsų vėliavnešys turbūt savo paskutinėse olimpinėse žaidynėse trečią kartą taptų olimpiniu čempionu. O dar buriuotoja G.Scheidt. Su tokia patirtimi, valia ir užsispyrimu Gintarė, be abejonės, yra viena pretendenčių į olimpinius medalius.

Kartais olimpinėse žaidynėse "iššauna" tie, iš kurių nesitiki medalio. Ir būtų labai gerai, jei tokių staigmenų Londone būtų daugiau.

Lietuvos olimpinė rinktinė

Badmintonas

AKVILĖ STAPUŠAITYTĖ

Rungtis: vienetai

Gimimo data ir vieta: 1986 m. kovo 25 d., Tauragė

Ūgis: 169 cm

Svoris: 59 kg

Treneris: Juozas Špelveris  

Geriausi rezultatai:

2008 m. olimpinės atrankos turnyras Estijoje - 3 vieta, aukščiausia pasaulio badmintonininkių reitingo vieta - 85 (vienetų), Pekino olimpinės žaidynės - 17-32 vieta; 2011 m. olimpinės atrankos turnyras Šveicarijoje - 5-8 vieta, Islandijoje - 2 vieta; 2012 m. olimpinės atrankos turnyras Prancūzijoje - 3-4 vieta.

Gimnastika

ROKAS GUŠČINAS

Rungtis: daugiakovė

Gimimo data ir vieta: 1991 m. sausio 6 d., Kaunas

Ūgis: 172 cm

Svoris: 70 kg

Treneris: Vladislovas Bogomolovas

Geriausi rezultatai: 2008 m. Europos jaunimo čempionatas Lozanoje - 5 vieta; 2010 m. Europos čempionatas Birmingame, daugiakovė - 11 vieta; 2012 m. kvalifikacinis olimpinis turnyras Londone, daugiakovė - 25 kvalifikacinė vieta.

LAURA ŠVILPAITĖ

Rungtis: daugiakovė

Gimimo data ir vieta: 1994 m. sausio 7 d., Vilnius

Ūgis: 154 cm

Svoris: 42 kg

Treneris: Vasilijus Gavrinas

Geriausi rezultatai:

2008 m. Europos jaunimo čempionatas Klermone, lygiagretės - 10 vieta; 2009 m. Europos jaunimo olimpinis festivalis Tamperėje, daugiakovė - 5 vieta, buomas - 4 vieta; 2012 m. kvalifikacinis olimpinis turnyras Londone, daugiakovė - 25 kvalifikacinė vieta.

Baidarių ir kanojų irklavimas

JEVGENIJUS ŠUKLINAS

Rungtis: C1, 200 m

Gimimo data ir vieta: 1985 m. lapkričio 23 d., Glazovas, Rusija

Ūgis: 196 cm

Svoris: 109 kg

Treneriai: Vasilijus Suchorukovas, Egidijus Gustas

Geriausi rezultatai: 2002 m. Europos jaunių čempionatas Kroatijoje, C2, 1000 m - 3 vieta; 2003 m. pasaulio jaunių čempionatas Japonijoje, C1 ir C2, 500 m - 4 vieta; 2006 m. pasaulio čempionatas Vengrijoje, C1, 200 m - 3 vieta, Europos čempionatas Čekijoje, C1, 200 m - 3 vieta; 2007 m. pasaulio čempionatas Vokietijoje, C1, 200 m - 3 vieta, Europos čempionatas Ispanijoje, C1, 200 m - 1 vieta; 2008 m. pasaulio jaunimo čempionatas Vengrijoje, C1, 500 m - 1 vieta, universiada Belgrade, C1, 1000 m - 1 vieta; 2009 m. pasaulio čempionatas Kanadoje, C1, 200 m - 3 vieta, Europos čempionatas Brandenburge, C1, 500 m - 2 vieta; 2010 m. universiada Poznanėje, C1, 500 m - 1 vieta; 2012 m. Europos čempionatas Kroatijoje - 3 vieta.

EGIDIJUS BALČIŪNAS

Rungtis: K1, 200 m

Gimimo data ir vieta: 1975 m. gegužės 7 d., Marijampolė

Ūgis: 188 cm

Svoris: 90 kg

Treneriai: Romualdas Petrukanecas, Sergejus Sorokinas

Geriausi rezultatai: 2000 m. Sidnėjaus olimpinės žaidynės, K2, 500 m - 11 vieta; 2001 m. pasaulio čempionatas Poznanėje, K2, 500 m - 2 vieta, 200 m - 1 vieta; 2002 m. pasaulio čempionatas Sevilijoje,

K2, 200 m - 1 vieta; 2003 m. pasaulio čempionatas JAV, K2, 500 m - 3 vieta, K2, 200 m - 1 vieta; 2004 m. Atėnų olimpinės žaidynės, K2, 500 m - 7 vieta, Europos čempionatas Poznanėje, K2, 500 m - 2 vieta, K2, 200 m - 1 vieta; 2005 m. pasaulio čempionatas Zagrebe, K2, 500 m - 3 vieta, K2, 200 m - 2 vieta; 2006 m. pasaulio čempionatas Rašice, K2, 200 m - 2 vieta, Europos čempionatas Duisburge, K2, 200 m - 2 vieta; 2008 m. Pekino olimpinės žaidynės, K2, 500 m - 11 vieta; 2012 m. olimpinės atrankos varžybos Poznanėje, K1, 200 m - 2 vieta.

Boksas

EGIDIJUS KAVALIAUSKAS

Svorio kategorija: iki 69 kg

Gimimo data ir vieta: 1988 m. birželio 29 d., Kaunas

Ūgis: 167 cm

Svoris: 72 kg

Treneris: Jurijus Kolyčevas

Geriausi rezultatai: 2005 m. Europos jaunių čempionatas - 3 vieta; 2006 m. Europos jaunių čempionatas - 3 vieta; 2008 m. olimpinės atrankos turnyras Peskaroje - 3 vieta, olimpinės atrankos turnyras Atėnuose - 2 vieta, Pekino olimpinės žaidynės - 17-28 vieta; 2011 m. pasaulio čempionatas Baku - 3 vieta.

EVALDAS PETRAUSKAS

Svorio kategorija: iki 60 kg

Gimimo data ir vieta: 1992 m. kovo 19 d., Šilutė

Ūgis: 164 cm

Svoris: 63 kg

Treneris: Vladimiras Bajevas

Geriausi rezultatai: 2009 m. Europos jaunimo čempionatas Ščecine - 1 vieta; 2010 m. pasaulio jaunimo čempionatas Baku - 2 vieta, pirmosios jaunimo olimpinės žaidynės Singapūre - 1 vieta; 2012 m. olimpinės atrankos turnyras Trabzone - 1 vieta.

Buriavimas

JUOZAS BERNOTAS

Laivų klasė: burlentė RS:X

Gimimo data ir vieta: 1989 m. balandžio 23 d., Kaunas

Ūgis: 186 cm

Svoris: 80 kg

Treneris: Gintautas Bernotas

Geriausi rezultatai: 2007 m. pasaulio jaunimo čempionatas Sopote - 11 vieta; 2012 m. pasaulio čempionatas Ispanijoje - 34 vieta, Europos čempionatas Portugalijoje - 32 vieta.

ROKAS MILEVIČIUS

Laivų klasė: "Laser"

Gimimo data ir vieta: 1986 m. gruodžio 10 d., Kaunas

Ūgis: 188 cm

Svoris: 83 kg

Treneris: Linas Grabnickas

Geriausi rezultatai: 2012 m. pasaulio čempionatas Vokietijoje - 42 vieta.

GINTARĖ SCHEIDT

Laivų klasė: "Laser Radial"

Gimimo data ir vieta: 1982 m. lapkričio 12 d., Kaunas

Ūgis: 171 cm

Svoris: 65 kg

Treneris: Linas Eidukevičius

Geriausi rezultatai: 2006 m. Europos čempionatas Italijoje - 2 vieta; 2007 m. pasaulio čempionatas Portugalijoje - 3 vieta; 2008 m. Pekino olimpinės žaidynės - 2 vieta; 2010 m. Europos čempionatas Prancūzijoje - 3 vieta; 2012 m. pasaulio čempionatas Vokietijoje - 1 vieta.

Dziudo

KAROLIS BAUŽA

Svorio kategorija: iki 90 kg

Gimimo data ir vieta: 1987 m. balandžio 24 d., Jurbarkas

Ūgis: 182 cm

Svoris: 90 kg

Treneris: Petras Vinciūnas

Geriausi rezultatai: 2003 m. Europos jaunimo olimpinis festivalis Paryžiuje - 3 vieta; 2007 m. universiada Bankoke - 3 vieta; 2009 m. Europos čempionatas Tbilisyje - 3 vieta, Europos jaunimo iki 23 m. čempionatas Antalijoje - 1 vieta; 2010 m. Europos čempionatas Vienoje - 3 vieta, 2011 m. pasaulio taurės varžybos Baku - 3 vieta, pasaulio

taurės varžybos Liverpulyje - 3 vieta.

MARIUS PAŠKEVIČIUS

Svorio kategorija: per 100 kg

Gimimo data ir vieta: 1979 m. spalio 31 d., Šventupė, Ukmergės r.

Ūgis: 198 cm

Svoris: 115 kg

Treneris: Petras Vinciūnas

Geriausi rezultatai: 2000 m. Sidnėjaus olimpinės žaidynės - 16-20 vieta; 2009 m. pasaulio čempionatas Roterdame - 3 vieta; 2012 m. Europos čempionatas Rusijoje - 3 vieta.

Imtynės

ALEKSANDRAS KAZAKEVIČIUS

Svorio kategorija: iki 74 kg

Gimimo data ir vieta: 1986 m. birželio 12 d., Vilnius

Ūgis: 176 cm

Svoris: 79 kg

Treneriai: Grigorijus Kazovskis, Ruslanas Vartanovas

Geriausi rezultatai: 2003 m. Europos kadetų čempionatas Rostove - 1 vieta; 2005 m. pasaulio jaunimo čempionatas Vilniuje - 3 vieta; 2006 m. Europos jaunimo čempionatas Vengrijoje - 3 vieta; 2008 m. Pekino olimpinės žaidynės - 15 vieta; 2012 m. Europos čempionatas Belgrade - 3 vieta.

EDGARAS VENCKAITIS

Svorio kategorija: iki 66 kg

Gimimo data ir vieta: 1985 m. gruodžio 12 d., Tauragė

Ūgis: 171 cm

Svoris: 70 kg

Treneriai: Grigorijus Kazovskis, Ruslanas Vartanovas

Geriausi rezultatai: 2006 m. pasaulio studentų čempionatas Ulan Batore - 2 vieta; 2007 m. pasaulio čempionatas Baku - 3 vieta, Europos čempionatas Sofijoje - 3 vieta; 2012 m. olimpinis kvalifikacinis turnyras Sofijoje - 2 vieta.

Irklavimas

MINDAUGAS GRIŠKONIS

Valtis: M1x

Gimimo data ir vieta: 1986 m. sausio 17 d., Vilnius

Ūgis: 190 cm

Svoris: 92 kg

Treneris: Alfonsas Mikšys

Geriausi rezultatai: 2007 m. Europos čempionatas Poznanėje - 2 vieta, pasaulio jaunimo iki 23 m. čempionatas Stratklaide - 2 vieta; 2008 m. Pekino olimpinės žaidynės - 8 vieta, pasaulio jaunimo iki 23 m. čempionatas Miunchene - 2 vieta; 2009 m. Europos čempionatas Breste - 1 vieta; 2011 m. Europos čempionatas Plovdive - 1 vieta.

ROLANDAS MAŠČINSKAS

Valtis: M2x

Gimimo data ir vieta: 1992 m. rugpjūčio 6 d., Strielčiai, Prienų r.

Ūgis: 199 cm

Svoris: 96 kg

Treneris: Vladislavas Sokolinskis

Geriausi rezultatai: 2010 m. pasaulio jaunimo čempionatas Breste - 3 vieta, I jaunimo olimpinės žaidynės Singapūre, M1x - 1 vieta; 2011 m. Europos čempionatas Plovdive - 1 vieta, pasaulio jaunimo čempionatas Amsterdame, M1x - 3 vieta.

SAULIUS RITTER

Valtis: M2x

Gimimo data ir vieta: 1988 m. rugpjūčio 23 d., Vilnius

Ūgis: 202 cm

Svoris: 105 kg

Treneris: Vladislavas Sokolinskis

Geriausi rezultatai: 2010 m. pasaulio jaunimo čempionatas Breste - 3 vieta; 2011 m. Europos čempionatas Plovdive - 1 vieta.

DONATA VIŠTARTAITĖ

Valtis: W1x

Gimimo data ir vieta: 1989 m. birželio 11 d., Šilalė

Ūgis: 170 cm

Svoris: 65 kg

Treneriai: Algirdas Arelis ir Nijolė Savickytė

Geriausi rezultatai: 2010 m. pasaulio jaunimo iki 23 m. čempionatas Breste - 1 vieta; 2011 m. Europos čempionatas Plovdive - 3 vieta, pasaulio jaunimo iki 23 m. čempionatas Amsterdame - 1 vieta.

Krepšinis

SIMAS JASAITIS

Žaidėjo pozicija: lengvasis krašto puolėjas

Gimimo data ir vieta: 1982 m. kovo 26 d., Vilnius

Ūgis: 201 cm

Svoris: 87 kg

Rinktinėje debiutavo 2004 06 17

Klubas: Ankaros "Turk Telekom", Turkija

Geriausi rezultatai: 2005 m. ULEB čempionas, 2007 m. Europos čempionatas Ispanijoje - 3 vieta; 2008 m. Pekino olimpinės žaidynės - 4 vieta; 2010 m. pasaulio čempionatas Turkijoje - 3 vieta.

ŠARŪNAS JASIKEVIČIUS

Žaidėjo pozicija: įžaidėjas

Gimimo data ir vieta: 1976 m. kovo 5 d., Kaunas

Ūgis: 192 cm

Svoris: 92 kg

Rinktinėje debiutavo: 1997 06 05

Klubas: "Barcelona", Ispanija

Geriausi rezultatai: 1994 m. Europos jaunių čempionas; 1996 m. Europos jaunimo čempionas; 2000 m. Sidnėjaus olimpinės žaidynės - 3 vieta; 2003 m. Europos čempionas, Eurolygos nugalėtojas; 2004 m. Atėnų olimpinės žaidynės - 4 vieta, Eurolygos nugalėtojas; 2005 m. Eurolygos čempionas, 2007 m. Europos čempionatas Ispanijoje - 3 vieta

2008 m. Pekino olimpinės žaidynės - 4 vieta

PAULIUS JANKŪNAS

Žaidėjo pozicija: puolėjas

Gimimo data ir vieta: 1984 m. balandžio 29 d., Kaunas

Ūgis: 205 cm

Svoris: 107 kg

Rinktinėje debiutavo: 2004 06 17

Klubas: Kauno "Žalgiris"

Geriausi rezultatai: 2003 m. pasaulio jaunių čempionato sidabro medalio laimėtojas; 2004 m. Europos jaunimo čempionato bronzos medalio laimėtojas; 2005 m. pasaulio jaunimo iki 21 m. čempionas, 2007 m. Europos čempionatas Ispanijoje - 3 vieta; 2010 m. pasaulio čempionatas Turkijoje - 3 vieta.

MANTAS KALNIETIS

Žaidėjo pozicija: įžaidėjas

Gimimo data ir vieta: 1986 m. rugsėjo 6 d., Kaunas

Ūgis: 195 cm

Svoris: 92 kg

Rinktinėje debiutavo: 2006 07 31

Klubas: Kauno "Žalgiris"

Geriausi rezultatai: 2005 m. Europos jaunimo čempionato sidabro medalininkas; 2007 m. universiados čempionas; 2010 m. pasaulio čempionatas Turkijoje - 3 vieta.

RIMANTAS KAUKĖNAS

Žaidėjo pozicija: atakuojantis gynėjas

Gimimo data ir vieta: 1977 m. balandžio 11 d., Vilnius

Ūgis: 192 cm

Svoris: 95 kg

Rinktinėje debiutavo: 2000 11 22

Klubas: Sienos "Montepaschi", Italija

Geriausi rezultatai: 2007 m. Europos čempionatas Ispanijoje - 3 vieta; 2008 m. Pekino olimpinės žaidynės - 4 vieta.

ANTANAS KAVALIAUSKAS

Žaidėjo pozicija: vidurio puolėjas

Gimimo data ir vieta: 1984 m. rugsėjo 19 d., Vilnius

Ūgis: 208 cm

Svoris: 114 kg

Rinktinės debiutantas

Klubas: Rygos VEF, Latvija

Geriausi rezultatai: 2005 m. pasaulio jaunimo čempionas; 2007 m. universiados čempionas.

LINAS KLEIZA

Žaidėjo pozicija: krašto puolėjas

Gimimo data ir vieta: 1985 m. sausio 3 d., Kaunas

Ūgis: 203 cm

Svoris: 108 kg

Rinktinėje debiutavo: 2004 06 17

Klubas: Toronto "Raptors", JAV

Geriausi rezultatai: 2003 m. pasaulio jaunių čempionato sidabro medalininkas; 2004 m. Europos jaunimo čempionatas - 3 vieta; 2007 m. Europos čempionatas Ispanijoje - 3 vieta; 2008 m. Pekino olimpinės žaidynės - 4 vieta; 2010 m. pasaulio čempionatas Turkijoje - 3 vieta.

MARTYNAS POCIUS

Žaidėjo pozicija: atakuojantis gynėjas

Gimimo data ir vieta: 1986 m. balandžio 28 d., Vilnius

Ūgis: 196 cm

Svoris: 89 kg

Rinktinėje debiutavo: 2008 07 11

Klubas: Madrido "Real", Ispanija

Geriausi rezultatai: 2010 m. pasaulio čempionatas Turkijoje - 3 vieta.

JONAS MAČIULIS

Žaidėjo pozicija: krašto puolėjas

Gimimo data ir vieta: 1985 m. vasario 10 d., Kaunas

Ūgis: 198 cm

Svoris: 98 kg

Rinktinėje debiutavo: 2006 06 20

Klubas: Sienos "Montepaschi", Italija

Geriausi rezultatai: 2003 m. pasaulio jaunių čempionatas - 2 vieta;

2004 m. Europos jaunimo čempionato bronzos medalio laimėtojas; 2005 m. Europos jaunimo čempionatas - 2 vieta, pasaulio jaunimo čempionas;

2007 m. Europos čempionatas Ispanijoje - 3 vieta, universiados čempionas; 2008 m. Pekino olimpinės žaidynės - 4 vieta; 2010 m. pasaulio čempionatas Turkijoje - 3 vieta.

RENALDAS SEIBUTIS

Pozicija: gynėjas

Gimimo data ir vieta: 1987 m. liepos 23 d., Palanga

Ūgis: 196 cm

Svoris: 80 kg

Rinktinėje debiutavo: 2010 08 28

Klubas: Vilniaus "Lietuvos rytas"

Geriausi rezultatai: 2005 m. Europos jaunimo čempionato sidabro laimėtojas; 2005 m. pasaulio jaunimo čempionas; 2010 m. pasaulio čempionatas Turkijoje - 3 vieta.

DARIUS SONGAILA

Žaidėjo pozicija: sunkusis krašto puolėjas

Gimimo data ir vieta: 1978 m. vasario 14 d., Marijampolė

Ūgis: 206 cm

Svoris: 113 kg

Rinktinėje debiutavo: 2000 08 18

Klubas: Valjadolido "Blancos de Rueda", Ispanija

Geriausi rezultatai: 2000 m. Sidnėjaus olimpinės žaidynės - 3 vieta; 2003 m. Europos čempionas; 2004 m. Atėnų olimpinės žaidynės - 4 vieta; 2007 m. Europos čempionatas Ispanijoje - 3 vieta; 2010 m. pasaulio čempionatas Turkijoje - 3 vieta.

JONAS VALANČIŪNAS

Žaidėjo pozicija: vidurio puolėjas

Gimimo data ir vieta: 1992 m. gegužės 6 d., Utena

Ūgis: 213 cm

Svoris: 111 kg

Rinktinėje debiutavo: 2011 08 06

Klubas: Toronto "Raptors", JAV

Geriausi rezultatai: 2008 m. Europos jaunučių iki 16 m. čempionas;

2009 m. Europos jaunimo vicečempionas; 2010 m. Europos jaunimo iki 18 m. čempionas; 2011 m. pasaulio jaunimo iki 19 m. čempionas.

Plaukimas

VYTAUTAS JANUŠAITIS

Rungtis: 200 m kompleksiniu stiliumi

Gimimo data ir vieta: 1981 m. spalio 13 d., Kaunas

Ūgis: 185 cm

Svoris: 78 kg

Treneris: Ramojus Kalytis

Geriausi rezultatai: 2004 m. Atėnų olimpinės žaidynės - 7 vieta; 2005 m. Europos čempionatas Italijoje - 2 vieta, 100 m kompl. - 3 vieta; 2008 m. Europos čempionatas Olandijoje - 3 vieta, Pekino olimpinės žaidynės - 15 vieta, Europos čempionatas Rijekoje, 25 m baseine - 2 vieta; 2009 m. Europos čempionatas Stambule, 25 m baseine - 2 vieta.

RŪTA MEILUTYTĖ

Rungtis: 100 m krūtine

Gimimo data ir vieta: 1997 m. kovo 19 d., Kaunas

Ūgis: 172 cm

Svoris: 64 kg

Treneris: Jonathanas Ruddas

Geriausi rezultatai: 2011 m. Europos jaunimo olimpinis festivalis Trabzone, 100 m krūtine - 1 vieta, 50 m laisvuoju stiliumi - 2 vieta, 100 m laisvuoju stiliumi - 3 vieta; 2012 m. Didžiosios Britanijos čempionatas, 100 m krūtine - 1 vieta.

MINDAUGAS SADAUSKAS

Rungtis: 100 m laisvuoju stiliumi

Gimimo data ir vieta: 1990 m. birželio 14 d., Panevėžys

Ūgis: 193 cm

Svoris: 92 kg

Treneris: Židrūnė Budrienė

Geriausi rezultatai: 2009 m. pasaulio čempionatas Romoje, 4x100 m laisvuoju stiliumi - 14 vieta.

GIEDRIUS TITENIS

Rungtis: 100 ir 200 m krūtine

Gimimo data ir vieta: 1989 m. liepos 21 d., Anykščiai

Ūgis: 193 cm

Svoris: 85 kg

Treneris: Žilvinas Ovsiukas

Geriausi rezultatai: 2005 m. VIII Europos jaunimo olimpinis festivalis Italijoje, 200 m krūtine - 3 vieta; 2006 m. pasaulio jaunių čempionatas Rio de Žaneire, 200 m krūtine - 3 vieta; 2007 m. Europos jaunimo čempionatas Belgijoje, 100 m krūtine - 3 vieta; 2008 m. Pekino olimpinės žaidynės, 100 m krūtine - 12 vieta; 2009 m. pasaulio čempionatas Romoje, 200 m krūtine - 3 vieta, universiada Belgrade, 200 m krūtine - 3 vieta; 2011 m. universiada Čenženyje, 100 ir 200 m krūtine - 1 vieta.

Šaudymas

DAINA GUDZINEVIČIŪTĖ

Rungtis: 75 taikiniai tranšėjinėje aikštelėje

Gimimo data ir vieta: 1965 m. gruodžio 23 d., Vilnius

Ūgis: 178 cm

Svoris: 75 kg

Treneris: treniruojasi savarankiškai

Geriausi rezultatai: 2000 m. Sidnėjaus olimpinė čempionė; 2002 m. pasaulio čempionatas Lahtyje - 2 vieta; 2004 m. Atėnų olimpinės žaidynės - 14 vieta; 2005 m. Europos čempionatas Belgrade - 2 vieta; 2008 m. Pekino olimpinės žaidynės - 5 vieta; 2009 m. Europos čempionatas Kroatijoje - 2 vieta.

Šiuolaikinė penkiakovė

LAURA ASADAUSKAITĖ-ZADNEPROVSKIENĖ

Gimimo data ir vieta: 1984 m. vasario 28 d., Vilnius

Ūgis: 160 cm

Svoris: 48 kg

Treneriai: Jevgenijus Kliosovas, Andrejus Zadneprovskis

Geriausi rezultatai: 2007 m. pasaulio čempionatas Berlyne - 3 vieta; 2008 m. Pekino olimpinės žaidynės - 15 vieta, Europos čempionatas Maskvoje - 2 vieta; 2009 m. pasaulio čempionatas Londone - 2 vieta; 2011 m. pasaulio čempionatas Maskvoje - 3 vieta, pasaulio taurės finalinės varžybos Londone - 2 vieta; 2012 m. pasaulio taurės finalinės varžybos Kinijoje - 1 vieta, Europos čempionatas Bulgarijoje - 1 vieta, mišri estafetė - 2 vieta.

JUSTINAS KINDERIS

Gimimo data ir vieta: 1987 m. gegužės 24 d., Panevėžys

Ūgis: 184 cm

Svoris: 82 kg

Treneriai: Jurijus Moskvičiovas, Egidijus Tindžiulis

Geriausi rezultatai: 2010 m. pasaulio čempionatas Čengdu - 3 vieta, Europos čempionatas Debrecene - 4 vieta; 2011 m. pasaulio

čempionatas Maskvoje, mišri estafetė - 3 vieta; 2012 m. Europos čempionatas Bulgarijoje, mišri estafetė - 2 vieta.

GINTARĖ VENČKAUSKAITĖ

Gimimo data ir vieta: 1992 m. lapkričio 4 d., Klaipėda

Ūgis: 170 cm

Svoris: 54 kg

Treneris: Henrikas Eismontas

Geriausi rezultatai: 2010 m. pirmosios jaunimo olimpinės žaidynės Singapūre - 6 vieta.

P.S. Lengvaatlečių ir dviratininkų olimpinės rinktinės paskelbtos "Lietuvos žiniose" praėjusią savaitę (ketvirtadienį - Nr. 166 ir penktadienį - Nr. 167).

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
SPORTAS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklama
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITReklaminiai priedai
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasPrenumerata
TrasaŽmonės#ATEITIESLYDERIAI#AUGULIETUVOJEKarjera
#LEGENDOS#SIGNATARŲDNR#ŠIMTMEČIOINOVACIJOS
Visos teisės saugomos © 2013-2018 UAB "Lietuvos žinios"