Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
SPORTAS

Kai vienas džiugino, kiti varė į neviltį

 
2013 02 19 7:20
22 metų T.Kaukėnas (dešinėje) vyrų biatlone sparčiai progresuoja./AFP/Scanpix nuotraukos
22 metų T.Kaukėnas (dešinėje) vyrų biatlone sparčiai progresuoja./AFP/Scanpix nuotraukos

Nuo viršytų lūkesčių iki fiasko - taip Lietuvos biatlono federacijos (LBF) prezidentas Arūnas Daugirdas įvertino mūsų krašto sportininkų pasirodymą pasaulio čempionate Čekijoje.

Didžiausiu atradimu tapo 22 metų Tomas Kaukėnas. Jis ryškiai pranoko ir savo kolegas, ir Dianą Rasimovičiūtę, ilgus metus buvusią neginčijama rinktinės lydere. T.Kaukėno rezultatai planetos pirmenybėse geri ir daug žadantys. Tik trečius metus su vyrais konkuruojantis trenerio Viktoro Korčagino auklėtinis pradžiugino 22 vieta sprinto rungtyje ir 23 vieta individualiose lenktynėse. Dar prieš metus geriausias jo pasiekimas pasaulio čempionate buvo 62 vieta sprinte.

Puikiais pasirodymais T.Kaukėnas pelnė teisę paskutinę čempionato dieną startuoti prestižinėse bendrojo starto 15 km lenktynėse, kuriose kovoja tik 30 geriausių biatlonininkų. Varžybas didele sparta pradėjęs lietuvis po pirmosios šaudymo serijos buvo 13-as, vėliau pakilo į dešimtuką, tačiau neišlaikė tempo ir ėmė leistis žemyn. Jis finišavo 29-as, bet aplenkė individualių lenktynių sidabro medalio laimėtoją Timą Burke'ą iš JAV.

"Paskutinę dieną Tomui sutrukdė nuovargis. Su estafetėmis jam tai buvo jau šeštosios varžybos. Tačiau nedalyvauti bendrojo starto lenktynėse kiekvienam sportininkui būtų lyg nusikaltimas. Tai - papildomi reitingo taškai ir prestižas", - LŽ sakė A.Daugirdas.

Pora šaukštų deguto

LBF prezidento nuotaika pasikeitė, kai prakalbome apie kitų lietuvių pasirodymą Moravijos Nove Mesto trasose. A.Daugirdas prieš čempionatą vylėsi, kad komandinėje įskaitoje Lietuvos vyrai ir moterys pateks į dvidešimtukus. Tai būtų suteikę galimybę Sočio olimpiadoje išvysti abi mūsų estafečių komandas. Tačiau taip neįvyko.

"Optimizmas buvo įvertintas atsižvelgiant į realias galimybes. Tačiau aukščiausio rango varžybose atletai nesusidorojo su atsakomybe ir patyrė fiasko, - vertino LBF vadovas. - Merginos pralaimėjo viską, ką galėjo, o vaikinams iki 20-tuko trūko nedaug. Žinau viena - jei vyrų rinktinė būtų taip pasirodžiusi ir pernai, Sočyje tikrai turėtume keturis atstovus. Deja, prieš metus Vokietijoje netekome daug taškų, kai estafečių varžybose dėl prasto reitingo startavome iš žemų pozicijų ir mus paveikė nenugalimos jėgos - ėmė lyti, trasa suminkštėjo. Rusai teigė, kad dėl to rikiuotės pabaigoje startavusieji galėjo prarasti net dvi minutes."

Tiesa, Čekijoje iki tikslo trūko nedaug. Tereikėjo sėkmingiau pasirodyti individualiose lenktynėse. T.Kaukėnas lenktynes baigė 23-ias, bet kiti finišavo daug vėliau. 5 kartus prašovęs Karolis Dombrovskis klasifikuotas 81-as, net 8 sykius į taikinį nepataikęs Karolis Zlatkauskas - 108-as, o 6 sykius klydęs Rokas Suslavičius - 118-as.

"Kai prašauni 6-8 kartus ir gauni tiek baudos minučių, tai - visiška katastrofa. Po to jokių šansų užimti aukštas vietas, - neslėpė nusivylimo A.Daugirdas. - Jei jie būtų padarę bent perpus mažiau klaidų, būtume pelnę reikiamus reitingo taškus. Sužinojus tai, apmaudas buvo didžiulis."

Kalnų nenuvertė ir trijų olimpiadų dalyvė, kitą pirmadienį 29-ąjį gimtadienį švęsianti Diana Rasimovičiūtė. Mėgstamoje sprinto rungtyje ji finišavo 40-a, persekiojimo lenktynėse pakilo dviem vietomis (38), o individualiose varžybose buvo tik 70-a.

"40 vietos tarp 115 sportininkių nereikėtų sumenkinti, tačiau Dianai tai - ne rezultatas. Ji ir pati žino, kad gali pasirodyti geriau. Po varžybų ir apsipykome, ir kalbėjomės gražiuoju. Po tokių pasirodymų sportininkė labai išgyvena, būna ašarų, net minčių pasitraukti iš sporto. Tik vėliau emocijos nurimsta", - kalbėjo A.Daugirdas.

Biatlono genijus iš Norvegijos E.H.Svendsenas pasaulio čempionate iškovojo 4 aukso ir 1 bronzos medalį.
Biatlono genijus iš Norvegijos E.H.Svendsenas pasaulio čempionate iškovojo 4 aukso ir 1 bronzos medalį.

Dvejopi jausmai

Kas sutrukdė kitiems Lietuvos biatlonininkams Čekijoje pasirodyti geriau?

A.Daugirdas nuo klausimo neišsisukinėjo ir atsakė savikritiškai: "Pasirengimo etape reikėjo daugiau dėmesio skirti šaudymo pratimams, šia linkme kiti daug dirba vasaros pradžioje. Įtakos turėjo ir psichologiniai veiksniai. Gali šliuožti greitai, bet laiku nepaspaustas šautuvo gaidukas lems klaidą šaudykloje ir žemesnę vietą. Kitos rinktinės vežiojasi psichologus, mes, deja, jų neturime."

LBF vadovas prisipažino, kad rezultatai pirmenybėse kelia dvejopus jausmus. "T.Kaukėno progresą vertinome atsargiai ir žadėjome jam vietas pirmuose 40-tukuose. Tačiau jis gerokai viršijo lūkesčius. Gaila, bet kiti mūsų sportininkai pagal pasirengimo metu rodytus rezultatus buvo verti aukštesnių vietų", - aiškino jis.

Dabar žinoma, kad kitų metų Sočio žiemos olimpiadoje Lietuva turės po vieną vietą vyrų ir moterų biatlono varžybose. Jas išsikovojo T.Kaukėnas ir D.Rasimovičiūtė. Tai galima vertinti kaip nedidelį laimėjimą, nes dar 2010-aisiais Vankuveryje Lietuvos garbę gynė vienintelė D.Rasimovičiūtė.

Optimizmu nuolat trykštantis A.Daugirdas tiki, kad Lietuvos biatlonininkų kvota 2018-ųjų žiemos olimpiadoje gerokai padidės: "Jei nesumažinsime dėmesio sportininkams, neišbarstysime komandos ir suteiksime deramas sąlygas, 2018-aisiais olimpiadoje tikrai turėsime vyrų estafetės komandą. Jau dabar buvome labai arti tikslo, o per kelerius metus vaikinai dar patobulės."

Ateities startai

Varžybomis Čekijoje biatlono sezonas nesibaigia. Jau rytoj Bulgarijos Bansko miestelyje prasideda Europos jaunimo iki 26 ir iki 21 metų čempionatai, kuriuose aukštumų sieks T.Kaukėnas. Kartu varžysis K.Dambrovskis ir R.Suslavičius. Merginų komandą sudarys Marija Kaznačenko, Karolina Banel ir Gaudvilė Nalivaikaitė.

Tuo metu D.Rasimovičiūtė, N.Kočergina ir Aleksandras Lavrinovičius ketina išmėginti jėgas rytoj Italijoje prasidedančiame pasaulio slidinėjimo čempionate.

Paskui visi biatlonininkai vėl susiburs kovo pradžioje ir dalyvaus paskutiniuose pasaulio taurės etapuose Osle (Norvegija), Sočyje ir Chanty-Mansijske (Rusija). Sezonas ilgiausiai truks T.Kaukėnui ir K.Dambrovskiui - jie kovo pabaigoje varžysis pasaulio kariūnų žaidynėse Prancūzijoje.

Karaliavo norvegai

Pasaulio biatlono čempionate per 11 dienų išdalyta 11 medalių komplektų. Neįtikėtiną formą demonstravę Norvegijos sportininkai iškovojo net 8 aukso, 2 sidabro ir 1 bronzos medalį. Medalių įskaitoje antrojoje vietoje likusi Prancūzija laimėjo "tik" 1 aukso ir 4 sidabro medalius, trečiąją vietą užėmusi Ukraina - po 1 aukso ir sidabro bei 3 bronzos medalius.

Norvegė Tora Berger Moravijos Nove Meste ant aukščiausio pakylos laiptelio lipo net 4 kartus, prie šios kolekcijos pridėjo 2 sidabro medalius. Jos tėvynainis Emilis Hegle Svendsenas iškovojo 4 aukso ir 1 bronzos medalį.

"Visi žinome, kad Norvegijos biatlonininkai - tarp pirmaujančiųjų pasaulyje. Bet niekas nesitikėjo, kad jų pranašumas bus toks didžiulis. Manėme, kad norvegai medaliais dalysis su prancūzais, rusais, vokiečiais, tačiau T.Berger ir E.H.Svendseno tempas buvo nuostabus", - stebėjosi A.Daugirdas.

Tuo metu kita biatlono lyderė Vokietija savo derliumi Čekijoje nusivylė. Vokiečiai laimėjo 1 sidabro (Andrea Henkel) ir 1 bronzos (komandinė vyrų estafetė) apdovanojimus. Iš didžiojo sporto pasitraukus olimpinei čempionei Magdalenai Neuner, Vokietijos biatlonas susidūrė su rimtais sunkumais.

"M.Neuner pasitraukimas turėjo didelę įtaką, nes kartų kaitos procesas stringa. Lyderės vaidmuo buvo numatytas į biatloną perėjusioms labai greitoms slidininkėms Evi Sachenbacher ir Miriam Gossner, bet joms nesiseka "susidraugauti" su šautuvu. Taigi, vokiečių laukia sunkus darbas", - svarstė A.Daugirdas.

LIETUVIŲ STARTAI

Vyrų 10 km sprintas (136 dalyviai)

22. T.Kaukėnas (24:44,06; 0 netaiklių šūvių), 74. K.Dombrovskis (26:25,09; 2), 86. K.Zlatkauskas (26:50,05; 3), 127. A.Lavrinovičius (29:11,06; 4).

Vyrų 12,5 km persekiojimo lenktynės (60)

38. T.Kaukėnas (36:32,14; 4).

Vyrų 20 km individualios lenktynės (130)

23. T.Kaukėnas (52:50,05; 2), 81. K.Dombrovskis (58:02,01; 5), 108. K.Zlatkauskas (1:02:53,03; 8), 118. R.Suslavičius (1:04:48,0; 6).

Vyrų 15 km bendrojo starto lenktynės (30)

29. Kaukėnas (39:58,09; 3).

Moterų 7,5 km sprintas (113 dalyvių)

40. D.Rasimovičiūtė (22:53,01; 3), 99. N.Kočergina (25:43,07; 7), 105. M.Kaznačenko (26:37,09; 4).

Moterų 10 km persekiojimo lenktynės (60)

38. D.Rasimovičiūtė (31:53,03; 3).

Moterų 15 km individualios lenktynės (113)

70. D.Rasimovičiūtė (54:08,02; 8), 103. M.Kaznačenko (1:00:51,07; 9), 111. K.Banel (1:06:31,04; 9).

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
SPORTAS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"