Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
SPORTAS

J.Kazlauskas: „Įžaidėjai tyli, bet nustebino D.Sabonis“

 
Rinktinės kandidatų sąrašą J.Kazlauskas paskelbs gegužės pabaigoje.
Rinktinės kandidatų sąrašą J.Kazlauskas paskelbs gegužės pabaigoje. AFP/Scanpix nuotrauka

2013-aisiais Europos vyrų krepšinio čempionate Slovėnijoje vicečempionės titulą iškovojusios Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Jonas Kazlauskas viliasi, jog šių metų planetos pirmenybėms Ispanijoje pavyks suburti didžiąją sidabrinės komandos branduolio dalį.

Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) vadovai vakar pristatė suaugusiųjų ir jaunimo rinktinių pasirengimo planus Europos pirmenybėms ir pasaulio čempionatui.

„Jau gegužės 5-ąją į treniruočių stovyklą rinksis moterys rengtis Europos čempionato atrankos rungtynėms. Paskui į darbą kibs jaunimo rinktinės, o liepos 7 dieną pasaulio čempionatui pradės rengtis vyrai“, – spaudos konferencijoje sakė LKF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas.

Pasak jo, federacijos vadovų tikslas – kad visoms rinktinėms atstovautų geriausi sportininkai, kad jiems būtų sudarytos geriausios sąlygos ir išspręsti žaidėjų draudimo klausimai.

Pernai ir šiemet

Daugiausia dėmesio spaudos konferencijoje skirta vyrų rinktinei, juolab kad į visus klausimus atsakinėjo po sezono Kinijoje namo grįžęs vyriausiasis treneris Jonas Kazlauskas.

Šių metų pasaulio čempionatas Ispanijoje vyks rugpjūčio 30 – rugsėjo 14 dienomis. Jį lietuviai pradės D grupės varžybomis Gran Kanarijoje. Teks kovoti su Angolos, Pietų Korėjos, Slovėnijos, Meksikos ir Australijos krepšininkais.

„Pernai Europos pirmenybės buvo labai ilgos, joms rengėmės taip, kad geriausią sportinę formą žaidėjai įgytų per čempionatą. Gal kiek rizikavome, nes iš pradžių Europos čempionate mūsų situacija buvo sudėtinga, – sakė J.Kazlauskas. – Pasaulio čempionatas bus kur kas trumpesnis. Todėl jam rengdamiesi žaisime kiek daugiau draugiškų rungtynių nei pernai, kad krepšininkai geros sportinės formos būtų jau čempionato pradžioje.“

Treneris tikino, jog rinktinės sudėtis gali keistis – galbūt prisidės jaunų žaidėjų. Būtent šiems ir reikia draugiškų rungtynių, kurios padėtų naujokams įsilieti į rinktinę.

Niekas nepasakė "ne"

– Kalbėjotės su rinktinės kandidatais. Gal kurie užsiminė norį šią vasarą pailsėti? – pasiteiravome Jono Kazlausko.

– Su vienais kalbėjausi pats, su kitais – LKF prezidentas Arvydas Sabonis ar generalinis sekretorius M.Špokas. Nė vienas nepasakė "ne". Malonu. Žaidėjai tikino, jog viskas priklausys nuo sveikatos. Neminėsiu pavardžių, bet rinktinės medikai yra gavę kelis rimtus signalus dėl žaidėjų sveikatos. Manau, praėjusių metų rinktinės branduolio didžioji dalis šiemet vėl prisidės. Be to, turime atsižvelgti į ankstesnes problemas – reikia pritraukti jaunimo ir suteikti jam galimybę pasireikšti per kontrolines rungtynes. Todėl buriama rezervinė rinktinė (ją treniruos Dainius Adomaitis – red.).

Optimalus skaičius – 15

– Pirmoji treniruočių stovykla Palangoje prasidės liepos 7-ąją. Ten norite matyti jau visus kandidatus?

– Taip. Tiems, kurie gydysis traumas, padės mūsų medikai. Kitas klausimas – ar galės žaidėjai prisidėti.

– Kiek pavardžių yra kandidatų sąraše?

– Išplėstame sąraše – 27 žaidėjai. Stebime visus krepšininkus, tariamės, svarstome su medikais, kurie negalės padėti. Pagal FIBA reikalavimus reikės pateikti 24 krepšininkų pavardes. Bet apie tai per anksti kalbėti. Optimalus kandidatų skaičius turėtų būti kaip ir pernai – penkiolika žaidėjų. Norėčiau, kad šiemet bent dviem krepšininkais būtų daugiau, bet gali ir taip atsitikti, kad pora veteranų atkris dėl traumų. Kandidatų sąrašą paskelbsime gegužės viduryje.

– Linas Kleiza ir Martynas Pocius yra užsiminę, kad šiais metais norėtų pailsėti. Ar teko su jais kalbėtis?

– Kalbėjausi su Martynu, o A.Sabonis su M.Špoku buvo nuvykę į Turkiją ir bendravo su Linu. Abu atsakė, jog nori žaisti rinktinėje. Ir bus joje, jei leis sveikata. Daug kas nori pailsėti. Ir aš noriu. Bet pareiga šaukia.

Pagyros – septyniolikmečiui

– Kurie krepšininkai per šiuos metus patraukė jūsų akį?

– Vienas iš jaunų – A.Sabonio sūnus Domantas. Jam tik septyniolika, bet jau yra Eurolygos komandos Malagos „Unicaja“ (Ispanija) narys ir gauna žaisti. Tai labai šaunu. Drąsiau šioje komandoje jaučiasi ir Mindaugas Kuzminskas.

Dirbdamas Kinijoje mačiau visas Hiustono „Rockets“ rungtynes su Donatu Motiejūnu. Mane džiugino Donato žaidimas. Kitas NBA rungtyniaujantis rinktinės narys Jonas Valančiūnas po pastarųjų įvykių, manau, padarė tinkamas išvadas. Jo rezultatai, kaip matome, stabilūs. Aišku, buvo blogesnių ir geresnių rungtynių. Bet negaliu sakyti, kad J.Valančiūnas netobulėja. Žinoma, norėtųsi iš jo dar daugiau.

Ten, kur labiausiai norėčiau naujų atradimų – įžaidėjo pozicijoje, kol kas, deja, tyla. Tam reikės skirti daugiau dėmesio.

Be stipriausiųjų– ne rinktinė

– Ką galite pasakyti apie šio sezono Lietuvos krepšinio lygos čempionatą?

– Jis įdomus savo intriga. Visada sakydavau: gerai, kai atsiranda komandų, galinčių įkąsti mūsų grandams – Kauno „Žalgiriui“ ir Vilniaus „Lietubos rytui“, ir gerai, kai mūsų grandai yra aukštumoje ir skina laurus Europoje. Vadinasi, lygis kyla. Bet dabartinė situacija kitokia, nes mūsų grandai susilpnėję. Tikiuosi, tai laikina.

– Kaip vertinate nuo 2017 metų įsigaliosiantį atrankos į pasaulio ir Europos čempionatus formatą, kai rinktinei teks žaisti kas kelis mėnesius, įsiterpus į klubų sezoną?

– Man visiškai nesuprantama, kaip bus galima visa tai vadinti rinktine, jei joje nebus geriausių žaidėjų. Rinktinėje turi žaisti geriausieji! Tai traukia žiūrovus ir yra įdomu. Akivaizdu, kad atrankos varžybų tvarkaraščiai nesutvarkyti, bet vien dėl to negalime prarasti geriausių žaidėjų. Reikia susėsti visiems atsakingiems asmenims, kurie organizuoja Eurolygos ir FIBA varžybas. Rinktinėje turime matyti tik geriausius krepšininkus.

– Kuris iš grupės varžovų pasaulio čempionate jums įdomiausias?

– Visi įdomūs, juolab nežinome, ką subursime mes. Kinijoje netoli manęs dirbo buvęs Australijos rinktinės treneris. Jis tikino, kad šiemet australų rinktinė bus labai talentinga. Neabejoju, kad ir kitos ekipos bus tokios.

M.Petravičius dirbs su moterimis

LŽ, pervertusios visų rinktinių trenerių štabo sąrašus, viename išvydo netikėtą pavardę. Nacionalinei moterų krepšinio rinktinei rengtis Europos pirmenybių atrankai padės buvęs Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vidurio puolėjas 34-erių Marijonas Petravičius.

Kaip sakė LKF generalinis sekretorius M.Špokas, tai – rinktinės vyriausiojo trenerio Manto Šerniaus sprendimas.

„Marijonas turi trenerio licenciją, JAV specializuojasi dirbdamas su aukštaūgėmis. Šią patirtį jis pabandys išnaudoti rinktinėje, – teigė M.Špokas. – Mums džiugu, kad garsūs krepšininkai grįžta namo savo žiniomis pasidalyti su moterų rinktine.“

M.Petravičius su aukštaūgėmis dirbs pirmoje rinktinės stovykloje, kuri gegužės 5-25 dienomis vyks Druskininkuose.

Moterys žais septynerias kontrolines rungtynes, visos vyks Lietuvoje. O trejos Europos pirmenybių atrankos rungtynės bus žaidžiamos jaukioje Kėdainių arenoje. Atrankoje į Europos čempionatą, kuris 2015 metais organizuojamas Rumunijoje ir Vengrijoje, lietuvių varžovės bus Makedonijos, Belgijos ir Didžiosios Britanijos rinktinės.

A.Sabonis apie sūnų Domantą

– Ką Domantui davė Eurolyga?

– Apie rinktinę jam galvoti per anksti. „Unicajos“ komandoje jis stengėsi, turėjo galimybę žaisti Europoje, patirti aukščiausio lygio krepšinį. Manau, jis naudos turės.

– Ar jo žaidimas panašus į jūsų?

– Ką aš žinau, savęs juk nemačiau. (Šypsosi.)

– Kaip manote, ką jam reikėtų pasirinkti: toliau žaisti Malagoje, ar vykti studijuoti į JAV ir žaisti NCAA?

– Jis nori vykti į JAV. Greičiausiai taip ir bus, nes nebe daug laiko liko apsispręsti. Aišku, jis turi ir „Unicajos“ pasiūlymą, bet turbūt studijuos Gonzagos universitete.

– Viskas dėl mokslų?

– Ten didesnė tvarka – sportas ir mokslas suderinti. Be to, kaip sako treneriai, Malagoje jis dar nemažai laiko praleistų ant suolo. O Gonzagoje galbūt iškart patektų į penketuką ir visą sezoną dirbtų visa jėga. Manau, JAV jis daugiau dirbs ir individualiai. Juk Eurolygos komandų tikslai yra kiti. Jose niekas neskirs tiek daug dėmesio jaunam sportininkui, asmeniškai su juo nedirbs. Amerikoje viskas vyksta natūraliai – nėra tiek daug rungtynių. Ten planas aiškus – viską reikia daryti gerai: ir mokytis, ir žaisti.

Vyrų krepšinio rinktinės pasirengimo planas

Liepos 07-18 d. – treniruočių stovykla Palangoje

Liepos 19-24 d. – treniruočių stovykla Kaune

Liepos 25-28 d. – treniruočių stovykla Šiauliuose ir Panevėžyje

Liepos 29-rugpjūčio 2 d. – treniruočių stovykla Vilniuje

Rugpjūčio 3-5 d. – išvyka į Suomiją

Rugpjūčio 5-11 d. – treniruočių stovykla Klaipėdoje

Rugpjūčio 12-18 d. – treniruočių stovykla Kaune

Rugpjūčio 19-23 d. – išvyka į Slovėniją

Rugpjūčio 24-27 d. – treniruočių stovykla Kroatijoje

Rugpjūčio 28 d. – skrydis iš Zagrebo į Gran Kanariją (Ispanija)

Draugiškos rungtynės

Liepos 26 d. Lietuva – Latvija „Šiaulių arena“
Liepos 28 d. Lietuva – Gruzija „Cido“ arena, Panevėžys
Liepos 30 d. Lietuva – Gruzija „Siemens“ arena, Vilnius
Rugpjūčio 4 d. Suomija – Lietuva Helsinkis, Suomija
Rugpjūčio 8 d. Lietuva – Ukraina „Švyturio“ arena, Klaipėda
Rugpjūčio 9 d. Lietuva –Suomija „Švyturio“ arena
Rugpjūčio 11 d. Lietuva – Australija “Švyturio“ arena
Rugpjūčio 16 d. Lietuva – Graikija „Žalgirio“ arena, Kaunas
Rugpjūčio 17 d. Lietuva – Naujoji Zelandija „Žalgirio“ arena
Rugpjūčio 18 d. Lietuva – Slovėnija „Žalgirio“ arena
Rugpjūčio 21 d. Lietuva – Brazilija Liubliana, Slovėnija
Rugpjūčio 22 d. Lietuva – Iranas Liubliana
Rugpjūčio 23 d. Lietuva – Slovėnija Liubliana
Rugpjūčio 26 d. Lietuva – Kroatija Zagrebas, Kroatija

Lietuvos moterų krepšinio rinktinės pasirengimo planas

Gegužės 5-25 d. – treniruočių stovykla Druskininkuose

Gegužės 26-birželio 23 d. – treniruočių ir varžybų stovykla Kėdainiuose

Draugiškos rungtynės

Gegužės 14 d. Lietuva – Ukraina „Cido“ arena
Gegužės 17 d. Lietuva – Ukraina Druskininkai
Gegužės 22 d. Lietuva – Švedija Druskininkai
Gegužės 24 d. Lietuva – Švedija Druskininkai
Gegužės 28 d. Lietuva – Kinija Kėdainiai
Gegužės 31 d. Lietuva – Kinija „Cido“ arena
Birželio 4 d. Lietuva – Latvija Kėdainiai
DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
SPORTAS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklama
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITReklaminiai priedai
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasPrenumerata
TrasaŽmonės#ATEITIESLYDERIAI#AUGULIETUVOJEKarjera
#LEGENDOS#SIGNATARŲDNR#ŠIMTMEČIOINOVACIJOS
Visos teisės saugomos © 2013-2018 UAB "Lietuvos žinios"