Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
SPORTAS

Amerikoje Šarą laiko žaidimas, į Lietuvą traukia žmonių šiluma

 
2007 07 28 0:00
Po dvejų metų į Lietuvos rinktinę sugrįžęs Š.Jasikevičius Vilniaus oro uoste sutiktas kaip Holivudo žvaigždė.<br>Nuotrauka: @ "Lietuvos žinios"
Po dvejų metų į Lietuvos rinktinę sugrįžęs Š.Jasikevičius Vilniaus oro uoste sutiktas kaip Holivudo žvaigždė.
Nuotrauka: @ "Lietuvos žinios"

Pastarąjį sezoną NBA mažai rungtyniavęs Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės pagrindinis įžaidėjas Šarūnas Jasikevičius grįžęs į Lietuvą prisipažino labai pasiilgęs krepšinio ir tikino neprivaląs niekam įrodinėti, kad vis dar moka jį žaisti.

Ketvirtadienį prieš vidurnaktį pagaliau į Lietuvą parskrido šalies rinktinėje labai lauktas 31 metų 193 cm ūgio Šarūnas Jasikevičius. Dar metus galiojančią sutartį su NBA "Golden State Warriors" klubu turintį sūnų Vilniaus oro uoste pasitikęs Linas Jasikevičius po šilto pasisveikinimo su atvykėliu netrukus pusvalandžiui pasitraukė į šešėlį. Tuo metu Šaras sotino žurnalistus, pasakodamas apie NBA fasadą ir užkulisius, apie tai, ko NBA žaidžiantys lietuviai labiausiai pasigenda už Atlanto, apie Žydrūno Ilgausko ketinimus ir, žinoma, neaplenkė nacionalinės rinktinės temos.

Atvyko be žmonos

- Rinktinės treneriai leido žaidėjams į stovyklą atvykti su žmonomis. Kodėl atskridote vienas?

- Juk ne atostogos. Jei kasdien dukart treniruosiuosi, važiuosiu į turnyrus Latvijoje ir kitur, ką vargšė žmona viena čia darys?

- Ar žmona ketina atvykti?

- Tiesą sakant, nežinau. Vakar antrą valandą man pasakė, kad jau atėjo dokumentas, leidžiantis išvykti iš JAV, ir šeštą valandą jau sėdėjau lėktuve.

- Pastaruoju metu daug bendravote su rinktinės treneriu Ramūnu Butautu. Ar apie krepšinį kalbėjote?

- Ne. R.Butautas sakė, kai atvažiuosiu, tada ir pasišnekėsime. Amerikoje man žadėjo kelionės dokumentus parengti per keturias savaites, tačiau ir po septynių aš jų dar neturėjau. Supratau, kad reikia imtis kokių nors veiksmų. Pradėjau skambinti visiems, aiškinti savo keblią padėtį. Paskutinės dvi savaitės buvo labai sunkios.

Įdomu, kad tokia svarbi imigracijos tarnyba net neturi savo telefono linijos.

- Sunki buvo kelionė į Lietuvą?

- Viskas įvyko labai greitai.

- Kaip jaučiatės - ar geros sportinės formos?

- Jau šešias savaites sportuoju. Tai dariau Majamyje. Dirbau individualiai ir retkarčiais pažaisdavome penki prieš penkis. Manau, turėtų užtekti laiko prisiderinti prie rinktinės.

Jau dvejus metus nežaidžiau europietiško krepšinio, tad man dabar labai svarbus pasirengimo laikotarpis su rinktinės vyrais.

Svarbiausia, kad traumų nebūtų.

Blankūs metai

- Kaip vertinate praėjusį sezoną NBA?

- Po pirmojo sezono padariau išvadas ir kitam rengiausi jau kitaip. Pirmieji mėnesiai buvo gana geri, nors Indianos "Pacers" žaidžiau ne savo - įžaidėjo - pozicijoje, o antruoju numeriu (atakuojančiu gynėju). Paskui buvau iškeistas ir atsidūriau "Golden State Warriors" klube. Mano reikalai buvo nekokie. Dabar laukiu, kad mane iškeistų. Pats to prašiau. Man prižadėjo. Bet ten yra labai keista organizacija. Mano agentas "Warriors" klubui pateikė daug gerų kitų komandų pasiūlymų dėl žaidėjų keitimų, tačiau kažkodėl jie nieko nedaro. Sklinda kalbos, kad "Warriors" norėtų įsigyti Garnettą ir laukia palankaus momento mainams, kad tvarkingai "sueitų visi pinigai". NBA svarbiausia pinigai.

- Ar yra skirtumas, kuri konferencija - Rytų ar Vakarų?

- Man svarbu, kad būtų gera komanda, kurioje galėčiau žaisti savoje pozicijoje apie dvidešimt minučių. Tie dveji metai NBA buvo tokie blankūs... Ir baisiausia, kad pats mažai ką gali pakeisti.

NBA kontrastai

- Į kurias komandas mielai eitumėt?

- Norai norais, nesu laisvasis agentas - mane varžo sutartis. Kiekvienas klubas žiūri savo interesų - žmogiškasis faktorius ten neegzistuoja.

- Tai ir yra esminis skirtumas tarp JAV ir Europos?

- Ko gera. Europoje nevyksta tokie žaidėjų mainai ir kontraktai yra trumpesni. Mąstymas JAV ir Europoje labai skiriasi. Manau, kad NBA iš 30 komandų tik 6-7 tikrai žino, ką daro. Jos, žinoma, irgi neišvengia duobių, bet paskui vėl atsitiesia.

- Atrodo, kad per daug nesižavite NBA?

- Man daug kas patinka NBA. Ten ir sezonas trumpesnis. Ir rungtynių netrūksta - manau, visiems žaidėjams patinka, kai būna daug rungtynių. Ir dar man imponuoja atmosfera per NBA varžybas.
Bet yra dalykų, kurie glumina. Pavyzdžiui, jau buvau susikrovęs daiktus vykti žaisti į Majamį, ir netikėtai man liepia eiti pas klubo prezidentą. Šis man ir sako - per 24 valandas privalai būti San Franciske. Skambinu žmonai, agentui, tėvams... NBA tu esi tiesiog prekė.

- Po sezono turėjote galimybę nutraukti sutartį su "Warriors", bet to nepadarėte.

- Su agentu išsiaiškinome, kad visos mus dominančios komandos jau išnaudojo finansinius limitus. Vienintelis būdas ten patekti - per mainus. Manimi domėjosi maždaug septynios komandos ir galėjo įsigyti mainais. Tad viską aptarę su agentu nusprendėme nenutraukti sutarties su "Warriors". Kad man būtų geriau.

Nežaisti sunkiau

- Juk Jums kontraktus siūlė ir Europos komandos?

- Siūlė, tačiau nelabai jų norėjau. Manau, kad patekęs į gerą terpę, NBA galiu rungtyniauti išties neblogu lygiu.

- Būdamas aukšto lygio žaidėjas, didžiąją sezono dalį praleidote ant atsarginių suolelio.

- Visi mano, jeigu mažiau žaidi, sezonas buvo lengvas. Galiu pasakyti, jog nežaisti yra daug sunkiau. Per rungtynes visada privalai būti pasirengęs išbėgti į aikštelę. Kitą rytą visi ilsisi, o tu sportuoji. Baisiausias dalykas sportininkui - negauti normalaus fizinio krūvio. Sunku taip. Ir psichologiškai nelengva.

Nėra ką įrodinėti

- Dabar tikriausiai atsirado motyvacija įrodyti, ką sugebate?

- Nėra ką įrodinėti. Esu ištroškęs krepšinio, tačiau neturiu niekam nieko įrodinėti. Tiesiog kiekvieną kartą eidamas į aikštelę stengiuosi būti geresnis už kitus.

Motyvuotas atėjimas ..................................................................

- Būdamas JAV žinojote apie pokyčius Lietuvos krepšinio federacijoje?

- Žinojau, kas vyksta. Draugai pakomentuodavo internetu.

- Ar kaip rinktinės žaidėjas pajutote daugiau dėmesio?

- Vienodą dėmesį jutau nuo 14 iki 28 metų.

Lietuvoje viskas yra kitaip nei užsienio klubuose. Esame įpratę visur gauti minimumą. Kai kartais mūsų paklausia, paaiškiname, kad palyginti su užsieniu esame labai atsilikę. Gal dėl to ir prasidėjo visi pokyčiai. Iš pradžių Macas pasakė, ką mano apie situaciją rinktinėje. Paskui manęs paklausė, ir aš atsakiau, kad šimtu procentų sutinku su Macijausko nuomone.

- Kaip vertinate naujo trenerio atėjimą į rinktinę?

- Visi esame žmonės ir visi siekiame vieno tikslo - kad tik būtų geriau. Tačiau man negražiai nuskambėjo, kai federacija Butautui davė garantijas vos ne iki 2011 metų Europos čempionato. Tai ko tada čia važiuojame? Tegul dabar pasiima aštuoniolikmečius ir užsiaugina per penkerius metus. Su tokiu federacijos požiūriu aš nesutinku.
O dėl trenerio... Įsivaizduokite - nė vienas rinktinės treneris niekada mums neskambindavo, neklausinėdavo, kaip sekasi. Ir kai R.Butautas paskambino, pirmiausia pamaniau, kad tai pokštas - gal koks žurnalistas nori ką nors išgauti.
Kol kas įspūdžiai labai geri.

- Ar Jums pažįstamas Butauto propaguojamas žaidimo stilius?

- Nežinau, kokį krepšinį propaguoja R.Butautas. Tačiau jo atėjimas į rinktinę yra logiškas. Kaip ir Jono Kazlausko, kuris su kadetais laimėjo Europos "auksą" ir geriausius atsivedė į vyrų rinktinę. R.Butautas su jaunimu irgi pasiekė viršūnę. Tad, atmetus rinktinės trenerio rinkimų farsą, manau, kad Butautas tikrai nusipelnė vadovauti vyrų rinktinei.

Puikus kolektyvas

- Ar Europos čempionate Lietuvai naudinga būti laikomai favorite?

- Jokio skirtumo. Svarbiausia, ką pats jauti. Juk visi jaučiame, kad esame tarp šešių septynių geriausių Europos rinktinių. Geriausias dalykas, jog turime galimybę siekti aukščiausių tikslų. Tai priklausys nuo mūsų darbo, susižaidimo, bendravimo ir sėkmės.

- Pažįstate visus dabartinės rinktinės žaidėjus?

- Amerikoje manęs nuolat klausia, ar pažįstu žmones Lietuvoje. Atsakau, kad mūsų tik trys milijonai, kaip nepažinsi. Rinktinėje žaisti geriausia, nes turime puikų kolektyvą. Man pasisekė, kad Europoje žaidžiau į Lietuvos rinktinę panašiose komandose, kai po rungtynių žaidėjai kartu pasėdi, drauge kur nors eina.

Mūsų "chebrytė" nuo seno pažįstama. O kai prisideda vienas kitas žaidėjas, jie visada pritampa. Dėl to nebūna problemų.

Išmuš ir brolio valanda

- Kaip vertinate savo brolio Vytenio žaidimą?

- Rungtynėse su švedais iš studentų buvo rezultatyviausias? Jis bus didis krepšininkas. Manau, Vytenis eina teisingu keliu. Neįsivaizduoju, kaip jis gali kelis kartus per dieną treniruotis ir dar sugeba neapleisti studijų. Tikrai didžiuojuosi juo. Laukiu, kada išmuš ir jo valanda.

- Gal ateis laikas, kai kartu žaisite Lietuvos rinktinėje?

- Kad labai jau didelis mūsų amžiaus skirtumas. Duok Dieve - tai yra viena mano svajonių.

Bičiuliai kalbasi apie rinktinę

- Tiesa, kad Žydrūnas Ilgauskas norėtų žaisti Pekino olimpiadoje?

- Žinau, kad jis labai norėjo žaisti rinktinėje jau šiemet. Kaip niekad daug klausinėdavo. Bet jo šeimoje įvyko tragedija... Gerai, kad man nereikėjo žaisti - pasodindavo ant suoliuko ir ramiai sėdėdavau. Labai išgyvenau draugo nelaimę. O jam ir žaisti reikėjo, ir būti su žmona.

Žiūrėsime. Iki olimpinių žaidynių dar metai.

- Tad galime tikėtis išvysti Žydrūną rinktinėje kitais metais?

- Žinoma. Pavyzdžiui, kai kalbinau Žydrūną žaisti Atėnų olimpiadoje, jis nenorėjo. Nelabai tikėjau, jog kada nors to užsinorės. Tačiau kai pernai Lietuvoje dalyvaudamas NBA stovykloje jis pabendravo su mūsų rinktinės vyrais, į JAV išskrido su gražiausiais įspūdžiais. Jam labai patiko mūsų žaidėjai, komandos draugiškumas. Amerikoje to labai pasiilgstame, nes ten tokie dalykai neegzistuoja.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
SPORTAS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"